Most do země Terabithia

• USA Bridge to Terabithia (více)

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media, která se nedávno podepsala pod kinohitem Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Dva hlavní představitelé, Jess a Leslie, vytvoří imaginární království Terabithia, plné kouzelných bytostí, v kterém se stanou králem a královnou. (SPI Film)

Jordan

tento film je prekvapením - človek čaká ďalšie fantasy, vezúce sa na vlne podobných filmov (harry potter, pans labyrinth, narnia . . .), no dočká sa nesmierne dojemnej, pomerne komornej a hlavne poctivo vybudovanej a citlivej modernej rozprávky, výborný casting so správne prísnym otcom Robertom Patrickom a krásnou učiteľkou hudby Zooey Deschanel je však najviac ťahaný detskými predstaviteľmi - či už hlavným hrdinom, krásnou leslie či trolovskou jessicou - no môj najväčší "miláčik" bola úžasná malá maybelle; veľmi príjemné; ()

Anderton

Tento film mohol znamenať pre deti to, čo v 80tych rokoch Nekonečný príbeh. Fantasy sa stretáva s rodinnou drámou, plačeme nad smrťou hrdinou a nad dojímavosťou príbehu. Lenže Csupo to zobral ešte viac ako drámu a tých fantasy prvkov je tu pomenej. Taký medzistupeň medzi Nekonečným príbehom a Faunovým labyrintom. Krásny film. Škoda, že Robert Patrick nie je hviezda, mohli by sme jeho charizmu cítiť vo viacerých áčkových filmoch. ()

Frajer42

Příjemné putování napříč fantazií, na jaké už v dnešním způsobu života nezbývá příliš prostoru. Nicméně, přeci jen se každý z nás občas vymaní a vydá se na pouť alespoň do světa filmů. Herecky byl snímek věrně odkroucen, a to převládají dětští herci a herečky. Nejvíce bych vyzdvihl AnnaSophiu Robb, která ztělesňovala reklamu na dobrou náladu a přátelství a byla prostě okouzlující. Měl jsem co dělat, abych se nezamiloval. SPOILER→Její předzávěrečné skonání mě opravdu ranilo. Je to velice silný moment filmu, který je podán nesmírně citlivě. A vůbec tomu celému dodal neskutečný šmrnc. Bez něj bych pálil o hvězdu i dvě méně.← SPOILER Velice milé překvapení. Naprostá spokojenost. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatele ytheri. ()

Kothy

Tohle mě moc nenadchlo, žádný zázrak to teda není. Druhá půlka je trochu smutná... Aspoň že tam hraje AnnaSophia Robb. :) ()

Sašenka165

Čekala jsem fantasy pohádku, pak jsem viděla všechny ty nepříznivé ohlasy. Viděla jsem to až nyní a hluboce to na mě zapůsobilo. Vzhledem k tomu, že znám to, co prožívali hlavní hrdinové a dokážu to pochopit, dojalo mě to - obzvláště ten konec. Jedno je ale nutné dodat: je to spíš psychologické drama než pohádka... ()

teutates

Možno ide o úspešný bestseller,ale určite nie o úspešné prevedenie na filmové plátna..!Ak by som na tento snímok šiel"nedaj bože"do kina,tak by som sa z toho.....!Vážne sorry,ale ja som sa u tohto nedokázal odpútať od všednej reality a ponoriť sa do tajov iného sveta.Prišlo mi to skôr smiešne,miestami trápne a aj napriek tomu,že som od tohto snímku nič neočakával bol som maximálne sklamaný..!Pár atmosferických okamžikov a ťaženie z nešťastia nedokázali zachrániť tento film.Pripomínalo mi to TV film na nedeľnajšie ráno..! ()

Fingon

Brečel jsem... Něco tak nádherného jsem už opravdu dlouho neviděl... přál bych si mít kamarádku, jako je Leslie... ()

Mariin

Realita spojená s fantazií s prvky New Age (propagace "otevřené mysli" versus křesťanství, které je tu jen okrajově naznačeno, a to víceméně jako sterilní světonázor). Jinak pro děti ve věku 8 - 12 let je tento film určitě trhák, neboť se tu malý divák setká s prostředím domova i školy, jemu dobře známým - a navíc tu má tolik módní a oblíbené sekvence s různými příšerkami a tajemnými zjevy. ()

predators

Tak v první řadě musím říct, tedy napsat, že spousta věcí šla řešit jinak. Tedy alespoň co se týká závěrečného působení Leslie(v tomto případě spíše nepůsobení). Tady, dle mého, autoři šlápli vedle, protože její role byla vcelku zásadní a způsob, jakým zmizela z obrazovky, hodnotím silně podprůměrný. A v druhé řadě bych uvítal více kouzel a klidně to mohlo být delší a ... a takových "nedotažených" situací bych našel více, ale nebudu vás již déle odrazovat, protože i přes zmíněné nedostatky za vidění tato pohádka jistě stojí. 70% ()

Zodd

Nikdy jsem nevěděl, že to režíroval ten Maďar, který nám dal 90s toony z Nickelodeonu/SuperMaxu. S označením fantasy žánru bych váhal, je to prostě dětská pohádka s překvapivě fajn dětskými herci a vlastně smutným příběhem. Zdejší role Anny Sophie je přesným opakem té snobské potvůrky z Karlíka, takže ji musíte mít rádi. Přesto mi to tehdy ve dvanácti sedlo tak napůl. ()

nash.

Každý máme podobný most, bohužel většina ho nikdy nenajde.. a nedělám si iluze, že právě těm tenhle film ukáže kudy k němu. Nádherný svou přímostí i poselstvím, poutavý skvěle načrtnutými charaktery, pocity i vztahy a to nejen hlavních, ale i řady vedlejších postav, pocitů a motivů, od mladší sestry May, přes otce až po Janice. Jediné co trochu ruší jsou ony fantasy "vložky".. byť je jich minimum, jsou nabytečné a trochu ruší komorní atmosféru i emotivnost příběhu a být jemnější, bylo by to věci ku prospěchu, ale jinak.. nádhera.. ()

silentname

Rozhodol som sa k "Bridge To Terabithia" povedať niečo viac. Koniec koncov, ide o jeden z mojich najobľúbenejších filmových počinov posledných desiatich rokov, tak prečo k nemu nepovedať všetko čo by som chcel? Myslím si, že stačí len povedať, že v kine som bol na film 2krát a keby sa ho niekedy rozhodol niekedy niekto znovu odvysielať, tak by som sa nebránil ísť naň pozrieť znovu. Je tu veľmi silne zobrazené priateľstvo medzi Leslie a Jessom, ktoré má síce trošku Disney nádych, no napriek tomu je to pre mňa radosť pozerať a má svoje silné momenty. Celá časť, kde sa musí Jess vyrovnávať s najväčšou stratou je pre mňa doteraz veľmi silná a mám pri nej slzy v očiach. Soundtrack je podľa mňa rovnako skvelý. Plný energických, no súčasne príjemných pop-rockových skladieb, ktoré svojimi textami maximálne svele zapasujú. A aj samé o sebe sú dobré. Napríklad Try v podaní Hayden Panettiere alebo Another Layer od Jona McLaughlina fantasticky pasujú a dávajú filmu veľmi príjemný nádych. Herecky je to podľa mňa tiež celkom slušné. Josh Hutcherson funguje skvele, Zooey Deschanel je výborná a rovnako aj Robert Patrick je tu v dobre zvládnutej role otca, ktorý akosi nevie však dať dobrú podporu svojmu synovi. Ellie a Brenda sú dokonalé ukážky sestier, aké by asi nechcel nikto a jediné čo riešia sú hádky jedna medzi druhou a že potrebujú nové nohavice a absolútne im je jedno, že ich rodičia majú celkom iné a vážnejšie problémy. A človek potom akosi viac chápe aj Jessa, že viac času radšej trávi vonku. Stvárnenie Terabithie je podľa mňa skvelé asi s jedinou výnimkou a to je scénka, kde Jess a Leslie utekajú pred supmi cez les a nie je to nič iné než zelená stena, kde nič okrem nich nie je skutočné a je to okaté až to bolí. To sú ale veci, ktoré si na filme viac všímam s časovým odstupom. Príbeh ma stále veľmi berie, postavy mám veľmi rád a magická atmosféra je skvelá. Čakal som možno keď som išiel do kina niečo ako návrat do Narnie (kvôli filmovému marketingu), no nakoniec som dostal niečo celkom iné, čo ma dostalo asi ešte oveľa viac. Film môžem vidieť miliónkrát a nikdy ma neprestane baviť. Pre mňa radosť sledovať. Hodnotenie: A+ ()

Slarque

Fantazie zašlapaná do šedi reality. Záběrů z kouzelné Terabithie je ve filmu překvapivě jen o trochu víc, než jsem viděl v traileru. Letopisy Narnie se mi nelíbily a tohle je bohužel v mnoha ohledech připomíná víc, než je zdrávo. Lesem tu místo čtveřice dětí chodí pouze dvojice a mesiášského lva nahradily zcela vážné hovory o Bibli, ale jinak je to podobné. Dětští herci jsou dobří, stopáž je přijatelná, ale nedostatek fantazie scénáristů a režiséra je neoddiskutovatelný. ()

Tomco

V prvom rade treba povedať, že som Terabithiu nevidel v originálnom znení, ale s českým dabingom. Ten je určite o dve, tri triedy lepší od toho nášho, no nejako mi nie je po chuti, keď desať ročné deti dabujú dospelí ľudia, budiš. To však nič neuberá na kvalite tohto aj tak "spackaného" filmu pre deti, kde sa dejú veci z ktorých som nevedel či sa mám smiať alebo plakať. Nechcem sa predstaviť v úlohe rodiča v kine so svojím deckom. Za prvé: pre deti tu takmer nič nie je. Kto sa teší na krásne vizuálne orgazmy fantasy sveta bude zrejme sklamaný, pretože sa toho všehovšudy udeje v rozsahu cca 5 minút. Ostatok je stokrát videná grcka zo školského prostredia, kde starší týrajú mladších a podobné veci. Klinec do prehnitej rakvy zabije aj myšlienka tvorcov v záverečnej polhodinke. Ideálna pre precitlivené deti :). Ktovie však či to vôbec zaregistrujú, pretože ja som osobne na príbeh dosť skoro rezignoval a dopozeral ho len preto, aby som mohol udeliť hviezdičku. Takže záverečný rezultát. Terabithia je film, ktorý sa nehodí pre deti ani dospelých a obsahuje toľko fantasy prvkov, ako kameňák vydarených vtipov. ()

Arsenal83

V príjemne pôsobiacom detskom filme príde akoby dospelácky šok, ktorý po viac ako hodine mení toto polovičaté fantasy na takmer regulérnu drámu, aby sa to všetko vrátilo späť do pôvodnej polohy. V skutočnosti nám film podsúva naozaj múdru myšlienku. Život stojí za prd, takže ak chce byť človek šťastný, mal by radšej žiť v predstavách. Už chápem konzumentov LSD. ()

Vitason

Fantazie bohatých amerických dětí se většinou omezuje jen na to vymyslet, kterému šprtíkovi spláchneme hlavu v záchodě dnes. Chudé děti místo toho chodí do školy ve špinavém tričku a v růžových teniskách po starší sestře, ale zase mají fantazie na rozdávání, takže si mohou vymyslet svůj vlastní svět. Takových zaběhlých klišé z oboru fantasy (temný pán) vám předkládá tento film plno, ale dělá to naprosto vědomě, aby vás v katarzním závěru, kdy přijde tvrdá konfrontace s realitou, kopl z velkého rozběhu přímo do koulí. Sice my chlapi nepláčeme, ale já se klidně přiznám, že jsem brečel jako želva. Po první půl hodině to vypadá na normální příběh o dvou outsiderech, kteří k sobě nelezli cestu díky své fantazii a schovávají se tak do fiktivního světa, který se mění podle toho, jak se mění ten skutečný. Přechody do fantazie jsou mnohem násilnější než třeba v Gilliamově Tidelandu, takže si celou dobu uvědomujete co je skutečné a co ne (o to je bolestivější závěr). Film také nedrží hrdiny v tak krutém prostředí jako třeba Pans Labyrinth. Hrdinové jsou prostě jen osamělí. Pokud od Mostu do země Terabithia budete očekávat fantasy film, tak budete zřejmě zklamaní, ale jestli si budete přát hřejivý a dojemný film o dětské fantazii, tak je tento film jasnou volbou. Možná je to Nekonečný příběh pro novou generaci. ()

Tommy987

Neskutočne milé prekvapenie! Reklamná kampaň veľmi zavádzala a (chvalabohu) nás nečaká žiadna gýčová megalomanská Narnia, ale veľmi komorne poňatý pekný detsky-nedetský príbeh o kamarátstve a fantázii. Herecké obsadenie je výborné - pre Zooey Deschanel mám slabosť už od jej menšej roličky v Almost Famous a AnnaSophia Robb sa týmto dostáva do prvej ligy najlepších detských hercov súčasnosti (a jej Leslie je snáď najsympatickejšia detská postava od čias Bastiena... až sa človek čuduje, ako z nej dokázal Burton urobiť takú hnusnú mrchu :-) ). Moja jediná výtka patrí scenáristovi, lebo sa z námetu dalo vyťažiť ešte omnoho viac. Ale i tak som veľmi spokojný a s kľudným srdcom dávam 8 / 10. ()

Chrustyn

Svým způsobem originální fantasy podívaná, která se nesnaží napodobovat hollywoodské spektákly, ale jde si svou vlastní cestou. Fantasy svět zde není "opravdový" jako v jiných filmech, ale vše se odehrává v hlavách hlavních představitelů, kteří do fantastického světa unikají před krutou a nudnou realitou. Výběr hlavních rolí se opravdu povedl a překvapivě se nejedná o žádné otravné, nesympatické děti jako v jiných filmech. Jen mě mrzelo, že mě film ničím neoslnil a přiznávám se, že jsem se u něj docela nudil, jelikož většina filmu je o tom, že sledujete jak si dvě děti hrají v lese. Co však na mě zapůsobilo, byla poslední dramatická třetina, která přišla z ničeho nic a velice překvapila, jelikož celý film obrátila o 360°. Nakonec je to tak napůl. Ze začátku to zaujme především děti a později možná i rodiče. ()

Scalpelexis

Zdání lehce klame: Pod rouškou pohádky se spíš ukrývá taková komorná rodinná fantasy, která se snaží těžce tlačit na city diváka. Pro mě je to trochu kámen úrazu snímku, protože buď Vás to chytne anebo dost mine. Myšlenka je krásná a zpracování roztomilé. Gabor ví, jak s dětma ve filmu zacházet a když mu k tomu pomáhá opravdu nadaná AnnaSophia Rob, tak s dostatečnou představivostí Vás příběh lehce vtáhne. Místama je kladen důraz na ne, podle mě, podstatné věci a některé jsou zase zbytečně urychlené, ale to je odpustitelný. Scenérie v lese dokreslují onen druhý svět hlavní dvojice a jsem rád, že bylo použito co nejméně CGI triků; i to minimum, co tam je, bych klidně odstranil a dost možná bychom se dočkali větší dramatičnosti. Co mi opravdu vadí, je náhlý zvrat těsně před koncem, který mi doslova zasadil dýku do srdce a nechal krvácet. Hádám, že to tak muselo být, ale proč toho optimistického diváka, se kterým jste se tak mazlili, jste museli v tom pořádně vymáchat? Slza ukápla a já se dál už nemohl soustředit na zbytek filmu. Keep you mind wide open ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

04.03.2012

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007