Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

Arius

Rozhodne prekonalo očakávania! Keď mi oko padlo na popis filmu prvýkrát, čakal som lacnú nudnú 105 minútovku bez väčšieho napätia. Ale ono to malo atmosféru,spád,akciu,pointu a podanie bolo skvelé. Pravdepodobne hodnotím tak vysoko preto že som nemal možnosť zhliadnuť Okno do dvora ale každopádne, disturbiu považujem a budem považovať za dobrý film hodný štyroch hviezd. Pobavil a hlavne ma udržal pri obrazovke, odsedel som si to a dokonca ma možno aj trochu do deja vcuclo. Určite aj zásluhou Shia LeBeouf a David Morse expert na vedlajšie postavy ktorý patrí vždy k svetlejším stránkam filmu. Pekný počin! ()

slovan1

Konečně můžu střelit filmu všech 5 hvězd. Velká zábava. Kombinace teenage komedie a thrilleru. Hudba opravdu seděla ke každe situaci, herci skvělí. Sarah Roemer neskutečně sexy a David Morse pěkně zahraný negativec. Nemám co vytknout, celou dobu filmu jsem se bavil a k tomu, myslím není co víc psát... ()

Cejny

Zajímavý námět, dobří herci, hlavně Morse zahrál svou roli na jedničku, ale celý příběh a scénář je strašně předvídatelný, i ty "rádoby" lekačky. ()

herr_carter

Překvapivě chytrý thriller, kde měl SL možnost vyniknout naplno tou svou ukecaností a DM jako úchylný soused je naprosto skvělý. Toto celé je jasný důkaz o tom, že kvalitní film se dá natočit i se dvěma exteriéry..................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

JADIM

Okno do dvora, ale v modernej dobe s viac možnosťami a miesto zbytočných dialógov sa tu dejú zaujímavé veci. Susedia aj hlavné postavy sú zaujímavé, pekne sa tu strieda príjemnejšia a mrazivá atmosféra a napätie je miestami dosť profesionálne.  9/10 ()

darwin

Dost dobrý teenagerovský thriller. A to jsem si už myslel, že takové přestali točit. Disturbia však vydělala hodně dolarů, a tak se můžeme těšit na sequel. Atmosféra filmu je výborně budována, ten pomalejší začátek je nutný, přináší totiž onen dojem mírumilovné tiché ulice na předměstí. Chválím herecké výkony ďábelsky mrazivého Davida Morse a mladého talentovaného Shii LaBeoufa, který si za svůj výkon po zásluze odnesl několik cen na prestižních Teen Choice Awards. Disturbia je filmem, který si vychutnáte sami i s celou partou zhulených přátel. Tento velmi volný teen remake Hitchcockova Rear Window tak mohu jen doporučit. ()

chef

Filmík určený pre násťročných ťaží zo Shiovho stvárnenia hlavnej postavy. Film slušne graduje, ale inak samé scenáristické klišé, ktoré síce neurazí, ale ani extra nezaujme. 70% ()

hudryhudry

Disturbia je film, v němž se zajímavě mísí prvky hororu, teen komedie, tragédie a trilleru, které vytváří temnou a mystickou, v první části však docela uvolněnou atmosféru plnou zášti, zamilování a strachu zároveň. Shakespearovi by asi lezly oči z důlků, s jakou lehkostí dokázal D.J. Caruso změnit tíživou atmosféru tragického příběhu mladíka z předměstí v bafací horůrek. Scénář je však slabý a nebýt usměvavého hezounka Shia Hovězího, klesl by film ke dnu stejně rychle jak Titanic. Ambice tohoto film jsou totiž jen polechtat většinu filmových témat v jednom snímku a divákovi podat takový koncentovaný vývar 5 v 1 (horor, komedie, triller, drama a romance), který však zanechává po chvilce působení hořkou pachuť v ústech. Nejedná se však o špatný pokus a podobných filmů bude podle mě přicházet víc, protože svět má tendenci všechno koncentrovat, až již prací prostředek nebo ředitelný sirup :-) ()

uzzi

Nedotažené a lehce předvítalné. Přítom zábavné a obsazené dobrými herci. Ale celkový dojem z filmu je jednozančný - jednou vidět a zahodit. Konec filmu je sice fajn, ale příjde mi jako výpujčený z druhého hororovějšího a přiblejšího dílu. ()

bari68

Áno , svojim spôsobom je to vykrádačka Hitchcockového Okna do dvora, ale pre tých , ktorý originál nevideli, je tento film osviežením dobrého thrilleru. ()

jondoe

Pomalsi az skoro nudny zaciatok filmu zachranuje donre hrajuci S. LaBeouf ale poslednych 15 minut je tak prefektne natocenych ze sa to da odpustit. Disturbia patri urcite medzi tie teen thrilleri a aj ked je dej lahko predvidatelny stale sa da na to pozerat. ()

Han22

Carusa začíná jako jednoho z mála nových režisérů fakt zbožňovat. Po fantastickém Oku Dravce mi nabídl už druhý výborný, zábavný a hlavně napínavý thriler, kterých je poslední dobou jako šafránu. Disturbia mi svým námětem a zpracováním dala vzpomenout na 80. léta - hlavně na filmy jako Hrůzná noc a Lidé z předměstí ale s využitím moderních technologií. Ty tady krásně zapadají do příběhu a neruší ho (žádného trapného klišé typu vypadlý signál u mobilu jako třeba ve Funny Games se nedočkáte). I tady to je totálně potrhlé komedie, která se ve finále mění na strhující thriler s fantastickým psychoušem, jakej už tu hodně dlouho nebyl. Z Morse jde fakt hrůza a to i ve chvílích, kdy si hraje na počestného občana, LaBeouf dokáže naprosto skvěle zahrát obyčejnýho kluka od vedle a Sarah Roemer je kočka a fajn baba. Shrnutí - hrdinům budete fandit, záporáka nenávidět a finále je opravdu takové, jaké má finále být - velkolepé. ()

Spike23

Je fakt, že tohle téma tu už hodněkrát bylo... Ale koho to zajímá. Je to perfektní thriller, možná nejlepší z celého roku 2007. Shia LaBeouf hraje skvěle. Na Sarah Roemer je radost se koukat. Konečný spád a atmosféra vás nenechá v klidu vydechnout. Tak co ještě chcete?? ()

Michelle75

Po docela povedém začátku započala nekonečně dlouhá nuda. V průběhu filmu jsem pořád očekávala nějaký nástup, přelom a větší napětí, ale nekonalo se. A možná konec by se k něčemu v co jsem doufala přiblížil, ale i tak to nestačilo a po tak dlouhém blábolení o ničem se v té nekonečné nudě stratil.Slabé tři./herecké výkony slušné/ ()

Billie777

Lehce předvídatelný film, což ale v tomto případě ani nevadí. Hlavně je to ale velmi napínavé a poutavé. Je to vlastně taková kombinace vkusné teenagerské komedie a povedeného thrilleru. A moc se to povedlo. Zabavilo mě to od začátku do konce a vůbec jsem se nenudila. Bylo to svižné, mělo to skvělé tempo, prostě jsem se bavila. Film by ale nebyl tak dobrej, nebýt Shii LaBeoufa, který nejen, že má charisma ale také umí hrát a je vidět, že ho to baví. I ostatní herci byli moc fajn a celkově to tak dává moc sympatický film, jehož shlédnutí stojí za to. ()

TheNine

Tady mi hodně pomohlo, že jsem vůbec nevěděl, o co jde. Z teenegerské dramedy o klukovi co se vtipnými situacemi bude vyrovnávat s úmrtím otce se vyklubal nervy drásající thriller s perfektním budováním napětí. Dost jsem se bavil. Dialog: "Co by si o tom pomyslel tvůj otec?" Hodnocení: 90% ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007