Výpravný film z období pádu Římské říše, který se nedávno natáčel i na Slovensku (Spišský Hrad, Červený Kameň). Když se začne Římská říše rozpadat, opustí mladý Romulus Augustus město a vydá se na nebezpečnou cestu, aby vytvořil legii věrných - POSLEDNÍ LEGII. (oficiální text distributora)

Brano

Mám rád filmy z toho obdobia, ale tento by som skôr zaradil do kategórie zbytočných. Dej je podstatne vzdialený skutočností a pomerne aj dosť nezmyselný. Herecké výkony slabé. Po väčšinu času som sa nudil. A ten záver skôr pobavil. Strata času. Jeden z najhorších historických filmov vôbec. ()

Pitryx

Nu, je zde vidět méně peněz, ale přesto jde o vkusný dobrodružný snímeček, určený spíše mladšímu divákovi. Mi se film líbil, protože měl spád, nebyly v tom žádné zmatky a zbytečnosti (mimo ženskou postavu bojovnice) a karty byly jasně dány předem. Protože se mu toho moc vytknout nedá, mohu je s klidným srdcem doporučit jako bezvadný filmík na odpočinkové odpoledne. *** a půl ()

Jehan

Béčková slátanina. Angažmá Colina Firtha a Bena Kingsleye byla pro mě hlavní důvod se na to podívat; a posléze důvod k zamyšlení nad tím, do čeho se to občas připletou i prvotřídní herci. Měl jsem pocit, že tito dva nemají podobné sračky zapotřebí. Ale třeba měli zrovna volno a chtěli se trochu vyblbnout v pseudohistorických kostýmech a ve slabomyslném scénáři. ()

johnsnow

Fíha tak také super obsadenie a takáto čudovina vznikne. Veru niektorí herci mali šťastie, že prišlo GOT lebo toto bola taká somarinka. Či už obleky gotov ktorý skôr vyzerali jak vikingovia alebo rímska zbroj ktorá tiež nebola veľmi verná originálom, veru vyčítať sa dá veľa a napriek tomu dávam 4*. Prečo? * za perfektného Firtha a Kingsleyho, * za drsného záporáckeho góta, * za zlatomaskového kráľa a * za to, že je film krátky a nenudí. ()

cinema_cz

Nesourodou žánrovou směs a nedostatečné produkční náklady nezachrání ani prvotřídní herecké obsazení. (Iva Hejlíčková, Ci 06/2008) ()

Miloško

Škoda.Keby sa tvorcovia nesnažili "nacpať" do deja všetko čo chceli,možno by to bolo lepšie.To čo ma zaujalo hlavne bola neskutočne prekrásna bývalá miss sveta A.Rai,aj keď jej úloha Miry vyznela ozaj smiešne.Ďalej čo ma zaujalo boli scény zo Spišského hradu na SR,ktoré vo filme boli anglickou pevnosťou.Inak by som asi hodnotil horšie....[DVD,01.05.2008] ()

me3x®

Aishwarya má najkrajšie oči aké som kedy videl. Ben Kingsley dokáže zahrať asi všetko. Firthovi som moc neveril túto rolu. Ale inak. Ľudia, čo je s vami? Veď to bolo super. PErfektná slovenská príroda a naše hrady. Tie scenérie niektoré stáli skutočne za to. Tento film si rozhodne zaslúži viac ako jednu *. V akomkoľvek smere. A tak sa mi doňho nechcelo, keď som si tu pozeral tie hodnotenia. ()

sirrgulo

Snímek bych přirovnal k deviantovi. Tvůrci se rozhodli, podobně jako deviant, znásilnit. Jenže zatím co, člověk za svou úchylku nemůže a potýká se s vnitřním bojem a je svým způsobem nemocný. Lidé zodpovědní za legii nemocní nejsou, nebo alespoň si to myslím. Příběh, který asi s historickou přesností má společné velké kulové, jen jí znásilňuje a za další oběť si vyhlédne i Artušovskou legendu, bych nazval opravdu politování hodným. Hned jak jsem viděl Kingsleyho bylo mi vše jasné a to mi uteklo úvodních pár minut. Netvrdím, ať podobné snímky nevznikají, mám rád dobrodružství, kde se hrdinové ohání meči, ale probůh, když už se rozhodnu něco takového natočit, vymyslím si alespoň trošku vlastního a né jména, která mě osobně už lezou na nervy, když je zaslechnu v podobném snímku. Inu hodně jsem film možná pomluvil, ale on si to vážně zaslouží. Jinak se jedná o celkem slušný snímek i solidní dobrodružství s pohodovými hrdiny, který ze všeho nejvíce připomíná lepší televizní seriál točící se okolo poloboha nebo vřeštící bojovnice. ()

moviepill

Bezvadná vec. Mám rád históriu, staroveký Rím "jakbysmet". Potešila ma vizuálna stránka tohto filmu a veľmi ma prekvapil výkon malého Thomasa Sangstera. Skrátka moja obľúbená filmová záležitosť. ()

Wulz

Velká slabota pro mě... koukal jsem na to občas v televizi (hlavně jako menší) a tak dávám 3...jinak je to spíše na 2. ()

bigboss_

Neda mi to, aby som to neporovnal s filmom, ktory bol tiez nedavno v kinach 300 . Nuz Last legion je tak povediac zle natocena rozpravka, ktora sa snazila vniest do deja historicku vsuvku s cias slavneho Rima. Po traileri, ktory som videl to bolo dost velke sklamanie. ()

padress

Veľmi jednoduchý historický film z obdobia konca Rímskej ríše v Európe, kde posledný ceasar prežil vyvraždenie celého rodu. Je to niečo ako predskokan filmu Kráľ Artuš. Nato, že bol natočený roku 2007 sa mi zdal až moc jednoduchý, pritom miestami grafické efekty celý dojem iba kazili. Pre určitú skupinu ľudí je možno zaujímavý, no mne sa moc nepáčil. ()

Akyno odpad!

Patrí to medzi to najhoršie čo som v roku 2007 videl v kine. Úplne nezmyselná vykrádačka všetkých historických akčných veľkofilmov. Problém je, že táto napodobenina nie je ani akčná, ani historická a veľkofilm to nie je ani pri najmenšom. To najhoršie v čom som videl hrať Colina Firtha. A ešte mi nedá nespomenúť katastrofálnu Aishwarya Rai. Chudák dievča, neviem sa rozhodnúť, či bola tak hrozná herečka, alebo mala len tak idiotsky napísanú úlohu a zhostila sa jej dokonale presvedčivo. Jedno z toho si vyberte. ()

david666

ano, slátanina to je, ale jsou určitě i horší historické filmy. A někdy člověk potřebuje (třeba po nějaké oslavě) relaxovat a k tomu se film hodí. Nemusíte přemýšlet a ještě se pokocháte indickou kráskou Aishwarnou Rai:-) Navíc vidět "romantického" Firtha v brnění a při rvačkách se taky nevidí každý den. Nějak jsem si na něj ale nemohl zvyknout. ()

Riker

Horší pasáže střídají ty lepší a tak je to celý film - jak na houpačce. Celkově jsem ale ty horší odpustil a film mě bavil. Závěrečná bitka je slušná, vlastně celý závěr filmu je to nejlepší co dílo nabízí. Ben Kingsley mě svým výkonem přesvědčil, zato Aishwarya Rai přesvědčila jen vizáží, ale to zde asi stačí. :-) Angelina Jolie by tu roli snad zvládla lépe. Pod 60% film rozhodně nejde. Ale některý kulisy snad malovaly děti ze slovenské školky místo poledního spánku. ()

brasek

Natočené na motívoch seriálov pre mládež... Hercules & Xena. Samozrejme chýbajú príšery, ale obdobné akčné scény, výprava, kostými... u mňa jednoznačne sklamanie. ()

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Z Říma na skotskou Vysočinu

Z Říma na skotskou Vysočinu

26.08.2008

Může být jenom jeden! A není vyloučeno, že tím vyvoleným bude skotský herec Kevin McKidd, kterému byla nabídnuta hlavní role v chystaném remaku Highlandera. V historickém seriálu Řím, kde ztvárnil… (více)

Tintin už má obličej

Tintin už má obličej

25.03.2008

Spielberg a Jackson to s tou digitálně animovanou adaptací slavné komiksové série Tintin myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že první díl trilogie bude podle všeho dalším Spielbergovým režijním… (více)