Výpravný film z období pádu Římské říše, který se nedávno natáčel i na Slovensku (Spišský Hrad, Červený Kameň). Když se začne Římská říše rozpadat, opustí mladý Romulus Augustus město a vydá se na nebezpečnou cestu, aby vytvořil legii věrných - POSLEDNÍ LEGII. (oficiální text distributora)

Crazer

V historických filmech si určitě libuju, ale tento film toho opravdu důkazem není. Nezařadil bych ho do béčkových, ale je typickým příkladem céčkových filmů. Hned od začátku jsem tušil, že film se bude odvíjet nesprávným směrem, děj mě po pěti minutách hodil do boje, aniž by se člověk rozkoukal. Snímek ničím novým nenadchl a ničím neoslnil, tzv. uzívaný film, který se nedoporučuje pro víkendové diváky. ()

Revanx odpad!

Hrôza. Nechápem ako mohol niekto vyhodiť peniaze na natočenie niečoho takéhoto. Stupídne, zle zahraté a nudné- Last legion pôsobí ako predražená časť seriálového Herkula. ()

corpsy

Podpriemerný historický spektákel ( vlastne to ani nieje spektákel ), s biednou výpravou a slabými bojovými scénami. A to pritom nemali až taký chudobný rozpočet. ()

fannah

Kamera jako z televizního seriálu, scénář jako z televizního filmu a závěr jako z televizní reklamy. Parádní film co se týká odpolední sobotní zábavy, překvapivé obsazení Bena Kingsleyho a Colina Firtha, ale když to vezmu kolem a kolem... 55% ()

Z0oMb3E

Politicky najkorektnejší historický malofilm aký bol v živote natočený! Vo filme chýbali fakt už len modrí emzemáci! Človeka ale najviac zarazí fakt, že tento zelený hlien chrchnutý do historických faktov majú na svedomí viac menej zainteresované národy. Keby túto zlátaninu upatlali obtĺstli hamburgerožráci, nejeden fanúšik tohto žánru by sa len škodoradostne uškrnul s veľavravným pohľadom: "kokoti!" by film s vypätím síl dokukal. Nuž, kde nič nieje, ani smrť nič nepoberie! ()

Praxis

Tak špatný to zase nebylo. Jasně, herecké výkony byly spíše trapné, ale jinak to docela šlo. Dalo se tam pozorovat i přes tu levnost filmu jistou epičnost filmu, myslím, že filmaři i z toho mála co měli (nebo spíš neměli) dokázali vykouzlit slušný film. ()

Lamiczka

podle hodnocení jsem tedy čekala horší film, když se člověk odprostí od někdy opravdu do očí bijících triků, velmi průměrných hereckých výkonů a víceméně plochého scénáře, tak to zas tak špatný nebylo .. ()

Ridick odpad!

je mozne, aby sa aj v 21. storoci dokazal natocit historicky snimok takych shitnych kvalit ako keby to bolo z produkcie hallmarku? je, je...a je to skoda, upadok historickych filmov a nechapem ako sa daju niektori kvalitni herci nahovorit na taku frasku akou posledna legia je. este vacsim sklamanim je, ze to bolo ciastocne natacane na slovensku...boze moj, to vsetko co sa tu natoci musi byt velkym prepadakom?? tak skusme nieco natocit z mojho stokarske mesta michalovce. tam by sa natocila nejaka dobra socialna drama...ale to uz vravim z cesty...posledna legia je film plny sprostych citacii z mudrych knih, hrdinskych cinov a la sam doma, smiesnych bojov a peknej indky co je asi jedinym plusom...no nic ...10% ()

elizabeth_ba

Film jsem viděla už potřetí a stále se nějak nemohu rozhodnout, jak jej hodnotit. Podle zdejších komentářů i podle mě kvalitní předloha, takže o zvraty není ani ve filmu nouze, ale stejně postrádá napětí, jaké by měl mít a jaké měla kniha. Asi nebyl moc velký rozpočet a byť zde hrají hvězdy, které mají potenciál na to, aby film utáhly (Colin Firth, Ben Kingsley) i tváře, na které se k tomu moc dobře kouká (Aishwarya Rai, Rupert Friend), byl to tak trochu i tím dětským imperátorem film o dětech a pro děti (jenže k tomu zase vadily některé scény). Po prvním zhlédnutí jsem hodnotila 2 hvězdičkami, při dalších to bylo někde mezi dvěma a třemi. No a rozhodně nemohu prominout ani to, že Devátá legie za Hadriánovým valem zmizela roku 117 n. l. a Artuš byl (nejdříve) počátek 5. století, takže historickými fakty se film taky příliš neřídil... (taky tu legendu o Artušovi musí strčit do všeho! ) Scénář, bojové scény, hudba..., no prostě veškeré zpracování mohlo být lepší, zachraňuje to jen zmiňované herecké obsazení a kvalitní podklady pro děj, který však díky zpracování nemá šanci vyniknout. ()

Orlau32

Nebylo to špatně natočeno, ale pro "fajnšmekry", kteří něco o římských dějinách vědí, tam bylo velmi málo dialogů, které Řím dělaly Římem. Byl to vzdělaný, kulturní národ,který neustále bojoval (kromě expanze) se zabedněnými tupci, pohany a barbary, jejíž kultura byla na absolutním "niveau". Kdo tuto kulturu nezná, nestudoval anebo nic o tom nečetl, absolutně neví o čem je řeč ! Jenom boje a krveprolití diváka málo uspokojí, protože neví proč ... A ty zamotané mysteriózní postavy tomu dodávaly pachuť nepovedené pohádky. ()

BloodyVamp

Průser velkých rozměrů ! Spíše to připomíná nepovedené fantasy Eragona (nejen skvělou Doylovou hudbou), nežli historický epos. Poslední legie nemá vůbec nic společného s historií, ač se snaží tento fakt zakrývat seč může. Všechno tu jde do kytek, pominu- li dementní scénář a nezvládnutou, chaotickou režii, tak zde nepomáhá ani výprava (papundeklové kulisy snad jen výborná hudba Patricka Doyla, nesmírně bohatá na motivy a orchestrace), překvapivě ani herci (kromě Colina Firthe, který se alespoň trochu snaží, zbytek ansámblu svými výkony připomíná tak dramatický kroužek na střední škole). Poslední legie je film vyloženě k smíchu. Výsledek mírně zvedá lepší závěr (zde je závěrečná bitva naopak přehledná) a pobavilo mě pomrknutí na diváka v podobě odkazů na legendu o Artušovi. Schovívavé hodnocení je tu především za boží hudbu (takhle mrhat Doylovým talentem je škoda). ()

blackrain

A zrodil se legendární meč, meč jenž nese jméno... Radši ne. Stejně ho všichni známe nebo ne. Trošku mi to přišlo jako epizoda z fantasy seriálu typu Xena nebo Herkules. Ben Kingsley jako čaroděj Merlin vypadal zajímavě. Colinu Firthovi historické kostýmy sluší a vypadá charizmaticky. Jiný pohled na legendu, ale ne zrovna příliš povedený. Tak na jedno zkouknutí. ()

slunicko2

Laciná podbízivá "advenčura". 1) Vezmi pár známých herců. Sepiš primitivní příběh. Okořeň trochou magie, přihoď moudrého rádce a pěknou kočku a celé servíruj na preudohistorickém podnose._____ 2) Nesporné kvality filmu ocenila i známá artová televize Nova a zařadila jej do sobotního prime timu._____ 3) Vydržel jsem to až do konce, ale fakt nevím, co by mě přimělo k opětovnému sledování. ()

Thomassi

Tak nevím, co napsat o tomto historickém filmu plném legend. Řím je zrazen a následovník imperátora a pár oddaných nachází útočiště ve Velké Británii, kde hledá poslední devátou legii. To je asi vše o příběhu. Samozřejmě nechybí nějaká ta bitva, láska, hrdinské kecy a všechny ty věci, které už známe. Ale že by mi to přišlo jako nějakej velkej průser, to říct nemůžu. I na to, kolik tam bylo blbostí a nejasností, se mi to líbilo a po celou dobu jsem se nenudil. Konec mě pak v tom dobrém smyslu vyvedl z míry. Bohužel co jsem tady opravdu postrádal, byly kvalitní herecké výkony. Jako jediný mě herecky zaujal jen Kevin McKidd v roli neúnavného barbara. Ale dobře se taky koukalo na krásnou bojovnici Aishwaryu Rai. Takže budu velkorysý a dám 3*. ()

Frenegonda

Už první dialogy a jde to ...k čertu slušně řečeno. Strašný dialogy strášná dramaticko nesoudobá hudba o tricích nemluvě. Ovšem vrchol má teprve přjít. Indická bojovníce se při šplhání na skálu tváří jakoby měla orgasmus... ()

Huntelaar

Colin Firth musel vstoupit do nějaké sekty a tam mu určitě zalhali, když si myslel a Natočil film, ve kterém hraje ch(r)ab(r)ého akčního hrdinu. Holt si musí uznat, že jeho škatulka pan Darcy mu sedí nejvíce. ()

dee-key

Ne, opravdu to nemuselo být nejhorší. A tátovi se to dokonce i líbilo. Ale ruku na srdce, on kouká hlavně na kriminálky. Budiž, ale tak ptiomý námět jsem viděl naposledy u Krále Artuše s Owenem. Co víc, oni z toho udělali skoro ságu. Fakt. Vypadá to tak, že Poslední legie měla předcházet tý druhý slátanině, co je uvedena výše. Suma sumárum, tohle nebyla trefa do černého! ()

fmash

Snad je to tím, že jsem čekal něco podobně strašného, jako byli hledači kyblíku v Rytířích krvavé oceli a koupil jsem to spíš pro syna coby prostředek proti nudě na dovolené, ale jsem ochoten jít v hodnocení až na celkem solidní 3 hvězdy. Možná jsem ale jenom v nějakém smířlivém období a je na čase s tím něco udělat. Poslední legie je beze sporu dost mizerně natočená, ale jako normálního diváka mě bily do očí hlavně detaily, jejichž polovičatost byla ve značném kontrastu k jinak vůbec ne špatnému vizuálnímu zpracování. Ať už se jednalo o chromově lesklé zbraně (na ty jsem zvlášť alergický), mizerně zakamuflované dubléry (Romulus), hlavní souboje (Indka zastaví dýkou ránu Hrothgarova maxikladiva) a mnohé další prohřešky (včetně Firthova přehrávání při řeči před bitvou). Ale protože jsem k filmu přistupoval primárně jako k pohádce pro děti, nějak mi to nevadilo. Boje byly ostatně nesrovnatelně lepší než třeba v Princezně zlodějů, filosofické promluvy Merlinovy mě neiritovaly a zvrat v podobě alternativního výkladu staroanglické historie a záležitostí kolem rytířů kulatého stolu mě spíš pobavil. Závěr: pro vyspělé historiky a milovníky dokonalých filmů to není (proč mám někdy tak rozporuplné pocity z osazenstva ČSFD?), ale komu nevadí trochu té nadsázky, tak si shlédnutím Poslední legie trauma nepřivodí. ()

Sesitka

Asi bych lhala kdybych řekla, že jsem se na ten film nedívala kvůli Colinu Firthovi, ale protože jsem ho stašně chtěla vidět. Někdy když jsem ho tam viděla, tak mě tak divně zabolelo. A kladu si otázku: jak tam mohl proboha hrát ? Ten film mi přišel bez atmosféry bez nápadu. Kdyby tam nehrál on tak bych dala asi 2 hvězdičky. ()

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Z Říma na skotskou Vysočinu

Z Říma na skotskou Vysočinu

26.08.2008

Může být jenom jeden! A není vyloučeno, že tím vyvoleným bude skotský herec Kevin McKidd, kterému byla nabídnuta hlavní role v chystaném remaku Highlandera. V historickém seriálu Řím, kde ztvárnil… (více)

Tintin už má obličej

Tintin už má obličej

25.03.2008

Spielberg a Jackson to s tou digitálně animovanou adaptací slavné komiksové série Tintin myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že první díl trilogie bude podle všeho dalším Spielbergovým režijním… (více)