Výpravný film z období pádu Římské říše, který se nedávno natáčel i na Slovensku (Spišský Hrad, Červený Kameň). Když se začne Římská říše rozpadat, opustí mladý Romulus Augustus město a vydá se na nebezpečnou cestu, aby vytvořil legii věrných - POSLEDNÍ LEGII. (oficiální text distributora)

veverysiak

Pokiaľ sa na to pozeráme ako na historický výpravný film, nie je o čom debatovať, ja to beriem ako starovekú rozprávku, je pravda, že scény sú ovplyvnené obmedzeným rozpočtom, herci sú dáki indisponovaní, snaha o humor je kostrbatá, ale v rozprávkach sa odpúšťajú aj iné veci, no a Aishwarya je úchvatná, takže 65%. ()

Neuroxerus

Film má sice velmi malé ohodnocení ale mě se na něm líbilo hned několik věcí. První znich byli souboje na které se opravdu hrozně pěkně koukalo...Druhá věc, co se mi líbila bylo propojení s excalibrem a artušovské legendy....(možná to je nesmyslné, ale prostě zaujalo mě to)...A poslední věcí byla půvabná indka Aishwarya Rai a druid Ben Kingsley...pro mě - pěkná podívaná.... ()

Logout

Nejsem zatěžkán tím, že bych jako jiní hodnotící četl knižní předlohu. V prvních pár minutách filmu jsem jako člověk zajímající se o historii začal být zvědav, jak autoři filmu zaonačí, aby hlavním hrdinou mohl být bývalý západořímský císař, o kterém od doby jeho poněkud násilné abdikace nebylo ani vidu ani slechu. Po téměř 100 minutách mi to bylo jasné a zejména závěr filmu považuju za poměrně vtipný a do ostrovních legend zajímavě zasazený. Pravda, až do půlky jsem považoval film za nízkorozpočtové televizní dílo ála filmy FlynnCarsenovské série, dialogy bych označil jako epicky patetické a tam kde nastoupila počítačová grafika, tam se mi ježily chlupy na krku, ale rozhodně se mi film jako celek spíše líbil. ()

blekekeke

Odvar to není, ale zase úplná blbost taky ne. Jako příběh dopředu jasný. Herců jen tolik, kolika se do toho chtělo, asi za to nebylo velkého honoráře. Tak tomu je i u hlavní postavy, která působí až moc sladce na to, že je to císař a potažmo i hrdina. Překvapení pro mne bylo zjevení 9. legie, ano, bylo to předvídatelné, ale i tak jsem se nechal mile načapat :o) ()

DansteR

Pouze historická pohádka, absolutně nezaloženo na faktech a jen to rozvíjí spekulace. Trochu škoda protože herecky ten film měl i na víc Colin Firth, Ben Kingsley a další...s tím se dalo pracovat. Z filmu na diváka vůbec nic nepůsobí, teda až na špatnou kameru, stupidní dialogy a koukaní se pořád na jeden meč, který ÚDAJNĚ je zároveň i Excalubur (docela se divím, že ten meč nemá vhodná písmena aby se z toho posládal Narsil :-D)... Škoda, mohlo to být lepší, s námětem pádu Říma se mohlo vymyslet i něco lepšího. 40% ()

rytir1

Američani se začli předhánět ve tvorbě římských legií ( Poslední, Centurion, Orel atd. ). Češi předhánějící se ale v ničení jejich hodnocení je jak vidím bohatě trumfnou. ()

Oxik49

Děsím se doby, kdy bude černoch hrát i Napoleona. Prvotní nadšení z filmu stále rychleji a rychleji opadá a v závěru je z něj pouze podprůměrná slátanina všeho možného, co už dříve bylo o tomto tématu natočeno. ()

Scaevola

Byť snímek sliboval mé oblíbené historické období, zpracování je dětinské a odkazy na artušovský mýtus roubované až běda, takže vyjma kostýmů a výpravy není co sledovat. ()

Saxos

Srágora úrovně ochnuténo dítěte vyvoleneěho, kterého následuje doulespeed kamer. NeNeNe teď je to nuda Závěr: nedoporučuji. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

knoxville

No velka skoda tej Beckovosti, okatych skokoch v deji, zlych hercov, trapnosti a toho ze to pripomina xenu ci hercula...ale na to vsetko som bol pripraveny takze sa mi to aj celkom pacilo a nenudil som sa. ()

Orisi odpad!

Tohle byl první film, který jsem ohodnotil jako odpad! Za tím si budu stát do konce života. Fakt, že režisér splodil věci jako Hercules nebo Xena je z filmu poznat v naprosté většině scén s bojovnicí Mirou a k tomu ve všech scénách, kde se bojuje. Fakt hrůza. Do kina na to jít jsou vyhozené peníze a nechutná ztráta času. ()

Špinič

Keď som videl ako ste Last Legion tu skritizovali ani som nemal chuť to pozerať, ale bol som donútený okolnosťami a vôbec to neľutujem. Nieje to až také strašné ako tu mnohý píšu, pokiaľ máte vzťah k tomuto žánru nemôžete byť až tak sklamaný. Áno niektoré scény naozaj vyzerajú veľmi lacno a ak nerátam Bena Kingsleyho tak v podstate ani herecké výkony neoslnia (ale už som videl aj Bena lepšie hrať), napriek tomu sa pritom dá zabaviť, nieje to nudný film. Keď to porovnám napr. s Pathfinderom, ktorý som takmer ani nedopozeral. A to je zatiaľ u mňa ešte stále dôležité kritérium - nudil som sa? nie = 3*. ()

Warapeidza

Začátek ujde, konec mě hodně překvapil a popravdě spíše negativně. Zpočátku to vypadá na celkem zajímavou historickou sondu, což mě láká, jelikož třebas takový Gladiátor je můj hodně oblíbený film, bohužel se to pak trošku zvrtne spíše v pohádkový příběh, který nezaujme ničím extra. Bojové scény jsou spíše povrchní, potěší pár hezkých obrazů (čaroděj metající firebally je jeden z nich), ale to je asi taky vše. Přemýšlel jsem mezi 2-3, ke dvojce mě táhně hlavně onen závěr s "překvapující" pointou, ale nakonec zůstávám u hodnocení průměrného... Kdybych na to měl jít do kina a platit za to vstupné, asi bych si to rozmyslel, ale na takovou obyčejnou "domácí" produkci to prostě celkem stačí... ()

lemoun

Mezi špičku filmů např. Trója apod. bych to opravdu nezařadil. Dobrodružná pohádka kdy na konci filmu za dojemné hudby umírá jeden z hlavních hrdinů. (45%) ()

jjituska

Jéé to je ale průšvih. A to mám tyhle filmy v oblibě. To je tak příšerná vykrádačka! A navíc tak překombinovaně vyumělkovaná zápletka. Poslední scéna tomu fakt nasazuje korunu. Takže Romulus Augustus je vlastně otcem Artuše - nj, tak to abysme přepsali učebnice dějepisu. Nic ve zlým, ale dalo by se to udělat líp. Tady je v každém záběru vidět, jak moc chybí prachy. A kdekdo tady opěvuje hudbu - Patrick Doyle vykrádá sám sebe - hlavní motiv z Last Legion = hlavní motiv z Eragona. Nikdo si toho nepovšiml??? Dostat to do rukou ta správná osoba s hromadou peněz v ruce... Jenže on je ten příběh (aspoň ve filmové podobě) tak chatrný, že nevím nevím, jestli by z toho šlo vytřískat něco víc. Ale uznávám, že jako malá jsem sobotní dopoledne trávila s Xenou.. Je mi líto, ale víc než 40% to nebude. ()

THORasgard

Tento film patří do ranku "tak blbý, až je to dokonalý". O historii Říma něco málo vím, takže slyšet v podstatě hned na samém začátku, že ten spratek je posledním potomkem Caesara, který nechal v Británii ukout fakt žůžovej meč, který je určen pouze pro toho pravého vladaře, je jasná blikající varovka scénáristického čarování. Tu knižní předlohu bych si v dohledné době ráda přečetla, zajímalo by mě totiž, co je to za neřáda když podle ní natočili tolik blbých filmů míchajících Řím s (no s tim v co se to vyvrbí, nebudeme spoilerovat ano...). Poslední legie je historicky asi tak přesná jako Troja, začíná a končí u jmen skutečných postav, přičemž občas i ty trochu haprujou. Když se ale přenesu přes fakt, že historie tu dostává na prdel (doslova poznává středověk), v důsledku je to docela fajn komedie. Vážně dlouho jsem se tak nepobavila při sledování mizerných triků, hereckých výkonů a vyblitého scénáře. Colin Firth se na svou roli zoufale nehodí a myslím, že to ví, Thomas "již bývalá herecká naděje" Sangster je neuvěřitelný trotl a co víc superman, protože jeho pády a držkopády by rozcuchaly vlásky i Bruci Willisovi. Normální dítě po facce upadne, tenhle lítá. Aishwarya Rai je moc pěkná baba, ale to je tak nějak jedno, holka zkrátka jako jediná pochopila co a v čem hraje a na té vlně jedě. V závěsu za ní je Kevin McKidd, na kterého je (uvážím-li jeho roli v seriálu Řím) docela sranda pohled. Navíc má taky super schopnosti, třeba ultrarychlé srážení krve, běžného člověka by sekera do čela skolila, ale ne rezavého Góta. Ben Kingsley vede ty nejzábavnější monology. Potud dobrý. Pak je tu ta věc s režií, kamerou, dialogy, výpravou, Británií, Uberzáporákem - Fantomasem, bitvou, mečem (skoro stejný mám z hračkárny za 30 Kč), pointou, wtf vykleštěním jedné takové menší evropské legendy a závěrem... všechno hodit do pytle s klubkem hadů, zavázat a shodit do Tibery a nechat máchat. ()

Snakefinger

Naprosto strašné,hrozně spláceané s nulovou historickou výpovídající hodnotou. Nejhorší je ovšem, že se toto béčko tváří jako historický velkofilm. ()

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Z Říma na skotskou Vysočinu

Z Říma na skotskou Vysočinu

26.08.2008

Může být jenom jeden! A není vyloučeno, že tím vyvoleným bude skotský herec Kevin McKidd, kterému byla nabídnuta hlavní role v chystaném remaku Highlandera. V historickém seriálu Řím, kde ztvárnil… (více)

Tintin už má obličej

Tintin už má obličej

25.03.2008

Spielberg a Jackson to s tou digitálně animovanou adaptací slavné komiksové série Tintin myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že první díl trilogie bude podle všeho dalším Spielbergovým režijním… (více)