Výpravný film z období pádu Římské říše, který se nedávno natáčel i na Slovensku (Spišský Hrad, Červený Kameň). Když se začne Římská říše rozpadat, opustí mladý Romulus Augustus město a vydá se na nebezpečnou cestu, aby vytvořil legii věrných - POSLEDNÍ LEGII. (oficiální text distributora)

Meiers

Prvních asi 15 minut se tvářilo, že by to šlo, ale pak se ukázalo, že to teda rozhodně nepude. Větší slátaninu sem neviděl. Takovej chabej pokus mixnout trochu z gladiatora trochou z Merlina. Jak se tohle mohlo dostat do kin, to mi není jasný. P.S. Být to natočený 2008, tak to mohlo s Emmerichovým 10000 soutěžit o zlatý kuřinec. ()

Kryat

Tak, co k tomu říct. Na film jsem se podívala kvůli svým oblíbeným hercům, které jsem zahlédla v ukázkách a ti mě rozhodně nezklamali. První polovina filmu mě opravdu nadchla, protože jsem tak dobrou podívanou vzhledem k nízkým hodnocením nečekala. Zbytek (hlavně ty bitvy) byl teda slabší, ale co. Historické filmy nemusím, tak to nemám moc s čím srovnávat. Jde mi hlavně o tu zábavu a já se bavila. Nevadí mi volná interpretace historických dat a legend o Artušovi už jsem viděla a četla tolik, že mi závěr přišel jen jako další hezká možná varianta příběhu. Až se budu chtít podívat na nějakou oddychovku, tak po tomhle filmu zase ráda sáhnu. ()

Torgal

No, nebolo to tak pekelné ako naznačovali komentáre iných užívateľov. Hlavný problém je, že to bolo natočené za malé peniaze a to sa (hlavne) na historických filmoch silne prejaví. Celkový dojem je tak veľmi televízny. Firth hrá ako duchom neprítomný, zvyšok (slušného) obsadenia je na tom lepšie, ale nikto nepresahuje priemer. Najslabším článkom je ale scenár, ktorý je teda riadna zlátanina. Na film sa však nepozeralo zle, ako výplň času nesklamal. 4/10 ()

Ssoumess

Velice zajímavá zápletka, dozajista by z toho šel vytřískat mnohem lepší film... v jiných rukách. Od Manfrediho už jsem něco četl, tohle však ne. Musím to napravit, hlavně abych věděl, jak to ve skutečnosti mělo vypadat. Docela mě překvapilo hvězdné obsazení v takovém na-první-pohled-patrném-béčku. Mimo dlouhých pohledů na ustarané tváře hrdinů (ani vznosný hudební podkres nedokázal zakrýt jejich směšnost), příběh zabíjela choreografie soubojů (i když tam byly světlé výjimky - např. když Firth dostává přes držku násadou od sekyry:), ale hlavně komparz... WTF?! Některé souboje na zadním plánu mi připadaly jako teď ťuknu já, pak ty, pak dvakrát já, pak se koukni do kamery, ty vole už by mohla bejt pauza, hele už přijel catering, dáš si pívo? Nejhorší ze všeho byli germáni útočící na tu hezkou slečnu, jejich AI byla na úrovni tetris. Kdyby měli všichni jejich bojovníci takhle s řevem běhat s mečema hóódně vysoko nad hlavou, tak by ten Řím nedobyli dodnes. Co se týká rekvizit, tak s těma jsem neměl zvlášť problém, až na jednu podstatnou výjimku - Excalibur... WTF again! Proč má vypadat meč na kterej mě režisér se nutí dívat půl filmu jako plastová hračka, kterou jsem za stopade koupil bráchovi u vietnamce k pátým narozeninám? Proč kurva z rozpočtu nemohli dát !5000 korun! nějakýmu KOVÁŘI, kterej by jim udělal MEČ. Proč museli nakupovat rekvizity ve Sparkys'? Jako sběratel chladných zbraní a amatérský šermíř musím říct: Blééé - Bleju... Když to zhrnem: Námět za 2 body, Aishwarya 2, Kingsley 1, výprava za 2, hudba 1, mínus komparz -1 a meč -2 = čistej průměr 5/10 ()

Pasifae

Doug Lefler je svým způsobem kuchařský mistr. Podařilo se mu splácat guláš, z kterého ve vzácné jednotě zvrací historici, fanoušci předlohy i milovníci velkolepých historicko-fantastických podívaných, a to, že se mezi přílohami nacházejí nepostradatelní politicky korektní princezna bojovnice, afrořímský vtipálek a Tatry se Spišským hradem maskované jako součást starověké Británie, ještě patří mezi nejmenší problémy filmu. Dva body za herecké obsazení a za to, že mě to neuráželo, ale rozesmívalo. ()

E lan

Vcelku povedená dobrodružná pohádka se sympatickým Firthem a dobrou bandou bojovníků kolme něho. Více než průměr se od toho nedalo čekat, ale přesto se člověk dobře baví po celou dobu. ()

diodoros

Pseudohistorický výplach so slabými efektmi a kulisami, viditeľne gumovými rekvizitami a kostýmami, chatrným dejom, zle natočenými bojovými scénami a celkovou stupiditou. Predlohu nepoznám, vernosť s knihou teda porovnávať nemôžem, v prípade filmu však možno s kľudom povedať, že ide o odfláknutú infantilnú hlúposť a prepálenú rozprávku, ktorá v konečnom dôsledku neprináša nič, iba absurdne a najmä (v porovnaní s inými hollywoodskymi filmami, ktoré aspoň fungujú po stránkach príbehu či akcie) nefunkčne kašle na históriu. (UPDATE 18. 5. 2021, 3. 4. 2022). ()

vla_kor

SPOILER!!! Příjemná rodinná FANTASY, která spojuje římské dějiny s artušovskou legendou. Přitažlivý Firth, zlotřilý Hannah, povyrostlý klučina z Love actually, nějaké ty bojové scény. Mně osobně se tenhle film líbí víc než třeba nezáživný Eragon. Btw, srovnání se Spartacem kulhá. Tohle je totiž RODINNÝFILM pro starší děti. A těch opravdu koukatelných moc není. ()

artuš

Jiným způsob odvykládaný příběh o exkalibru. S použitím historických věcí, jako je třeba Hadriánův val. ()

Acrobat odpad!

Aj ja som pri poslednej navsteve Spiskeho hradu dokazal urobit lepsie zabery s mojou digitalnou kamerou. No je vidiet posobenie antirezisera na stolicke. Xena a herkules dokopy v trochu dlhsom case ale apon ze nie 120 min. To by sme nevydrzali. Divak ma problem presediet pri tomto filme, ktory sa tvari vazne az je pri tom smiesny. Divaka nema predovsetkym cim zaujat. Neodnasa si po dopozerani nejaky zaver, nelutuje padnutie krala - padol vobec Romulus tam? Ospravedlnujem sa, ale nepamätam si. Presne sablonovite vyskladanie postav s nechybajucou Aishwariou ako okrasy. Postavy, prostredie neposobia dobovo, ale umelo, bitevne sceny su na zaplakanie. Chyba akcnost, chyba brutalita s akou sa predsa vandali s Rimom bili. Ide o tajomne dejiny, ktore su nasiaknute hnusnymi bitkami obsadene rolami odpornych hrdlorezov (Slovania) proti zostavajucej hrstke Rimanov, ktori urcite v tej dobe kaslali na cest etc. Bitky a dej z tohto obdobia musi(a) byt drsne, barbarske, bez nejakej vymyslenej mytologie, pokial si ju hrdina nezasluzi (Alexander napriklad) A co tam robil pre boha cernoch? To uz fakt neviem. Tento film zraza na kolena vlastne vsetko, nemozno najst pozitivum. Nie je to ani zdaleka vypravny film, ktory by Vas oslnil a nezachrani to ani tuzba vidiet slovensky hrad v zahranicnom filme. ()

sigf07 odpad!

Zbytečný a hlavně hrozně protivný film, který si patrně neklade za cíl nic jiného, než masírovat britské ego a zahraničnímu divákovi vlastně nemá co nabídnout. Poslední legie stojí na profláknutém konceptu "nikdo mi nevěří, ale dávám dohromady armádu, likviduji záludného nepřítele, vypadá to se mnou blbě, ale v poslední minutě přispěchá na pomoc obrovská armáda". Scénář je stupidní od první do poslední minuty a jen uráží divákovu inteligenci (ať je v podstatě jakákoli) dialogy vyvolávají rozpačitý úsměv a člověk je nakonec rád, když tohle téměř dvouhodinové trápení Bena Kingsleyho a Colina Firtha skončí. ()

ZnalecH

Tak jako jeden z mála se tu vyjádřím kladně. Už na začátku se mi líbilo, že je příběh zasazen do období Říma. Jedná se o dlouhou a zajímavou dobu, která se dá podobným způsobem krásně zfilmovat. Na druhou stranu musím říci, že celý příběh je vykonstruovaný a vrcholem toho je konec. Ale líbil se mi a užil jsem si každou bojovou scénu. 70% ()

MilesTeg

za Colina bojujícího prostě musím přidat hvězdu, už dlouho jsem se tak dobře nezasmál, až jsem se rozkašlal a spustila se mi zaražená rýma. Díky moc :-) ()

rublik05

Docela by mě i zajímalo, na co padlo těch téměř 70 milionů dolarů. Na filmu nenajdeme téměř nic, co by se drželo nějakých historických faktů či událostí. Děj mi spíš než nějaký historický velkofilm připadá jako lepší televizní produkce. Herecké obsazení a výkony tomu taky odpovídají, i když musím uznat, že to není až taková tragédie. Tvůrcům se povedla dokonce i nějaká ta atmosféra, jak vážnější, tak i ta odlehčenější. Souboje jsou natočené dobře, ke kameře moc výhrad nemám. Škoda jen toho nevyužitého potenciálu, od tak slibného námětu a hereckého obsazení jsem čekal teda daleko víc. Snímku se nevyhne ani hromada nelogických scén, které odpovídají již zmíněné televizní produkci, ovšem historickému velkofilmu trochu lámou vaz. V záplavě různých historických filmů z období antiky se tento film docela určitě ztratí, protože oproti jiným je doslova tuctový. Nicméně mě osobně celkem bavil a čas od času se na něj rád mrknu. 5/10. ()

KdG

Celkem pěkná výprava včetně triků, nádherná bojovnice Aishwarya, ale tím výčet dobrého končí. Konec fakt stojí za zmínku protože větší klišé a stupiditu jsem snad neviděl. ()

Martini98

Celé mi to přišlo tak trochu podivné, spíše se to přibližuje kategorii TV film a proto s přibývajícím časem, ubyla také jedna hvězdička. ()

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Z Říma na skotskou Vysočinu

Z Říma na skotskou Vysočinu

26.08.2008

Může být jenom jeden! A není vyloučeno, že tím vyvoleným bude skotský herec Kevin McKidd, kterému byla nabídnuta hlavní role v chystaném remaku Highlandera. V historickém seriálu Řím, kde ztvárnil… (více)

Tintin už má obličej

Tintin už má obličej

25.03.2008

Spielberg a Jackson to s tou digitálně animovanou adaptací slavné komiksové série Tintin myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že první díl trilogie bude podle všeho dalším Spielbergovým režijním… (více)