Asterix a Olympijské hry

Astérix aux jeux olympiques

• Německo

Asterix bei den Olympischen Spielen

• Španělsko

Asterix en los juegos olímpicos

• Itálie

Asterix alle olimpiadi

• angličtina

Asterix at the Olympic Games

Asterix a Olympijské hry

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

• Big Bear

Asterixe si pamatuji spolu s Rahanem a Pifem coby komixové hrdiny francouzských časopisů, které se za komančů dali občas sehnat v Jungmance v prodejně zahraničních tiskovin. Samozřejmě cenu Klokánka, Ohníčku, Čtyřlístku či ABC byly cenově v úplně jiné hladině, tuším, že stály 28 Kč... A tak tohoto galského reka velmi dobře znám, byť jsem si tehdá obsah bublin jen domýšlel z kreseb v jednotlivých okénkách komixu. K filmu jsem se dostal náhodou, když na něj koukali děti a tak jsem mu věnoval svůj čas. A nezklamal ani nějak nepřekvapil. Pár momentů bylo vtipných, mně osobně pobavil Schumi s červeným závodním dvoukolovým vozem i jeho team. Vrcholem bylo když hodnotil písek jako mokrý a tudíž, že se pojede hůře :-)! Myslím si, že ale na to jak to bylo výpravné, šlo z filmu dostat více než jen normální komedii pro děcka... Dávám tedy za dva elixíry, na víc to nebylo. * *(27.5.2017)

• johnn333

Z bodrých Galů se bohužel stávají jen titěrné a trestuhodně nevyužité figurky v obrovském, vizuálně působivém kolosu. Velkolepost z Olympijských her doslova čiší, proto nechápu, proč producenti topili miliony kvůli zbytečnostem a raději nezaplatili slušného scénáristu, který by naplno využil potenciálu Asterixe, Obelixe a starověkých her. Moc se spoléhá na popkulturní narážky a camea, které ke konci začínají nudit a otravovat svou vykonstruovaností. Ale Delon je boží. 40%(28.3.2008)

• Radyo

Uffff..... Začnu několika málo pozitivy: .......................................... Tak, to je vše. A teď negativa (máte asi tak hodinku času?): ne, nebudu vás s nimi zatěžovat - tohle bylo prostě hrozné! Jednička i dvojka taky nepatřily do francouzské filmové klenotnice, ale vedle trojky jsou to cézarová veledíla, u nichž se člověk aspoň zasmál. Tady to byla místa nuda, místy trapnost, ta pak ostatně dokonale ovládla závěrečnou desetiminutovku, kdy už nuda nedostala prostor. Prostě děs tak na 15% hodnocení. A jedna malá poznámečka: možná to byl můj dojem, ale ten zamilovaný "Lávstorix" (tady v popisu se píše Alafolix) mi připomínal Pavla Lišku a upgradovaný Asterix (btw. ten jeho kovbojský postoj s nohama do O znamenal CO??) zase Jiřího Mádla. Konec malé poznámečky. Na tohle se rozhodně, ale ROZHODNĚ nedívejte, jinak se vám může Asterix znechutit tak nějak celkově, což by byla škoda...(8.8.2010)

• forsberg

Ve srování s komiksovou předlohou ultrablbé, ale dvě * přeci jen dám. Jednu za Zinedina Zidana, který si svou roličkou vydobyl svůj profil na imdb i tady na csfd ( obskurní podmnožina tvůrců zahrnující třeba Reynolds Koranteng-pohlaví muž, prioritně herec nebo Keiko-pohlaví žena, prioritně herec). A druhou za Alaina Delona v roli Caesara a jeho geniální hlášku:" Ave já".(5.9.2009)

Prakticky okrem Gérarda Depardieu sa na nových dobrodružstvách známych hrdinov z Gálie nepodieľal skoro nikto. A to ani zo štábu, takže aj obavy mnohých z režiséra sa potvrdili. Je to síce všetko vynovené, svieže a tvári sa to ako nadupaná dobrodružná zábavička, ale pravdou je, že pozliepaný scenár z drobných čiastočiek a skečov, ktoré sa snažili zaplátať najmä cameo roličkami známych osobností najrôznejšieho zrna nemal ten správny efekt. Nápad mal však naviac, aj postava Brutusa mala oveľa väčší potenciál. Vyzdvihnem však Delona a niektoré cameá tiež stáli za to. 55%.(3.2.2008)

• - Původně měl být obsazen i Jean-Claude Van Damme, který si měl zahrát římského atleta Cornedura, ale na poslední chvíli z filmu vycouval. (Bauer)

• - Ve scéně, kde Asterix obviní Bruta z použití kouzelného lektvaru na něj Brutus vyplazí jazyk, který vypadá normálně. O chvíli později, kdy se ukáže, že do lektvaru bylo přidáno barvivo, musí Brutus opět vyplazit jazyk, který je již celý modrý. (Čako)

• - Natáčelo se od 22. června do prosince 2006 v přímořském španělském městečku Alicante. Tam také vyrostla největší dekorace v dějinách francouzského filmu – 265 metrů dlouhý olympijský stadion. (Siriuss)