Asterix a Olympijské hry

Astérix aux jeux olympiques

• Německo

Asterix bei den Olympischen Spielen

• Španělsko

Asterix en los juegos olímpicos

• Itálie

Asterix alle olimpiadi

Asterix a Olympijské hry

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

• mysiak

Hodne zlý film...ktorý robí potupu komiksovej kultovke Asterix a Obelix....Asterix vyzerá ako nejaké pubertálny teenager, ešteže ten Obelix sa nezmenil...k Brutusovi...nemal som ho rád na prvý pohľad...ako celý tento film. P.S. Tá jedna hviezdička je za najlepší výstup vo filme - to je Michael Schumacher, pri ktorom mi zaplesalo srdce od radosti...to bol vynikajúci moment, škoda že aj jediný...a celkom nenápadnú AMelie Mauresmo(22.9.2008)

• Lima

Julie Caesare, Fréderica Forestiera předhodit lvům!!…Smutné znásilnění geniální komiksové předlohy. Z ní se vytáhlo pouze pár vtipných fragmentů, zbytek stopáže se zaplevelil humorem na úrovni nejtrapnějších TV estrád. Předchozí filmová adaptace také nebyla bůhvíjakým zážitkem, ale aspoň to kompenzovala tím, že se jakžtakž držela papírového předobrazu. Tohle je ale úplně mimo. René Goscinny se musí obracet v hrobě.(6.2.2009)

Nevím, čím to, ale já jsem se u toho dokázal dobře bavit. Je to sice celé praštěné a narozdíl od prvních dvou dílů věnováno výhradně mladším divákům, ale celý film ubíhá v poměrně rychlém tempu, tvůrci nešetří nápady a sympatičtí herci také dělají co můžou. U každé komedie také rád uvítám parodování některého sportu, a to je tady obsaženo odshora dolů a v tom nejbláznivějším pojetí. Humor tu už není tak kvalitní jako u předešlých dílů a najde se tu i pár trapnůstek. Na druhou stranu zrádný Brutus( skvěle nadabovaný Josefem Cardou) snažící se zavraždit Césara, Michael Schumacher jako závodník v koňských spřeženích nebo nejrychlejší muž Římské říše stáli za to a společně s dalšími povedenými vtípky udržují kvalitu tohoto snímku na přijatelné úrovni.(30.4.2011)

• Chrustyn

Krutě nepovedené druhé pokračování hrané verze známého animáku. Herci se pitvoří více než kdykoliv předtím, fórky jsou trapné, křečovitě a tvrdě infantilní a camea osobností jako Michael Schummacher nebo Zinédine Zidane jsou úplně zbytečná. Vůbec nevím pro koho je výsledné dílo určené, protože rodičům bude špatně z přeplácané infantilnosti a děti se budou nudit u dvouhodinové délky.(5.6.2010)

DivX na Slovensku/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Výprava 8/10/// +především zábavné, spousta moderních odkazů, Clovis Cornillac nezklame (i když na svého předchůdce nemá ani v nejmenším) a Depardieu si odehraje to svoje, velice potěší účast Alana Delona (jeho postava film táhne nahoru) a pobaví Benoit Poelvoorde (s českým dabingem) -ty závěrečné titulky kde si dělají srandu jsou zbytečné, docela kazí celkový dojem, mohlo to být akčnější/// Normálně bych řekl, že z tohoto už jsem vyrostl, ale musím říct, že jsem se výtečně bavil a snad ještě více než čtyřletý syn od mé sestřenice, který pro změnu zase nechápal postmoderní odkazy a pořád se ptal kdo je hodný a kdo zlý :-) Však on na to jednou přijde, i tak jsme se oba společně zasmáli a byl to ideální film na letní dovolenou. Takže s přihlédnutím k žánru můžu film určitě doporučit./// Celkem 75%///(24.8.2010)

• - Natáčelo se pět měsíců v přímořském španělském městečku Alicante. Tam také vyrostla největší dekorace v dějinách francouzského filmu - 265 metrů dlouhý olympijský stadion. (Siriuss)

• - V prvním momentě, kdy se objevuje Alain Delon coby Caesar a kamera snímá celou jeho postavu, hraje hudba Ennia Morriconeho z kultovního francouzského filmu Sicilský klan (1969), v němž ztvárnil Delon hlavní postavu. (VeverkaLesni)

• - Za zmínku stojí rolička fotbalisty Zinédina Zidana a hvězdy K-1 Jeroma Le Bannera jako Claudia Corneduruse. (Rodriguez)