• Dever

Soundtrack Frédéric Talgorn: 1 All We Need Feat Big Ali ,2 Funk Machine Asterix Funk Feat Lops Andrea ,3 Dollaly ,4 Supernatural Funky Fresh ,5 Gynyrique Dybut ,6 Astyrix Et Obylix ,7 Mais Nous Sommes Romains ,8 En_Route Vers Olympe ,9 Les Juges ,10 Dr Mabus ,11 Bain Mousse - La Palestre ,12 Entraonement D Alafolix ,13 Scine Du Balcon ,14 Ouverture Des Jeux Et Parade ,15 Congris De Druides Et Idyfix Cherche Panoramix ,16 Test Du Colyoptire ,17 Course De Relais ,18 Lancer De Disque BW Alafolix Et Humungus ,19 Brutus Se Dope Et Se Dygonfle ,20 La Galire ,21 Courennement Et Banquet Final ,22 La Course De Chars ,23 Besoin De Rien Envie De Toi(10.5.2011)

• Phobia

Ave, taťko! Kouzlu Asterixe a Obelixe jsem nikdy nepropadla, ale když se drahý polovička chtěl dívat, bylo mi hloupé jít se už zase zašít k PC, tak jsem zaťala zuby a absolvovala dvouhodinový francouzský spektákl pro celou rodinu. Dlužno dodat, nebyla to taková katastrofa, jak jsem čekala, pár vtípků mě i rozesmálo a někde v koutku mysli jsem zvažovala dokonce tříhvězdičkové hodnocení. Sice mě iritoval dabing Obelixe, představitel Asterixe byl slizký a Lovestorix hotový tragéd, nicméně světlých okamžiků mi přišlo dost na lehký nadprůměr. ALE: pak přišla závěrečná párty a já jsem na tu zbytečnou a nezábavnou křeč nechápavě valila bulvy. Jůůů, kopnul si tam do balónu Zidane a zadribloval Tony Parker... a jako co? Pokud mi Schumacher a "stáj Ferrari" při závodu vozatajů na vteřinku vytáhli koutky nahoru, prezentace dalších hvězd sportovního nebe už byla čirá ubohost, stejně jako celé natahované finále s impertinentní teploušskou tečkou. Měla jsem holt od obrazovky vysmahnout dřív... jenže nevysmahla, takže mírný podprůměr. 45% P.S.: Nebyl nejlepší římský atlet (Tvrdokožus nebo tak nějak) Jerome Le Banner? Titulky jsem jaksi nezvládala luštit, v tom defilé blech by se ani pes nevyznal.(7.6.2010)

• becki_tu

Jednoznačně nejslabší hraný film s Asterixem a Obelixem. Celý film působí dost nepřirozeně a většina herců težce přehrává. Nevím kam se podělo ono kouzlo předchozích dílů. Spousta hlášek a fórků působí těžkopádně, odkazů na jiné filmy je zde minimum (všiml jsem si snad jen odkazu na Star Wars...) a až na pár vyjímek jsem příliš nenasmál. Vypadá to, že si tenhle film budu pamatovat hlavně z jednoho důvodu, a to díky hodně povedenému cameu Michaela Schumachera a Jeana Todta. O jedinou zábavu se tak po většinu času staral skvěle zahraný Brutus, ale i ten po čase začne být spíše otravnou figurkou. Bohužel se obávám, že Asterix a Obelix jdou se svou filmovou sérií do kytek. A myslím, že by to nespravilo ani cameo třeba George Bushe. Ave moi.(29.5.2008)

Většina negativistů se tu ohání naprostou odlišností od komixové předlohy, která byla údajně úžasně úžasná. Když už se uchýlým k četbě, tak se rozhodně nejedná o komixy. To nechávám na předškolních čtenářích. Bystřejší z bystřejších zvládnou z předchozích řádků vydedukovat, že jsem nečetl ani tento komix, tudíž postrádám možnost srovnání. V rámci možností se mi film líbil. Co jsem očekával to se přibližně dostavilo a velmi příjemně mě překvapil samotný závěr. Takže tady to budou slabé 3*.(2.3.2013)

Prakticky okrem Gérarda Depardieu sa na nových dobrodružstvách známych hrdinov z Gálie nepodieľal skoro nikto. A to ani zo štábu, takže aj obavy mnohých z režiséra sa potvrdili. Je to síce všetko vynovené, svieže a tvári sa to ako nadupaná dobrodružná zábavička, ale pravdou je, že pozliepaný scenár z drobných čiastočiek a skečov, ktoré sa snažili zaplátať najmä cameo roličkami známych osobností najrôznejšieho zrna nemal ten správny efekt. Nápad mal však naviac, aj postava Brutusa mala oveľa väčší potenciál. Vyzdvihnem však Delona a niektoré cameá tiež stáli za to. 55%.(3.2.2008)

• - V prvním momentě, kdy se objevuje Alain Delon coby Caesar a kamera snímá celou jeho postavu, hraje hudba Ennia Morriconeho z kultovního francouzského filmu Sicilský klan (1969), v němž ztvárnil Delon hlavní postavu. (VeverkaLesni)

• - Původně měl být obsazen i Jean-Claude Van Damme, který si měl zahrát římského atleta Cornedura, ale na poslední chvíli z filmu vycouval. (Bauer)

• - S námetěm na třetí díl producenti přišli už v roce 2003 a za předlohu si vybrali komiks "Asterix v Hispánii". Jenomže duchovní otec Asterixe Albert Uderzo všechny zaskočil, když odmítl dát svůj souhlas ke vzniku dalšího hraného filmu. Odůvodnil to tím, že předcházející Mise Kleopatra měla na jeho vkus až moc ujetý humor a příliš se odchylovala od původního komiksu. (Siriuss)