Asterix a Olympijské hry

Astérix aux jeux olympiques

• Německo

Asterix bei den Olympischen Spielen

• Španělsko

Asterix en los juegos olímpicos

• Itálie

Asterix alle olimpiadi

Asterix at the Olympic Games

Asterix a Olympijské hry

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

• jonyyy

Efekty otřesné, Asterix vypadá jako pornoherec, vůbec ne jako ten malý moudrý Gal, kterým má být. Přítomnost Schumachera a parodie na formuli možná malinko potěšila, ale celé to byla prostě strašná kravina a než další dobrodružství Asterixe a Obelixe to spíš připomínalo pokračování Agentů dementů. 30%(4.6.2010)

• Lima

Julie Caesare, Fréderica Forestiera předhodit lvům!!…Smutné znásilnění geniální komiksové předlohy. Z ní se vytáhlo pouze pár vtipných fragmentů, zbytek stopáže se zaplevelil humorem na úrovni nejtrapnějších TV estrád. Předchozí filmová adaptace také nebyla bůhvíjakým zážitkem, ale aspoň to kompenzovala tím, že se jakžtakž držela papírového předobrazu. Tohle je ale úplně mimo. René Goscinny se musí obracet v hrobě.(6.2.2009)

• forsberg

Ve srování s komiksovou předlohou ultrablbé, ale dvě * přeci jen dám. Jednu za Zinedina Zidana, který si svou roličkou vydobyl svůj profil na imdb i tady na csfd ( obskurní podmnožina tvůrců zahrnující třeba Reynolds Koranteng-pohlaví muž, prioritně herec nebo Keiko-pohlaví žena, prioritně herec). A druhou za Alaina Delona v roli Caesara a jeho geniální hlášku:" Ave já".(5.9.2009)

• Dever

Soundtrack Frédéric Talgorn: 1 All We Need Feat Big Ali ,2 Funk Machine Asterix Funk Feat Lops Andrea ,3 Dollaly ,4 Supernatural Funky Fresh ,5 Gynyrique Dybut ,6 Astyrix Et Obylix ,7 Mais Nous Sommes Romains ,8 En_Route Vers Olympe ,9 Les Juges ,10 Dr Mabus ,11 Bain Mousse - La Palestre ,12 Entraonement D Alafolix ,13 Scine Du Balcon ,14 Ouverture Des Jeux Et Parade ,15 Congris De Druides Et Idyfix Cherche Panoramix ,16 Test Du Colyoptire ,17 Course De Relais ,18 Lancer De Disque BW Alafolix Et Humungus ,19 Brutus Se Dope Et Se Dygonfle ,20 La Galire ,21 Courennement Et Banquet Final ,22 La Course De Chars ,23 Besoin De Rien Envie De Toi(10.5.2011)

• Kryton

Nuda , Nuda , Nuda ....... Kolikrát to mám napsat , aby se to dalo pochopit. O scénari radši nemluvíme , tady žádný není. Jedná se totiž o slepenec scének tak špatně spojených a chaoticky nastrihanych , ze se clovek spise drzi za hlavu a rika si , co u TUTATISE jeste prijde. Clavier vedel proc do toho nejít, dyt je to jeste horsi nez Asterix a Cleopatra. Delon snad hraje se sebezaprenim nebo vazne nevím proc má porad jeden a ten samy vyraz jak kdyby dostal o dve velikosti male slipy. Tri zabavné sceny nezachrani film (citace SW, Schumacher, veta Bruta : "Stejně tě jednou zabiju"). Holt deti to tocily a deti na to mají koukat. Kde je ona poetika starých animovaných Asterixu? Uz vazne zatrhnete vsem tocit Asterixe , vazne bych pak musel uz pouzit kouzelny lektvar a nakopat je!!!!(6.2.2008)

• - Olympijský stadion stavělo 3 měsíce dvacet dekoratérů a přes 150 řemeslníků v ateliérech u španělského města Alicante. (Xeelee)

• - Ve scéně, kde Asterix obviní Bruta z použití kouzelného lektvaru na něj Brutus vyplazí jazyk, který vypadá normálně. O chvíli později, kdy se ukáže, že do lektvaru bylo přidáno barvivo, musí Brutus opět vyplazit jazyk, který je již celý modrý. (Čako)

• - Za zmínku stojí rolička fotbalisty Zinédina Zidana a hvězdy K-1 Jeroma Le Bannera jako Claudia Corneduruse. (Rodriguez)