Reklama

Reklama

Asterix a Olympijské hry

  • Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Trailer 1
Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (612)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Většina negativistů se tu ohání naprostou odlišností od komixové předlohy, která byla údajně úžasně úžasná. Když už se uchýlým k četbě, tak se rozhodně nejedná o komixy. To nechávám na předškolních čtenářích. Bystřejší z bystřejších zvládnou z předchozích řádků vydedukovat, že jsem nečetl ani tento komix, tudíž postrádám možnost srovnání. V rámci možností se mi film líbil. Co jsem očekával to se přibližně dostavilo a velmi příjemně mě překvapil samotný závěr. Takže tady to budou slabé 3*. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Frédéric Talgorn: 1 All We Need Feat Big Ali ,2 Funk Machine Asterix Funk Feat Lops Andrea ,3 Dollaly ,4 Supernatural Funky Fresh ,5 Gynyrique Dybut ,6 Astyrix Et Obylix ,7 Mais Nous Sommes Romains ,8 En_Route Vers Olympe ,9 Les Juges ,10 Dr Mabus ,11 Bain Mousse - La Palestre ,12 Entraonement D Alafolix ,13 Scine Du Balcon ,14 Ouverture Des Jeux Et Parade ,15 Congris De Druides Et Idyfix Cherche Panoramix ,16 Test Du Colyoptire ,17 Course De Relais ,18 Lancer De Disque BW Alafolix Et Humungus ,19 Brutus Se Dope Et Se Dygonfle ,20 La Galire ,21 Courennement Et Banquet Final ,22 La Course De Chars ,23 Besoin De Rien Envie De Toi ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Prakticky okrem Gérarda Depardieu sa na nových dobrodružstvách známych hrdinov z Gálie nepodieľal skoro nikto. A to ani zo štábu, takže aj obavy mnohých z režiséra sa potvrdili. Je to síce všetko vynovené, svieže a tvári sa to ako nadupaná dobrodružná zábavička, ale pravdou je, že pozliepaný scenár z drobných čiastočiek a skečov, ktoré sa snažili zaplátať najmä cameo roličkami známych osobností najrôznejšieho zrna nemal ten správny efekt. Nápad mal však naviac, aj postava Brutusa mala oveľa väčší potenciál. Vyzdvihnem však Delona a niektoré cameá tiež stáli za to. 55%. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Keď som vychádzal z kina, díval som sa na tie vysmiate rodiny s tešiacimi sa deťmi, ktoré čakali na ďalšie predstavenie, a bolo mi ich úprimne ľúto. V tej chvíli ešte netušili, že ich čaká dvojhodinové PEKLO, ktoré je o to pekelnejšie, že vďaka tých prachom naozaj dobre vyzerá - digitálne triky sú obstojné, kamera Thierryho Arbogasta tradične dobrá a dekorácie také, že Ridley Scott a Wolfgang Petersen môžu len tíško závidieť. Lenže to, čo sa v tej vizuálnej paráde odohráva, je prosto obludné. Také scenáristické a režijné zúfalstvo sa vidí len zriedka. V celom filme je jeden vtip, pri ktorom som sa usmial (Alain Delon odkazuje na svoje staré filmy) a jeden, ktorý ma primel trochu sa uchechtnúť (gepardova smrť). Zvyšok je pekelná nuda. Každý náznak aspoň priemerného gagu je zabitý nevýslovnou neinvenčnosťou tvorcov. Preboha, keď už natáčam taký veľkofilm, to sa nemôže stretnúť pár dobrých scenáristov či komikov a spoločným brainstormingom vymyslieť aspoň desať nosných fórov?! Ako-tak ma prebrali len záverečné preteky na vozoch, ale celkom dobrý pocit z toho, že to malo aspoň solídne vyvrcholenie, zabila nasledujúca asi 10-minútová, neznesiteľne naťahovaná after-party, na ktorej sa predvedie zopár zvláštnych ľudí, zrejme slávnych športovcov, a má to byť akože strašná zábava. Žiadneho z tých neandertálcov som v živote nevidel a súdiac podľa rozpačitého ticha v kine ani nikto iný. Trpel som ako tuleň v ropnej škvrne. Nechoďte na to. Nepožičiavajte si to na DVD. A keď to raz budú dávať na druhý sviatok vianočný o 11.30 dopoludnia, bleskovo prepnite na päťstodvadsiatu reprízu Pyšnej princeznej. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Podle střelené pohádky (nebo chcete-li komiksu) vznikne střelený film a všichni se zde můžou přetrhnout, aby to zkritizovali. Jistě, Asterix má své slabé stránky (hlavně Cornillaca, i když i na toho jsem si v průběhu zvykl) ale přesto to nenudí, dokáže to zabavit, takže vám ani nepřijde, že film má skoro 2 hodiny. Potěší účast Schumachera a Sklenaříkové. A bezkonkurenčně nejlepší hláška filmu "Ave já!" by Alain Delon. A jak mi řekl jeden můj známý, který toho času na tom byl v kině: "Je to cypovina, ale já takové blbosti mám rád." ()

Galerie (64)

Zajímavosti (27)

  • Thomas Langmann, který spoluprodukoval první dva filmy ze hrané série (1999, 2002), tentokrát i spolurežíroval. Ale chtělo to trochu odvahy a rozumu: "Abych režíroval sám bylo vyloučené, protože tahle práce vyžaduje řadu schopností, které nemám. Obrátil jsem se proto na Frédierica Forestiera, pro kterého jsem napsal Blbce na krku, a doufal jsem, že díky našemu přátelství a své velkorysosti myšlenku spolurežie přijme. V praxi to vypadalo tak, že on měl na starosti všechny praktické věci okolo režie a já si hlídal hlavně text a herce. Měli jsme například scénu s Jeanem-Claudem Van Dammem, který měl hrát postavu Doubleimpactixe, ale den před natáčením jsme zjistili, že nepřijede - a já se pustil do přepisování." (NIRO)

Související novinky

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

28.05.2006

Tomu se říká zajímavá sešlost, pravda? No a to ještě vůbec není všecko (ale o tom později). Když se řekne francouzský animovaný film, napadne vás pravděpodobně nejdřív Tintinova dobrodružství, Byl… (více)

Reklama

Reklama