Asterix a Olympijské hry

Astérix aux jeux olympiques

• Německo

Asterix bei den Olympischen Spielen

• Španělsko

Asterix en los juegos olímpicos

• Itálie

Asterix alle olimpiadi

Asterix at the Olympic Games

Asterix a Olympijské hry

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Chvíli jsem se divil, že Alain tady vzal roli, protože v jednom ze svých rozhovorů, říkal že už bude točit výhradně v TV produkci, protože ta se nebojí dávat prachy do filmařsky zajímavých projektů. Jenže pak jsem viděl s jakou gracií si užívá postava Cesara "ave ja" a bylo jasno. Vůbec se biják dost povedl v hlavní roli není Asterix a bohužel ani Obelix, bohužel proto, že Gerard je bůh, ale Brutus v podání Benoita a ten se teda v tom filmu neskutečně vyřádil a Chemie mezi ním a Alainem je ozdobou celýho bijáku. Dalším kladem jsou neskutečně vymazlený dialogy, u proslovu Ceasara v podání Alaina Delona jsem vysloveně chcal smíchy a přišlo mě že Alainovi taky pěkně cukaj koutky. Jediný zápor shledávám v postavě Asterixe ta byla herecky mimořádně nepovedená, protože Clovis prostě není Christian. Ještě se vrátím ke Benoitovi, jeho schopnost zahrát žánrově naprosto rozdílný role ho řádí k absolutní herecké špičce současné Francie. Na rozdíl od mnohých mých kolegů nehodnotím název filmu, ale počet prochechtanejch minut během projekce a těch tady bylo dost. V létě se pokusím dát dohromady bandu a nacvičit bojovou formaci želva.(30.11.2011)

• Lateef

Dříve, než započali práci na tomto filmu, musel někdo scénáristy trefit diskem do kebule, jinak snad není možné vytvořit tak dlouhý řetězec kostrbatě navazujících scén, z nichž většina nemá náboj, atmosféru, vtip a vlastně ani kloudný dialog (jednotlivé hlášky ale občas pecka!). Naštěstí sem ale tvůrci vložili několik zábavných postav (Asterix, Obelix, ani Lovestorix to ale nejsou), díky kterým se nakonec vyplatí film shlédnout. Zdaleka největší prostor tu má Brutus (s hlasem Josefa Cardy), ale i jeho zpočátku vtipná role časem omrzí. Samozřejmě je tu velký Ceasar s charizmatickým Alainem Delonem a poté již přicházejí cameo role. Uřvaný Nathan Jones, který se svým vzezřením podobá spíše Empire State Building než člověku, pobaví vždycky, ale úplně nejvíc mě dostala červená stáj z Maranella, resp. její zástupci. Jean Todt pečlivě měřící čas pomocí přesýpacích hodin a Schumi, řídící svůj povoz až nápadně podobný monopostu F1, byli výborní. Vůbec celý závěrečný závod vozatajů se ukázal býti nejlepší sekvencí snímku. A nakonec ještě přišel zmalovaný Zizu pohrát si s míčem. Nebýt těchto komických vsuvek, asi bych ty dvě hodiny prospal. Ale přítelkyně se bavila a to je hlavní:) p.s.: díky dobrému odkazu na Star Wars se mé hodnocení přeci jenom vyškrábalo na 40% 94 miliónů dolarů(rozpočet)(31.1.2008)

• Stanislaus

Do třetice všeho dobrého, avšak bohužel spíše toho zlého, spatřil po delší přestávce světlo světa další hraný Asterix, avšak s předešlými dvěma díly má společného snad jen představitele Obelixe. Alain Delon má nevysvětlitelné charisma a jako Caesar byl dokonalý. Brutus je skvělý padouch a ničema, ale na Detrita z prvního dílu v podání Benigniho nemá. A tam to s těmi hereckými výkony končí - ostatní zúčastnění (včetně všech přeslavných cameí) byli průměrní až podprůměrní. Olympijské hry nejsou špatné, ale ta vata kolem to z velké části přebíjí. Zkrátka poněkud horší pokračování, které dojíždí na špatný scénář a přehnanou velkolepost.(15.7.2011)

Prakticky okrem Gérarda Depardieu sa na nových dobrodružstvách známych hrdinov z Gálie nepodieľal skoro nikto. A to ani zo štábu, takže aj obavy mnohých z režiséra sa potvrdili. Je to síce všetko vynovené, svieže a tvári sa to ako nadupaná dobrodružná zábavička, ale pravdou je, že pozliepaný scenár z drobných čiastočiek a skečov, ktoré sa snažili zaplátať najmä cameo roličkami známych osobností najrôznejšieho zrna nemal ten správny efekt. Nápad mal však naviac, aj postava Brutusa mala oveľa väčší potenciál. Vyzdvihnem však Delona a niektoré cameá tiež stáli za to. 55%.(3.2.2008)

No jeden problem mi byl jasnej uz pred pustenim filmu a to se potvrdilo, Cornillac jako nahrazka za dokonalyho Claviera je fakt mizernej, zajimalo by me, kde takovyho kripla vyhrabali. Co se tyce druida, to taky neni zadna slava, ale tentokrat mi to moc nevadilo, navic nema stejne skoro zadnej prostor. Aspon, ze Depardieu zustal. Z ostatnich stoji za zminku jenom Delon, kterej tu je ale spis od toho, aby pozoval a hazel xichty no a pak tak pitomej, az je docela vtipnej Benoît Poelvoorde v roli Bruta. No a pak tu je spousta camei, vetsinou v podani znamejch sportovcu. Jinak pribeh se v tech podstatnejsich vecech jakz takz drzi komiksu, ale jinak je to vicemene pospojovany tu vice, tu mene trapnejma forkama a tvurci nepohrdnou skutecne zadnou kravinou a obzvlast protahovanej super trapnej konec uz je sila. Nicmene obcas se precejen nakej vtipek povede a obcas to je tak debilni, ze to taky rozesmeje. Takze rozhodne se nejedna o takovou tragedii, jak jsem se obaval. Akorat mi prislo, ze triky se od minulyho dilu zhorsily.(2.6.2009)

• - Když Brutus (Benoît Poelvoorde) na začátku filmu přijede do Olympie, srazí ho orel z koně na zem. Když vstane, má půlku tváře a brnění od písku. Když však předstoupí před řeckou princeznu, není po písku ani stopy. (Pepy)

• - S rozpočtem 78 milionů eur se z filmu stal druhý nejdražší ve francouzské historii. Dražší byl už jenom Pátý element. (Siriuss)

• - V prvním momentě, kdy se objevuje Alain Delon coby Caesar a kamera snímá celou jeho postavu, hraje hudba Ennia Morriconeho z kultovního francouzského filmu Sicilský klan (1969), v němž ztvárnil Delon hlavní postavu. (VeverkaLesni)