Asterix a Olympijské hry

Astérix aux jeux olympiques

• Německo

Asterix bei den Olympischen Spielen

• Španělsko

Asterix en los juegos olímpicos

• Itálie

Asterix alle olimpiadi

Asterix at the Olympic Games

Asterix a Olympijské hry

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

• Stanislaus

Do třetice všeho dobrého, avšak bohužel spíše toho zlého, spatřil po delší přestávce světlo světa další hraný Asterix, avšak s předešlými dvěma díly má společného snad jen představitele Obelixe. Alain Delon má nevysvětlitelné charisma a jako Caesar byl dokonalý. Brutus je skvělý padouch a ničema, ale na Detrita z prvního dílu v podání Benigniho nemá. A tam to s těmi hereckými výkony končí - ostatní zúčastnění (včetně všech přeslavných cameí) byli průměrní až podprůměrní. Olympijské hry nejsou špatné, ale ta vata kolem to z velké části přebíjí. Zkrátka poněkud horší pokračování, které dojíždí na špatný scénář a přehnanou velkolepost.(15.7.2011)

• Adman

Lehce stravitelné a nudné trapnůstce se díky propagaci a distribuci, tak jako všem dobře takto protlačeným filmům, dostalo co do návštěvnosti diváckému úspěchu. Ach ten "mainstream" (chápej, hlavní proud ;)). Nudné a trapné to ovšem, jak už to bývá, není pro cílené publikum, které je zde jaksi užšího charakteru. Jen díky dněšním trikových technologiím, v tomto případě také obrovským nájezdům kamery, a vůbec díky všem moderním filmovým výrazovým prostředkům je tahle břečka "koukatelá". Můžeme stále a pořád dokola říkat; dost těmto trapárnám sotva pro děti, když budou existovat lidé, kterým se to líbí. Lepších parodií na Star wars tu bylo také nepočítaně. _A nejhorší je konec, absolutně vytržený z kontextu všeho, pro mě zcela nepochopitelné._ (..asi takhle)(1.2.2008)

Tak bůhvíjak zázračná komedie to není, ale je to příjemná změna oproti novodobým týnejdžerským:-) ptákovinám. Musím říct, že ani o půl jedné v noci mě tento Asterix neuspal a to je co říct:-) Ano, jako celek je to spíše slabší průměr, ale pro děti dobry. Pojmenování lidí a M. Schumacher byli brutální....nebo Brutus? 40%(9.10.2008)

• Cervenak

Keď som vychádzal z kina, díval som sa na tie vysmiate rodiny s tešiacimi sa deťmi, ktoré čakali na ďalšie predstavenie, a bolo mi ich úprimne ľúto. V tej chvíli ešte netušili, že ich čaká dvojhodinové PEKLO, ktoré je o to pekelnejšie, že vďaka tých prachom naozaj dobre vyzerá - digitálne triky sú obstojné, kamera Thierryho Arbogasta tradične dobrá a dekorácie také, že Ridley Scott a Wolfgang Petersen môžu len tíško závidieť. Lenže to, čo sa v tej vizuálnej paráde odohráva, je prosto obludné. Také scenáristické a režijné zúfalstvo sa vidí len zriedka. V celom filme je jeden vtip, pri ktorom som sa usmial (Alain Delon odkazuje na svoje staré filmy) a jeden, ktorý ma primel trochu sa uchechtnúť (gepardova smrť). Zvyšok je pekelná nuda. Každý náznak aspoň priemerného gagu je zabitý nevýslovnou neinvenčnosťou tvorcov. Preboha, keď už natáčam taký veľkofilm, to sa nemôže stretnúť pár dobrých scenáristov či komikov a spoločným brainstormingom vymyslieť aspoň desať nosných fórov?! Ako-tak ma prebrali len záverečné preteky na vozoch, ale celkom dobrý pocit z toho, že to malo aspoň solídne vyvrcholenie, zabila nasledujúca asi 10-minútová, neznesiteľne naťahovaná after-party, na ktorej sa predvedie zopár zvláštnych ľudí, zrejme slávnych športovcov, a má to byť akože strašná zábava. Žiadneho z tých neandertálcov som v živote nevidel a súdiac podľa rozpačitého ticha v kine ani nikto iný. Trpel som ako tuleň v ropnej škvrne. Nechoďte na to. Nepožičiavajte si to na DVD. A keď to raz budú dávať na druhý sviatok vianočný o 11.30 dopoludnia, bleskovo prepnite na päťstodvadsiatu reprízu Pyšnej princeznej.(4.2.2008)

DivX na Slovensku/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Výprava 8/10/// +především zábavné, spousta moderních odkazů, Clovis Cornillac nezklame (i když na svého předchůdce nemá ani v nejmenším) a Depardieu si odehraje to svoje, velice potěší účast Alana Delona (jeho postava film táhne nahoru) a pobaví Benoit Poelvoorde (s českým dabingem) -ty závěrečné titulky kde si dělají srandu jsou zbytečné, docela kazí celkový dojem, mohlo to být akčnější/// Normálně bych řekl, že z tohoto už jsem vyrostl, ale musím říct, že jsem se výtečně bavil a snad ještě více než čtyřletý syn od mé sestřenice, který pro změnu zase nechápal postmoderní odkazy a pořád se ptal kdo je hodný a kdo zlý :-) Však on na to jednou přijde, i tak jsme se oba společně zasmáli a byl to ideální film na letní dovolenou. Takže s přihlédnutím k žánru můžu film určitě doporučit./// Celkem 75%///(24.8.2010)

• - Asterixovo dobrodružství na olympijských hrách se pravidelně objevovalo na zadní straně tehdy populárního časopisu Sedmička pionýrů od 11.3.1977 až do 18.11.1977. (Rodriguez)

• - Asterix a Olympijské hry vyšel jako comics v roce 1968 ve Francii, dostal se i do Československa. (Rodriguez)

• - Za zmínku stojí rolička fotbalisty Zinédina Zidana a hvězdy K-1 Jeroma Le Bannera jako Claudia Corneduruse. (Rodriguez)