Asterix a Olympijské hry

Astérix aux jeux olympiques

• Německo

Asterix bei den Olympischen Spielen

• Španělsko

Asterix en los juegos olímpicos

• Itálie

Asterix alle olimpiadi

Asterix at the Olympic Games

Asterix a Olympijské hry

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Asterix a Obelix je v podstatě trapas, který je natolik drzý, že Alaina Delona prezentuje v roli Césara. Nezůstalo jen u něj. Větší výskyt bývalých sportovních hvězd v závěru potěší každého sportovního fanouška. Zidane, basketbalista Parker nebo bývalá tenistka Mauresmo, ještě dopadli dobře, ale hůře se už vedlo Schumacherovi, který se nezmohl skoro na nic. Přiznám se, že vtipům se zasmát moc nedalo. Vizuálně však film má co nabídnout a ani s triky se nešetří. Tahle zábava se nebere nijak vážně. Otázkou však je, čím chtěla ohromit, nebo spíše, na jakou věkovou kategorii je film orientován. Naivní je dost. Je však možné, že v době Olympijských her se tento film stane velmi vyhledávaným. 60%(29.9.2011)

• Beastmaster4

Pokud se někdo snažil na tomhle pokračování vytřískat peníze s ohledem na celkem úspěšné předchozí díly, tak bych aspoň pochopil důvod natočení. Jinak vůbec nechápu, jak mohla tahle galsko-římská komedie spadnout tak hluboko. Závěrečné závody koňského spřežení, pojaté ve stylu F1 a ještě s nesympatickým Michaelem Schumacherem, to už byla síla na jakoukoliv ptákovinu. Jednu hvězdu dávám snad jen za sympatie k Gérardu Depardieu.(23.7.2011)

• igi B.

Hlupučká taškařice coby spolehlivý kasaštyk, chléb a hry pro věčného vděčného masového diváka... Ovšem celé je to zase jednou jaksi z vody značně vyvařené... A nespasí to ani těch pár dobrých fórků a narážek na různá kulturně-společensko-historická témata ani pár hvězd športbyznysu a manekýna na place. Natož test na brouky... ;-) . . . Tož Ave Delon a víc nic... - - - P.S. Ta druhá hvězdička je opravdu jen za toho Alaina, protože jeho "Jules" Caesar byl vskutku nepřekonatelný. Maně jsem si při sledování jeho sebestředných kreací vzpoměl na Votočkův film "Křídla slávy" a kongeniální výkon Petera O'Toolea coby Cesara Valentina... Ano, dozráli starci, jak to víno!... :-) . . . "Ave Já"... ;o)) - - - - - (Poprvé viděno 22.5.2009 na dvd, komentář zde jako mnohý - 22.5.2009)(22.5.2009)

• korbitch22

krásný příklad pořekadla...méně,je někdy více.režisér Frédéric Forestier se rozhodl,že natočí tak velkolepou podívanou,že předčí i některé západní produkce...a ono se mu to opravdu podařilo,v debilitě tehle film nemá konkurenci.tvůrci se rozhodli do filmu nasrat úplně všecho,známé herce,sportovce,modelky,veškerá zvířata,velkolepé lokace atd.no a tak nějak zapoměnily na příběh,logiku i scénář.pár trapných scén,poskladaných dohromady,bez vtipu i logiky,nepochopitelný závěr,kam se rozhodli nasrat všechno a všechny,co se jim před tim nevešlo do děje a hlavně výsledek,jenž dělá předchozím dvou skvělým dílu,kurevskou ostudu.(22.12.2010)

• Kryton

Nuda , Nuda , Nuda ....... Kolikrát to mám napsat , aby se to dalo pochopit. O scénari radši nemluvíme , tady žádný není. Jedná se totiž o slepenec scének tak špatně spojených a chaoticky nastrihanych , ze se clovek spise drzi za hlavu a rika si , co u TUTATISE jeste prijde. Clavier vedel proc do toho nejít, dyt je to jeste horsi nez Asterix a Cleopatra. Delon snad hraje se sebezaprenim nebo vazne nevím proc má porad jeden a ten samy vyraz jak kdyby dostal o dve velikosti male slipy. Tri zabavné sceny nezachrani film (citace SW, Schumacher, veta Bruta : "Stejně tě jednou zabiju"). Holt deti to tocily a deti na to mají koukat. Kde je ona poetika starých animovaných Asterixu? Uz vazne zatrhnete vsem tocit Asterixe , vazne bych pak musel uz pouzit kouzelny lektvar a nakopat je!!!!(6.2.2008)

• - Z vrcholových sportovců měl režisér Frédéric Forestier největší zájem získat fotbalistu Davida Beckhama. Do filmu ho však nakonec nedostal. (Siriuss)

• - Za zmínku stojí rolička fotbalisty Zinédina Zidana a hvězdy K-1 Jeroma Le Bannera jako Claudia Corneduruse. (Rodriguez)

• - S rozpočtem 78 milionů eur se z filmu stal druhý nejdražší ve francouzské historii. Dražší byl už jenom Pátý element. (Siriuss)