Třetí hraný Asterix, nepřinesl bůhví jakou podívanou, ale byl podle mě lepší než druhý díl. Jedna z nevtipnějších scén byla na konci filmu při závodech povozů. Cameo role Michela Schumachera a Jean Todta byla opravdu dokonalá!!!! A vůbec většina cameo rolí se povedla. Mrzelo mě, že si to třetice nezopakoval roli Asterixe Christian Clavier, pač Cornillac nic moc. A ještě jednu věc bych vytknul, film by mohl být o takových 20 minut kratší, aby se zdynamičnil děl. Jinak myslím, že pro malé diváky tento film musel být skvělý, ale starší obecenstvo (včetně mě :) na to už kouká už trochu odměřeně... Ave Já.(3.2.2008)

Horší než první a druhý díl. Je velká škoda nevyužitého potenciálu, příběh to mělo velmi dobrý, ale chtělo to asi ubrat stopáž, dát jsem více lepších nápadů, zrychlit tempo a trošičku ubrat až moc přehnané, střeštěné scény. Depardieu, no radši o něm nemluvit, do téhle role se nehodí. Hodnotím na 50% = ***(21.1.2013)

Prakticky okrem Gérarda Depardieu sa na nových dobrodružstvách známych hrdinov z Gálie nepodieľal skoro nikto. A to ani zo štábu, takže aj obavy mnohých z režiséra sa potvrdili. Je to síce všetko vynovené, svieže a tvári sa to ako nadupaná dobrodružná zábavička, ale pravdou je, že pozliepaný scenár z drobných čiastočiek a skečov, ktoré sa snažili zaplátať najmä cameo roličkami známych osobností najrôznejšieho zrna nemal ten správny efekt. Nápad mal však naviac, aj postava Brutusa mala oveľa väčší potenciál. Vyzdvihnem však Delona a niektoré cameá tiež stáli za to. 55%.(3.2.2008)

• Trellíno

Původně jsem tu měl o hvězdičku víc, ale nějak jsem během jedinýho dne zapoměl proč. Sice mě to nesr... jako poslední animák, ale i tak velká bída, která má jedinou výhodu v tom, že aspoň vypadá nádherně, takže se dá bez problémů dokoukat.... P.S. Škoda, že to Clavier zabalil, Cornillac je totiž strašnej dřevák.(17.1.2008)

• Kryton

Nuda , Nuda , Nuda ....... Kolikrát to mám napsat , aby se to dalo pochopit. O scénari radši nemluvíme , tady žádný není. Jedná se totiž o slepenec scének tak špatně spojených a chaoticky nastrihanych , ze se clovek spise drzi za hlavu a rika si , co u TUTATISE jeste prijde. Clavier vedel proc do toho nejít, dyt je to jeste horsi nez Asterix a Cleopatra. Delon snad hraje se sebezaprenim nebo vazne nevím proc má porad jeden a ten samy vyraz jak kdyby dostal o dve velikosti male slipy. Tri zabavné sceny nezachrani film (citace SW, Schumacher, veta Bruta : "Stejně tě jednou zabiju"). Holt deti to tocily a deti na to mají koukat. Kde je ona poetika starých animovaných Asterixu? Uz vazne zatrhnete vsem tocit Asterixe , vazne bych pak musel uz pouzit kouzelny lektvar a nakopat je!!!!(6.2.2008)

• - Pro herce bylo vyrobeno více než 300 paruk z pravých vlasů a o mnohem více příčesů a vousů. (Amplifier)

• - Když Brutus (Benoît Poelvoorde) na začátku filmu přijede do Olympie, srazí ho orel z koně na zem. Když vstane, má půlku tváře a brnění od písku. Když však předstoupí před řeckou princeznu, není po písku ani stopy. (Pepy)

• - Christian Clavier, který v předchozích dvou dílech hrál Asterixe, prohlásil, že má v úmyslu se věnovat serióznějšímu herectví. Režisér tak byl nucen obsadit poměrně neznámého Clovise Cornilacca. (Siriuss)