Madsbender

Čo povedať k tomuto brilantnému snímku, z ktorého srší perfekcionistická Nolanova réžia na všetky svetové strany? Herci sú skvelý, námet, scenár aj príbeh pomerne novátorský (kedy naposledy ste videli film z tejto tematiky?) a niektoré pasáže neprekonateľné. Fnálne rozuzlenie ma skutočne dostalo a dostavil sa wow-efekt tak známy z iných Nolanových filmov (áno, Temný rytier, hovorím o tebe!). Prestávam veriť, že dokáže Nolan niekedy natočiť slabší film... 100% ()

Je.n.n.y

Nikdy jsi nepochopil, proč jsme to dělali. Publikum znalo pravdu. Svět je prostý, je to mizérie. Je stálý...stálý po celou dobu. Ale když je dokážeš oklamat, aspoň na vteřinu, můžeš pro ně udělat zázrak. A pak ty...Pak i ty uvidíš něco velmi zvláštního. Nevíš, co to bylo. Byl to...byl to ten výraz v jejich tvářích.. ()

Silas

Nižší hodnocení není vůbec za doslovný závěr či jiné vysvětlivky v průběhu filmu. Ten je sice po scénáristické stránce velmi rafinovaný, dostatečně tomu odpovídá i rafinovaná režie, která svými skoky mezi časovými rovinami a zamlčováním určitých faktů udržuje diváka stále v pozoru, ale Nolan zvraty servíruje pro mě příliš laxním stylem, z jednoho konstatování přechází k dalšímu a já to pouze akceptuji. Pro silnější prožitek mi chyběly výraznější scény, jenž by zvýšily můj zájem o film a jeho dění. Na druhou stranu se nedá říct, že bych se za celou dobu nudil, prvotřdní herci (zvlášť Bale než Jackman) a již zmiňované množství zvratů to nedovolují. Rozhodně ne špatný film, ale od Nolana jsem zatím viděl mnohem lepší majstrštyky. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +jednoznačně královské obsazení, možná poutavý příběh, hudba, hlavně ke konci drsné -nešokuje ač by mělo, zdlouhavé, charaktery postav/// Po dlouhé době v kině. Do něj mě přivedli především herci, tedy jejich účast na tomto filmu. Mírně neoblíbený Hugh Jackman, který tady byl sympatický. Velice oblíbený Christian Bale, který zde moje sympatie nepobral. Nevšední Scarlett Johanson, která se objeví až později. Naopak málo hrající Piper Perabo, který se objeví na začátku, ale dlouho nevydrží. Vždy zářící Michael Caine, který nezklamal. No a na tuto pětici navazují 2 pánové, které jsem ve filmu nepoznal (až v titulcích). Tolik herci, jakožto se to zdá znát jako kritika tak všichni zahráli výborně. Prostředí dobové Anglie je prostě no dobové, ovšem scény v horské vesničce byly působivé. Hudba nejspíš neurazí, asi v rámci možností i obstojí. Mohl bych říct, že i příběh může být pro někoho zajímavý. A dovolím si jedno pochválit. I když děj plave v čase, divák by se neměl utopit. Zatím to vypadá dobře, jenže kromě výše zmíněného něco selhává. Řekl bych, že film, který je o kouzlení by i o něm měl být. Jednoduše, to co film nabízí, jeho obsah, mě až na jednu scénu nijak nedostal. Skutečně scéna kdy Tesla zpraží paprsky kocoura a s ním se na první pohled nic nestane a najednou záběr na místo vedle domu kde se valí několik cylindrů a mezi nimi pobíhají stejní kocouři. Ano možná vám to dochází. Na první pohled dokonalý trik jež je postaven na vědě. Dále spoilerovat nebudu. Jen řeknu. Je to silný moment, ale chtělo to další silné momenty. Žádný další trik, ani posun v ději mě už nerozhodil. To už Dejvid Keprfíld s jeho sochou je kouzelnější a magičtější než tenhle film. A nebo že bych byl už na triky, i dokonalé triky velkej kluk?./// Celkem 68%/// ()

salahadin

Tenhle film je takový kouzelnický trik na diváka a stejně jako každý trik i tenhle má jednoduchou podstatu...ale o to přece nejde...jde o vizuální dojem "kouzla", kouzla zašmodrchaného filmu. Poznáte-li však podstatu kouzla, kouzlo ztratí kouzlo. V Dokonalém triku se moc nešťourejte, nechte se vtáhnout do posedého souboje dvou mágů, dvou hereckých es, dvou zajímavých, navzájem neslučitelných charakterů, a podmanivé atmosféry lidské posedlosti schopné jít přes mrtvoly. Jen by se každá ženská v době manželské krize nemusela věšet/střílet/skákat pod vlak apod. Ale chápu, dramatická složka musí být plně využita. ()

Stegr

95% - Dokonalá zápletka, dokonalé herecké výkony hlavní dvojice rivalů, dokonalá režie = Dokonalý film! Díváte se pozorně? ()

Disk

Tak tohle je pro mě obrovské překvapení. Bratři Nolanové si pohrávají s narací, že z toho valíte oči. Navíc Dokonalý trik je koncertem VŠECH herců včetně mého oblíbeného otloukánka Christiana Balea. Jedna z nejrafinovanějších záležitostí posledních let. ()

Pilda17

Nemám slov Nolan je prostě pan režisér. Jeden z nejpovedenějších závěrů, co jsem kdy u nějakého filmu viděl.. 10/10 = 100% ()

Rosaviva

Začalo to dobře, příběh se rozehrál celkem svižně a začal se rozvíjet ve třech různých časových liniích. Nějakou tu chvilku sice trvalo, než se v tom člověk zorientoval, ale celkem rychle se to dalo pochopit. Stejně jako se daly pochopit pohnutky hlavních hrdinů. No prostě slušně rozehrané psychologické drama. Režisérovi bohužel nestačilo natočit dobré a smysluplné drama, protože závěr naprosto zničil a nacpal tam všechno nelogické co ho napadlo (Teslův přístroj, dvojníci, atd...). Postavy se začaly chovat jako blbci, děj se vytratil a šlo jen o to co nejvíc zmást diváka, aby ho film potom na konci mohl naprosto vyšokovat. Což o to, ono to bylo všechno vysvětlené a smysl vám to dalo, jenže to bylo naprosto přitažené za vlasy, do filmu se to nehodilo a vlastně mi tím naprosto zkazil celý film, protože při zmínce o tomto filmu si nevzpomenu na dobré herecké výkony, ani na dobrou první 3/4 filmu, ale bohužel se mi jisto jistě vybaví ten zbytek, který se opravdu nepovedl. Mohly to být 4*, ale za ten konec to prostě nejde. ()

GilEstel

Cože??? Tenhle film má být dle CSFD v top 10 filmů desetiletí? Tak tam nepatří ani náhodou. Je tam hodně dobrých herců? Režíroval Nolan? A co má být? Co takhle nějaká dějová gradace, uvěřitelnost postav? Samotná dějová zápletka mi přijde dost chudá. 90min by pro ni bylo až moc. A co to šílený rozuzlení? Od pokusu s kočičkou a cylindrem už sice bylo jasný, kam to míří, ale šlo to mimo vše, co jsme do té doby sledovali. Najednou z toho dostáváme úplně jiný žánr. Tahle konečná fikce byla střelou úplně mimo. Od herců jsme se dočkali několika dobrých výstupů a pěkných kostýmů. Samo o sobě to ale rozhodně nestačí. Je vidět, že menší téma nebo dokonce drama Nolanovi nesedí. Doba MEMENTA je nenávratně pryč. Jen vzhůru k novým počátkům a okřídleným myším. 45% ()

Cappuccino

Už asi desať minút uvažujem či dať štyri alebo päť hviezd. A potom že ženy sú tie nerozhodné polovičky. __ Nolan umí - to musí byť každému vopred jasné. Dokáže prerozprávať dvojhodinový príbeh tak pútavým štýlom, že všetko dejstvo ubehne behom pár krátkych momentov a kým zaznie reklamná zvučka, nezostane vám na tvári nič iné než sladký úsmev diváckeho uspokojenia. Scenár si krásne pohráva s postavami, ktorých rola nie je nikdy jednoznačná (na žiadne dobrý/zlý sa v žiadnom prípade nehrá). Jackman a Bale boli natoľko fantastickí a mimoriadne uveriteľní iluzionisti, že by som sa dokonca zaobišiel aj bez prítomnosti Scarlett Johansson (no I'm not gay). Len jedna jediná vec skazila výraznejšie dojem - Teslov prístroj, nefungujúci na báze reality akú momentálne poznáme. Sci-fičko si mohli naozaj odpustiť, prišlo mi to ako keby mali problém s pospájaním súvislostí do finálnej verzie a tak museli vsunúť aj niečo mimo rámec "skutočných iluzionistov". Ale mimo toho mi pán režisér svojím Dokonalým trikom takmer dokonalo pobalamutil myseľ. ()

Ruut

Christopher Nolan je jedním z mála režiserů od něhož se mi líbí všechno co natočil - bez vyjímek a kompromisů. Dokonalý trik je atmosferický, dramatický, rafinovaný. Nemám mu opravdu co vytknout. A jen tak na okraj - do chvíle než jsem jej viděl bych nevěřil že jde zobrazit vědce jako je N. Tesla jako tak tajemného člověka. ()

S.Quentin QUALE

Dech beroucí Christopher Nolan. Naprostá párada na všech frontách. Miluju tuhle dobu, miluju filmy o koumácích, protože ti hýbou světem, miluju filmy s bezchybným scénářem. Herecké osazenstvo o nic horší, vlastně se docela divím, že je tohle na 71. místě, u mě si tenhle film stojí rozhodně výš. Vynikající thriller s tajenkou. Skvělá zábava! ()

Allien.9

"Dokonalý trik" je film o dvou nadaných kouzelnících, kteří kdysi bývali přáteli. Pak ale došlo k nehodě, která je navždy rozdělila. Ale co víc - dohnala je ke ctižádostivosti, nenávisti a doslova vražedné touze být lepším než ten druhý... Kromě ponuré atmosféry a originální zápletky musím vyzdvihnou také realistické herecké výkony - především pak obou hlavních protagonistů. Tenhle snímek ve mně zkrátka vyvolal (ve všech směrech) nepopsatelný filmový zážitek, který přetrvává i po opětovných zhlédnutích. Díky, pane Nolane! ()

-OverLord-

Dokonalé herecké výkony, dokonalá režie a scénář, dokonalé napětí a zvraty, dokonalý filmový zážitek. I s husinou po celém těle. Když se sejde tolik lidí, kteří umí, tak z toho vznikne skvost, kterým právě Dokonalý trik bezesporu je. ()

Rominator

„Každý kouzelnický trik má tři části nebo dějství. První dějství se nazývá "The Pledge / příslib". Kouzelník vám ukáže něco běžného: balíček karet, ptáka nebo muže. Ukáže vám daný předmět, možná vás vyzve, abyste si prohlédli, že je opravdový, neupravený a normální. Samozřejmě že takový nejspíš není. Druhému dějství se říká "The Turn / zvrat". Kouzelník dokáže s onou obyčejnou věcí udělat něco ojedinělého. Snažíte se tajemství odhalit, ale to se vám nepodaří, protože ve skutečnosti se vlastně nesnažíte. Nechcete to vědět. Chcete se nechat obelstít. Tleskat ale ještě nebudete, protože nestačí nechat něco zmizet. Musíte to zase vrátit. Proto má každý trik třetí dějství. To je ta nejtěžší část. Tuto část nazýváme "The Prestige / vrchol".“ ()

HAL

Christopher Nolan je narativní bůh. Škoda že mezi svými mistrovskými díly musí točit ty zbytečné Batmany. 9/10 ()

ChewieDC

Sofistikovaná a velmi atmosférická hra s divákem, která je u konce možná až příliš vysvětlující. A myslím, že napodruhé už to nebude ono. ()

Satan

.:Příslib:. Batman vs. Wolverine. Rivalita dvou kouzelníků, kteří své poslání berou opravdu na život a na smrt. Nekalé praktiky se stupňují, touha se mění v posedlost a vy se jen díváte, jak si vás Nolan omotává kolem prstu a NECHÁVÁTE se oblbnout. Je to tak, všechno důležité je řečeno a ukázáno v prologu. .:Zvrat:. Opravdu tu jde o smrt kouzelníka? O pomstu? Nejde tady o něco víc? Spousta malých triků diváka nesmírně potěší (ptáček, balonek, "přenesený muž"). Jakou úlohu ale hraje femme fatale? Jsou důležití dvojníci? Kdo je Fallon? Kdo je lord Caldlow a co udělal Tesla? Divák tuší velkou boudu ale ne a ne ji rozlousknout. A přichází... .:Vrchol:. Nádherná hra s divákem. Skutečně velkolepý závěr, kdy nic není tak, jak se zdá. Možná zamrzí v celém konceptu až fádně klišovitá vysvětlovačka před úmrtím, ale tohle si Nolan pohlídal v Počátku. Na druhé zhlédnutí je Dokonalý trik již libůstkou, která do sebe nádherně zapadá. Překypuje detaily, baví diváka a nechá ho naprosto rozložit imaginací. Nolanovy filmy mi sedly. Nepracuje s filmem tak, jako podstatná část režisérů, kteří znudeně odvypráví děj. Nolan si s dějem hraje, přetváří ho každým novým okamžikem, obměňuje ho a tvaruje si ho za pomoci všech filmových možností. Dokonalý trik je nádherným příkladem Nolanových myšlenek a jestli má při ruce Balea, je to perfekt. Ještě rada na závěr - v tomto snímku nedávejte na svůj prvotní dojem a ani na to, co vidíte. Kouzelné a magické prostředí je díky těmto kličkám vskutku ideální. [Přesná stopáž: 130 min] ()

Vančura

Po druhém zhlédnutí svoje původní plné hodnocení o jednu hvězdu snižuji, přece jenom se mi to už tak nelíbilo, a když člověk navíc zná závěrečné rozuzlení, žádný wow efekt už se bohužel nekoná. (Na druhou stranu to umožňuje koukat na film novýma očima a všímat si tam věcí, které člověk při první projekci ponechal bez povšimnutí). Řemeslně je to však natočeno perfektně, herci jsou excelentní (nejvíc se mi asi líbil fantastický David Bowie, Rebecca Hall mi naopak přišla nepříliš dobrá, podobně jako Scarlett Johansson), a příběh spolehlivě připoutá pozornost, 4 hvězdy proto zcela odpovídají. UPDATE 26.12. 2018 - Na nové zhlédnutí už mě to moc nebavilo, znám to skoro nazpaměť. A některé věci mi tam dost vadily, nepochopil jsem například, na základě čeho byl Alfred Borden obviněn z vraždy Roberta Angiera? Kdyby to na něj chtěl Angier skutečně hodit, musel by přece vědět, na které konkrétní představení z těch 100 Borden přijde, aby mohl zmizet (kdyby se neukázal pokaždé, nedávalo by to smysl, protože by představení připravil o pointu) - nemluvě o tom, že jsem vůbec nepochopil, na základě čeho byl ze smrti Angiera obviněn právě Borden, když se na tom místě vyskytl náhodou, a naopak ještě chtěl "Angierovi" pomoct? (a Cutter byl u toho coby svěděk). A v tom příběhu podle mě nedává smysl víc věcí. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel