Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

mat.ilda

Mezi příznivce dobrodružných naháněček patřím asi tak, jako do fan klubu Rolanda Emmericha, přesto mě parta dredařů nenudila, digitální zvířectvo (s výjimkou šavlozubého) nepůsobilo až tak nemožně, úchvatný zvuk navýšil o jednu hvězdu a pokud zapomenu, že jsem viděla Apocalypto a navštěvovala hodiny dějepisu, vychází mně 60%. ()

VenDulin85

Musím přiznat, že jsem to vzdala po scéně, kdy šavlozubý tygr pomohl "na oplátku" lovci za to, že ho nenechal zemřít. To už na mě bylo fakt moc. Kdybych něco podobného viděla ve Lvu, čarodějnici a skříni, tak dobrá, ale tady? Celkově jsem pojala nedůvěru k filmu už tehdy, když jsem si v programu prohlížela obrázek k filmu. Titulek byl 10 000 př.n.l., mrknu na obrázek, tam chlapík s bradkou, mrknu opět na titulek, nechápu... :-) Sice obvykle zbaštím všechno, nebo aspoň hodně, ale toto byla bohužel ztráta času. Takže jedna hvězdička za šavlozubého tygra, druhá za tu bradku. ()

Stanislaus

Pro mě jednoznačně nejslabší film z Emmerichova režijního repertoáru a abych pravdu řekl, tak zhodnotit tento snímek je opravdu obtížné, protože svou kvalitou se podle mého gusta umístil mezi 2* a 3*. Emmerich se opět vyžívá v monstrózních efektech, což mu klidně dopřeju. Hudební doprovod na mě také celkem zapůsobil. Ikdyž měl film jen něco přes 100 minut, tak i tak jsem se občas nudil. A ten konec se mi také zrovna dvakrát nezdál. Ale zase musím říct, že jsem se na film koukal taky kvůli těm potvorám, kterých tu bylo požehnaně. Inu, když Godzille jsem dal 3*, tak to dám i tady (55%). ()

rikitiki

Nemůžu hodnotit, po scéně lovu na ultrarychlého, přezákeřného a krvežíznivého mamuta jsem to vzdala. Co by tomu řekli Kopčem s Veverčákem? /26. 2. 2011/ ()

honajz

Toužíte po zhulené jízdě, v níž pračlověk s dredy a čistými bílými zuby projde ze sněhových plání deštným pralesem, aby vyšel na poušti, kde mamuti pomáhají stavět pyramidy? FILM Původem německý režisér je fanoušek sci-fi a megaloman. Což by samo o sobě nebylo až tak špatné, kdyby tušil, co znamená slovo "děj", nebo by stačilo, kdyby znal alespoň slůvko "příběh". Už jeho německé scifárny, kde dokázal s minimálním rozpočtem udělat často akčnější kulisy než nyní s milionovými rozpočty, měly s dějem, potažmo příběhem větší problémy. Že si s nimi netyká, to dokázaly následně i hollywoodské spektákly, v nichž šlo jen a jen o bombastické triky, z nichž se každý musí posadit na zadnici. Jenže - neposadí, když to prostě nemá řím jiným chytit, a nebo je to dokonce směšné. Copak vám nepřišlo směšné, že do mimozemských počítačů lze bez problémů nahrát virus (!) z počítače Apple? Je to asi podobné, jako kdybyste se s Macintoshem pokusili nahrát virus do Windows, nejlépe nějakým EXE souborem. Tak a teď dostala na frak i historie. Jaká bude budoucnost, to nikdo netuší a dobrá, zde může být Emmerich dětsky naivní jak chce. Ale propáníčka, když se zaklíná rovnou v názvu rokem 10 000 let před Kristem (jak zní původní název, česky kdovíproč přeložený s komunistickým "naším letopočtem"), tak by snad mohl dodržet a udržet alespoň pár historických fakt. Jenže tady jsme nuceni koukat na pračlověka, který nejenže nemá předsunutou čelist a tupé, ubíhající čelo, nikoliv, vypadá velmi moderně, a navíc má dredy, hladce vyholenou bradu a čisťounké, rovné bílé zuby. Celý rok zdá se hladoví a tiše čeká na příchod mamutů do údolí, kde s velkou slávou lovci skolí jeden kus a z něho se žije, dokud je maso. Mimochodem, tušili jste, že mamuti běhali stejně jako koně? Zajímalo by mne, kde to Emmerich vyčetl, to musí být zajímavá kniha. No a když zlí křupani unesou modrookou chráněnku, už se vydávají mladí z kmene na její záchranu. Jedno, že žijí někde na sněhem pokryté pláni - stačí pár kroků a jsou v deštném pralese. Tady se poperou s dinosaury, ten nejstatečnější, co má nejvýbojněji vysunutou bradu a těkavý pohled, se dokonce skamarádí se šavlozubým tygrem, a pak - narazí na černošskou vesnici. Černoši mluví stejně jako pračlověci anglicky, takže se bezvadně domluví, samozřejmě nečekejte žádná větší moudra, pár klišé vám musí stačit. A protože i ve vesnici černochů (tenkrát to asi nebyli Afroameričané, když Amerika ještě nebyla objevena, řekl bych) řádila stejná banda, která tentokrát unesla náčelníkova syna, hup - a trestná výprava se rozroste. Jakmile se dostanou přes poušť, nestačí se divit - nějaká vyspělá civilizace zde staví pyramidy, a ty těžké kvádry tahají právě mamuti. A to je tak zhruba vše - té moderní rase vládnme jakýsi vysoký mimozemšťan, což se samozřejmě dalo čekat, ale otroci pod vedením Těkavého pohledu se vzbouří a jaký byly pyramidy, že jo? Mezitím se stihne pár slovy vyřešit i zmizení mladíkova otce, když z div ne hrobu vyhrabou jakéhosi slepého věštce či co to je za obludu. Tak ať se vám, děti, film líbí, a jestli chcete vědět, jak to bylo ve skutečnosti, choďte do školy a pilně se učte. Nebo budete pro smích jako pan Emmerich. DVD Nebudete tomu věřit, ale pokud klinete ve výběru zemí na Česká republika, spustí se protipirát. Jinak ne, alébrž všechny ostatní jazykové mutace, podpory a menu někdo vykastroval a zůstalo jen české menu. Kromě filmu ve formátu 2,35:1 a se zvuky v DD 5.1 nabízí i bonusy. Divoká jízda (12:44) je filmem o filmu, kde Emmerich anglicky s hrozným německým přízvukem vysvětluje důvody natočení tohoto dílka, a všichni ostatní se chválí, jak je všechno úžasné; Inspirace (12:26) je pokračováním filmu o filmu; následuje alternativní konec (3:06) a dodatečné (spíše prodloužené) scény (10:40) - všechny s CZ titulky. Publikováno: 11.11.2008 () (méně) (více)

HellFire odpad!

Nevim, proc sem ocekaval od tohohle filmu mnoho. Kdybych tusil, ze pujde pouze o love story zasazenou do roku 10000 pr.n.l. s tak prisernyma klise a nesmyslnima scenama... Scena se savlozubym tygrem byla nadhernee smesna, i kdyz to tak nejspise mysleno nebylo. A ten konec :) Prestal sem se tesit na film 2012, kteryzto je dalsi na rade. ()

jonyyy

Proč by se měl Emmerich učit dějepis? Nejde o historický dokument, ale o jeho klasickou fantasy pohádku pro všechny typy diváků. - Líbilo 70% ZHLÉDNUTO V KINĚ - 70 Kč ()

eraserhead666 odpad!

Tohle opravdu, ale opravdu bolelo. Přetrpět tenhle film dokonce by se mělo brát jak vstupní test do místního sadomasochistického salonu. Prošel bych. To jako opravdu někdo tohle myslel vážně? Tohle je: dread opera (jakožto parafráze mýdlové opery), filmový remix (schválně, kolik jiných filmů vám během sledování tohohle naskočí?), ultrakýč, nuda... Emmerich by rozhodně neměl psát scénáře. Možná by neměl ani točit, protože to s jeho tvorbou jde od tří k nule. Vždycky mě hrozně sere, když musím prohlásit, že mě na nějakém filmu nejvíce zaujala a bavila nějaká herečka. Tady to prostě Camilla bere hákem s přehledem. Ono to pak působí silně sexisticky, ale někdy to prostě tak je. Vše podstatné již napsali: evilmind, choze a Caelos. Já na rozdíl od nich ovšem nebudu tak štědrý. ()

Sofia

Emmerich měl vždycky velkou fantazii, ale co je moc, to je moc...nacpal do jednoho pytle Egypťany (kteří mimochodem vypadali spíše jako Tibeťani, kteří by potřebovali manikúru), prehistorické příšery z Jurského parku i černé bojovníky, pro které se pravděpodobně inspiroval filmem Bohové musí být šílení. Do toho jedna love story, provázená unylým vypravěčským hlasem Omara Sharifa. Veškerá akce se vešla do traileru, šavlozubý tygr z plakátu se všeho všudy objevil asi na 3 minuty...velké zklamání, velká nuda. Třetí hvězdička je jen za výpravu a kostýmy. ()

Ilicka

K tomu, aby Roland Emmerich nasadil nepravděpodobnosti korunu už chybělo jen to, aby se ukázalo, že pyramidy umí létat a řídí je go'auldi. A vlastně mi bylo líto, že se tak nestalo. ()

ARI50

Ponoříme se hluboko zpátky a vychutnáme si nádherného Tygra který dostal málo prostoru ale čeká nás mnohem více dobrodružství. ()

SLOTH

uprime jsou horsi filmy horsi reziseri... tohle bylo zabavne nebylo to nejake kdoví jake ale ucel zabavit mne na dve odpoledni hodiny to spllnilo .... ()

kajda.l

Pokud se nudíte, máte ve špajzu dostatečnou zásobu popcornu a pepsi, tak je tato slátanina jasná volba. A když se navrch přenesete přes nelogičnosti a stupiditu, která se na vás chrlí z každého druhého záběru, tak se budete i "královsky" bavit. Hvězdy 1) za soundtrack a za pravěkou zvířenu(hezky provedenou) 2) za mojí slabost pro Emmericha:). Holt, každý má nějakou tu úchylku.. ()

Mgb21

Šel jsem do kina s tím, že se chci pobavit a víc od toho filmu nečekám. Sice je to propagovaný jako velkofilm, ale je to hodně sterilní velkofilm. Nic mě nedokázalo vtáhnout do toho světa. A když už něco vypadalo zajímavě, tak to bylo hned vzárodku utnuto a nedostalo prostor. Jediné kvůli čemu stojí ten film vidět jsou modré oči Camill Belle. Ale to je na film tohoto ražení hodně málo. ()

Bauer

Film s velkými ambicemi a přitom hrůza!!! Filmy od Rolanda Emmericha mám rád. To jak vždy zničí nějaké americké velkoměsto je vždy paráda. A v tomto filmu nic neničí a taky to tak vypadá. Tímto snímkem si to u mě dost zkazil. Jako kdyby si tento režisér usmyslel, že natočí něco vážnějšího. Film postrádá jakoukoliv akci, takže se jedná o dost nudné dílo, kdy něco málo přes 100 minut sledujeme putování lovců. K tomu všemu debilní dialogy a docela pitomý scénář. Jediné co mně zaujalo, tak byla celkem slušná hudba. Neznámí herci (až na Cliffa Curtise) , kteří předvedli uspokojivé výkony. A v poslední řadě parádní efekty. Na to Emmricha užije, aby natočil film s tak skvělou vizuální stránkou. Přístě bych byl radši, kdyby další počin od Emmericha bylo něco jinýho, třeba něco, kde by zase něco ničil, protože tohle vážně nefunguje! ()

becki_tu

Roland Emmerich, jakožto režisér velkonákladových (s)hitů, dostál své pověsti a opět natočil velkou nudu za hodně peněz, kterou nespasila ani Camilla Belle ani levná hudební variace na Hanse Zimmera. Tak třeba příště. ()

JASON_X

Vizuálně překrásná a strhující pohádka s velkolepou výpravou a vynikajícím příběhem. Je opravdu hodně laciné se rádoby intelektuálně posmívat šavlozubým kuřatům, pyramidálním mamutům, zulukafrům baštícím papričky a podobně, protože... protože to je přece kurva pohádka! Pro děti! Já osobně jsem se u tohohle naivně roztomilého a barvitého spektáklu skvěle bavil a slastně vzpomínal, jak jsem kdysi dávno hltal v Pifu příběhy o Rahanovi, nebo v ABC Speciálu příběhy o Kruanovi. Kdyby mi bylo deset dvanáct, tak se u takovéhleho bijáku počůram blahem. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický