Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

Aluska88

Kam se poděl ten megalomanský Emmerichův styl? Jakoby to snad ani nebyl on. Rozvleklé a nezáživné. Asi po hodině sledování jsem začala být v obležení svých vlastních myšlenek, a ačkoliv jsem byla schopna upírat zrak na obrazovku, přestávala jsem děj chvílemi vnímat. Takové... nijaké. Ale ten obrovský digitální tygr byl opravdu úchvatný:) ()

genetique

Historické fakty musia ísť bezpodmienečne bokom, inak by som musel Emmericha poslať definitívne pod čiernu filmovú zem. S odhliadnutím na logické chyby, prázdnotu v scenári a nulové herecké prevedenie (digitálne šelmy mali väčšiu charizmu než všetci herci dokopy) dávam s ťažkým svedomím tri neúplné hviezdičky. Emmerich asi nadobro stratil súdnosť a po šiestich nadupaných zábavičkách mu dávam o hviezdičku menej. Tešil som sa, že budem opäť výnimka a po nevtieravom príbehu, zábavných, trikovo bezchybných a cool scénach sa prikloním k vyššiemu variantu, nič z toho sa však nekonalo. Ťažkopádne putovanie s tragicky chabou pointou, logicky nesúvislé, historicky a nakoniec aj v príbehu časovo nemožné. Záverečné vzrušenie už nedokázalo nadchnúť natoľko, aby to niečo urobilo s výsledkom. Ale zostrihať to o takých dobrých dvadsať minút, boli by to lepšie tri, takto horšie tri. 55%. ()

Madison

Verná kópia Gibsonovho Apocalypta s tým rozdielom, že Gibson bol drsnejší, reálnejší a otvorenejší. 10 000 pred Kristom je vizuálne krásne odvedená práca, ale obsahovo je to tak neskutočne zúfalé, že sa mi celý film po úvodnom znamenitom love na mamutov už iba vliekol. Pripadalo mi to, akoby sa Emmerich všemožne snažil o veľkolepé prerozprávanie vekov minulých a pritom nedokázal nechať splynúť hĺbku myšlienok (ak nejaké boli) s technickou stránkou. Dokonca i ten vizuál, ktorý ma zo začiatku uchvátil, na mňa v nasledujúcich sekvenciách pôsobil strelene a bláznivo a pripomenul mi zbesilú naháňačku bylinožravcov s ľuďmi pod nohami v Jacksonovom King Kongovi. Ibaže Jackson si takéto výstrelky môže dovoliť. Výkony hlavných hercov sa mi zdali úbohé, scenár naivný, za zmienku stála ešte celkom pekná hudba, ale v konečnom dôsledku to bolo len nezmyselné natiahnutie "technickej brilantnosti bez ujasneného scenára". Na to, aby mohlo byť 10 000 pred Kristom unikátnym celovečerným filmom, mu chýba dávka Gibsonovho zmyslu pre patričnú drsnosť a Spielbergova schopnosť nadchnúť originálnosťou. Z Jacksonových efektných kúskov občas hraničiacich so zdravým rozumom, si myslím, už niečo zobral. ()

mysicka

rozhodně né tak špatný film, jak se ke mně původně doneslo.. ač neodbytný pocit, že už jsem tohle někde (resp. kde všude?) viděla, přetrvává... ()

StarsFan

Dějepis a zeměpis v kostce. Dredy jako z dvacátého století, mamuti jako z 200 000 let před Kristem jenom několikrát větší. Sem tam přiběhne přerostlé emu chytající podobu dinosaurů z druhohor a tygžík vyžlík podruhé v dějinách filmu prokáže své dobré srdce a postaví se za hlavního hrdinu. Společně s ním putujeme za průvodem Hunů či Mongolů Čingischánovy doby ze zasněžených Himalájí přímo do hustého amazonského pralesa, po jehož opuštění nás čeká nekonečná Sahara a podivná řeka plná plachetnic podobných opeře v Sydney nebo (při větší fantazii) těm španělským ze 16. století. Nenajdeme na nich ale žádného Hernanda Corteze nebo Francisca Pizzara, nýbrž ony Huny (Mongoly) oblečené v barevných látkách odněkud z Orientu, jejichž hlavní město připomíná jakési Maye, Aztéky a Inky v jednom (ačkoliv tygří sfinga kdesi uprostřed města by nás mohla svádět k zařazení spíš do Egypta). Jedno se ale Emmerichovi nechat musí. Kamerové záběry z leteckého pohledu vypadají úchvatně a hudba se mu taky povedla. Škoda jen, že se místo historie radši nezaměřil na sci-fi. A neodpustil si ty příšerný děsivý konce plný ožívajících mrtvol a velkých hrdinů. ()

Hakha

Po slušném traileru, který mě příjemně navnadil jsem ani v nejmenším nečekal tak nudnou, splachovací a neefektivní akční stránku s nezáživným příběhem. Absence dobrých hlášek o to více zamrzí... přes všechnu šeď a zklamání musím vyzdvihnout aspoň pěkný herecký pár, mé hodnocení 1 hvězdička... čekal jsem od tebe více Emmerichu... ()

Eliott

Neni to špatný, ale ani dobrý. Jako by tomu chybělo něco podstatného, nemluvě o potřebě sympatičtějšího hlavního hrdiny. ()

Ainy

Guláš! I když vlastně né. V guláši jsou samé dobroty, tady to byl takový maglajs, kde tvůrci smíchali prostě vše, co jim přišlo pod pero. Vyspělé Egypťany, pralidi, šavlozubé tygry nebo mamuty, jenž pomáhali stavět pyramidy. Rovněž jsem nevycházela z údivu, že dredovci dokázali v tuhé zimě přejít velehory zasypané sněhem. Pak se jako mávnutím kouzelné hůlky pana Pottera, dostali do deštného pralesa, plného pětimetrových, bojových slepic odkud byl už jen co by kamenem do savany. Tam se k trestné výpravě připojili všichni křováci a zbytek přes Saharu došli pěšky. Jako i žánr fantasy má snad své hranice a takové nesmyslnosti, splácané dohromady by nedokázalo zachránit ani ... ani nic. Nicméně jsem byla zvědavá jestli Ten, co mluví se šavlozubým dokáže zachránit nejen svou vyvolenou, ale i všechen lid a nakonec ho vyvést z otroctví. Uff ... Divím se, že do toho ještě nepřimíchali zrod Olympijských her, jelikož ten hod oštěpem směrem k Všemocnému, byl excelentní! Kam se hrabe Železný ... ()

3DD!3

Historikům se u toho musí protočit panenky, protože tohle je vážně něco. Emmerich je pro takový typ filmu vyložně špatný režisér. Chybí mu armáda, chybí mu k ničení velká města. Příběh je navíc prostý a špatně vyrenderovaní mamuti, pštrosi a tygři mu film prostě nezachrání. Jedinné co se snad vyloženě povedlo je obsazení Camilly Belle. 50% ()

Le_Chuck

Na jeden krát bez újmy stráviteľná rozprávka/nerozprávka. Hľadať v tomto guláši nejaké historické pojítka možu len srandisti, ktorým ale trochu napomáha sám Emmerich. Keby mal tento nemčúr čoby len ždibku nadhľadu a za hrsť zmyslu pre humor, tak toči béčka s puncom kultovosti. Zatiaľ točí béčka za a-čkové money. 50% ()

kitano

Jedine, co tento film odlisuje od brakovej videoprodukcie je jeho rozpocet. Monumentalne eye-candy zabery a cgi prisery su asi skutocne tym jedinym, koli comu sa ten film oplati vidiet. Inymi slovami - standartna nadielka Emmerichovskej "zabavy". (4/10) ()

Kaka

Necharizmatičtí herci, nulový děj, místo epické rozmáchlosti a monumentálnosti tu máme strohé putování grupy bezdomovců do rádoby města s efektně digitálními pyramidami, střídání lokací je vyloženě trapné (tři minuty zima, tři minuty džungle, tři minuty poušť). Trikaři se sice vyřádili poměrně zdatně (skvělí mamuti), ale jinak je tenhle paskvil naprosto o ničem. Camilla Belle je sice lahůdková buchta, ale ani za hrdinské hudby, která je z půlky ukradená z krále Artuše, to chudinka nezachrání. ()

Lavran

10 000 : 1 pro dredaté WTF a jeden z nejúsměvnějších snímků 21. století. Brát tohle vážně (a ještě k tomu být antropolog s duší archeologa se zálibou v historických vědách), tak si v zoufalství skalpuji svou hustou kštici a vydrápu zraky klem bájného manaka. Ale přece bych se nepřipravil o takovou porci zábavy. ()

Falko

50%. Zo vsetkych Emmerichovych filmov, ktore som videl, sa mi tento pacil najmenej. Nechcem tym povedat, ze by bol vyslovene zly, ale chyba bola hlavne v scenari. Vsetkeho sa mi tam zdalo byt prilis malo. Ci uz lov mamutov, digitalny tiger, celkovo rozne suboje. Prilis sa ten film vlacil a jednoducho ma nudil. Emmerich sa sam v jednom rozhovore vyjadril, ze na skutocnostiach, ako to vtedy asi mohlo byt, su mu ukradnute, on si chcel natocit film podla svojich predstav a podla mojho nazoru mu je zrejme jedno, ci sa to bude ludom pacit, avsak musim pochvalit hudbu Haralda Klosera, aspon ta sa mi pacila. Camillu Belle v ulohe Evolet som takmer ani nespoznal, zahrala si v thrilleri NA LINKE JE VRAH (2006) opatrovatelku v opustenom dome v lese, terorizovanu psychopatom nekonecnym telefonovanim... 21.03.2008 ________ Steven Strait - (D´Leh) +++ Camilla Belle - (Evolet) +++ Cliff Curtis - (Tic´Tic) +++ Joel Virgel - (Nakudu) +++ Affif Ben Badra - (Warlord) +++ Mo Zinal - (Ka´Ren) +++ Omar Sharif - (Vyprávač) +++ Produkcia: Roland Emmerich, Mark Gordon +++ Hudba: Harald Kloser, Thomas Wanker +++ (Videl v kine 18.03.2008) +++ ()

castor

Faktografická přesnost není Emmerichovou silnou stránkou. Naopak gigantická prázdnota, která na diváka útočí, je tristní zhruba jako vykalkulovanost bojových sekvencí. Vědomosti by měl čerpat z Annaudova Boje o oheň (1981), přesto divák, očekávajíc čirou zábavu pak absurdní zákonitosti v duchu režisérova megalomanství překousne. Německý řemeslník a znásilňovač historie Roland Emmerich přesto jakoby ztratil soudnost. Minule u Dne poté to vypadalo, že se blýská na lepší časy (vzpomeňme na podprůměrného Patriota nebo Godzillu), dredatí lovci mamutů mluvící anglicky – nesrozumitelně blábolí jen ti zlí – ale přichystali natolik primitivní story, že to snad tvůrci nemohli myslet vážně a sami sebe odsouvají do parodických vod!! Podsouvají nám žalostný příběh mladíka z kmene Jagalů, který, ač považován za outsidera, udolá vůdce mamutího stáda. Po brutálním řádění agresivních záporáků (na koních!!!) v jeho vesnici je ale všechno jinak. Ti mu odvedli i jeho holku modrookou (mimochodem nehrající, ale nepřehlédnutelná Camilla Belle), on tak musí za nimi. Nikterak objevné to není, ale něco se vykřesat dalo. Velkohubý Emmerich alespoň solidně prodal lokace, ve kterých se natáčelo (ano, bylo to na planetě Zemi:-), u herců pak nevíte, jestli chtějí hrát, protože jejich vývoj jde spolehlivě k čertu. Ostatně tam by měl jít i sám režisér!! ()

viperblade

Upřímně, Emmericha mám rád a jako jeden z mála si myslím, že pokud jde o katastrofické filmy, tak je to opravdu machr (a kašlu na to, že scénáře u většiny jeho filmů jsou prostší než matika na prvním stupni speciální školy). Ale tady (bohužel) musím napsat, že tohle byl pořádný průser. A přitom prvních 10 minut nebylo špatných, mnohokrát zmíněný lov mamuta byl působivý a já se těšil, co má Roland dál schováno v rukávě… ukázalo se, že tam neměl nic, prostě blafoval. 10,000 B.C. je opravdu dlouhý (už dlouho mi necelé dvě hodiny nepřišly jako čtyři) a co je horší, naprosto nudný film. Ano, Camilla Belle má pěkné oči a ty efekty taky vypadaly vcelku slušně, ale to jsou jediná pozitiva. Zbytek šel kompletně mimo mě. Takže entschuldige mich, Herr Roland. Dneska jen za 20 % a to můžeš být ještě rád. ()

PinokKio

Mělo to nejspíš působit velkolepě, přesto mi to přišlo přesně naopak. Nevýrazné, nudné a už před tím 100x viděné. Hodně mi to připomínalo Hvězdnou bránu, jen naruby .. z budoucnosti jsme se přesunuli v čase hlouběji zpět .. jinak všechno zůstalo v podstatě obdobné. ()

Spooner

Scénář je tak naivní a blbý, až je to celý zábavný. Kdejakej historik u toho bude asi trpět, ale mně ty nesmysly ve výsledku tolik nevadily. No v jakým jiným filmu naleznete pohromadě mamuty, stavění pyramid a mnoho dalšího. Roland Emmerich si sice není tolik jistý, jako když má po ruce Manhattan a může ho ničit, akci ale umí pořád natočit parádní. Nebyl to tedy nakonec takový průser, jaký jsem čekal. Rychle to plynulo, akce bylo dost a já jsem celkem příjemně pobavil. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický