Reklama

Reklama

Mušiši

(seriál)
  • Japonsko 蟲師 (více)
Animovaný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Psychologický / Thriller
Japonsko, (2005–2006), 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Juki Urušibara (komiks)

Kamera:

Júki Hama

Hudba:

Tošio Masuda

Hrají:

Júto Nakano, Ai Kobajaši, Juka Imai, Júdži Ueda, Maaja Sakamoto, Mijuki Sawaširo, Mika Doi, Takeši Aono, Rina Sató, Akemi Okamura, Makoto Jasumura (více)
(další profese)

Epizody(26)

Obsahy(1)

Mushi jsou převelice zvláštní stvoření. Nenáleží mezi zvířata, ani rostliny, nejsou houby, ani mikroorganismy. Mají blízko k samé podstatě života. Navzájem se výrazně liší tvarem, velikostí i způsobem života. Mohou připomínat běžného živého tvora, mohou vypadat kupříkladu jako vlákno, stejně jako mohou být beztvaří. Dorůstají všelikých rozměrů - od miniaturních až po gigantické. Někteří preferují světlo, jiní tmu, další dávají přednost chladu, onací teplu. A přestože jen někteří lidé je mohou vidět, jistí Mushi mohou různými způsoby, přímo i nepřímo postihnout kohokoli. Ginko, zelenooký, bělovlasý chlapík s emo účesem (jak se v jedné z prvních epizod dozvíte, má svůj smyl), věčně zapáleným doutníčkem a s hranatým batohem na zádech, je jedním z Mushishi. To jsou lidé, kteří se Mushi zabývají - učí se o nich, zkoumají jejich život, vše pečlivě zanášejí do svitků, které pak poslouží Mushishi současným i budoucím, a v případě potřeby se snaží pomoci s řešením neblahých důsledků interference života lidského s životem Mushi. A právě o tom pojednává seriál Mushishi s Ginkem coby hlavní postavou. (yenn)

(více)

Recenze (43)

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Tohle dílo je něco naprosto neuvěřitelného. Neskutečná atmosféra, charismatický hlavní hrdina, který toho nemusí ani příliš namluvit a stejně z něj nespustíte oči, dokonale promyšlený pestrý a barevný fantasy svět, kterému vévodí Mushi všech tvarů a velikostí. Navíc samotný koncept Mushi a co všechno vlastně může být Mushi a jak se může chovat a vypadat vás bude prakticky každý díl dovádět k němému úžasu. Dále pak parádní příběhy, kdy si kolikrát nebudete vůbec jistí jak to vlastně dopadne a kdy vás tohle dílo bude prakticky pořád něčím překvapovat. K tomu všemu přidejte naprosto úžasný opening, který parádně navodí atmosféru a hudbu, která skvěle sedne. Zkrátka tohle anime je opravdový skvost, v kterém nám autoři ukazují, jak nádherná může být fantazie a co vše se dá na základě v podstatě docela jednoduchého konceptu vymyslet. Závěrem bych ještě zmínil, že na toto dílko potřebujete mít slušnou představivost a jistou psychickou vyzrálost, jinak by se vám mohlo stát, že to třeba jako já před cca 6 lety dropnete po prvním díle, protože vám to přijde jako divná duchárna... Každopádně pokud máte výše zmíněné atributy pak vás toto dílo nejspíš chytne a nepustí... 10/10 ()

Larky 

všechny recenze uživatele

Na Mushishi se hodí jen samé superlativy. Dokonalá vyváženost vynikající kresby se zatraceně dobře promýšlenými jednotlivými díly dává dohromady jedinečný celek, který je tím nejlepším, co jsem zatím v rámci Anime viděl a jsem velice zvědav, jestli se najde seriál (a tím nemyslím jen kreslený a jen japonský), který mě víc uchvátí, pobaví a také donutí k přemýšlení. Ginko se svojí moudrostí, talentem a inteligencí je nejsympatičtější mužskou postavou, kterou jsem zatím poznal.Co se týče jednotlivých dílů, tak všechny mají svojí obrovskou kvalitu, nicméně nejoblíbenější je pro mě díl s rybníkem v němž bydlí překrásná zelenovlasá slečna, který se postupně posunuje k moři. Mushishi nemůžu jinak, než vřele doporučit. 98% a místo v TOP 10 je naprostou samozřejmostí. ()

Reklama

Artran 

všechny recenze uživatele

Jedno z mála opravdu dobrých anime. Přesně odměřovaná atmosféra lidových mýtů a dramatických zápletek oděných do lehkého hávu fantastična. Doba, ve které se příběh odehrává, není přesně specifikovaná, ale z určitých náznaků lze tušit 18. nebo 19. století. Ginko, odborník na muši, podivné organismy za hranicí běžného vnímání, putuje v zeleni se utápějícími krajinami a zapadlými vesničkami Japonska a někdy radou, někdy činem pomáhá nešťastníkům, kterým muši nějakým způsobem zasáhly do života. Meditativní způsob vyprávění podtrhuje zenovský nádech - vyrovnaný smutek, smíření s věčnou osudovostí. ()

Hem.m 

všechny recenze uživatele

Melancholický klid. Takto by se dal shrnout celý seriál, který hraje vlastně stejnou notou skrze všechny díly a přesto je lákavé se na to dívat. Občas se tu vyskytne náhodou slabší až vyloženě špatný díl, ale ty zase nahrazují ostatní - velmi dobré. Nevýhodu za mě je, že tento počin je až moc epizodický a zvolená hudba se velmi rychle oposlouchá, jelikož se používá pořád ta stejná. ()

Starletka 

všechny recenze uživatele

Audovizuálně nádherné dílko. Dokážu pochopit proč ho tolik lidí považuje za jedno z nejlepších anime vůbec, ale mě osobně tam k dokonalosti prostě něco chybí. Možná je na mě moc pomalé tempo, možná mi vadí absence provázanějšího příběhu, možná jsem se u některých dílů nudila. Nevím. Nicméně i tak můžu s čistým svědomím říct, že tento počin je opravdu moc pěkný a rozhodně stojí za shlédnutí. Hlavní hrdina je sympaťák, celý svět originální, magický a propracovaný, atmosféra člověka dokonale pohltí, i vedlejší postavy a jejich jednotlivé příhody dokáží zaujmout, o skvostné animaci, soundracku a openingu nemluvě. 8,5/10 ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama