Dvanáct lidí se nechalo dobrovolně zavřít na statku na Šumavě. Dobrovolně se zřekli svobody. Manuálně pracují, živí sami sebe a navzájem si pomáhají překročit svou minulost. Na jeden rok. Vztahy jsou rovnoprávné; nikdo nemůže mít hlavní slovo. Zakázány jsou sexuální vztahy. Ale vydržte to, když muži a ženy jsou pohromadě a témat k hovoru je tak málo! Za porušení pravidel komunity ale hrozí vyloučení. Pracují nervy a pudy. Jolana (Petra Jungmanová) je slabá holka a Milan (Jiří Langmajer) zase silný chlap... Porušovat pravidla tam, kde se tolik hraje na pravdu, znamená rozvrátit všechno a ohrozit všechny. Brzy mezi ně přijde někdo nový (David Švehlík). A někdo další (Igor Chmela) si pak vzpomene, že jedna smrt tam venku byla vražda. Náhody nejsou. Zabil někdo z nich. Co mělo být dávno mrtvé, se vrátilo. Nálož pod barákem začala odpočítávat. Jde o to, jak rychle se ze zmatku vynoří konkrétní jméno... a jestli to jméno je opravdu jméno vraha. (Bontonfilm)

kajas

Sedláček se v minulosti dost věnoval dokumentární tvorbě, což promítnul i do svého celovečerního debutu, který místy opravdu působí jako hraný dokument. Vybral si navíc do jednoho výborné (a v době vzniku filmu rozhodně i neokoukané) herce, kde kromě Langmajera musím vyzdvihnout hlavně Igora Chmelu a Davida Novotného v jeho asi první výrazné dramatické roli. Věrohodné herecké výkony ale bohužel nejsou všechno a mně prostě chyběl závěrečný tah na branku. Místo toho osudy členů komunity vyznívají tak nějak do ztracena. Z některých flashbacků mi ale bylo úzko, to zase ano. ()

radektejkal

Šest oblíbených (ze šesti) dává ****, tak se také připojím. Když jsem byl (rok) na vojně, pohyboval jsem se mezi uzavřenou skupinou typů lidí, jejichž existenci jsem dříve netušil, a po ukončení vojny se s podobnými typy už opět nesetkal, jako by zmizely. Přesto vím, že byly všude kolem mě, jenom se chovaly trochu jinak, než při "výkonu služby". V případě komunity zde zobrazené, by to asi bylo podobné, jen o nějakou třídu výš (či níž?). Sedláčkův film se celkem neorganicky rozkládá do aktuální (terapeutické) složky a historického děje zúčastněných osob, přičemž aktuální život v komunitě je daleko zajímavější; aktivita a pasivita jednotlivců, jejich akce a reakce, manie a depresivita... Na tomto základě je možno i posuzovat herecké výkony (pro české herce máme větší slabost než pro zahraniční) - mně se nejvíc líbil David Novotný. ()

Parlay

Velmi věrohodně a zručně vykreslená atmosféra komunity a vynikající herecké výkony. Na české poměry opravdu povedený kousek. ()

Chrysopras

Zajímavej počin, zvlášt pokud vezmu v potaz, že jde o filmovej debut. Prostředí a námět filmu je nevšední přinejmenšim v českých poměrech. Herecká squadra solidně sestavená - ční Langmajer, čim dál víc se mi líbí výkony Chmely. Slabost jsem měl pro postavu Inženýra. Naproti tomu mi přišlo slabší obsazení dámské části ansámblu, k jejichž postavám jsem si nějak nedokázal najít vztah - ovšem za to může asi i scénář. Nezbývá než panu Sedláčkovi popřát stejnou odvahu a invenci i do dalších let, aby nesklouzl do klasický český filmový bramboračky. ()

Katarine

Na to, že si Češi v posledních několika letech libují ve svých komediích či tragikomediích, které mnohdy mají úroveň na bodu mrazu, tohle psychologické dílo se opravdu moc povedlo. Chválím skvělou kameru a scénář - ten Český lev je rozhodně zasloužený, už dlouho jsem u českých filmů nezaznamenala tak výborný scénář.. Taky hereckému obsazení nemohu vytknout vůbec nic. Děkuji, že se dá i dnes dívat na něco pořádného z české tvorby. ()

maverick10

Konecne nekdo z ceskych filmovych tvurcu vystoupil z te zabehle brecky nametu rodinne tragikomedie a pustil se do neceho hloubeji. Za to ma u me pan Sedlacek plus :-) dalsi plusy nasbiral za herecky vyber, ve kterem samotni herci nezklamali. Rozhodne si pan reziser rovnez zaslouzi muj plus a ba co vice i sosku Ceskeho lva za nejlepsi scenar, ktery se nejen klouze po palube, ale miri i hloubeji do podpalubi a to je v ceskem filmu vzacny jev. A v neposledni rade bych chtel na nastenku vypichnout solidni pribeh, ktery vas vtahne do deje samotneho. ()

Morloth

Pravidla lži, ač bez honosných exteriérů a složitých dějových zvratů, dokáží diváka zaujmout. Zaujaly mne zejména kvalitní herecké výkony, které spolu se zdařilou kamerou a střihem dokreslují atmosféru hutnou jako dehet. I když všichni herci podávají kvalitní výkony, jednoznačně si zapamatujete zejména Jiřího Langmajera. Na rozdíl od ostatních jsem byl i vcelku spokojen s detektivní pasáží, i když závěrečné dovětky mi přišly značně zbytečné, prostě tohle nemám rád. Na české poměry povedený film. ()

Nuala

Úžasná atmosféra, krásně rozebrané postavy a střípky jejich minulosti, perfektní herecké výkony. Hlavním tahounem tohoto filmu je právě dokonalé zpracování, intimnost snímku a skvěle padnoucí obsazení rolí. Nemám co vytknout. ()

Jonash87

Propracované psychologické drama stavějící zejména na vynikajících hereckých výkonech (obzvláště Jiřího Langmajera či Jana Budaře). Zajímavá kamera, chytrý příběh a depresivní atmosféra s občasnými vtipnými vložkami. Rozhodně jeden z těch nejlepších českých filmů posledních deseti let. ()

Martin741

Celkom povedeny a kvalitny cesky fryler na to, ze frylery sa tu prakticky netocia. Reziser je talent, k tomu slusni herci. Pribeh je sice miestami nudny, ale prostredie filmu je zaujimave a par zapletok potesi. 75 % ()

Gee.Rocks

Jeden z mála fakt dobrých českých filmů. Langmajer je parádní slizák, Švehlík je roztomilej, Budař je Budař čili šílenec, Chmela geniální, Stránský si drží klasickou úroveň,.. akorát ta Issová, zase jak kdyby to četla panna ani bohem nedotčená. Musím se přiznat, že jsem tak dobrý film nečekala, protože Sedláček pro mě není zrovna znamením kvality. ()

/Pablo

Na české poměry film z "jiného světa": především díky zvolenému tématu, způsobu zpracování a hereckým výkonům (Langmajer se opravdu našel!). Kriminální zápletka mi sice přišla poněkud zkratkovitá, ale na celkovém dojmu to nic nemění. Překvapil mě pěkně gradující závěr. Odvážný počin! ()

rakovnik

Českým tvůrcům se na poli thrillerů dlouhodobě nedaří, ale tento film je světlou výjimkou. Děj mě vtáhl, byl překvapivě zajímavý a navíc byl film výborně obsazený. ()

honajz2

Ty vole, tohle snad říkám poprvý v životě, ale ten film měl být delší. Půlhodina, možná i hodina, kdyby to byl Sedláček schopný ukočírovat, by tomu jenom prospěla, protože, kurňa, tak dobře vykreslený postavy jsem už dlouho u žádného českého filmu neviděl. Postupně se stupňovala atmosféra, která byla ve finále dost hustá (proto mě konec tak vytočil), napětí taky, a v úplně tom nejzajímavějším bum, a je konec. Navíc, některé scény jsou v tom filmu naprosto k ničemu, místo toho tam mohlo být něco na rozvíjení děje. Rozhodně je to i tak jeden z nejlepších českých filmů vůbec, ale kurnik, film, co se tak skvěle rozvíjí a skončí pitomými vysvětlivkami u těch postav, navíc to s tím Filipem by mohla být dost zajímavá dějová linka, tak mě to prostě naštve. Silné 4* ()

DrBuznička

Příjemně nečeský film, překvapivě dobré herecké výkony, trochu špatná detektivní zápletka. V podstatě souhlas s Tosim. Nechci se opakovat ()

cariada

Na naše poměry slušný drama s prvky thrilleru. Skupina fetáků a podobných živlů žije v komunitě ,kde někteří chtějí začít nový život jiný se jen snaží schovat před minulostí. Po příchodu nového člena Romana se odehrává celý příběh. Roman prodával drogy ,ale ukazuje se že ho někdo zná a to Milan ,který byl stejný. A začíná taková psychárna ,kdy se nám každý různě otevírá. A minulost vyplouvá napovrch. Solidní snímek. Jiří Langmajer podal super výkon. ()

shyster

Wow. Na český poměry až neskutečně dobrý film. Samozřejmě detektivní linie je trochu vycucaná z prstu. To, že se na jednom místě sejdou všichni potřební účastníci k odhalení vraha, je taky trochu přitažená za vlasy. Ale na to všechno zapomenete díky výborným hereckým výkonům i skvělé práci režiséra. ()

Stanley

Smekám! Největším kladem tohoto snímku je autentičnost prostředí, ve kterém se příběh odehrává, a věrohodně propracovaná psychologie zdejších postav. To snadno potvrdí nejlépe někdo, kdo má s tímto prostředím osobní zkušenosti. Více takových českých filmů! ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů