Ako vyšetríte vraždu, keď obeťou ste vy? Nadprirodzený thriller od producentov filmu Šiesty zmysel. Stredoškolák Nick mal život pred sebou, no len do okamihu, keď bol brutálne prepadnutý a jeho telo ukryté v lese v domnení, že je mŕtvy. Uviazol však na pol ceste medzi svetom živých a mŕtvych, ešte nie celkom po smrti, ale neviditeľný pre ostatných živých. Môže len sledovať pátranie svojich blízkych a zúfalo sa snaží kontaktovať ľudí na tejto strane. Netuší, že len hodiny ho delia od definitívneho odchodu na druhý svet... (oficiální text distributora)

JohnCZ

V podstatě to samé co švédský originál, jen je to méně surové a má to jiný konec. A taky to líp vypadá, má to sympatičtější obsazení a pohodovější atmosféru doprovázenou charakteristickými dobovými songy (vyloženě indie hudba mého mladi). Na druhou stranu to ale nepůsobí až tak uvěřitelně, režijně je to hodně rutinní a mnohé scény oproti originálu jsou odvyprávěny dost překotně a tak nějak bez citu pro timing mezi střihy, kvůli čemuž to na mě po emoční stránce nefungovalo tak, jak bylo asi původně zamýšleno. ()

themic

Docela zajímavé téma i příběh, ale to je asi tak všechno co mě na tom filmu zaujalo..:/ Jinak zpracované a natočené je to dobře, bohužel scénář už takový není, škoda několika hluchých míst, které se tam objevují..! Plus/mínus, dávám tři hvězdičky, kompromis..! ()

Ridick odpad!

tak takto ma nepolozil uz dost dlho ziaden film...goyer nech uz vazne radsej ostane pri tych scenaroch, lebo toto sa neda nazvat ani filmom, coby filmom!! ani studnetskym pokusom o film. pocas celeho snimku som bol znervoznovany hereckymi vykonmi, zbytocnostou hlavnej postavy, ktora vsuvala repliky, nikdy nepochopiac, ze ho aj tak nik nepocuje, no co cert nechcel, tak nakoniec sa vsetko dobre konci a zla sa meni na dobru a dufam, ze je aj spasena. ach boze, kam to len tie peniaze utracas mily hollywood??? ()

kaylin

Napínavý film se zajímavým námětem, kde je docela dobře zpracováno to, že osobu nikdo nevidí. Není zde nějaké nucené procházení skrz lidi, je tu zajímavý moment toho, kdy postava si myslí, že svoje okolí ovlivňuje, ale ve skutečnosti se to neděje. Škoda, že se to opakuje až moc často a postupně to ztrácí kouzlo. Goyer ale natočil příjemné středoproudý napínavý film, který si alespoň ten ždibec nad průměr v hodnocení zaslouží. ()

Lennnnna

Možná je to trochu moc teen a sem tam pokulhává scénář, ale přesto má The Invisible slušnou atmosféru a řeknu vám, že bych se stokrát raději dívala na podobně laděné snímky než na ty kila teen vyvražďovaček a sladkobolných romancí, které se na nás obvykle chrlí. Docela milé překvapení řekla bych, nehledě na to, že z Justina Chatwina jsem byla u vytržení. Nad kýčovitým koncem jsem sice už trochu úpěla, přesto přimhouřím oko. ()

maverick10

Rozhodne to neni becko a fakt, ze bych se na to podival rad znovu, vypovida o tom, ze bych to uplne nezatracoval. Filmarsky to neni buhvi jak povedene(ono se ani neni cemu divit, kdyz se podivate na portfolio pana rezisera, který by se opravdu raději měl držet psaní scenaru). Ovsem skryte kouzlo to melo. Ta nenavist a soucasne ten magnet mezi Margaritou Levievou a Justinem Chatwinem, ktery je ve filmu citit uz od prvnich minut, je patrny a fakt, ze k naplneni obou techto emoci nikdy nedojde, dava pribehu daleko vetsi velikost. A ac to neni objektivni davam 4* ackoliv by si to z pohledu ciste ryzi filmariny zaslouzilo tak max. 2*. ()

mahler

Jen další z řady přehlédnutelných remaků, který postrádá brutální scény z originálu a chce si v závěru pomoci naprosto obrácenou pointou. Objektivně hodnoceno – nezajímavá duchařská pohádka pro děti. ()

Marqta

Námět s velkým potenciálem, který ale tvůrci naprosto zmařili. Většinu doby se totiž neděje nic nového a snímek by mohl být klidně desetiminutový a možná by to bylo lepší. Scénář a dialogy jsou jako vystřižené z nějaké teen parodie na cosi a ve výsledku to působí nudně místy až úsměvně. Nejprve jsem chtěla dát dvě hvězdičky, ale vlastně pořádně ani nevím, za co bych je dala. Takže jedna trochu silnější hvězda za námět a mlhavý les v úvodu a na konci. ()

bourec

Film poměrně slušný kvality.V hlavních rolích neprovařený tváře,a třeba na Margaritu se moc hezky kouká.Jsou tam určitý nelogičnosti,i menší boty v ději,ale kdo je nedělá,navíc si jich všimne jen zatracenej šťoura.Škoda že Goyer nepřitlačil na pilku,trochu drsnější provedení by filmu pomohlo.Ale svejch 60% si to zaslouží. ()

carly

podľa traileru som očakávala úplne iný film. a ako príbeh to bolo dosť pointless. ale niektoré momenty boli naozaj silné a dobre zvládnuté. hlavne od Nickovej skoro-smrti. keď sledoval ako ho ľudia vidia. jeho "vzťah" s Annie. ako sa medzi nimi vytváralo akési porozumenie. záver bol zvláštny a určite nie niečo, čo som očakávala, ale aj tak som rada, že som si ten film pozrela. ale druhý krát ho už vidieť nemusím. a ešte klobúk dou pred hercami, zvlášť tie decká boli úžasné ()

Juto

Plne precítená, decentne spracovaná teenagerská melodráma, miestami dosť absurdná, ale živá vibrujúcim utrpením mladosti a nepochopenia. 8/10 ()

O´Hara

Nikdy bych nevěřil, že takovému filmu dám 5* a hle, stalo se. The Invisible mě naprosto úchvatným stylem vtáhl do sebe, přesto se některým bude film zdát příliš strohý, jednoduchý a bez hereckých ,,hvězd´´ , ale pro mě to znamenalo trochu víc. Lehké flirtování s ,,astrálním vesmírem´´ bylo něco tak nesmělého a neokoukaného, že mě to oslnilo. Navíc celý snímek byl výborně natočen, čili u mně není pochyb - 5. ()

Radiq

No tak mysterióznem to zavánělo jak 14 dní starý tvarůžky, ale že by mě to nějak polechtalo bradavku, to zas ne. Taky když už hlavní záporačku hrála holka, tak to nemusela být jadna z nejhezčích koťat, ale spíš měli najít nějakou s drsným ksichtem. Ale aspoň se na ni dobře kouká, když už ten film je takovej nic moc. No a hlavně mě srala použitá hudba dobrá tak akorát pro nějaký teenagery, prostě čiročirej rádiovej shit. ()

SeanLSD

Na rozdiel od predchádzajúcich i nasledujúcich Goyerových filmov, tento má dušu, hoci je možno najotrepanejší. Mám pokušenie hodnotiť vyššie, než by si zaslúžila mdlá réžia. Mladosť a smrť, to neprestane fascinovať a hlboko zasahovať, zrejme až dovtedy, kým sa ma prvé neprestane dotýkať a druhé bude smrteľne blízko. Z prirodzenosti, nečiernobielosti, vierohodnosti a ľudskosti postáv PREHLIADANÉHO by sa mohli učiť scenáre, ktoré dokážu totálnu plochosť a primitívnosť zakryť dvojhodinovou smršťou šokujúcich zvratov a prekvapení. ()

lennyd

Blbá náhoda. Nick Powell (Justin Chatwin) měl odletět studovat do Londýna, čehož chtěl využít jeho kámoš, a jako obranu před šikanou nabonzoval Nicka (v domění, že už je v letadle) svým tyranům (vedených despotickou Annie (Margarita Levieva). Jenže letadlo mělo zpoždění a Annie se svými nohsledy si Nicka našli, a při následné strkanici byl Nick zabit. Tedy .. téměř zabit. Jeho duše se nachází na půl cestě mezi mrtvými a živými, a v tomto stavu musí odhalit své vrahy. Ale jak, když jej nikdo nevidí ... Do poloviny si film uchovává jisté napětí, ale ke konci se to celé začíná nějak zamotávat, že jsem z toho volaký zmätaný. Proč a z jakého důvodu se Nick tolik vázal na svoji vražedkyni Annie, a proč zrovna ona jej měla dostat z posmrtného života jsem nějak nepochytil (resp. někdo ho asi ven dostat musel, tak se autoři spokojili s Annie). Film je velmi inspirován Šestým smyslem, ale to co bylo v Šestém smyslu to geniální, tedy ono napětí až do poslední chvíle a dokonale vymyšlené jednotlivé činy Bruce Willise, tak s tím se tady moc nepárali. Nick může jak chce pohybovat předměty (nebo i lidmi), ale vzápětí je vše na svém místě. Sice to může být efektní, ale systém v Šestém smyslu se mi líbil mnohem víc. Ale i přes tuto kritiku neříkám, že by šlo o špatný film, to určitě ne - za podívání (minimálně jedno) to určitě stojí... ()

danoo

Túto duchársku moralitu, ktorej hrdinovia sa správajú značne nepravdepodobne, zachraňuje jedine solídna atmosféra (a občas akcia), avšak obávam sa, že to nestačí a tento film zostane THE PREHLIADANÝ. ()

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (více)

Neviditelný Mars

Neviditelný Mars

17.01.2007

David Goyer, známý scénárista (Blade, Batman začíná), odložil pero a posadil se již potřetí do vyhřáté režisérské židle. Scénář k novému snímku The Invisible mu napsal Mick Davis (Modigliani). Film… (více)