David Rice jako patnáctiletý žije v Ann Arboru v Michiganu, kde se zamiluje do své spolužačky Millie a dá jí skleněnou sněhovou kouli jako dar. Jejich spolužák, Mark Kobold, Davida šikanuje, vezme mu skleněnou kouli a hodí ji na zamrzlou řeku. David jde na řeku, ale propadne se pod ním led. Proud ho táhne pod ledem, ale najednou se ocitá v místní knihovně, a objeví tak svou schopnost „skákat“ neboli přemísťovat se v prostoru z jednoho místa na druhé během okamžiku. Ohromen svou novou schopností opouští svého násilnického otce a uteče z domova. O osm let později již dospělý David žije na vysoké noze díky tomu, že „skočil“ do bankovního trezoru a ukradl velké peníze. Jednoho dne ho v jeho bytě přepadne Roland Cox, což je velitel Paladinů, tajné společnosti náboženských fanatiků. Ti si slíbili, že vystopují a zabijí všechny „skokany“ (jumpery), protože jejich chování berou jako rouhání. Takové schopnosti, jaké mají jumpeři, má mít pouze bůh... (TV Nova)

moviesfan

Od Jumpera jsem očekával svěží jízdu a zároveň oddych. Věděl jsem, že film se mi bude nejspíš líbit. A opravdu, líbil se mi. Děj má svižné tempo, film není moc dlouhý. Prostě ,,normální“ sci–fi filmeček, který nechce dělat složitý děj, ale zároveň dokáže dějem právě zaujmout (neprotiřečím si?). Film jsem viděl dvakrát. Ani po druhý jsem se nenudil. Ano, pokud by Jumpera dostal na starosti nějaký ,,mega“ režisér, mohlo by vzniknout něco dokonalého. Nestalo se tak. Komu to vadí? Mně ne. Hodnocení 60%. ()

tibenskym

Nápad sa dal oveľa oveľa lepšie využiť. Takto je to skôr prostoduché a zamerané výhradne pre jednu vekovú kategóriu. Rozhovory medzi hlavnými postavami sú také O.C.Califorňácke :-). Ale keď sa chce človek len odreagovať tak pohoda, film má po celú, nie príliš dlhú, stopáž slušné tempo a ubieha rýchlo..... a že im nevadili tie teplotné rozdiely pri skokoch, keď ja mám v lete problém už len s takou klimatizáciou v aute :D:D:D ()

tomeš

Vybaven dojmy kolegů na této stránce jsem usedal před plátno poněkud sklíčen a s nulovým očekáváním, pouze zvědav na Samuela L. Jacksona a Jamieho Bella. A hle! Film předčil mé očekávání a jmenovaní herci nezklamali (Jackson je i s šíleným sestřihem zralý ročník a Bell zase zraje jako víno). Že jsem se královsky bavil, to samozřejmě nelze říci, ale bylo komu držet palce a díky originálnímu nápadu místy i na co koukat. A není to příliš dlouhé, naopak poměrně svižné, takže se divák nestihne příliš nudit. Čili možná díky předchozímu upozornění kolegů jsem si flm mohl dovolit užít a i když to není žádný super biják, rozhodně mě to - na rozdíl od všech těch dvouhvězdiček zde kolem :) - nijak neurazilo. ()

joehot

Zvláštní film. Poprvé po x měsících mě vadila příliš krátká stopáž.. Než se akce pořádně rozjela, byl konec. Aniž by se člověk o Jumperech cokoliv dozvěděl. Není to ono náhodou na více dílů? ()

Torision

Jenom málokdy se mi stane, že bych šel do bijáku s očekáváním a při vracení se z něj si řekl "No ty vole, to bylo divný.". Začátek filmu je fajn a nese se na takový cool pohodový vlně a líbil se mi. Pak se ale začne děj nepochopitelně kombinovat a hlavní hrdina dělá nesmyslný tahy. Po scénáristický stránce je to naprosto nezvládnutý, efekty to má sice fajn, ale ve většina akčních scén je tu nedotaženejch a taky mě při nich často rušila špatná práce s kamerou, navíc polovina skákání v tomhle filmu je jenom vysloveně jen na efekt. Herecky stěží průměr, Christensen je neuvěřitelně prkennej, i když je to rozhodně lepší volba než původně zamýšlenej Eminem (toho bych v tom kině asi vypískal :)), na Rachel Bilson se sice pěkně kouká, ale její prkennost taky nezná mezí. Samuel L. Jackson je tradičně dobrej, ale doplatil na dementně napsanou postavu Paladina (lol) a na fakt zlej sestřih. Jediným hereckým kladem filmu jednoznačně zůstává Jamie Bell, kterýmu se jako jedinýmu dalo v tom filmu fandit. Celkově je Jumper docela píčovina......ale koukat se na něj dá. A co se týče pokračování, nebránil bych se, ale jenom pokud by se víc propracoval scénář a dostal ho pod ruku zkušenější režisér. ()

Crazer

Snímek, který měl namířeno určitě někam výš, ale nejspíš mu nebylo věnováno tolik času na realizaci nebo dostatek financí, a proto místy film působí ledabylým dojmem. Postavy nemají dostatek prostoru, jsou poněkud syroví a dělají nelogické kroky. Vše je řešeno bez přemýšlení a jen už aby film rychle zkončil. Docela mě mrzí fakt, že snímku nebylo věnováno tolik času. Mohl se tak stát více propracovanějším, pro diváka náročnějším, akčnějším i časově delším .. prostě o kategorii lepším filmem. Ale abych nebyl jen negativní, tak se zde najde pár světlých scén a momentů, ktéré si oko diváka opravdu zaslouží .. není jich ale mnoho. ()

corpsy

Skvelo natočený a svižný sci-fi akčňák, ktorý sa rozbehne a zastane až na konci, ktorý sľubuje ďalšia a ďalšie dobrodružstvá. Tak uvidíme. ()

PauloZ

Škoda toho nevyužitého potenciálu. Námět to byl rozhodně dobrý a myslím, že i herecké obsazení a režisér nebyla špatná volba. Bohužel ztroskotal scénář. ()

ConanVJ

Pěkné sci-fi, které nenudí a má pěkný i když předvídatelný příběh. Efekty jsou povedené. Hlavní představitel i záporák filmu sedí. Za mě 80% :) ()

Kryton

Prvně tomu filmu chybí kvalitní scénař , kamera a střih. Herecký obsazení není špatné akorát postavy by měli dostat větší hloubku a nebýt jako třeba u postavy Samuela L. Jacksona tak cool drsný (snad celý film jsem mu to ani nevěřil). Začátek filmu je příšerný! Takovýto prolog by si možná zasloužily Hrdinové , kdyby je točila NOVA a hlavní role by dostali Kotek s drsným Rychlým. Najednou z ničeho nic náš hlavní hrdina má svuj dar a po par vterinach ho umí i ovladat. Vesmír X-menů se musí smát a zaroven si tukat na čelo. Hluchý místa jako třeba ona romantická vsuvka film potápí. Rozhodně místo ní mohlo být více užívání skokanské svobody, které se ve filmu dalo jen 5 minut! Na druhou stranu má film pěkné efekty. Na pomezí 40-50 %//Edit ono to je jeste horší podruhé! 20-30% ()

Andersis

Čekal sem víc než jen sračku. To co se stane sem věděl předem, čím to asi bude? Triky jsou sice na dobré úrovni, ale to celý film nezachrání. Kdyby mi bylo 10 tak by to pro mě byla celkem dobrá podívaná. ()

draggo

To mě takhle zase jednou navštívila podzimní deprese a já otráveně listoval seznamem filmů v ipadu, hledajíc něco, co by mě trochu rozveselilo. O Jumperovi jsem věděl jen to, že je to film o klukovi, který se umí teleportovat. No, po pravdě řečeno musím po zhlédnutí říct, že je to docela výstižný popis celého děje, ale víte co? Mě je to jedno. Tenhle film mi totiž hrozně zvednul náladu. Tu schopnost se teleportovat jako on jsem si začal ihned přát a celou noc budu snít, že až se ráno probudím, tak se budu taky moc jen tak přemístit třeba na vrcholek sfingy. :) Stejně tak se mi hrozně líbil ten jeho životní styl na začátku filmu, to bych bral taky všema deseti. :) Jo, mějte mě za infantilního, ale mě tentokrát ke spokojenosti vážně stačila jedna superschopnost a její intenzivní používání celý film. Do toho samozřejmě spadají všechny akční scény, ať už se odehrávají na kterémkoliv místě (to se mi taky líbilo, jak se autoři nebáli přepálenosti a nacpali tam všechny možný lokace od Tokia až po Egypt). Stejně tak nehodlám řešit, jak dobře kdo hrál - Hayden se mi tady prostě líbil a hotovo, stejně tak všichni ostatní tam pasovali dobře (ty bílý vlasy u S.L. Jacksona byly vtipný :)). Jo, je mi jasný, že tenhle komentář vyznívá děsně ignorantsky, ale mě ten film krásně zabavil, prostě skvělý příklad jednoduchého zábavného filmu, který zvedne náladu. Já dávám oba palce nahoru. /80% a 4*/ ()

ladko

Za prvé - musím povedať, že film s tak veľkým množstvom logických chýb sa len tak nevidí. Scenáristovi boli v čase písania scénara asi bližšie omamné látky, preto sa scenáru až tak nevenoval. A za druhé musím povedať, že ma to vôbec netrápi, lebo film som si užil. No a čo, že je to hlúpe, povrchné a v prvom rade pre teenagerov. Film je krátky, rýchlo vás vtiahne do "deja", nenudí a baví. Keby sa trochu vychytal ten scenár, išiel by som s hodnotením vyššie. Už len kvôli tej výbornej efektnej akcii a krásnej Rachel Bilson nemôžem ísť pod tri hviezdy. Toto je jednoducho popcorn ako má byť a ja si raz za čas rád pozriem aj takýto na psychiku nenáročný film. Už sa teším na Jumper 2 (škoda, že pravdepodobne bude až v r. 2011-ak vôbec bude, ale zatiaľ to vyzerá, že áno). ()

verbst

Jasně je to blbost, ale hodně dobře natočená blbost. A podle konce, bych si dovolil říct, že se nám to teprve rozjede... ()

Adman

Líbí se mi, jak jde z klišé námětu udělat relativně nadprůměrné a příjemně odpočinkové Béčíčko. Tohle jsou přesně ty filmy, které mají promítači multikin na konci směny nejraději - žádné zmatenosti a složité zaplétání příběhu. Je to jednoduchý jak facka, a k tomu příjemně efektní, všeho tak akorát. Pokud chytíte správnou vlnu, tak se hezky uvolníte a po východu ze dveří kina přijde obrovská chuť se okamžitě někam teleportovat. A proč ne? Vždyť je to tak jednoduché! ()

Bakllazaan

Akční filmy povětšinou dělím na dva druhy- Akční rubačka (filmy se Švarcíkem,Tango a Cash), a Akční sr**ka (TENHLE film,60sec. a pod) 3 slovy- dokonale nevyužitý potenciál ()

SaNcHeZ_cz

Celkem zajímavá záležitost která trpí místy dost hloupým scénářem, naprosto nevýrazným Christensenem a ani mi tu nesedl S.L. Jackson v blonďatém přelivu. Co naplat, i když je to solidně stylizovaná pecka, nápad a nějaká hlubší pointa tomu chybí. ()

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

18.10.2016

V Česku Youtube Red ještě nemáme, v Americe, Austrálii, Mexiku a na Novém Zélandě už si ale vylepšenou verzi Youtube užívají skoro dva roky. Správně tušíte, že se jedná o placenou službu bez reklam a… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

04.03.2012

Další Tři mušketýři

Další Tři mušketýři

05.04.2010

Úspěch Sherlocka Holmese přinutil studio Warner Bros. pátrat po dalších klasických námětech, které by bylo možné zpracovat podobně osvěžujícím způsobem a přiblížit je současnému publiku. Jedním z… (více)