Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

Recenze uživatele Dale k tomuto seriálu (5)

Susedia (2006)

Nemožné sa stalo skutočnosťou - na Slovensku sa podarilo natočiť sitcom, ktorý je naozaj vtipný. Po trápnych pokusoch a la "Zborovňa" sa dokázalo, že aj Slováci majú zmysel pre humor. Marcin a Kraus sú skvelá humoristická dvojica plná nápadov, ktoré dúfam tak skoro nevyčerpajú (ako sa to stalo pri Uragáne). Niektoré hlášky sú veľmi podarené a originálne a už teraz zľudoveli podobne ako tie z "Marečka". Doplnenie: Po skončení 1. série s príchodom detí na scénu išla kvalita rapídne dole. ()

Profesor (alebo Lászlo pomáha) (2018) (S04E02)

Typické predvídateľné "vtípky" so zámenami a omylmi dnes už asi nikoho nepobavia, ale stále je to pozerateľná úroveň na rozdiel od väčšiny domácej TV tvorby. ()

Výročník (2018) (S04E03)

Kým v prvých dvoch epizódach sa našiel aj moment, kedy som sa pousmial, tu žiaľ nie. Stokrát obohrané "vtípky", ktoré nielenže nepobavia, ale už vyložene idú na nervy, lebo vždy niekoľko minút dopredu viete, čo bude nasledovať. Postráda to nápad o originalite ani nehovorím. A čo je najhoršie, už to nielenže je nudné, ale začína to byť čoraz viac trápne. ()

Mamička (2018) (S04E06)

Aj ďalšia časť tejto série pokračuje v nastolenom duchu a balansuje na hranici medzi nevtipnosťou a trápnosťou. Ale keď už som začal, vydržím až do konca a dúfam, že sa aspoň raz v niektorej z častí zasmejem... ()

Akčné hrdinky (2018) (S04E12)

Opäť tradičná zápletka väčšiny častí - zámena osôb. Možno to môže pobaviť raz, ale toto už je fakt trápne a Kraus musí mať riadnu scenáristikcú krízu... ()