Susedia (TV seriál)

Komedie

Slovensko, 2006–2020

Andy Kraus

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek, Peter Marcin ml., Marián Slovák, Zuzana Frenglová, Kristína Barancová, Tomáš Majláth, Ján Lehotský, Veronika Paulovičová, Matej Landl, Pavol Topoľský, Ivan Romančík st., Ivan Gontko, Lujza Schrameková Garajová, Ľudovít Cittel, Peter Cibula, Ján Kramár, Rastislav Rogel, Lucia Vráblicová, Karol Čálik, Silvia Petöová, Jana Hospodárová, Ladislav Konrád, Michaela Drotárová, František Kovár, Alfréd Aczel, Maruška Nedomová, Pavel Bruchala, Aurélia Szentpéteryová, Zlatica Puškárová Švajdová, Henrieta Rabová, Tatiana Poláková, Karol Horváth, Dominika Richterová, Katarína Ivanková, Michal Rovňák, Pavol Plevčík, Tomáš Bezdeda, Adrián Guľa, Alexandra Palatinusová, Matúš Kvietik, Ivo Gogál, Roman Féder, Přemysl Boublík, Monika Masicová, Matej Vavrík, Dominik Šoltis, Andrea Szabová, Adam Ďurica, Igor Šebesta, Peter Trník, Gabriela Dolná, Veronika Nízlová, Daniela Nízlová, Ladislav Ladomirjak, Danica Jurčová, Karin Olasová, Martin Madej, Peter Kadlečík, Tomáš Magát
  • lakikaki

Kraus a Marcin začínali pred pár rokmi ako ešte vtedy vtipní a originálni zabávači. Postupne sa ich kariéra prepadala, až skončili u Susedov. Ich humor je v súčasnosti nemastný-neslaný a často dosť trápny. Marcina som nikdy nemal rád, ako herec je otrasný a ako režisér (Susedia) ešte horší. Krausa som naopak mal rád, aj keď ako herec ani on nevyniká, scénare (Susedia) píše celkom dobre a niektoré dialógy sú v celku vtipné. Najsmutnejším faktom ale je, že najvtipnejšie scény komediálneho seriálu sú tie pokazené, čo už je fakt na zamyslenie. Susedia sú zle zahraným (tá Marcinova seriálová dcéra hrá ešte odpornejšie ako vyzerá), ešte horšie režírovaným seriálom, na ktorom sa bavia asi len osoby ženského pohlavia nad 50 rokov. Aj preto mi je nepochopiteľná tá rekordná sledovanosť okolo 30% (a vyše 60%-ný podiel na trhu).(3.6.2007)

„Zlatko, na víkend príde moja mama, čo kúpim?“ – „Vodku a krabičku ibuprofeínu.“ Vydarený sitkom, inšpirovaný predchádzajúcimi televíznymi programami Petra Marcina a Andyho Krausa Uragán a Hurikán, kde pôvodne postavy kamarátov poľovníka a kutila začínali. Kvalitné herecké obsadenie takmer úplne zbavené otravných cameo vystúpení, šikovné scenáre, tajomný Igorko Skotnický, svižné dialógy a vtipné okamihy. Svojho času klasika.(6.1.2007)

Slovensky sitcom stavici predevsim na manzelskem a slovnim humoru. :-) Myslim, ze srovnavat toto se soucasnymi amrecickymi sitcomy typu Big bang theory a HIMYM neni fer, notabene pouze po jednom shlednutem dilu, prece jen - jiny kraj, jiny mrav, jiny druh humoru. Po shlednuti cele prvni serie, v porovnani s ceskoslovenskou serialovou tvorbou 4*.(3.3.2009)

Tento seriál , mnoho krát opakovaný na jednej TV , patril v dobe vzniku k tomu lepšiemu čo sa vysielalo. Ja som sa na tento program díval , ako na zábavný program v ktorom sa dalo očakávať čo sa bude diať... Na niektorých častiach som sa schuti zasmial a zabavil som sa... Páčila sa mi aj M.Sládečková, bola naozaj dobrá.... 60%.(27.11.2012)

• woody

Myslel jsem, že jde o jednu ze slovenských estrád... A ono jde o nejsledovanější sitcom v dějinách, od kterého se naši východní sousedé neodtrhnou ani kdyby jim maďaři vyhlásili válku... Jinak se podepisuji pod komentář Oskara, který naprosto přesně a snad ještě lépe vystihl mé pocity při sledování a poslouchání slovenského humoru. Když sleduji markízácké Senzi Senzus naprosto to nechápu. Připadám si jak na balkánské veselce, kam jsem se kdysi na dovolené dostal. Jenom s tím rozdílem, že senzusákům bohužel rozumím. Dívám se na to obecenstvo a říkám si, že Gogondík a ostatní nebyli tak špatní. Ale pak jsem se dívával i na Aj múdrý schýbá a to byl při dobře vybraných lidech (cigánech, bezdomovcích, záhorácích, východniarech) jeden z nejftipnějších pořadů. Můj švagr je slovák (taky veterinář ;-)) a jeho vykládání slovenských vtipů je vskutku interesantní zážitek. Obvykle je tam slovo "jebnem" a "kokot" stejně často jako v angličtině "fuck" - téměř až citislovce... To se mi na jednu stranu líbí, ale v Susediach není ani to, takže... Já prostě nevím, jak to brát abych neurazil, tak pěkná jedna hvězdička.(2.2.2007)

• - Pri pohľade z obývačky majú László a Ildikó Komárom na dverách kukátko. Pri pohľade na druhú stranu dverí (keď sú dvere otvorené) tam však žiadne kukátko nie je. (ExpertRaptor)

• - Prvá séria sa ako jediná nenatáčala v štúdiu Na kolibe, ale v Dome kultúry v Dúbravke. (pista_baci7)

• - Keď chce Ildikó, aby ju František naučil nejakú slovenskú básničku, František vytiahne text, ktorý sám napísal. Povie však, že je od neznámeho autora menom Tomáš Jančo Krásnohorský. Tomáš Jančo je meno režiséra seriálu. (Johnny.ARN)