Nóó, nie že by to celé bolo za 3, ale niektoré postavičky to vždy zaručene vylepšujú. Andy a Peter sú už starí, známi a trochu ošúchaní, ale Ildikó a suseda Sladká stoja za všetky drobné (na Marte Sládečkovej vidieť, že si tú psinu nehorázne užíva! :-) Je mi ľúto, že to musím povedať, ale mám pocit, že Zuzana Tlučková je najslabším článkom hlavnej zostavy.(8.11.2006)

Na Susedia jsem jednoho pondělního večera narazil úplnou náhodou a zrovna promítaná epizoda "sa mi celkom páčila". Rozhodl jsem se, že jej začnu sledovat pravidelně, brzy se přidala i celá rodina a pravidelně jsme se každé pondělí večer dívali na Markízu. První série byla skvělá, až geniální; ta druhá si podlomila vlastní nohy přidáním dvou nových postav a třetí se tak nějak potichoučku vrátila ke stylu té první a po rozhádání dvojice Marcin + Kraus udělala za celým seriálem hezkou tečku. I tak musím říct, že jsme se u všech dílů většinou perfektně bavili, všechny si natáčeli a dokonce je tady máme někde archivované, jenže se na ně asi ještě hodně dlouho nepodíváme. Princip všech epizod byl totiž úplně stejný, dokonce i většina vtipů byla v základu stejná - míchání slovenštiny s maďarštinou, vaření, hádání se členů rodin (a je jedno kdo s kým), Sladká má chlapa... Šlo vlastně pořád dokola o to samé a nám se "naši" Susedia nakonec přejedli. "Toto (nakonec) nemdopadlo dobre..." 1. série: *****, 2. série: ** a půl, 3. série: *** a půl(6.9.2010)

Konečne slovenský povodný seriál, ktorý naštartoval vlnu či už dobrých, no skor menej dobrých počinov v seriálovej brandži. Prvá séria seriálu je jednoznačne najlepšia, druhou to tvorcovia trochu pomrvili, no tretia to vcelku zachránila. Škodaže sa dvojica Kraus a Marcin rozišla, takéto počiny Slovensko potrebuje ako soľ.(29.12.2006)

Výborná slovenská situačná komédia o susedských vzťahoch a nielen o nich. Dôkaz, že o dobrú zábavu sa dokáže postarať len štvorica hercov. Každá jedna časť bola o niečom inom. Bolo tu mnoho zábavných scén, ktoré prekypovali humorom. Sledovaním tohto sitcomu sa asi každý divák vedel pobaviť a uvoľniť, veľká škoda že jeho nakrúcanie bolo predčasne ukončené a po ňom nasledovali už len typické slovenské nudné seriály. Pri tomto sitcome som dokonca jeden rok strávil Vianoce aj Silvestra, kedže boli týmto sviatkom venované nejaké časti. Bol to jeden z prvých poriadnych sitcomov na Slovensku, ak nie prvý. Posledný určite.(16.2.2015)

Musím najprv zareagovať na nepriaznivé ohlasy zo strany mojich spolubojovníkov z CSFD. Áno seriál nedosahuje úroveň amerických sitcomov, ale v tomto prípade sa ja musím pozrieť bližšie aj na to v akých podmienkach seriál vznikol. Slovenská televízna (filmová neexistuje na upresnenie) je v posledných rokoch v úplných troskách, jediné čo vzniklo boli reality šou a množstvo nepodarkov- polit. satiry, seriály Duchovia, Silvanovci atď.. Susedia je vlastne potomok divacky veľmi úspešnej predlohy z relácií Uragán a Hurikán a možno o tomto seriály s istotou povedať, že je to jediné na čo sa zo slovenskej zábavnej kuchyne bude dať vytiahnuť aj o pár rokov a i tak sa zasmejeme. Seriál má svoje chyby, ale dúfajme, že vzniknú ďalšie a ďalšie a latka sa posunie zakaždým vyššie. Ja či už objektívne alebo subjektívne dávam za tri a želám veľa zdaru slov. televíznej tvorbe.( len preboha nie Ordináciu....)(5.9.2007)

• - V 3. sérii, v epizóde „Vianoce“, Zuzana hovorí Františkovi, nech sa ide postaviť na balkón, aká je tam zima. Marta tiež spomenie, že vonku je zima, ale aj napriek tomu si môžeme všimnúť, že balkón u Františka je po celý čas, až do večera, otvorený. (Kub_ees)

• - V seriálu zazní i jména dalších obyvatelů bytovky Hegedüsová a Skotnický. Ve skutečnosti se jedná o jména členů štábu, kteří se na tvorbě seriálu podíleli. (lbos)

• - Titulná pieseň seriálu sa volá "Ešte stále som tu ja", zložili ju Andy Ďurica a Paľo Habera. (pista_baci7)