Susedia (TV seriál)

Komedie

Slovensko, 2006 - 2018, 30–40 min

Andy Kraus

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek, Peter Marcin ml., Marián Slovák, Zuzana Frenglová, Kristína Barancová, Tomáš Majláth, Ján Lehotský, Veronika Paulovičová, Matej Landl, Pavol Topoľský, Ivan Romančík st., Ivan Gontko, Lujza Schrameková Garajová, Ľudovít Cittel, Peter Cibula, Ján Kramár, Rastislav Rogel, Lucia Vráblicová, Karol Čálik, Silvia Petöová, Jana Hospodárová, Ladislav Konrád, Michaela Drotárová, František Kovár, Alfréd Aczel, Maruška Nedomová, Pavel Bruchala, Aurélia Szentpéteryová, Zlatica Puškárová Švajdová, Henrieta Rabová, Tatiana Poláková, Karol Horváth, Dominika Richterová, Katarína Ivanková, Michal Rovňák, Pavol Plevčík, Tomáš Bezdeda, Adrián Guľa, Alexandra Palatinusová, Matúš Kvietik, Ivo Gogál, Roman Féder, Přemysl Boublík, Monika Masicová, Matej Vavrík, Dominik Šoltis, Andrea Szabová, Adam Ďurica, Igor Šebesta, Peter Trník, Gabriela Dolná, Veronika Nízlová, Daniela Nízlová, Ladislav Ladomirjak, Danica Jurčová, Karin Olasová, Martin Madej, Peter Kadlečík

Slovenský sitcom, u kterého se ráda zasměju a rozhodně bych ho neházela do odpadu. Dlouho jsem nevěděla, že oba protagonisté - Peter Marcin a Andy Kraus, jsou také jeho scénaristé. Jednotlivé příběhy celkem přesně vystihují epizodky ze sousedského života, akorát je jen mírně zveličují. Nemůžu si pomoct, ale herectví Andyho Krause mi hodně připomíná Rowana Atkinsona. A jeho Mr. Beana nikdo do odpadu nehází...Ocenění zaslouží svižné dialogy a úžasně prořízlá pusa Zuzany Tlučkové. Epizoda "Velká noc" je například bohovská. :)..Souhlasný komentář: vrba68(25.1.2014)

• ethos

Tento druh humoru nechápem a dúfam, že ani nikdy nebudem príde mi to ako trapný humor pre dôchodcov, ktorý si vždy raz do týždňa večer pustia susedov a potom sa na nich zvyšok týždňa tešia. Tak tak fakt nechcem skončiť. A jak tak pozerám na tie kometáre pod tak mám pocit, že český priatelia nás majú tak trochu za debilov a ja sa im ani nečudujem, po vzhlidnutí tejto sračky. Odkazujem im však, že ja mám tiež o veľa radšej čeké humoristické programy a že väčšina Slovákov považuje susedov za sračku. Teda aspoň dúfam.(25.7.2007)

Ze dvou hvězd měním na čtyři. Proč ? Protože Susedia byli první povedený sitcom, který kdy Slovensko mělo. Až po nich přišla další povedená seriálová tvorba - MaFstory, nebo Profesionáli. Humor "susedú" není takový tvrdý, jako u již zmíněných JOJkařských sitcomů. Je spíše zaměřený na mladší publikum. A i přes to, nesmírně baví mé 45 leté rodiče, či většinu slováků. Po první sérii přichází sice menší pád, když na scénu přicházejí potomci "Gergej" a "Milka", ale i přes to je to pořád zábava, při které můžete prostě vypnout. Na Susedy se kdykoliv rád podívám. 69% (15.8.2011)

• Oskar

Protože jsme na Česko-Slovenské filmové databázi, tuším možné nedorozumění a radši hned na začátek píšu, že NEMÁM NIC PROTI SLOVÁKŮM. Moje matka je původem Slovenka, půlka mého příbuzenstva žije kdesi tam na východě, moje oblíbená veterinářka je Slovenka atd. Ale popravdě, máloco mě uvede do větších rozpaků, než slovenský humor. Třeba to, s jakou nenuceností Slováci používají drsné výrazy, kde se to vůbec nehodí. Ta zmíněná veterinářka například nedávno prohlížela mé boxerce pooperační ránu a konverzačním tónem prohodila "Teraz jej tam jebnem dajakú zeleninu," což ve volném překladu znamenalo "Ošetřím ránu desinfekcí." ;o) Někdy se v němém úžasu dívám na zábavné pořady tv Markíza a... nechápu. Největší záhadou je pro mě právě dvojice Marcin-Kraus. V kabaretu jménem Uragán strávil Peter Marcin většinu času v přestrojení za ženu. Koketně pomrkával, co chvíli si zvedal sukni a pořád si sahal na poprsí. Diváci se smáli. Andy Kraus se proslavil rolí zaostalého Maďara. Diváci se smáli, až padali ze židlí. Můžete namítat, že to byl kompars a asi byl, ale pak přišli Susedia. Nevídaně trapný a neprofesionální pokus o sitcom a - nejsledovanější tv pořad na Slovensku. Někdy se mi zdá, že kdykoli přepnu na Markízu, jsou tam. Vůbec to nechápu. Slovenské televize pravidlně udivují tím, že pořady jako Superstar nebo Let´s Dance mají tak o dvě třídy lepší (a vtipnější!) než my - a současně je baví taková duchamorná slátanina? :-o Ale když vidím ta hodnocení kolem, stále je tu i možnost, že Susedia jsou intelektuálním klenotem, na který můj prostinký rozum nestačí. 20%(1.2.2007)

• Triple H

No. Nie som fanúšikom humoru dua Marcin-Kraus. V reále sú to možno fajn ľudia, ale humor robia príliš prvoplánový a prízemný. Skrátka taký, aby oslovil najširšiu masu a všeobecný vkus príliš nedvíhal. Verím tomu, že majú aj na viac, ale zrejme hrajú na istotu. Vtipy založené na zlom slovenskom prízvuku v podaní Maďarov sú niečo tak neskutočne trápne, že môžu smelo súperiť s tými o homosexuáloch a blondínkach. Videl som pár epizód a pozerať sa to síce dá bez väčšej ujmy, ale baviť sa pri tom neviem. Priatelia, Married with Children, Seinfeld, Frasier - to sú dobré sit-comy. U nás sa robiť nevedia.(10.12.2006)

• - Susedia na konci pozerajú v televízii telenovelu La Tormenta: Pokušenie lásky (2005). (DoramaManiac)

• - Mená všetkých hostí v prvej sérii: Karol Čálik (poručík Fekete), Zuzana Frenglová (Šimčíková), Lucia Vráblicová (Majka), Peter Marcin ml. (poslíček s pizzou a sused Skotnický), Ivan Vojtek (magister Omáčka), Silvia Petöová (Božena), Martin Malachovský (hral sám seba), Tatiana Poláková (Tánička), Helena Vondráčková (hrala samú seba), Ján Kramár (dedko z blázinca), Jana Hospodárová (hrala samú seba), Tomáš Dorňák (gigolo), Laco Konrád (tanečník v bare). (pista_baci7)

• - Prvá séria sa ako jediná nenatáčala v štúdiu Na kolibe, ale v Dome kultúry v Dúbravke. (pista_baci7)