Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

Recenze uživatele lakikaki k tomuto seriálu (1)

Susedia (2006)

Kraus a Marcin začínali pred pár rokmi ako ešte vtedy vtipní a originálni zabávači. Postupne sa ich kariéra prepadala, až skončili u Susedov. Ich humor je v súčasnosti nemastný-neslaný a často dosť trápny. Marcina som nikdy nemal rád, ako herec je otrasný a ako režisér (Susedia) ešte horší. Krausa som naopak mal rád, aj keď ako herec ani on nevyniká, scénare (Susedia) píše celkom dobre a niektoré dialógy sú v celku vtipné. Najsmutnejším faktom ale je, že najvtipnejšie scény komediálneho seriálu sú tie pokazené, čo už je fakt na zamyslenie. Susedia sú zle zahraným (tá Marcinova seriálová dcéra hrá ešte odpornejšie ako vyzerá), ešte horšie režírovaným seriálom, na ktorom sa bavia asi len osoby ženského pohlavia nad 50 rokov. Aj preto mi je nepochopiteľná tá rekordná sledovanosť okolo 30% (a vyše 60%-ný podiel na trhu). ()