Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

Recenze uživatele Jard k tomuto seriálu (6)

Susedia (2006)

Susedia patria k jedným z najlepších seriálov všetkých dôb na Slovensku. Odohrávajú sa tam neopakovateľné scény plné humoru, ktoré obyčajný amatér len tak nespíše do seriálovej podoby. K tomu sa ešte pridáva perfektné stvárnenie postáv s vynikajúcimi hercami. 90% ()

Sťahovanie (2018) (S04E01)

Po desiatich rokoch bol opätovný štart Susedov nad moje očakávania, aj keď veľmi dúfam, že 4. séria prinesie scénky a hlášky kvalitatívne aj humorne porovnateľné s 1. až 3. sériou. Zatiaľ som sa celkom pobavil. 75% ()

Profesor (alebo Lászlo pomáha) (2018) (S04E02)

Klasická situácia známa aj z minulých častí Susedov - nedorozumenie a nakoniec komické rozuzlenie. Príjemným prekvapením na konci bola určite Marta Sládečková (Marta Sladká) a dosť som zvedavý, ako sa jej postava vykryštalizuje v nasledujúcich epizódach. 75% ()

Výročník (2018) (S04E03)

Opäť bolo vidieť istý postup vo vytváraní nových epizód v 4. sérii. Milo ma prekvapil aj poštár (Karol Horváth), pri ktorom mi určite chýbali jeho legendárne fúziky. 80% ()

Voľby (2018) (S04E05)

Epizóda "Voľby" ma v porovnaní s ostatnými časťami trochu sklamala. Žiaľ, našlo sa tu málo vtipných situácii a dosť som nepochopil prítomnosť vyháňača duchov, keďže v 3. sérii Ildikó jasne povedala, že neverí na tieto praktiky ako pobožná žena. Čím ďalej, tým viac je samotná Ildikó v 4. sérii neznesiteľnejšia aj hlavne kvôli miernej zmene povahy oproti iným sériam. ()

Mamička (2018) (S04E06)

Veľký návrat epizódnej postavy - Františkovej mamičky. Konečne som sa poriadne pobavil na štýl, na aký som bol zvyknutý len u Susedov. Som rád, že pribudlo aj zopár hlášok, ktoré v minulých častiach chýbali. 75% ()