Pitva mimozemšťana

Alien Autopsy - Das All zu Gast bei Freunden

Pitva mimozemšťana

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie / Německo, 2006, 91 min

V podstate takova blbustka o dvou podvodnicich, co meli "pravou" pitvu, pak o ni prisli, natocily si ji znova a stali se znamejma po celym svete. Navic podle skutecne udalosti. Ale jelikoz tu jde o britskou komedii, necekejte zadny uchylarny, akci a podobne, jen takovou slusne odsejpajici pohodovou komedii o dvou sympatacich, jen obcas spestrenou nejakym vtipem a paradne natocenou pitvou. Na jednu stranu jsem se tech 90 minut fakt pohodove bavil, ale na druhou zase nevidim duvod pro vyssi hodnoceni.(13.12.2008)

Celovečerní debut Jonnyho Campbella je ze všeho nejvíc jen takovou nenáročnou zábavou a vlastně i celkem průměrnou komedií, ke které ani nesedí přídomek britská, jelikož má sice britské, konkrétně londýnské reálie, ale charakter je spíš takový univerzální. Coby rekonstrukce skutečné události je ve snímku až příliš velký poměr autorské licence, jako crazy komedie také příliš nefunguje, je to spíš takový celkem stravitelný filmový sendvič, který vás jednorázově dobře zasytí, pokud tedy nemáte raději hamburgery...(27.3.2011)

Tá pitva mimozemšťana a babka ponúkajúca koláčiky priamo nad telom mimozemšťana ma dostala do kolien. Výborná nenáročná komédia, ktorej dávam väčšie hodnotenie aj kvôli odvahe poňať takúto podľa mňa veľmi vážnu tému ako takmer bláznivú komédiu :) Na jednorazovku určite výborné pobaví. Hviezda naviac za perfektnú hudbu.(5.7.2011)

• johnymdoe

Málokdy si tu někoho beru do pusy ale tentokrát musím. Souhlasím s uživatelem Djkoma(první v komentářích) protože jsem měl stejný problém. Já ještě horší protože jsem u filmu usnul odpoledne ačkoliv v tyto hodiny nikdy nespím. Nebýt herců tak film nestál za nic a to jak scénářem(velmi chabý "humor") tak i způsob samotného natočení. Místní hodnocení filmu k 7.6.2011 70% nechápu..já dal 2 hvězdy jen proto že je to lepší než film který jsem nasledoval před tím. Max 50% za mě.Ps.: Hodnocení na Imdb.com odpovídá více.(7.6.2011)

Ďalší film, ktorý dokazuje smutný fakt, že ľudia sú buď špekulanti alebo idioti a namiesto racionálneho uvažovania radšej podľahnú bludom či honbe za peniazmi. Len sa spýtajte sami seba, koľkí z Vás by sa pri vyslovení názoru, že existuje "nejaký" Boh neváhalo pobiť sa do krvi, ale pri zmienke o mimozemšťanoch a kruhoch v obilí si poviete "prečo nie" ? :-) Apropo skvelá komédia s perfektným slovenským dabingom. (22.11.2010)(22.11.2010)

• - V pasáži, která ukazuje různá místa, kde lidé sledují nahrávku s pitvou, je v titulku ukrajinský Kyjev mylně umístěn do Ruska. (skudiblik)

• - Film je nakrútený podľa skutočných udalostí, kedy v roku 1995 bola údajná pitva mimozemšťana zverejnená britským hudobníkom a filmovým producentom Rayom Santillinym, ktorý tvrdil, že na videu je skutočný záznam pitvy mimozemšťana z havárie v Roswelli z roku 1947. Toto video sa stalo bestsellerom a bolo predmetom mnohých diskusií či dokumentárnych filmov. Santilli sa stal hviezdou a video mu prinieslo nemalý zisk. Dokonca aj známy ufológ Michael Hesemann si nechal film analyzovať a potvrdil jeho pravosť, ktorú však o pár rokov dementoval. Nakoniec v roku 2006 Santilli priznal, že video nie je autentické a že ide o podvrh. Napriek tomu trvá na tom, že niektoré časti vo filme sú pravé, odmietol však povedať, kde ich získal. (Piri)