Pitva mimozemšťana

Alien Autopsy - Das All zu Gast bei Freunden

Pitva mimozemšťana

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie / Německo, 2006, 91 min

Vtipně inteligentní. Nebo inteligentně vtipné? Humor mi zkrátka a dobře seděl. Líbily se mi různé vizuální techniky (nekvalitní obraz při pohledu na televizi v televizi, zrychlené záběry, poetická telefonní budka v zapadákově...). Forma dokumentu má taky něco do sebe a námět je neokoukaný a originální.(20.7.2008)

Dost originální komedie, která se věnuje tématu mimozemských civilizací. Svým zaměřením se jedná rozhodně o originální nápad. Navíc je zde krásně ukázáno, jak se nechají lidé zblbnout zfalšovanými záběry. Prostě dvěma kamarádům se naskytne možnost získat originální film z roku 1947, kdy americká vláda pitvá mimozemšťana. Ale aby film získali, potřebují 30 000 dolarů. Půjčí si je od tak trochu šíleného mafiána původem z Maďarska. Jenže onen filmový pás je v rozkladu a maďarský investor chce za své peníze vidět to, co si zaplatil, a ne jen prázdný filmový pás. Tak oba kamarády napadne celou pitvu za pomocí přátel a známých zinscenovat. Pak to pustí onomu investorovi a ten je nadšený. Tak je napadne, že by tomu mohlo uvěřit i více lidí, tak to promítnou i jiným lidem a spouští se celosvětová mánie a naši hrdinové bohatnou. Prostě velice originální komedie, která má velkou řadu vtipných momentů a u které se dá spolehlivě pobavit. Navíc téma je natolik originální, že jen těžko předvídat, co se bude dít dál a jak to celé dopadne. Takže dějově je to dobře zvládnutý film. To samé platí o hercích, zvláště představitelé hlavních rolí tento film spolehlivě táhnou dopředu a hrají opravdu uvěřitelně. Takže já jsem s celkovým výsledkem spokojený a určitě se na tuhle komedii ještě někdy podívám, protože spolehlivě pobaví. Je to za čtyři hvězdičky.(4.11.2008)

Pitvu aliena jsem si pouštěl po nocích několikrát a když jsem pak jednou narazil i na ty záběry, kde to samý tělo fakt přemisťujou vojáci ještě s šestiprstejma artefaktama... WO T FAK?! Takže za ten konec si myslim film slušný 4 zaslouží! Pokud ho tvůrci naopak sami nedotočili dodatečně, ale to asi těžko:)(4.10.2015)

Dalo se to uchopit dvojím stylem. Buď zcela vážně anebo s humorem. Jonny Campbell na to šel za pomoci varianty č.2 a vznikl příjemný blázinec o předkovi E.T.ho. Možná škoda, že nezvolil variantu první, potenciál tenhle příběh rozhodně má. Na druhou stranu, možná by seriózně myšlená verze působila směšněji, než tato komedie.(30.7.2011)

Hmm, a ja som si naozaj myslel, že veci a tento fiktívny televízny dokument zachytáva vymyslené príbehy. Či už škandál z roku '95 alebo ozajstnú pitvu z Roswellu. Tým sa ešte navýšili moje kladné dojmy z pohodovosti a veľmi dobrého načasovania daného príbehu. Má to spád, pútavých rozprávačov, zaujímavú zápletku, takže už by to chcelo len lepších hercov, ale možno práve títo amatéri zlepšili autentickosť, ktorú si každý môže vysvetliť ako len chce. Takže keď už vám idú na nervy vážne ufo-spracovania a dychtivosť okolo svetu tam hore, pozrite si túto odľahčujúcu pitvu. 80%.(9.4.2008)

• - Film je nakrútený podľa skutočných udalostí, kedy v roku 1995 bola údajná pitva mimozemšťana zverejnená britským hudobníkom a filmovým producentom Rayom Santillinym, ktorý tvrdil, že na videu je skutočný záznam pitvy mimozemšťana z havárie v Roswelli z roku 1947. Toto video sa stalo bestsellerom a bolo predmetom mnohých diskusií či dokumentárnych filmov. Santilli sa stal hviezdou a video mu prinieslo nemalý zisk. Dokonca aj známy ufológ Michael Hesemann si nechal film analyzovať a potvrdil jeho pravosť, ktorú však o pár rokov dementoval. Nakoniec v roku 2006 Santilli priznal, že video nie je autentické a že ide o podvrh. Napriek tomu trvá na tom, že niektoré časti vo filme sú pravé, odmietol však povedať, kde ich získal. (Piri)

• - V pasáži, která ukazuje různá místa, kde lidé sledují nahrávku s pitvou, je v titulku ukrajinský Kyjev mylně umístěn do Ruska. (skudiblik)