Pitva mimozemšťana

Pitva mimozemšťana

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie / Německo, 2006, 91 min

• Z0oMb3E

Na začiatku som si myslel že to bude paródia na svetoznámu pitvu ufónca. Potom po zhliadnutí dokumentu zaoberajúceho sa tou pitvou som prišiel na to, že tento film je natočený podľa skutočných udalostí a aj tá pitva je podvod. K filmu: nič som nečakal, nič som nedostal. Ako film skončil tak som naň zabudol zabudol. V hlave mi neostala žiadna scéna ani hláška filmu dlhšie, ako 5 minút po nej. Nevravím, že celý film je úplná strata času, ale ani netvrdím, že je nejak brilantný. Ak si ho necháte ujsť fakt o nič neprídete.(23.2.2010)

• johnymdoe

Málokdy si tu někoho beru do pusy ale tentokrát musím. Souhlasím s uživatelem Djkoma(první v komentářích) protože jsem měl stejný problém. Já ještě horší protože jsem u filmu usnul odpoledne ačkoliv v tyto hodiny nikdy nespím. Nebýt herců tak film nestál za nic a to jak scénářem(velmi chabý "humor") tak i způsob samotného natočení. Místní hodnocení filmu k 7.6.2011 70% nechápu..já dal 2 hvězdy jen proto že je to lepší než film který jsem nasledoval před tím. Max 50% za mě.Ps.: Hodnocení na Imdb.com odpovídá více.(7.6.2011)

Tá pitva mimozemšťana a babka ponúkajúca koláčiky priamo nad telom mimozemšťana ma dostala do kolien. Výborná nenáročná komédia, ktorej dávam väčšie hodnotenie aj kvôli odvahe poňať takúto podľa mňa veľmi vážnu tému ako takmer bláznivú komédiu :) Na jednorazovku určite výborné pobaví. Hviezda naviac za perfektnú hudbu.(5.7.2011)

Je to takový humorný dokument. Čekal jsem sice něco ve stylu daleko bláznivější komedie, ne "seriózní" zfilmování toho, jak to doopravdy bylo. Ale proč ne. Já myslím, že je to docela povedený kousek, který hezky ukazuje, jak snadné je oklamat celý svět. Sedmdesátiprocentní hodnocení tento film vystihuje asi nejlépe. Něco mezi 3 a 4 hvězdičkami.(7.8.2011)

• civrss

Tento film je pro mě celkem zklamání. Filmařsky to je natočené dobře, angličani stále dokazují že režírovat umí. Teď však ten zásadná problém. Film je natočený jako komedie a já se nebavil vůbec. Rozhovory mezi dvěma hlavními hrdiny jsou nudné a předvídatelné. Plusem tohoto filmu je nápad. Na toto téma jich natočeno mnoho nebylo ale škoda že diváka moc nepobaví.(2.11.2010)

• - Film je nakrútený podľa skutočných udalostí, kedy v roku 1995 bola údajná pitva mimozemšťana zverejnená britským hudobníkom a filmovým producentom Rayom Santillinym, ktorý tvrdil, že na videu je skutočný záznam pitvy mimozemšťana z havárie v Roswelli z roku 1947. Toto video sa stalo bestsellerom a bolo predmetom mnohých diskusií či dokumentárnych filmov. Santilli sa stal hviezdou a video mu prinieslo nemalý zisk. Dokonca aj známy ufológ Michael Hesemann si nechal film analyzovať a potvrdil jeho pravosť, ktorú však o pár rokov dementoval. Nakoniec v roku 2006 Santilli priznal, že video nie je autentické a že ide o podvrh. Napriek tomu trvá na tom, že niektoré časti vo filme sú pravé, odmietol však povedať, kde ich získal. (Piri)

• - V pasáži, která ukazuje různá místa, kde lidé sledují nahrávku s pitvou, je v titulku ukrajinský Kyjev mylně umístěn do Ruska. (skudiblik)