Pitva mimozemšťana

• Velká Británie Alien Autopsy (více)
Trailer

Od režiséra "Shameless" a "Phoenix Nights" (Jonny Campbell) přichází pravda o jednom z největších podvodů v dějinách. Roku 1995 oběhl svět černobílý film, pořízený údajně během incidentu v americkém Roswellu v roce 1947, obsahující záběry pitvy mimozemské bytosti. Za jeho zveřejněním stáli dva kamarádi Ray (Declan Donnelly) a Gary (Ant McPartlin), kteří se okamžitě stali miláčky médií. Oba dva však skrývají mnohem větší tajemství. Co se s nimi stane, až bude pravda odhalena? Motivováno nejdiskutovanějším případem UFO z 2. července 1947 z města Roswellu v USA. Na obloze byl tehdy pozorován předmět ve tvaru disku a místní farmář prý poté našel na svém pozemku vzdáleném asi 110 km od Roswellu vrak létajícího talíře, avšak americká armáda dodnes celou záležitost kategoricky popírá a prohlašuje ji za výmysl senzacechtivých novinářů. Ovšem, co když lžou? (oficiální text distributora)

Trailer

Radek99

Celovečerní debut Jonnyho Campbella je ze všeho nejvíc jen takovou nenáročnou zábavou a vlastně i celkem průměrnou komedií, ke které ani nesedí přídomek britská, jelikož má sice britské, konkrétně londýnské reálie, ale charakter je spíš takový univerzální. Coby rekonstrukce skutečné události je ve snímku až příliš velký poměr autorské licence, jako crazy komedie také příliš nefunguje, je to spíš takový celkem stravitelný filmový sendvič, který vás jednorázově dobře zasytí, pokud tedy nemáte raději hamburgery... ()

B!shop

V podstate takova blbustka o dvou podvodnicich, co meli "pravou" pitvu, pak o ni prisli, natocily si ji znova a stali se znamejma po celym svete. Navic podle skutecne udalosti. Ale jelikoz tu jde o britskou komedii, necekejte zadny uchylarny, akci a podobne, jen takovou slusne odsejpajici pohodovou komedii o dvou sympatacich, jen obcas spestrenou nejakym vtipem a paradne natocenou pitvou. Na jednu stranu jsem se tech 90 minut fakt pohodove bavil, ale na druhou zase nevidim duvod pro vyssi hodnoceni. ()

Aluska88

A nyní, vážení televizní diváci... jmenuji se Jonathan Frakes a ukážu Vám záběry, jaké jste dosud nespatřili. Uvidíte strhující záběry, které mohou být jedním z největších a nejpřevratnějších objevů v dějinách. Sami uvidíte, a... věřte nevěřte:) Takže takhle to tedy bylo:) Vtipně, laskavě a příjemně zpracovaná komedie odhalující pozadí a "skutečnou" pravdu o jedné z nejprobíranějších konspiračních teorií. Roswellský incident. Film dává divákovi možnost nahlédnout do utajeného "zákulisí" této velké mediální "kampaně.":) Přitom vše probíhá zcela v klidu, bez typické americké velkoleposti, hysterie, přehánění a celého toto cirkusu. Humorné momenty jsou podávány nenásilným, skromným způsobem, o to však více účinnějším (Kupříkladu scéna, kdy mimozemšťanovi vyjmou "jakože" mozek a ten se poté skutálí na zem a zašpiní koberec:). Sympatické obsazení, potěšil mě Bill Pullman či Harry Dean Stanton, především známý ze Zelené míle. Tento film je v podstatě takový film o filmu o filmu alias "Making the movie of the movie.":) ()

Djkoma

Dávat Pitvu mimozemšťana po půlnoci je opravdu blbý nápad. Autorům neberu snahu nejen příběh odlehčit, ale já se vůbec nebavil, právě naopak. Nejtěžší bylo neusnout, což se na konec ukázalo jako úkol hodný hrdinů... Příště to zkusím odpoledne:-) Jinak film působí moc dobře a jako film ve stylu "jak se točilo slavné fake video" zvládá svou úlohu dobře. Jen já se nebavil, nezasmál a spíš usínal. ()

Malarkey

Námět, který by mohl kdejakému filmařskému talentu vysloveně líbat nohy. Jenže to by to filmaři nesměli posrat a z originálního nápadu by nesměli udělat naprosto brutální a nezajímavou nudu, u které jsem podstatu filmu pochopil až na jejím konci. Do té doby jsem si ani pořádně neuvědomoval, že něco v televizi vlastně běží. ()

• V pasáži, která ukazuje různá místa, kde lidé sledují nahrávku s pitvou, je v titulku ukrajinský Kyjev mylně umístěn do Ruska. (skudiblik)
  • Film je nakrútený podľa skutočných udalostí, kedy v roku 1995 bola údajná pitva mimozemšťana zverejnená britským hudobníkom a filmovým producentom Rayom Santillinym, ktorý tvrdil, že na videu je skutočný záznam pitvy mimozemšťana z havárie v Roswelli z roku 1947. Toto video sa stalo bestsellerom a bolo predmetom mnohých diskusií či dokumentárnych filmov. Santilli sa stal hviezdou a video mu prinieslo nemalý zisk. Dokonca aj známy ufológ Michael Hesemann si nechal film analyzovať a potvrdil jeho pravosť, ktorú však o pár rokov dementoval. Nakoniec v roku 2006 Santilli priznal, že video nie je autentické a že ide o podvrh. Napriek tomu trvá na tom, že niektoré časti vo filme sú pravé, odmietol však povedať, kde ich získal. (Piri)