Reklama

Reklama

Pitva mimozemšťana

  • Velká Británie Alien Autopsy (více)
Trailer

Od režiséra "Shameless" a "Phoenix Nights" (Jonny Campbell) přichází pravda o jednom z největších podvodů v dějinách. Roku 1995 oběhl svět černobílý film, pořízený údajně během incidentu v americkém Roswellu v roce 1947, obsahující záběry pitvy mimozemské bytosti. Za jeho zveřejněním stáli dva kamarádi Ray (Declan Donnelly) a Gary (Ant McPartlin), kteří se okamžitě stali miláčky médií. Oba dva však skrývají mnohem větší tajemství. Co se s nimi stane, až bude pravda odhalena? Motivováno nejdiskutovanějším případem UFO z 2. července 1947 z města Roswellu v USA. Na obloze byl tehdy pozorován předmět ve tvaru disku a místní farmář prý poté našel na svém pozemku vzdáleném asi 110 km od Roswellu vrak létajícího talíře, avšak americká armáda dodnes celou záležitost kategoricky popírá a prohlašuje ji za výmysl senzacechtivých novinářů. Ovšem, co když lžou? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (131)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

A nyní, vážení televizní diváci... jmenuji se Jonathan Frakes a ukážu Vám záběry, jaké jste dosud nespatřili. Uvidíte strhující záběry, které mohou být jedním z největších a nejpřevratnějších objevů v dějinách. Sami uvidíte, a... věřte nevěřte:) Takže takhle to tedy bylo:) Vtipně, laskavě a příjemně zpracovaná komedie odhalující pozadí a "skutečnou" pravdu o jedné z nejprobíranějších konspiračních teorií. Roswellský incident. Film dává divákovi možnost nahlédnout do utajeného "zákulisí" této velké mediální "kampaně.":) Přitom vše probíhá zcela v klidu, bez typické americké velkoleposti, hysterie, přehánění a celého toto cirkusu. Humorné momenty jsou podávány nenásilným, skromným způsobem, o to však více účinnějším (Kupříkladu scéna, kdy mimozemšťanovi vyjmou "jakože" mozek a ten se poté skutálí na zem a zašpiní koberec:). Sympatické obsazení, potěšil mě Bill Pullman či Harry Dean Stanton, především známý ze Zelené míle. Tento film je v podstatě takový film o filmu o filmu alias "Making the movie of the movie.":) ()

Brano 

všechny recenze uživatele

Sympatická oddychovka o jednom (ne)skutočnom podvode, kedy si hŕstka ľudí vystrelí z celého sveta tým, že odvysielajú fiktívnu pitvu mimozemšťana. Ako komédia to až také zábavné nebolo, ale celkovo príbeh zaujal. Občas som sa aj zasmial a takisto sa mi páčila hudba, ktorá bola výborná. Moje hodnotenie je na prelome 3/4*, ale za originalitu sa prikloním k lepšiemu. ()

Reklama

johnymdoe 

všechny recenze uživatele

Málokdy si tu někoho beru do pusy ale tentokrát musím. Souhlasím s uživatelem Djkoma(první v komentářích) protože jsem měl stejný problém. Já ještě horší protože jsem u filmu usnul odpoledne ačkoliv v tyto hodiny nikdy nespím. Nebýt herců tak film nestál za nic a to jak scénářem(velmi chabý "humor") tak i způsob samotného natočení. Místní hodnocení filmu k 7.6.2011 70% nechápu..já dal 2 hvězdy jen proto že je to lepší než film který jsem nasledoval před tím. Max 50% za mě.Ps.: Hodnocení na Imdb.com odpovídá více. ()

civrss 

všechny recenze uživatele

Tento film je pro mě celkem zklamání. Filmařsky to je natočené dobře, angličani stále dokazují že režírovat umí. Teď však ten zásadná problém. Film je natočený jako komedie a já se nebavil vůbec. Rozhovory mezi dvěma hlavními hrdiny jsou nudné a předvídatelné. Plusem tohoto filmu je nápad. Na toto téma jich natočeno mnoho nebylo ale škoda že diváka moc nepobaví. ()

2-Xtreme 

všechny recenze uživatele

Je to podvod. Ľudia tomu neuveria. No vlastne to nie je až tak podvod. Je to niečo ako remake. Tých 90% musíte brat s rezervou. Tento film sa nemôže rovnať so žiadnym Hollywoodskym trhákom a ani s hociktorým filmom, ktorému by ste dali minimálne 80%. Ale Alien Autopsy je tak pohodový film, herci sú sympatický a celá táto habadúra je podaná tak sviežo, že tých 90% proste musím dať. Patrím k ľuďom čo až tak nemusia sci-fi a o UFO som akurát čítal pár článkov, ale toto je iné kafé. Ray Santilli je neskutočne šikovný chlapík... vážne klobúk dolu. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Film je nakrútený podľa skutočných udalostí, kedy v roku 1995 bola údajná pitva mimozemšťana zverejnená britským hudobníkom a filmovým producentom Rayom Santillinym, ktorý tvrdil, že na videu je skutočný záznam pitvy mimozemšťana z havárie v Roswelli z roku 1947. Toto video sa stalo bestsellerom a bolo predmetom mnohých diskusií či dokumentárnych filmov. Santilli sa stal hviezdou a video mu prinieslo nemalý zisk. Dokonca aj známy ufológ Michael Hesemann si nechal film analyzovať a potvrdil jeho pravosť, ktorú však o pár rokov dementoval. Nakoniec v roku 2006 Santilli priznal, že video nie je autentické a že ide o podvrh. Napriek tomu trvá na tom, že niektoré časti vo filme sú pravé, odmietol však povedať, kde ich získal. (Piri)
  • V pasáži, která ukazuje různá místa, kde lidé sledují nahrávku s pitvou, je v titulku ukrajinský Kyjev mylně umístěn do Ruska. (skudiblik)

Reklama

Reklama