Pitva mimozemšťana

• Velká Británie Alien Autopsy (více)
Trailer

Od režiséra Shameless a Phoenix Nights (Jonny Campbell) přichází pravda o jednom z největších podvodů v dějinách. Roku 1995 oběhl svět černobílý film, pořízený údajně během incidentu v americkém Roswellu v roce 1947, obsahující záběry pitvy mimozemské bytosti. Za jeho zveřejněním stáli dva kamarádi Ray (Declan Donnelly) a Gary (Ant McPartlin), kteří se okamžitě stali miláčky médií. Oba dva však skrývají mnohem větší tajemství. Co se s nimi stane, až bude pravda odhalena? Motivováno nejdiskutovanějším případem UFO z 2. července 1947 z města Roswellu v USA. Na obloze byl tehdy pozorován předmět ve tvaru disku a místní farmář prý poté našel na svém pozemku vzdáleném asi 110 km od Roswellu vrak létajícího talíře, avšak americká armáda dodnes celou záležitost kategoricky popírá a prohlašuje ji za výmysl senzacechtivých novinářů. Ovšem, co když lžou? (oficiální text distributora)

Trailer

angel74

Britský režisér Jonny Campbell natočil celkem sympatický film o jednom senzačním UFO podvrhu. Celou záležitost pojal v humorném duchu, což beru jako velké plus. Musím říct, že nějakou dobu jsem se opravdu bavila, ale postupem času to přeci jen začala být trochu nuda. Ovšem co se týče třeba obsazení jednotlivých postav, nelze po herecké stránce nikomu nic vytknout. (60%) ()

Nutrička

Vtipně inteligentní. Nebo inteligentně vtipné? Humor mi zkrátka a dobře seděl. Líbily se mi různé vizuální techniky (nekvalitní obraz při pohledu na televizi v televizi, zrychlené záběry, poetická telefonní budka v zapadákově...). Forma dokumentu má taky něco do sebe a námět je neokoukaný a originální. ()

sharky

Neskutečně pohodový film, který si řemeslně asi 5 * nezaslouží, nicméně z málokterého filmu sálá tak dobrá nálada a herci jsou tak sympatičtí, že jim prostě nemůžete nefandit. Navíc je scénář plný povedených vtipů, které napsal sám život, což je taková pointa na druhou. Jen víc tavkových úspěšných podvodníků! fandím vám a zároveň před vámi smekám.) ()

cab

Nedochazi mi zdejsi nadseni z dokumentarne pojateho patrani po osudech dvou mladiku, kteri se udajne v roce 1995 dostali ke kopii filmu zachycujiciho pitvu mimozemstena ze 40. let minuleho stoleti. Jeho nasledne poskozeni je dovedlo k napadu natocit znovu zminenou pitvu a vydelat na ni penize. Jedine plus vidim, ze film se stava pro mnohe obohacujicim materialem o skutecne udalosti o ktere jsem nemel ani poneti. 40% ()

Sylvin

Asi úplně nechápu, v čem mají všichni problém. A&D jsou především moderátoři, ne herci, a tohle i přesto zvládli velmi dobře. Je to tak hezky připitoměle vtipný, takový ten nikoho neurážející britský standard, při kterém se sice nebudete nikde válet v křečích smíchu, ale náladu vám to tak mile zvedne, a že je to blbý prostě říct nemůžete. Filmů, které vás uvrhnou do nejtemnějších hlubin vaší mysli a nechají vás se týden plácat ve filozofii je víc než dost. Já jsem ráda, když se naopak někde vyklube takovéhle "neurazí-dílo", u kterého se sympaticky ušklíbnete, oddychnete si, ale zároveň vám nezpůsobí degeneraci mysli. Tahle 'skutečná událost' je takový blázinec, že film natočený podle ní prostě nemůže být trhák oplývající tajemnem, ale přesně takováhle lehká záležitost. Já nemám námitek. Filmy, jako je tenhle, potřebuju k životu. U tohohle se dá na chvíli vypnout. Inteligentně vypnout. ()

• V pasáži, která ukazuje různá místa, kde lidé sledují nahrávku s pitvou, je v titulku ukrajinský Kyjev mylně umístěn do Ruska. (skudiblik)
  • Film je nakrútený podľa skutočných udalostí, kedy v roku 1995 bola údajná pitva mimozemšťana zverejnená britským hudobníkom a filmovým producentom Rayom Santillinym, ktorý tvrdil, že na videu je skutočný záznam pitvy mimozemšťana z havárie v Roswelli z roku 1947. Toto video sa stalo bestsellerom a bolo predmetom mnohých diskusií či dokumentárnych filmov. Santilli sa stal hviezdou a video mu prinieslo nemalý zisk. Dokonca aj známy ufológ Michael Hesemann si nechal film analyzovať a potvrdil jeho pravosť, ktorú však o pár rokov dementoval. Nakoniec v roku 2006 Santilli priznal, že video nie je autentické a že ide o podvrh. Napriek tomu trvá na tom, že niektoré časti vo filme sú pravé, odmietol však povedať, kde ich získal. (Piri)