Pitva mimozemšťana

Pitva mimozemšťana

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie / Německo, 2006, 91 min

• Malarkey

Námět, který by mohl kdejakému filmařskému talentu vysloveně líbat nohy. Jenže to by to filmaři nesměli posrat a z originálního nápadu by nesměli udělat naprosto brutální a nezajímavou nudu, u které jsem podstatu filmu pochopil až na jejím konci. Do té doby jsem si ani pořádně neuvědomoval, že něco v televizi vlastně běží.(19.10.2015)

• Djkoma

Dávat Pitvu mimozemšťana po půlnoci je opravdu blbý nápad. Autorům neberu snahu nejen příběh odlehčit, ale já se vůbec nebavil, právě naopak. Nejtěžší bylo neusnout, což se na konec ukázalo jako úkol hodný hrdinů... Příště to zkusím odpoledne:-) Jinak film působí moc dobře a jako film ve stylu "jak se točilo slavné fake video" zvládá svou úlohu dobře. Jen já se nebavil, nezasmál a spíš usínal.(22.3.2010)

Podle hodnocení jsem teda čekal větší srandu. Nějaký scény mě dost pobavily (nápadník babičky, samotná zinscenovaná pitva mimozemšťana), ale hluchých míst nebylo zrovna málo (skákání vypravěčů do příběhu atd.). Potenciál falešný pitvy mimozemšťana zustal hodně nevyužit, a to mě docela mrzí. Z části mi to připadalo jako hranej dokument, což mi moc nesedělo. Jeden z těch filmů, kterej mi v hlavě nezůstane dýl než pár chvil po zkouknutí a rozhodně nemám sebeměnší důvod ho vidět znova. Jednorázová oddychovka za tři slabší hvězdy.(6.12.2011)

Celovečerní debut Jonnyho Campbella je ze všeho nejvíc jen takovou nenáročnou zábavou a vlastně i celkem průměrnou komedií, ke které ani nesedí přídomek britská, jelikož má sice britské, konkrétně londýnské reálie, ale charakter je spíš takový univerzální. Coby rekonstrukce skutečné události je ve snímku až příliš velký poměr autorské licence, jako crazy komedie také příliš nefunguje, je to spíš takový celkem stravitelný filmový sendvič, který vás jednorázově dobře zasytí, pokud tedy nemáte raději hamburgery...(27.3.2011)

Dalo se to uchopit dvojím stylem. Buď zcela vážně anebo s humorem. Jonny Campbell na to šel za pomoci varianty č.2 a vznikl příjemný blázinec o předkovi E.T.ho. Možná škoda, že nezvolil variantu první, potenciál tenhle příběh rozhodně má. Na druhou stranu, možná by seriózně myšlená verze působila směšněji, než tato komedie.(30.7.2011)

• - Film je nakrútený podľa skutočných udalostí, kedy v roku 1995 bola údajná pitva mimozemšťana zverejnená britským hudobníkom a filmovým producentom Rayom Santillinym, ktorý tvrdil, že na videu je skutočný záznam pitvy mimozemšťana z havárie v Roswelli z roku 1947. Toto video sa stalo bestsellerom a bolo predmetom mnohých diskusií či dokumentárnych filmov. Santilli sa stal hviezdou a video mu prinieslo nemalý zisk. Dokonca aj známy ufológ Michael Hesemann si nechal film analyzovať a potvrdil jeho pravosť, ktorú však o pár rokov dementoval. Nakoniec v roku 2006 Santilli priznal, že video nie je autentické a že ide o podvrh. Napriek tomu trvá na tom, že niektoré časti vo filme sú pravé, odmietol však povedať, kde ich získal. (Piri)

• - V pasáži, která ukazuje různá místa, kde lidé sledují nahrávku s pitvou, je v titulku ukrajinský Kyjev mylně umístěn do Ruska. (skudiblik)