Pitva mimozemšťana

Pitva mimozemšťana

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie / Německo, 2006, 91 min

• Baxt

Ani mě to IMDb hodnocení moc nepřekvapuje. I když Alien Autopsy nepochybně obsahuje vtipné momenty, spíše jde ale o takové mrknutí na diváka, než o pokus o smích. A tak je to se vším ve filmu - je to nedotažené. Scénárista si se zajímavým námětem zahrává příliš decentně, zkrátka nepřekračuje očekávání, takže nakonec nezanechá ani pach, ani chuť a celé to z mysli zmizí rychleji, než /zde si dosaďte cokoliv, co dokáže rychle zmizet, jak je to v ČSFD komentářích odvyklé/. Vážně by to chtělo okořenit, vypustit to klidně i s Rkovým raitingem a přidat nějaký spád.(4.3.2009)

• fmash

Kdybych si to nepřečetl, sám bych asi nepoznal, že se jedná o komedii. Že bych se ne právě přesvědčivě podaným zážitkům dvou vrcholně nudných týpků zasmál, to ani náhodou, pseudodokument o pseudodokumentu mě nenadchl a celkem povedená poslední třetina, která se konečně přestala tvářit jako amatérský snímek, už to moc nezachránila.(31.7.2011)

Je to takový humorný dokument. Čekal jsem sice něco ve stylu daleko bláznivější komedie, ne "seriózní" zfilmování toho, jak to doopravdy bylo. Ale proč ne. Já myslím, že je to docela povedený kousek, který hezky ukazuje, jak snadné je oklamat celý svět. Sedmdesátiprocentní hodnocení tento film vystihuje asi nejlépe. Něco mezi 3 a 4 hvězdičkami.(7.8.2011)

A nyní, vážení televizní diváci... jmenuji se Jonathan Frakes a ukážu Vám záběry, jaké jste dosud nespatřili. Uvidíte strhující záběry, které mohou být jedním z největších a nejpřevratnějších objevů v dějinách. Sami uvidíte, a... věřte nevěřte:) Takže takhle to tedy bylo:) Vtipně, laskavě a příjemně zpracovaná komedie odhalující pozadí a "skutečnou" pravdu o jedné z nejprobíranějších konspiračních teorií. Roswellský incident. Film dává divákovi možnost nahlédnout do utajeného "zákulisí" této velké mediální "kampaně.":) Přitom vše probíhá zcela v klidu, bez typické americké velkoleposti, hysterie, přehánění a celého toto cirkusu. Humorné momenty jsou podávány nenásilným, skromným způsobem, o to však více účinnějším (Kupříkladu scéna, kdy mimozemšťanovi vyjmou "jakože" mozek a ten se poté skutálí na zem a zašpiní koberec:). Sympatické obsazení, potěšil mě Bill Pullman či Harry Dean Stanton, především známý ze Zelené míle. Tento film je v podstatě takový film o filmu o filmu alias "Making the movie of the movie.":)(6.12.2011)

Dramatický příběh okořeněný špetkou britského humoru sleduje osud údajně nejtajnějšího a nejpřekvapivějšího dokumentárního filmu všech dob. Jelikož ale původní film začne rychle podléhat zkáze, jsou jeho noví majitelé donuceni vlivem okolností improvizovat. Nejen nové natočení dokumentu je podvod. A když se zdá, že oba mladíci i jejich přátelé, co jim pomohli s novým filmem, budou boháči, nastanou komplikace. Asi nejzajímavější částí snímku je natáčení samotné pitvy mimozemšťana, zpestřené drobnými gagy - vede babička se sušenkami. Tvůrci nechávají nakonec diváka v další nejistotě, zda tajný dokument opravdu existoval, či nikoliv. Po řemeslné stránce příjemné, herecké výkony slušné. A přesto po znovu zhlédnutí zůstanu u původního hodnocení.(11.7.2020)

• - Film je nakrútený podľa skutočných udalostí, kedy v roku 1995 bola údajná pitva mimozemšťana zverejnená britským hudobníkom a filmovým producentom Rayom Santillinym, ktorý tvrdil, že na videu je skutočný záznam pitvy mimozemšťana z havárie v Roswelli z roku 1947. Toto video sa stalo bestsellerom a bolo predmetom mnohých diskusií či dokumentárnych filmov. Santilli sa stal hviezdou a video mu prinieslo nemalý zisk. Dokonca aj známy ufológ Michael Hesemann si nechal film analyzovať a potvrdil jeho pravosť, ktorú však o pár rokov dementoval. Nakoniec v roku 2006 Santilli priznal, že video nie je autentické a že ide o podvrh. Napriek tomu trvá na tom, že niektoré časti vo filme sú pravé, odmietol však povedať, kde ich získal. (Piri)

• - V pasáži, která ukazuje různá místa, kde lidé sledují nahrávku s pitvou, je v titulku ukrajinský Kyjev mylně umístěn do Ruska. (skudiblik)