Na cenu Emmy nominovaný Matthew Perry predstavuje bezprostredného a inovantívneho učiteľa, ktorý odchádza z malého mestečka učiť na jednu z najťažších Harlemských škôl. Aby si však našiel cestu k študentom a prebudilv nich plný potenciál, musí použiť veľmi nekonvečné metódy... Na základe skutočného príbehu. (Zion)

unagi

Krásny príbeh a hlavne poučný či vzdelávací! Randa Haines chcel určite poukázať na dnesšnú dobu výchovi a správania sa detí! A samozrejme dať najavo, že táto generácia aj keď je "zlá" a úplne iná na akú sme boli zvyknutý , NIEJE STRATENÁ....stále je v každom z nás či vás aspoň kúsok dobrého srdca! Správna výchova a správny prístup k takýmto ľuďom sa môže premeniť na bandu perfektných a dokonca dobrých aj šikovných ľudí...len ten prístup ! Troška prehnané mi to prišlo, pretože takou ľahkou cestou a s takým 100% výsledkom to nedosiahneme nikdy.... ()

elanius

(123/2012, DVDRip) / Rozhodne by si film zaslúžil kvalitnejší scenár a hlavne minimálne polhodinku naviac. V 87 minutách sa proste kvalitný školský príbeh spraviť nedá a všetko musí prebehnúť podľa klasickej šablony: 1. týpek príde do školy, 2. nemá rešpekt, 3. má rešpekt, 4. happyend na záverečných testoch. Matthew Perry celkom slušne, ale celkovo by sa patrilo mať v takomto filme viac autenických hereckých výkonov. (6/10) ()

emma53

Maximálně chytlavě zpracovaný životpisný film o učiteli, který dal nejen celé svoje srdce jedné třídě s problematickými dětmi. Matthew Perry jako Ron Clark mě moc mile překvapil a já jsem film zhltla jak malinu. Díky HollyW za tip na tento poměrně neznámý snímek. Málokdo, asi kromě učitelů samotných si dovede představit, jak náročné je být Ronem Clarkem v dnešní době a já si takových lidí nesmírně vážím. ()

majkl44

Myslím, že problematika, kterou musí řešit Ron Clark, není už moc ojedinělá, a tak je dobře, že stále existují lidé s velkým nasazením, kteří nezlámou nad zprvu nezvladatelnou mládeží hned hůl a tou holí své žáky spíše postrkují k lepším výsledkům a lepší budoucnosti, než kterou by si ty děti pro sebe dokázaly samy představit. A Matthew Perry ukázal, že není jen bezvadný komik. ()

Aljak

To som ani netušil, že pred Entre les murs sme tu mali ešte niečo takéto, vlastne s podobnou tématikou z prostredia problémových detí a ich (de)motivácie zo školy. Napriek spočiatku nevšedným metódam učiteľa Clarka sa mu podarilo získať to prvoradé - rešpekt, na základe ktorého mohol následne postaviť celú motiváciu a chuť do učenia. Je pravda, že tým deckám chýbali základy slušného správania, no stačilo, aby im dal niekto pocítiť záujem a to že verí v ich schopnosti, a už to išlo. Na môj vkus síce príliš idealistické, no fakt by ma zaujímalo ako moc bol vlastne tento film prikrášlený. Ale aj tak pekný film o detskej motivácii, hodný 4*. ()

• Existuje akademie Rona Clarka v Atlantě, kde se úspěšně vyučuje podle jeho unikátních osnov a pravidel. (bosan)
  • Příběh Rona Clarka je natočen podle skutečné události, která se odehrála v roce 1998. (bosan)