Jim a Grace jsou kamarádi ze stejné školy. O prázdninách se rozhodnou podniknout výlet autem napříč Spojenými státy. Jejich dobrodružství se během jedné tmavé deštivé noci změní v horor. U silnice spatří muže v dlouhém plášti, promočeného na kost. Vezmou ho do auta a záhy zjistí, že je nezastavil proto, aby je požádal o svezení. Pro Johna Rydera (Sean Bean) je stopování velmi krvavým koníčkem. Všichni dobrosrdeční řidiči a spolucestující, kteří ho pozvou do svého auta, končí s proříznutým hrdlem. To však neplatí pro Jima a Grace. Pro ně má tajemný stopař připraven daleko pikantnější a ďábelsky zábavný plán... Stopař je remakem slavného kultovního hororu z roku 1986. Producentem filmu není nikdo menší než Michael Bay, jehož filmografie v roli producenta a režiséra zahrnuje takové divácké hity jako Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové I a Mizerové II, Skála nebo Texaský masakr motorovou pilou. Do hlavní role šíleného stopaře obsadil jedinečného Seana Beana (Ostrov, Troja, Pán prstenů: Společenstvo prstenu), který jako chameleon dokáže stejně přesvědčivě zahrát něžného milence jako mrazivě nelítostného vraha. (oficiální text distributora)

Radiq

Kdo viděl originál, musí vědět, že tento remake je docela zbytečnej. Sice dobře vyplní mezeru s ženskou postavou (v původním filmu to byla náhodná servírka), ale nejpodstatnější scény, nebo alespoň jejich základ, zůstaly vlastně stejné. Rutger Hauer nebo Sean Bean? Těžká volba, beru oba. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, ale prostě jsem viděl už viděné. Navíc logika s tím, že John Ryder vždy ví, kde a jak a co a kudy a vždy mu všechno vyjde a vždy je o krok dopředu a vždy je tam, kde být má, je i v tomto remaku stejně nesmyslná. Během filmu jsem vytáhl asi jen 2 šušně, což není tak špatné, chch. PS: jo a toho digitálního králíčka hned na začátku, si mohli ušetřit. Né kvůli tomu roadkillu, ale proto, že bylo hned poznat, že je digitální... ()

sir-dave

Originální verze mě prozatím míjí a nemám vesměs tak negativní pohled. Tyhle surviver horory jsou dobrou jednohubkou, kdy si většinou říkáte jak mohli hlavní hrdinové vyjít základku. Tady byla navíc otázka "proč to dělá". Díky tomu si to drželo jakž takž napětí. Rutger Hauer byl možná lepší, ale Sean Bean si psychopata dává taky docela ukázkově. Dobrá lehce nadprůměrná žánrovka. ()

Mr.Ripley

Uboze nudné bez špetky invence a především naprosto nulového charismatu Seana Beana (Svého hereckého prokletí se snad nikdy nezbaví.). Film postavený na pevných vnadech Sophie Bush. ()

Khumbac

Musím říct, že onen HITCHER mi nepřipadal jako vražedný stopař, nýbrž spíš jako vražedný terminátor. Dokázal zlikvidovat, policejní stanici, pronásledující hlídku včetně vrtulníku atd., což už bylo i na mě moc. Hrdinové byli sympatičtí, ale už i na mě moc akční. ()

JimmyII

Naprosto průměrný akční thriller, který má stejně předností jako záporů... Líbilo se mi obsazení ústřední dvojice, Sean Bean je tajemný chlapík, ale McDonoughových očí bych se bál víc, klidně mohli jejich obsazení prohodit. Záběry jsou fajn, lokace parádní a hudba vše příjemně dokresluje. Co ale film nejvíc sráží je scénář, který je klasicky postavený na příliš mnoho nepravděpodobnostech a nelogických situací. Originál jsem bohužel neviděl, ale je mi jasné, že je o mnoho lepší, protože tenhle Stopař je prostě navlečený do klasického současného prachůchtivého hávu. Což je škoda. ()

flawi.f

Originál jsem neviděla, takže vycházím jen z tohoto - už jen dle hodnocení - nepodařeného remaku. Začátek se filmu se mi opravdu že líbil...no ale pak! Šílená, nesmyslná a hloupá přehrocená blbost, která dělala z těch pouhých 80 minut záležitost na hranici únosnosti. Za zmínku stojí snad jen Sean Bean, který i do záporných postav dokáže dát obrovskou dávku charisma, ale to je asi tak vše, co lze ohodnotit kladně. Vraždící stopař je skvělý námět pro film, jen bohužel nesmí být natočen takovým způsobem, jako tenhle paskvil. Velká škoda...... ()

Bobik9

Na tomto filmu se podílela řada mých oblíbenců, takže jsem čekal velmi napínavý thriller. Krásná Sophia Bush z One Tree Hill, Boromir a skvělý herec Sean Bean, můj oblíbený tvůrce soundtracků Steve Jablonsky a vždy velkolepý producent Michael Bay. Skvělá skupina lidí vytvořila průměrný a ničím vyčnívající thriller s několika auto-výbuchy. Herci dobří, hudba skvělá, atmosféra ucházející, příběh nezajímavý. Čekal bych víc, ale neurazí nenadchne. 80 minut se dalo v poklidu shlédnout. ()

Johnny.ARN

Helouvín z Wishu, jednoducho povedané. Čím dlhšie to išlo, tým viac tupejšie sa tie postavy správali a mňa to zbytočne a zle natočené násilie nebavilo. A ani cecky neukázala. 1 z 5 ()

-dRaGoN-

Určitě jeden z lepších remaků. Sean Bean si jako John Ryder odehraje svou část nadprůměrně. Velmi překvapil i pár mladých neokoukaných herců v hlavní roli. Napětí a akce nechybí, překvapí i pár lekaček a mimo jízdy na rychlých kolech a krve si člověk vychutná i hezkou krajinu :) Jen škoda že vše tak rychle uteče. Soundtrack od Steva Jablonskeho se vydařil a doplňuje spád filmu na výbornou. ()

PiLgRiM

Nesympatičtí výrostci vs Ostřílení veteráni Bean, McDonaugh v Bayově představě moderního hororů plného auto naháněček apod. Bean je démon McDonaugh řízek a sledovat jejich herecký koncert je opravdu něco. Je škoda, že je to vše utopeno v tak lacině předvídatelném scénáři kde slovo klišé má také dost významnou roli.. ()

Beky

Vizuál super a je to krátké:)!! Verdikt: I když je film zbytečný, pár babek by mohl hodit, na nové auto, novou motorku bude, i když už je mám úplně všude :)..Bay :). ()

JohnSmith

Sean Bean mi místo Rutgera Hauera celkem sedí,tedy dobrá volba. Bohužel co se týče většiny ostatního, tak už to tak dobrá volba nebyla. Hlavní hrdina je posazen do vedlejší role a jeho místo zaujala sice moc pěkná, ale jinak nic víc slečna Sophie. Dokonce i Sean Bean měl méně prostoru než před 21 lety jeho předchůdce. Nový stopař je sice drsnější než prvotina, ale přišel mi již méně zajímavý, což není v rozporu s tím,že je celkem slušně natočený. Je to taková nevýhra. ()

Danny F.

Věru výborná podívaná. Přímočarý děj a vcelku pěkný příběh. Vynikající remake plný napětí. Sean Bean ztvárnil opravdu dobře drsného a chladného psychopata. Perfektní scénka s kamionem. 75% ()

zdenny

Začátek byl minimálně na tři hvězdy. Pěkné efekty, uprostřed cesty nebezpečně vypadající chlap, rozhovor s tímto chlapem v autě: "Jak dlouho ji pícháš?", anebo: "Snubák nosím proto, že mi pak lidé více věří". Jo, tak to umělo atmosféru fakt zahustit. A do té doby, co ty dva mladé zatkli, to celkem šlo. Pak už ale jen hovadina na hovadinu. Stopař byl vlastně Rambo, který efektivně pistolkou zlikviduje tři plná policejní auta plus vrtulník. Zlikviduje několik policajtů na jejich policejní stanici. A největší prdel je, když se tam pak objeví policejní pes, který tam musel být celou dobu a ani neštěknul - ten musel mít kvalitní policejní výcvik. Policajti celou dobu honí dva mladé nevinné lidi, kteří mají nevinnost napsánu přímo na čele. A pokud vrah řádil již nějakou dobu, určitě by bylo vyhlášeno federální vyšetřování a nikoli věta: "On je jako duch" - velmi chabý scénáristův pokus oblbnout diváka, kterému by to jako vysvětlení snad mělo stačit. Když už toho psychopata mají, sedí s ním vzadu jen jeden polda a ještě se zbraní (což je absolutní hovadina), který si navíc ani nevšimne, že si frajer sundává pouta - to prostě, když mám ruce za zády, nehnutě nelze. Pak další frajeřinka - podřezání policistova hrdla právě sejmutými pouty. No, zoubky tam sice jsou, ale maximálně by tak vyrazily pár zubů. Když se podívám na párek mladých zamilovaných - ti se chovali naprosto stupidně, a to tedy především ten kluk, který našel zvláštní zálibu ve stresových situacích svou holku vždy opustit: "Jdu hledat telefon". A ona se jde v klidu osprchovat a pak si ještě s větším klidem pustí televizi. Určitě bych v takové situaci měl na toto náladu. A za to jsem tomu volovi přál, aby ho ty kamióny rozervaly. Bylo tam plno hloupostí, takže se až divím, že někdo může být tak naivní a dát tomu více než dvě hvězdy. To už nemluvím o absolutní absenci vrahovy motivace. Z těchto důvodů celý film nakonec spadl do odpadu. Jenže začátek byl slibný a Sean Bean se mi typově pro roli psychopata hodil. Takže jedna hvězda se zavřenýma očima. ()

liuk

Že je remake Hitchera úplně zbytečný, bylo jasné hned při jeho oznámení. "Nový" scénář je ovšem v něčem zajímavý, a to sice že není skoro vůbec v ničem inovativní, jen jsou některé události uspěchanější nebo jsou vykonávány někým jiným. Psal ho ostatně ten samý scénárista (Eric Red), tak to asi trochu cíleně odfláknul. No a paradoxně tahle úcta k originálu u mě docela zabrala a během plynutí filmu jsem na něj koukal spíše jak na nějaký fanfilm, kterýmž samozřejmě není, ale já si na filmech rád hledám důvody, proč je mít rád...Tahle úcta se ovšem neprojevila a asi ani nemohla ve výběru herce na úlohu Johna Rydera. Ačkoli se Sean Bean snaží, stále tu charismatickou auru jen hraje, zato okolo Haurea se valila už jen jeho čistou existencí na plátně. Sophia Bush je neskutečná kóča a jako osamělá uječená oběť by fungovala mnohem líp než s tím trotlem, se kterým Ryderovo terorizování zažívá. Sophia si z One Tree Hillu asi přitáhla i poprockový soundtrack, který k takovému thrilleru zrovna nepadne. První hodinku opravdu zábavný film, škoda že se ke konci filmu doslova utrhne (ze řetězu), závěr je oproti originálu změnený a je opravdu přehnaný a zbytečně Bayovsky výbušný. Fanfilmům delší stopáž než hodinová očividně nesvědčí. ()

Kosmik 1

Tenhle film jsem už jednou viděl a nevím proč jsem na něj úplně zapomněl. Což je škoda, protože jako thriller má rozhodně co nabídnout. Originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat. Ale remake mě docela slušně bavil. Kdyby zase neudělali z poldů loutky a palice bez mozku (což už ve filmech absolutně nesnáším), tak bych dal plný počet. Ale kvůli tomuto plus ještě šílenému závěru "jen" 4*. Ale Sean Bean byl jako psychouš skvělý. 75% ()

zolo23

Ale, ale ,ale...opäť porovnávanie s originálom! V tomto prípade je to podarený remake s dobrou voľbou pre obsadenie záporáka. Beanovi som veril každý pohľad, každé slovo a som rád, že po niekoľkých omyloch pri ktorých sa zúčastnil je to opäť starý-dobrý Bean. Príbeh je síce dosť obohraný, ale zárovaň tu nieje priestor pre hluché minúty. Páčilo sa a konečne som sa mohol potešiť kvalitným thrillerom. "Prečo ste to urobili?" ......."Prečo nie." 80% jak vyšitých. ()

Anet21

⚪Veľký úlet, ktorý síce spočiatku dokáže disponovať akou-takou '00 atmosférou, no následne sa preklopí do béčkovej nelogickej hlúposti plnej klišé, v ktorej je vrah všadeprítomný, vševediaci a zabíja na počkanie desiatky ľudí bez toho, aby si to ktokoľvek všimol (vrcholom sú napr. také skvostné scény ako presné mierenie z idúceho auta a z obyčajnej malej ručnej zbrane na helikoptéru vo vzduchu a jej posádku či prevoz extrémne nebezpečného vraha autom bez toho, aby sa zaistila úplná bezpečnosť), je zlý, pretože je zlý od prírody, jeho motív nedáva žiadny zmysel a hlavná postava ho nelogicky nezabije vtedy, keď má k tomu jasnú príležitosť.⚪Áno, nelogické správanie postáv sa dá v žánrovke odpustiť, ale v takejto miere je to už len lenivé vedenie postáv ako bábok scenárom a dehonestuje to aj diváka. Záver je fraška, kedy vrah zabil snáď každého, koho mohol a nikto si to ani nevšimol, ale 50-kilová žena ho v správnej chvíli dorazila. Ach. Radšej čeknem originál.⚪ ()

Soweek

Neviděl jsem originál, takže nemohu srovnávat, ale doopravdy lidi řekněte mi, co víc chcete. Thriller nabitý od začátku až do konce, akční podívaná pro každého, ničím nepřehnané automobiové honičky a vynikající Sean Bean. Jde vidět, že na filmu se podílel Michael Bay, odpovídá tomu řada výbuchů, které mi přijdou jak vystřižené z jeho repertoáru. Připočtěte si k tomu hudbu od Jablonského a máta vynikající výsledek. Možnákdybych viděl originál, by se moje hodnocení lišilo, ale beru to tak jak to je. 4,5* ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik