Píše se rok 1962, Baltimore, USA. Obtloustlá středoškolačka Tracy Turnblad (Nikki Blonsky) navzdory svým nepřehlédnutelným tělesným rozměrům miluje tanec a sní o tom, že se stane hvězdou televizní taneční show Cornyho Collinse (James Marsden). Na cestě za splněním svého snu ji sice podporuje otec Wilbur (Christopher Walken), ale Tracy musí překonat řadu překážek, které nesouvisejí jen s jejími tělesnými proporcemi: počáteční odpor své podobně tělnaté matky Edny (John Travolta) nebo nenávist televizní producentky Velmy (Michelle Pfeiffer) a její protěžované dcery. Tracy pak dokonce začne bojovat i s rasovou segregací, která ve společnosti vládne. (Damiel)

Mrkvič

Tak na tohle jsem se pár let celkem těšil? No a pak slyším jedno hudební číslo za druhým a každé mi přijde úplně stejné. Pak tam vidím Zaca Efrona (který mi nijak nevadí) a vědomím si, že to po hudební stránce má stejné kvality jako Muzikál ze střední. Až v titulkách jsem se dočkal jedné pěné svěží a i zábavné písničky. Ještě že byla po ruce Mamma Mia, abych si spravil chuť. Tam jsou i mnohem lepší herci a ne takovej výkvět v čele s oplácaným Travoltou v roli maminky. ()

terunka003

Melodické, vtipné, rytmické, chytlavé × nereálné, hodně šťastný happyend. Ale milé. Písničky šly do ucha, člověk si je brouká celý den. Nečekala jsem, že v tak "veselém" filmu, se bude řešit otázka rasismus a odlišnosti barev kůže. ..a společnými silami dokázali v závěru svrhnout "nepřítele" a zajistili si veselou budoucnost.. Herecké obsazení od miláčka Efrona přes Michelle Pfeiffer a Chritophera Walkena až k Johnu Travoltovi bylo vážně lahůdkou. John Travolta byl naprosto bezkonkureční a zajistil tak Hairspray velmi slušnou podívanou. Hned mám chuť si jít někam trsnout. ()

VasaX

Jak už jsem se vyjádřil u jiného komentovaného "muzikálového filmu", nejsem moc fanouškem muzikálů. Ale díky bohům jsem narazil na něco, co mě i přes svou téměř dvouhodinku dokázalo udržet v křesle a pobavit mě i pozdní noční hodinu. Znamenitě komediálně-muzikální. ()

Millanium

Lehce ulítlá muzikálová komedie s hudbou 60-tých let. Od prvních minut jsem měl jistou obavu, že tento film budu muset nějak přetrpět, ale naštěstí mi výborný soundtrack a choreografie dokázali zaměstnat natolik, že jsem dokázal filmu odpustit i jistou komediální béčkovost. John Travolta vypadá ve své ženské roli otylé matky vážně nevšedně :-) 60% ()

Tereza666 odpad!

Otřesné! Trapné! Nechutné! Věděla jsem že film bude katastrofa,ale až taková? Kdo vybíral herce? Tunová Tracy, slizkej Efron...a tak dále a tak dále..HRŮZA! ()

hroubek

Muzikálová paráda, která se jen tak nevidí.Viděl jsem tento film podruhé a konečně jsem se mu dostal pod kůži a opravdu moc dobře jsem se bavil.A můžu za to poděkovat režisérovy Adamu Shankmanu, který předvedl parádní práci.Podařilo se mu nádherně zobrazit retro atmosféru,muzikálová čísla a vést herce k výkonům, které vícekrát překvapí.A dokonce i to klišé, které protíná celý příběh není, ve výsledků tak hrozný.Z herců si skoro zamilujete představitelku Tracy Nikki Blonsky, která pro nás představuje něco jiného než jsme u muzikálů zvyklí.Hodně moc jsem si užil kreace Michelle Pfeiffer, a zvláště ve scéně kde svádí Christophera Walkena.Ihned se mi před očima objevily jejich společné scény z Batman se vrací.Rád bych vyzdvihl jedno muzikálové číslo, ale tady jich je takové množství a jsou natolik odlišný, že to nejde vybrat jedno konkrétní.Jak jsem napsal už v začátku muzikálová paráda, u které si musíte dát pozor, abyste se nelekli Johna Travolty, protože byste mohli o hodně přijít. ()

hejsahopsa

Mám muzikály ráda, ale tohle je moc. Z těch třesoucích se tuků se mi zvedá žaludek. Obezita je hnus a rozhodně by neměla být takovým způsobem podporována ve filmu. Dvě hvězdy za hudbu a kostýmy. ()

liuk

Nášup jak hrom, který nakonec dopadl ještě lépe než byla má dosti vysoká očekávání. Opravdu - že bych se začal potit z toho, co se na plátně za kotel odehrává, to se mi ještě nestalo. A ten kotel je opravdu nonstopový, ve filmu se skoro furt zpívají strašně chytlavé písničky, které nejsou ani za nic na jedno brdo, ať už jde o klasický pomádovský muzíkálovský popík nebo o černošské r'n'b, ve kterém bych po jeho současné degeneraci ani tento žánr nepoznal, kdyby ho ve filmu tak nepojmenovali. V Hairsprayi absolutně všechno sedí na svém místě, ať už roztomilá Nikki Blonsky, příkladná sviňa Michelle Pfeiffer, opravdu příjemná Queen Latifah (sám se divím), zlobivá školačka Amanda Bynes (ty její culíky jsou k sežrání), perfektní hezounci James Marsden a Zac Efron, neskutečný tanečník Elijah Kelley, boubelkovský mentor Christopher Walken a dokonce i tlustý John Travolta, jehož ženská role skřipe tak prvních pět vteřin. Hairspray funguje jak hodinky, protože jeho smysl pro humor není vůbec pitomý, jak by se dalo obávat, ani není vtipy přesycen, vše sedí tak akorát. Poděkování také patří překladatelce českých titulků, které se povedlo moc hezky zachovat rýmy v písničkách společně s největším možným zachováním jejich vyznění. Nemůžu se dočkat, až Hairspray uvidím znova a při závěrečném klimaxu se zase rozteču blahem. Éra We Go Together skončila, teď pojede 30 let You Can't Stop The Beat. ()

svobik

Suverénně nejlepší muzikál od dob Moulin Rouge! A jestli ho někdo staví na (nebo snad pod) úroveň Mamma Mia!, je u mě, s prominutím, pitomec. ()

RumbleFish

Nemám nic proti tomuto druhu filmů, ale toto byla velká bída. Nesympatičtí herci, až příliš tanečních sekvencí a hrozná hudba. Kde jsou časy Pomády...aneb jedna hvězda za Travoltu ;-) ()

mandlova

Walken a Travolta rulez!! :D jejich taneční kreace jsou třešinka na dortu tohoto oddychového filmu, na který se ráda podívám zas a znova. (ale bez těch dvou by to bylo minimálně o hvězdu míň) ()

jefff

Hrůza a děs. Americká přeslazená zhovadilost nejvyššího kalibru. Jenom ten Travolta byl na jedničku:-) ()

Heraldika

Trochu se zpožděním se dostávám k hodnocení tohoto příjemného filmu, který si na nic si nehraje. Děj je pojat velmi nenáročně, to aby dostal zaslouženě největší prostor tanec - tenhle film je prostě o radosti z tancování a každý kdo rád tančí nebo se jen dívá na výborné kreace jiných, musí být nadšen. Stejně jako já :-) ()

Jim Carrey je Ďábel

Jim Carrey je Ďábel

28.02.2009

Hugh Jackman to na Oscarech řekl jasně: „Muzikál je zpět!“ Když nějaký film s rozpočtem 52 milionů i navzdory mizerným kritikám vydělá celosvětově téměř 600 milionů (ano, řeč je o Mamma Mia!),… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)

Noc v muzeu... s pannou

Noc v muzeu... s pannou

19.09.2007

A zažijí ji Morgan Freeman, Christopher Walken a William H. Macy. Už na základě této důchodcovské sestavy je vám asi jasné, že nepůjde o nic převratně pikantního. Vlastně vůbec The Lonely Maiden má… (více)