Třináctiletá Adriana je unesena obchodníky, kteří na lidském „zboží“ vydělávají milióny dolarů. Její sedmnáctiletý bratr Jorge se na vlastní pěst vydává po stopě únosců. Potká se s Rayem (Kevin Kline), texaským policajtem, kterého zločinci připravili o celou rodinu. Společně pronikají na nebezpečnou půdu sítě mezinárodních obchodníků se sexem mezi Mexikem a Spojenými státy. Pronásledování Adrianiných únosců je vede ze španělské čtvrti Mexico City až na tajnou internetovou aukci se sexuálními otroky v Americe. Musí vyhrát závod s časem než bude Adriana prodána a navždy zmizí v nelítostném podsvětí. A to je místo, ze kterého se vrací jen málo obětí...

Scénář k filmu (ne)lidský kšeft napsal Jose Rivera, který již má na svém kontě nominaci za scénář k filmu Motocyklové deníky. Příběh unesené dívky je inspirován článkem Petera Landsemana The Girls Next Door, který vyšel v New York Times Magazinu v roce 2004. Roli policajta Raye ztvárnil Kevin Kline, držitel Oscara za nejlepší vedlejší herecký výkon ve filmu Ryba jménem Wanda. (oficiální text distributora)

PROROK14

Peckové momenty striedali nudnejšie chvíle ale aj tak som spokojný. Film, po ktorom sa nedá nerozmýšľať nad danou tematikou. ()

faana21

Začátek slibný, zbytek slabý. V příběhu najdeme bot asi jako u Bati, jen s tou kvalitou si už nejeden divák nezadá. Což je škoda, protože náměť je vpravdě silný. Míra nereálnosti je značná, nicméně odhlédneme-li od tohoto faktu, film diváka strhne. A co teprve reálná skutečnost... hrůza jen pomyslet... ()

NinonL

Závažné téma. Ročně se údajně prodá za hranice za účelem nucené prostituce 1 000 000 lidí. Většinou dívek, chlapců a mladých žen. Tento neblahý obchod hodně kvete na mexicko-amerických hranicích, jako je popsáno v tomto filmu. Zde je spousta dobrých náhod a velmi pozitivní konec, což se v reálu asi příliš nestává. Nutno ocenit skvěle stvárněné role Adriany (Paulina Gaitan), Veronicy (Alicja Bachleda) a Jorgeho, Adrianina bratra (Cesar Ramos). ()

MartinezZ

11.2.2011 ~ Když se řekne obchod s bílým masem, je to jen slovní spojení, stejně jako "inflace rychle roste" a "zdraží se elektrika a plyn". Neovlivníte to a nejste z toho nadšeni. Jenže ono je to svinstvo. ~ Tenhle filmek o tom, jak to chodí v Mexiku a USA, není nic extra. Některého jeho části jsou ale vyšperkované dobře. Setkáváme se tu s několika příběhy, navzájem propletenými a spojenými právě utrpení prodeje lidí, žen a dětí, na sexuální otročinu. Kupuje si je kdo chce, kdo může a kdo na to má. A tak je tu příběh dvou mladých dívek, cestujících za dobrodružstvím, kdy netrvá moc dlouho a zůstává jen jedna z nich a tu si někde ve sklepě už někdo podává. Pak je tu příběh Mexické rodiny, kdy synátor prodává kurvy a okrádá pitomé turisty, a jeho sestřičku mezitím někdo šlohne a taky si ji zanedlouho podá. Kluk to ale nechce nechat být a chce sestru najít. Naráží cestou na osamoceného amerického policistu, který hledá svoji dceru, taky unesenou a prodanou. Za pomoci mexického klučiny tak rozjíždí pátrání, končící lapením padouchů. Pár lidí zachrání, tisíce jiných si ale někdo, někde jinde, ve sklepě podává... ~ Bohužel víc, než "jen" zhnusení nad tím, co se děje a nikdo to v podstatě ani neví, se ve filmu nedočkáte. Rozvláčné, nijak extra zahrané, klišovité, nevěrohodné. Lidi byli prostě vždycky dobytek. ()

Ridick

nebudem opisovat o com to bolo, ake to bolo, ale dam iba jeden dovod preco si to pozriet...realistickemu pohladu na unosy v mexiku, a nakoniec aj v celom svete...odmysliac si vedlajsie dejove linky je to mile prekvapenie, po kt. si pokladam otazku preco nie je tejto teme venovane viac priestoru??? ()

Rakosnicek77

Hodnotil bych čtyřmi hvězdami, ale tento film mě v mnoha ohledech strašně rozčiloval a to zejména hromadou nelogičností a věcí, které byli na první pohled nesmyslné. Zmíním třeba jenom to, kdy byli protagonisté odchyceni na Mexicko Americké hranici a dání do vydávací vazby. To se tam s nimi nikdo nebavil? To si nikdo nevšiml, že ta unesená Polka není černovlasá Mexičanka, ale dospělá blonďatá Evropanka?! Která ve finále neuměla ani španělsky! To se nemohla ozvat?? A takových okamžiků bylo ve filmu hromada, takže jakkoliv byl film zajímavý a třeba i napínavý, tak tyhle ohledy ho totálně degradovali. Musím říct, že tři hvězdy jsou z mé strany pro něj velice milosrdné. ()

veronikav

Taková drsná pohádka pro dospělé :-) Chvílemi běhá mráz po zádech a chvílemi jde všechno jak v pohádkách ... Ale rozhodně zvláštní podívaná -na to co se někde děje :-( ()

hygienik

"Nenálezáme oběti, které jsou proti své vuli převáděny do USA, protože je ani nehledáme." ( až 1 milión celosvetovo ROČNE!!). Keby to nebolo o tomto, bol by to priemerný film. Ale pre mňa to bola sila, hnus a poučenie zároveň. Nad touto témou som až doteraz nikdy neuvažoval. Takže u mňa film splnil svoj osvetový účel. ()

Mickalle

K tomu tématu: američani si hlídaj hranice a berou mexičany jako nelidský svině, když můžou unášet své občany a prodávat je dál...nj ale kdyby nebyli zvrhlí američani, tak by neměli důvod to dělat, tak kdo je vlastně ta svině ? :D ()

IceQueen

Téma únosov žien a detí za účelom predaja zvrhlíkom všetkých možných kategórií (a že ich sú desivé množstvá) alebo na prostitúciu, vyvoláva v normálnom človeku silné emócie. To však neznamená, že film sám o sebe je vďaka tomu nejaký trhák. ()

SonG

Od začátku hodně drsný film, chvílemi jsem byl opravdu rozhozen z toho, co jsem viděl. Napřídkad scéna v obilí. Pokud by byl film trochu jinak zakončen, dal bych jistě plný počet. Cesar Ramos sice není herec k pohledání, jeho herecké nadání je nic moc, zato charismatický Kevin Kline mne dostal. Ve zkratce velmi dobrý film, který má své mouchy, ale také má své šokující momenty, kterými vás chtě nechtě dostene, protože nikdo normální se asi necítí dobře, když se dívá na utrpení malých slečen a dívek. ()

ilemas

Výborně natočený drsný snímek o obchodování s bílým masem. V záplavě bezduchých sraček co se dnes točí a to i áčkových, je to konečně film, který má co říct. Mám rád filmy z jiných kultur, realitu. ()

bogomira

Silně děsný a děsně silný téma hodně sráží do průměru evidentní snaha vyvolat v divákovi ty správný emoce. Podle mě tenhle příběh nepotřeboval tolik tlačit na pilu, pro mě by to víc fungovalo v trochu civilnější podobě, takhle melodramaticky a polopatě to paradoxně trochu ztrácí sílu a hudba tomu škodí úplně nejvíc. Tak špatně použitou muziku aby pohledal, teda až na úvodní song, kterej je naopak skvělej. No za tři, ale jen díky silnýmu tématu. ()

bourec

Film Trade je docela zajímavej,ale spíš než kriminálka je to drama.Spousta silnejch momentů,nic na efekt,je vidět,že tohle moc komerce neni.Ale právě ta určitá komornost filmu mi trochu vadila,dost sem u filmu skřípal zubama,myslim ,že kdyby režisér přitlačil na pilu,byla by to pecka jako hrom .Ale jinak dobrej počin,u kterýho sem se s přimhouřením oka nenudil.60%. ()

Petoss1

Podané veľmi realisticky, až na ten záver, ale aj tak je táto citlivá téma sfilmovaná veľmi dobre. Kevin Kline ma prekvapil, v takejto úlohe som ho ešte nevidel. Celkovo mám z Neľudského kšeftu dobrý pocit. 80% ()

4daPeace

Verdikt: Nikdy mě ani nenapadlo, že tohle napíšu, ale po shlédnutí tohoto snímku, podívání se, že film zde není označen jako červený (stojí za vidění) a přečtení několik komentářů zde na ČSFD, tak musím konstatovat, že někteří zdejší komentátoři jsou se svým hodnocením naprosto mimo. Film, který není 100% dokonalý (mě osobně pouze hlodalo, proč některé postavy v Mexiku mluví chvíli polsky a o chvilku později rusky), ale který film je bez jediné chybičky? Celou dobu si toto dílko zachovalo mou plnou pozornost, chvílemi jsem jenom zíral, chvílemi zakrýval diplej (nemám rád jehly) a po většinu času jsem snad ani nedýchal. Tohle KU*VA stojí za vidění! Naprosto dechberoucí aktuální a reálný příběh postavený na výtečném scénaři a výkonech provinčních herců či dokonce neherců, který se o něco málo pozastaví až v samotném finále v domě v New Jersey. I mně to připomnělo filmy jako Město bohů, Muž v ohni a snad i 8MM. Těm, které tento film zaujme doporučuju přečíst si článek The Girls Next Door, kterým byl tento film inspirován -> http://query.nytimes.com/gst/fullpage.html?res=9B04EEDA1439F936A15752C0A9629C8B63 a vlastně ostatním taky. Zase jsem si jednou uvědomil, jaké mám štěstí, že žiju v naší 'závažnými problémy a mediálními kauzami zmítané,' malé, krásné ČR. ()

T-enter

Plně souhlasím s 4daPeace. Filmu se dá vytknout pár věcí, ale ***** si zaslouží už jen za to o čem je. Je to fakt zlý, když se tohle děje ve světě a to ještě neni to nejhorší. Myslim si, že takový Thajsko je na tom ještě hůř. ()

ecceHOMMO

Hnusné a smutné zároveň, keď si človek predstaví, že film nie je filmom. Ale, že vychádza z reality. Že to čo ste videli je život sám. ***/**** ()

Tomatáš

Jeden z filmů, který se snaží o jakýsi filmový realismus dněšního světa..Bohužel to ovšem ke konci sklouzlo k zcela průměrnému, americkému béčku..I přes to hodnotím vysoko, protože nelidský kšeft stále kvete na celém světě a jen málokdo s tím chce něco dělat..věřím, že tvůrci tohoto filmu svým dílem přispěli a upozornili na problém...Mj. krásná hudba a v některých scénách také dechberoucí filmařina (budíky v poli, skok Veroniky,aj..) ()