Třináctiletá Adriana je unesena obchodníky, kteří na lidském „zboží“ vydělávají milióny dolarů. Její sedmnáctiletý bratr Jorge se na vlastní pěst vydává po stopě únosců. Potká se s Rayem (Kevin Kline), texaským policajtem, kterého zločinci připravili o celou rodinu. Společně pronikají na nebezpečnou půdu sítě mezinárodních obchodníků se sexem mezi Mexikem a Spojenými státy. Pronásledování Adrianiných únosců je vede ze španělské čtvrti Mexico City až na tajnou internetovou aukci se sexuálními otroky v Americe. Musí vyhrát závod s časem než bude Adriana prodána a navždy zmizí v nelítostném podsvětí. A to je místo, ze kterého se vrací jen málo obětí...

Scénář k filmu (ne)lidský kšeft napsal Jose Rivera, který již má na svém kontě nominaci za scénář k filmu Motocyklové deníky. Příběh unesené dívky je inspirován článkem Petera Landsemana The Girls Next Door, který vyšel v New York Times Magazinu v roce 2004. Roli policajta Raye ztvárnil Kevin Kline, držitel Oscara za nejlepší vedlejší herecký výkon ve filmu Ryba jménem Wanda. (oficiální text distributora)

..Anya

Super, super, super! Mladej mexikánec mě bavil po celou dobu - (úžasně:P ) dobře se na něj koukalo, a k tomu ještě jeho neskonale jetej anglicko-mexickej přízvuk. Fíííha, kéž bych měla taky takovýho bráchu, kerej by se za mnou hnal s takovou vervou:/. Výborní herci, drží laťku vysoko. Slečna skočícvší ze skály mě trochu udivila, neb jsem z děje nepochopila jestli její syn je už mrtvej nebo ještě ne. Pravděpodobně ještě nebyl (řekla bych) a ona udělá "toto"? No cototo je? Takhle by se asi moc matek nezachovalo, poněvadž mají více zodpovědnosti než chlapi a tudíž mnohem větší pud sebezáchovy (a pro ty, kteří to ještě nevěděli, chlapi se i mnohem víc zasebevražďujou), ale co chci říct je, že to bylo nějak úplně jinde a na druhou stranu to člověka na chvíli zvedlo ze žídle. Palec váhavě nahoru. ()

Soul

Jeste tak do pulky filmu ziskava film kladne body za prostredi a tema, ve druhe polovine tomu da ovsem scenarista poradne na prdel:-/ "maly spoiler" > ani ono nevyrcene poznani otce a dcery zaverecnemu dramatu bohuzel nic neprida. ()

Lucas87

Drsné, kruté, zvláštní spojení mexického bratra a amerického občana v honu za spravedlností. Prostě film co ukazuje jednu zkaženou tvář tohoto světa. ()

Rockerman

Téma filmu se dotýká jedné z mnoha bolestí současného světa a to obchodu s lidmi, především se ženami. Bohužel film však podle mne není dobře natočen. Nevím, jestli to byl záměr, natočit to tak nějak civilně, naturisticky, ale to se fakt tady nepovedlo. Jorge pátrá po unesené sestře z Mexika a pomocí amerického policisty se dostane až do New Jersey, kde se má konat dražba oné dívenky. Celá ta anabáze však působí dost nevěrohodně a je to tak nějak málo dramatické. Navíc na tento děj je našroubován ještě příběh zmizelé dcery onoho policisty, kterou marně hledá a to je už opravdu zbytečné. Chtěl jsem dát dvě hvězdy, ale závěr je přece jen trochu lepší a tak ještě jednu přihazuju a ruce pryč od toho. ()

AloeB

Silný film. Ne nijak dlouhý, aby diváka omrzel, ne nijak hloupý, aby se divákovi vykládaný problém spíše zprotivil. Přestože je v tomto nelidském křeftu občas vidět přispění hollywoodského narativu (linka okolo Kevina Klina), tak zbytek povedeně mapuje nepěkná zákulisí obchodu s bílým masem. Troufám si tvrdit, že se postavy chovají přesvědčivě v rámci svých mezí. Například postava polky Veroniky, z jejíž země sálá možná až okatý nádech železné opony (ale zase si nejsem jistý dobou, v níž se snímek odehrává, a nijak to nehraje roli, takže proti stylizaci nic nemám), je v mezích možnosti správná hrdinka, zároveň však není řešením problému. Její konec pak patří mezi nejsilnější scény filmu. Po Cuatro lunas nebo Sin nombre jsem měl opět tu čest vidět ve filmu Paulinu Gaitan, na níž je možná vidět, že je na třináctiletou postavu moc stará, to ale nijak nevadí. Cením si i Cesara Ramose, který svého mafiánského spratka z Ciudad de México, který se vydává na záchranu vlastní sestry, zahrál sympaticky. Již zmiňovaný Kline byl herecky uspokojivý, jeho příběh mi ale do filmu nepasoval. Je sice jeho nedílnou součástí a jeho absence by film radikálně změnila, přesto však mi trochu atmosféru filmu narušoval. Bez něj by mohl být Trade mnohem více naturalističtější (nemyšleno ve smyslu krve, násilí a zvratků, ale v pravém slova smyslu), což by nebylo na škodu a mohlo z toho být něco ve stylu Sin nombre, klidně i s podobným koncem. I přes tuto maličkost je mi ale tento film mnohem sympatičtější, než třeba Taken (česky 96 hodin), které se možná zabývá podobným tématem a má podobnou příběhovou linku (chápejme jako záchranu členky rodiny před kuplíři), ale i přes svoji mnohem lepší technickou kvalitu a dražší herce je to stále jen slaboduchá akčňárna s přehrávajícím Liamem Nessonem. ()

netWoor

věřím, že podobné příběhy existují. Tomuto filmu jsem ale nevěřil nic. A závěr už byl vyloženě trapný ... ()

BDMarty007

Hodně drsné, syrové, kruté, od začátku do konce, ale velmi dobrý film. Atmosférou hodně připomíná třeba Amores Perros, k čemuž přispívá i výrazný Marco Pérez (Manuelo) v jedné z klíčových rolí. Dobré tempo a napětí od začátku do konce. A jde fakt o hodně. Ač je to americký film (byť se částečně odehrává v Mexiku) podobá se spíše kvalitní mexické produkci, konkrétně pak filmům Alejandra Gonzáleze Iñárritu, ať už kamerou a stylem, tak i nekompromisní krutostí scénáře. Scéna s Veronikou, kdy volá domů do Polska, co se dozví a co pak udělá, nahlodá víru v původně tušený happy end. Chmurné a smutné vyznění pak podtrhuje úplně poslední záběr filmu. Bohužel mě ale na filmu jedna věc rušila a to byl celý příběh Jorgeho s nalezením nečekaného spojence atd. Přišlo mi to jak naroubování klasického hollywoodského příběhu s velmi klišovitou postavou do toho mexického autentického pekla. I výrazově mi tahle část příběhu přišla nesourodá se zbytkem filmu. Celkově ale velmi slušné! ()

Lichty

Aj, tak tady se zrodil velký průšvih. Dementně napsané charaktery, prapodivná atmosféra a hlavně naprostá absence napětí dělá z rutinního scénáře naprosto nevěrohoudnou báchorku, které nepomáhá ani režisér svým až příliš starosvětským stylem. Detektiv Ray by navíc mohl v mžiku kandidovat na nejnudnější filmovou postavu všech dob. Jedna hvězdička za dobře namíchaný soundtrack. ()

mimozakon

Priemerná dráma, príbeh sa vlečie pomaličky k záveru, bez zvratov a akýchkoľvek dalších zaujímavých prvkov. Jediná zaujímavosť je náhľad do sveta obchodu s bielym mäsom. ()

Shanen29

Obchod s bílým masem zde je vyprávěn syrovým způsobem,ale pomalu se děj tříští až zapadne v laciný konec.Škoda,námět byl vcelku dobrý. ()

jojoping

Úvod, popisujúci ťažký život mexickej mládeže mi pripomenul slum z Ria de Janeira (Mesto bohov), alebo predmestie Johannesburgu (Tsotsi). Postupne, ako sa dej vyvíjal, pripomínal mi ďalšie a ďalšie filmy. Napriek tomu film na mňa pôsobil originálne a pútavo. Snaha poukázať na obchod so sexom neprekročila neúnosnú hranicu a moralizovania tu bolo minimálne. Nebyť niekoľko drobných nezrovnalostí a zopár veľkých nelogičností (ktoré na mňa pôsobili rušivo) mohol to byť vynikajúci filmík. ()

Mr.nachos

Ještě teď mi z toho běhá mráz po zádech. Je to zatraceně drsný film, reálný a pravdivý, ale bohužel konce bývají jiné než ve tomto filmu. Nicméně plný počet a místo v mé topce. ()

DJ Kritik

Dobré téma, ale nevyužitý potenciál. Je tu vidno, ako čosi škrípe, ale tá sa na to pozerať. Inak to, že sa to deje a ešte vo väčších rozmeroch je skutočnosť. Oveľa viac sa mi páčil film Whistleblower ()

Ilinoiska

Škoda, že ve filmu bylo tolik náhod, které by se v reálném životě těžko staly. Ale i tak dávám filmu 4 hvězdičky, protože myslím, že tohle téma si zaslouží pozornost. ()

yueh

Nebýt místy nelogického scénáře šlo by hodnocení mnohem výše. Takhle to i přes výborné aktuální téma, které je dobře zpracované, nejde. Nelogické chování postav a všechny ty souhry náhod nejde přehlédnout a smířit se s tím. ()