Třináctiletá Adriana je unesena obchodníky, kteří na lidském „zboží“ vydělávají milióny dolarů. Její sedmnáctiletý bratr Jorge se na vlastní pěst vydává po stopě únosců. Potká se s Rayem (Kevin Kline), texaským policajtem, kterého zločinci připravili o celou rodinu. Společně pronikají na nebezpečnou půdu sítě mezinárodních obchodníků se sexem mezi Mexikem a Spojenými státy. Pronásledování Adrianiných únosců je vede ze španělské čtvrti Mexico City až na tajnou internetovou aukci se sexuálními otroky v Americe. Musí vyhrát závod s časem než bude Adriana prodána a navždy zmizí v nelítostném podsvětí. A to je místo, ze kterého se vrací jen málo obětí...

Scénář k filmu (ne)lidský kšeft napsal Jose Rivera, který již má na svém kontě nominaci za scénář k filmu Motocyklové deníky. Příběh unesené dívky je inspirován článkem Petera Landsemana The Girls Next Door, který vyšel v New York Times Magazinu v roce 2004. Roli policajta Raye ztvárnil Kevin Kline, držitel Oscara za nejlepší vedlejší herecký výkon ve filmu Ryba jménem Wanda. (oficiální text distributora)

Andreas83

Film který tak trochu otevírá oči a s naprostou samozřejmostí ukazuje co se ve světě děje až vás napadá jestli je tohle vůbec možné a ono bohužel je. Možná obsadit trochu jiné herce a vyždímat víc emocí a bylo by zaděláno na pět hvězdiček. ()

zdenny

Téma podobné filmu "96 hodin". A já se netajím tím, že mám rád filmy, kde dle mého názoru jedni z největších hajzlů (únosci lidí a dětí) dostanou na prdel. Stalo se tak jiným způsobem než ve výše uvedeném filmu a i film byl trošičku jiný. Nicméně mám dobrý pocit z toho, že hajzlové, kteří se neštítí vůbec ničeho, dostali opět na prdel. Alespoň ve filmu. ()

MI-380

I tomuhle se říká Obchod, ale výstižnější název by byl: Zoufalá bitva s hnusáky největšího kalibru. S velkou pravděpodobností jde o drastické příběhy, které se bohužel opravdu stávají. Další důrazné připomenutí faktu, že se u nás máme víc než jen dobře. 70%. ()

BuryGol

A děje se to furt! Furt se obchoduje s lidma jako s rohlíkama. Úchyláci a pedofilové si vyberou slečnu, holčičku nebo kluka (prostě kdo co má rád) a užijou si. Hodně syrový drama o unesený holce a jejim bráchovi, kterej jí spolu s náhodně potkanym plodou jde zachránit ze spárů rusko-mexický party. Nebejt až moc kladnýho konce a až trapně jednoduchýho útěku přes hranice, bylo by to snad i za plnej. A taky nevim, jestli ta překupnice byla dcera nebo ne, to nám moh rejža vysvětlit. Každopádně je to hodně působivý, kór když se to opravdu děje. A stejně si ty ženský nedaj říct a budou se upisovat různejm pofidérním agenturám. Pak už jen uslyšej tu ohranou větu "Dejte mi Váš pas, prosím". ()

ZkuKol

Téma více než zajímavé, řemeslnost na výši, suprová kamera a slušná hudba. Jenže tvůrci se až příliš usilovně vyhýbají akci, jednoduché dramatičnosti a spádu a na závěr to pošlou do pekla stereotypním happyendem, sorry tomu říkám silně nedotažný, ač dobře rozjetý, projekt (přitom některé scény mají strašnou sílu). Kevin hrát umí, mexická část obsazení taky nezklamala, takže jde o škodu dvojnásobnou. Jorge má rád svoji sestru, setra je unesena, Jorge jí vyráží hledat, bude to dlouhá cesta - po všech směrech... 50% ()

DannyBoy80

Silné. Svět je prostě hnusný. Dobře napsané, dobře zahrané. Člověka to místy až znechutí, jaké zrůdy se po světě potulují a jak jsou obyčejní lidé najivní. Pohužel je to pravdivý obrázek našeho světa. Dlouho jsme takový film neviděl, naposledy snad Lilja. ()

Abiosis

*VÝLET V DODÁVKE* Počas filmu som z obetí nemal pocit, že by výrazne trpeli - skôr ich únos a transport na miesto predaja pôsobil ako nie príliš pohodlný výlet, kde vám delegát z neznámych príčin nechce prezradiť, aký program pre vás v cieľovej destinácii pripravil. Príbeh je zaostrený na vzťah mladíka hľadajúceho svoju sestru a chlapíka hľadajúceho svoju dcéru, a tento vzťah naozaj neponúka nič pôsobivé, skôr naopak: musíme byť svedkom hlúpych a otravných prejavov príliš uvraveného mladíka a príliš "správneho" muža (v jeho správaní cítiť takmer až niečo "sektárske"). Film obsahuje pár dobrých scén a jeden veľmi pôsobivý moment, ale to je príliš málo. Verdikt v 1 vete: Film o tovare, ktorý si nekúpite v akcii. 18.06.11 ()

Fauxx

ja nevim jak to popsat, film me celkove bavil, ale obcas mi proste prisel dej uplne nesmyslnej a lidi v nem taky... celkove jsem cekal vic... koncova zapletka taky nic zajimaveho neprinesla... ()

Oyer

Perfektní ! Především napínavé od začátku do samotného konce ! Výborně nastíněný současný společenský problém. Během snímku nestačíte vydechnout ! Možná to ani nemusel na konci skončit happyendem. O to jsou pak trochu silnější dramata: Je třeba zabít Sekala, Město bohů, Hořký měsíc a další... Také si myslím, že film je spíše na jedno podívání. Přemýšlím, že se z dotyčné problematiky dalo vytřískat víc, ale i tak je to vcelku silný příběh. ()

mira007

Obchod se ženami je asi jeden z nejodpornějších, takže pokud se ta látka zpracuje kvalitním filmovým způsobem bude to film, který na člověka má opravdu silný dopad. To není bohužel tenhle film, který sráží mnoho nelogických nesmyslů ( Polka zadržená na hranicích a vrácená jako Mexičanka? prodej holek přes internet a pak platba v hotovosti v nějakým baráku uprostřed města, lustrování zákazníka, když už je u pachatelů a oběti - trochu pozdě ne? atd) a to nemluvím o tom, že na realističnosti ubírá to, že navzdory odpornému surovému tématu se bál režisér ukázat byť jen bradavku, aby to náhodou někoho nešokovalo? Pokud bych chtěl vidět realističtější mechanismus obchodu se ženami pustil bych Obchod s bílým masem (2005), ikdyž i ten má pár amerických korektních brzd, pokud bych chtěl vidět něco syrovějšího vycházející ze skutečnosti dal bych Sex traffic (2004) nebo Informátorka (2010) a pokud bych chtěl vidět něco, co mi přiblíží realitu a zvedne se mi žaludek tak si dám finskou Očistu (2012), který má sice jen pár minut o obchodu s lidmi, ale tam člověk mrazivě pochopí asi všechno to ponížení, beznaděj a důvod proč není jednoduché z tohoto byznysu vyskočit ikdyž má šanci. ()

krusty2

Nechapem ako niekdo moze dat tak skvelemu filmu 1*.Podla mna je toto film hodny oskara a konecne som spokojny aj z neakym filmom v ktorom si zahral Kevin Kline.Proste odporucam kazdemu kdo ma rad filmy typu Hotel Rwanda,Crash a podobne. ()

bolan

Drně a syrově natočené drama věrohodně zobrazující brutální trh se sexuálními otroky (především dětmi), kteří jsou (Ne)lidsky unášeni a prodáváni v podsvětí, ze kterého není cesty zpět. Celkem mě to vzalo ! ()

piranha

Ten film měl úžasnej nástup. Všechno, co se dá shrnout pod pojem Ciudad de México, podbarvený písničkou skvěle vyjadřující místní barvitost a temperament. Což mu z mýho pohledu přidalo tak půl hvězdičky. Líbilo se mi jak prostředí, tak mexický postavy v čele s Adrianou, tzn. Paulinou Gaitan. Všudypřítomná korupce, korupce a zase korupce, to byly realistický prvky. A pokud někdo tvrdí, že Cesar Ramos přehrával, nutí mě to ptát se, jestli už někdy viděl, jak se běžně chovají Mexičani. Na tom byly dost dobře vidět právě ty rozdíly, který odlišovaly „gringos“ od „mexicanos“. Nemůžeme prostě všechno soudit podle našich měřítek. Ale na druhou stranu musim říct, že takhle to dopadá, když chtějí Američani točit o Mexiku. Ne, fakt jim to nejde. Občas nějakej ten americkej akční prvek vloženej někam, kam se absolutně nehodil, veskrze pohádkovej konec se ke zbytku filmu taky příliš nehodil a celkově si myslim, že si ten námět zasloužil trošku lepší zpracování. Ale těším se, až přijde film, kde bude stokrát zpracovávaný téma překročení mexický hranice konečně na úrovni. ()

zahadum

Vo filme je kvantum nelogických náhod a vecí nad ktorými sa dá zamyslieť ( z Mexika do NY to trvalo nejak krátko ) ale film je brutálne realistický a postavy sú živé a skutočné....scéna burza človeka je niečo čo tak skoro nezabudnete. ()

Bozvav

Velmi působivý snímek, u kterého je na škodu jedině trochu popatlaný závěr s aukcí. Jinak vše velmi působivé. Nelze dát méně než 80%. ()

FilmWave

Dobře natočené drama na velmi silné téma se nevystříhalo většiny klasických filmových chyb - únosci se chovají nelogicky, hlavní zvraty jsou o tom, že někdo někoho náhodou potká v bistru, něco zaslechne za dveřmi, moc patosu. Na druhou stranu téma, reálie a Kevin Kline jsou maximálně přesvědčiví. ()

sandis

Kvalita sice mírně pokulhává, ale stojí za zhlédnutí.... 50-100 tis. ročně z Mexika do USA - zotročeno, donuceno.... ()

Rockerman

Téma filmu se dotýká jedné z mnoha bolestí současného světa a to obchodu s lidmi, především se ženami. Bohužel film však podle mne není dobře natočen. Nevím, jestli to byl záměr, natočit to tak nějak civilně, naturisticky, ale to se fakt tady nepovedlo. Jorge pátrá po unesené sestře z Mexika a pomocí amerického policisty se dostane až do New Jersey, kde se má konat dražba oné dívenky. Celá ta anabáze však působí dost nevěrohodně a je to tak nějak málo dramatické. Navíc na tento děj je našroubován ještě příběh zmizelé dcery onoho policisty, kterou marně hledá a to je už opravdu zbytečné. Chtěl jsem dát dvě hvězdy, ale závěr je přece jen trochu lepší a tak ještě jednu přihazuju a ruce pryč od toho. ()