Ve snímku Případ číslo 39 má sociální pracovnice Emily Jenkinsová (Renée Zellwegerová) pocit, že už viděla vše… dokud nepotká desetiletou Lilith Sullivanovou (Jodelle Ferlandová) a její kruté a nebezpečné rodiče. Emilyiny nejhorší obavy se potvrdí, když zjistí, že rodiče Lilith se vědomě snaží své jediné dceři ublížit. Emily, která se bojí o Lilithin život, požádá o pomoc detektiva Mikea Barrona (Ian McShane) a nabídne děvčátku útočiště u sebe doma, zatímco pro něj hledá dokonalou pěstounskou rodinu. Když už to vypadá, že se Lilith pod vedením Emily a psychiatra (Bradley Cooper) konečně dočká milujícího domova, ukáže se, že dívku obklopují temné síly, a Emilyina snaha ji chránit rozpoutá ještě větší hrůzu. (HBO Europe)

Lukoboss

Přestože to na začátku může vypadat celkem slibně, rozhodně to tak dál nepokračuje a dobrý to není. R. Zellweger moc v oblibě nemám a ani tady si moje sympatie nenašla. Snaží se, ale ono to nejde, ten její výraz ve tváři prostě nesmaže. Co je ovšem ještě podstatně horší, je výkon malé J. Ferland, která tak možná nejdřív nepůsobí, ale po čase začne lézt neskutečně na nervy a její přítomnost ve filmu se stává takřka nesnesitelnou. Navíc se přidá pár ujetých a nelogických situací (težko se to popisuje, abych nedal spoiler, ale to poznáte sami, co jsem tím myslel) a už je jasný, že se tenhle snímek nedostane ani na průměr. ()

SkyLukey

Film jaksi ze začátku ke konci gradoval opačným směrem, než by měl. Case 39 je dokonale prozíravý film s klasickou zápletkou coby (ne)vynné holčičky tríznitelky. Renée jako herečku moc nemusím, a jako hororovou herečku už vůbec ne. Raději ji uvidím (respektive neuvidím) v anglických čajových romantických dýchankách (Miss Potter). Celkově na Orphan nemá ani z daleka. ()

Spike23

Jak vidím, tak autor je očividně velice originální, když je zlo ztvárněno jako malá černovlasá holčička se jménem Lilith... A když už, tak nechápu, jak někdo může bejt tak blbej, aby si jí i přesto vzal domů. Snad i filmové postavy musely někdy vidět nějaký film, ne? :-) A je tu srovnání s Orphan : 1) Orphan je jedinečný ( mimochodem ) 2) Narozdíl od něj je Case 39 absolutně bez jakéhokoliv vysvětlení, kdo vlastně ta Lilith jako má být 3) Dále narozdíl od něj jsou zde pouze už tak 30 let ohrané scény převzaté z jiných hororů, které už pořádně dokážou nudit 4) Nějaká kriminální atmosféra se v žádném případě nemůže rovnat atmosféře běžného života nebo rodinnému domu v lesích daleko od civilizace. Jednou se na to koukat dá, ale stejně se jedná o pouhý kopírák se sympatickou hlavní rolí. ()

Jane18CZ

Ten film byl dobrý, nechtělo se mi dát 4* ale ani 3. Možná kdybych neviděla Orphana, dala bych 4. Film měl spád a neočekávalo se od něj kdo ví co, takže jsem si ho užila :-) ()

Wicky

Mrazivé,tajemné a hlavní postave v podání malé holčičky která není tak nevinná jak vypadá je super..Stojí to za shlédnutí.85% ()

Michelle75

Chtěla jsem dát jen 3***, protože už dříve, než v polovině prokouknete, včem tkví zakopaný pes toho všeho prapodivna, jenomže i přesto si film drží až do konce docela slušnou dávku napětí a o to přece v hororu jde. Renée Zellweger nehraje špatně, ona je taková všelijaká vždy, ale ta její hlava vážně působí k tomu tělu nějak opuchle, čím to asi bude. ()

Testament

Byl jsem posranej až za ušima a bál se jít pomalu vychcat... Film, který má mouchy, přímo teda masařky, ale je tak napínavý, že jsem neměl problém nad tím přimhouřit kukadla a s očima nalepenýma na obrazovce vydržet až do konce, který mi přišel, osobně, malinko uspěchaný a stylem typu: "Rychle tam šoupneme titulky a zavřeme divákovi hubu". I tak se jedná o něco jako Orphan, Zellwegerová mi nevadila a jako herečku ji přitom nemusím...Pěkný, napínavý horor, který doporučuje skouknout 10 posránků z devíti při zhasnutých světlech o půlnoci... ()

BlackTom

Celkom slušná ľakačka okorenená znepokojivou atmosférou a malým roztomilým parchantom, ktorého nelze nemať rád. Keby to malo trocha neprevarenú pointu a hral tam iný, než prepitý ksicht Zellwegerovej, šiel by som aj vyššie, za tých pár zvratov a tradične skvelého McShanea si to však ľahký nadpriemer vyslúži. ()

iXtr3m3

Novodobý Omen v modernom spracovaní? Tak toto môžem. A hodnotenie prispôsobujem filmu ako takému a vôbec nie hereckému prejavu postáv, nakoľko Cooper bol v dobe natáčania ešte neznámy, čo spôsobilo odsunutie premiéry až po prvom Hangoveri. Ale to nič nemení, že to bolo fakt démonické. Dobrá práca. ()

MareT.

Super horor, ktery se tvari na zacatku uplne jinak nez ve skutecnosti je. Sice to vsem po chvilce dojde, ale i tak stoji vsechny slozky filmu za to. Na Zellweger si po chvilce zvyknete, mala holcicka hraje taky paradne a mistama jsem mel i husi kuzi, coz se u filmu takoveho razeni dlouho nestalo. A jinak scena se srsnema se kapitulovala na scenu filmu a od uplneho hodnoceni me deli jenom poslednich deset minut, kdy film uz nehraje ty same housle, jako cely film. Lekacky jsou paradne nenucene a prirozene. ()

AngiS

To byl ale hnusnej hysterickej harant. Se poslední dobou všichni zbláznili s těmi horory s dětmi, ne :D Ne, že by mi to vadilo :) ()

Holina

Tento typ hororu můžu. Trochu to připomíná Omena. Alvart je evidentně talent, takže po vydařeném Pandorum a právě případu 39, se rozhodně chystám i na Antibodies. ()

cab

Az na prepalene trapny a kvapikovy konec se jedna o prumerny horor o posedle holcicce snazici delat lidem ze zivota peklo. Bez inovacnich prvku s jednou znamou tvari v hlavni roli, u ktere nechapu jestli si precetla scenar nebo jak se na potapejici lod mohla dostat, se dobre horory natocit nedaji. 40% ()

Hanys_

Case 39 je případ (na papíře) celkem zajímavé zápletky, která ale na plátně působí dost nezáživně a hlavně naivně. Docela mysteriózně zní i fakt, že se při natáčení dali dohromady Bradley, kterému fandím už od Wedding Crashers a Renée...Co ten chlap na ní vidí?? 4/10 ()

dopita

Tuctovej horor kterých už bylo... Neoriginální a velmi fádní film, kterej nepřekvapí vůbec ničím. Opět velmi nesympatická Renée Zellwegerová mě tentokrát vyloženě srala a kdyby chcípla po dvaceti minutách, vůbec nic by se nestalo (pravda je, že trapnej dabing Martiny Hudečkovej ji vůbec nepomáhá). ()

Junglista

Libová psychárnička. Že to neni první film s timhle tématem je mi fuk, až bych skoro tvrdil, že je tu docela podhodnocenej. Lilith je ultimátní svině (výborně zahraná) a hlavně ke konci pěkně hraje na nervy. I když se považuju za dost otrlýho, tady mi párkrát příjemně přeběh mráz po zádech. ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...