Po je mladý nemotorný panda, který vypomáhá otci s roznášením jídla v restauraci, která je vyhlášená svou jedinečnou nudlovou polévkou. Po obdivuje kung-fu, jeho idoly jsou Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije a Tygřice, mistři kung-fu, kteří pod vedením mistra Shifua ochraňují Údolí míru. Říkají si Pět postrachů. Jednoho dne má Shifuův učitel, starý mistr Oogwai, vidění, podle kterého obávaný Tai Lung unikne z vězení a přijde se do údolí pomstít, neboť mu velmistr Oogwai kdysi odmítl předat Dračí svitek, o kterém se říká, že obsahuje tajemství nekonečné síly. Je tedy třeba vybrat nového Dračího bojovníka, který by se Tai Lungovi postavil. K všeobecnému překvapení velmistr Oogwai vybere právě Poa. Po tedy začíná s tréninkem. Mistr Shifu se ho nejprve snaží odradit, stejně jako Pět postrachů, neboť se zdá, že Po není schopen se naučit ani základům bojového umění. Pak se však Shifuovi za pomoci motivace jídlem podaří vypaseného Poa naučit sice improvizovanému, ale účinnému bojovému stylu. Když Tai Lung dorazí, Shifu chce vyjevit Poovi tajemství Dračího svitku, ukáže se však, že svitek je prázdný. Mezitím zkouší Tai Lunga zastavit Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije i Tygřice, ale silný Tai Lung je jednoho po druhém porazí. V zoufalství nařídí mistr Shifu evakuaci údolí s tím, že se pokusí Tai Lunga zadržet tak dlouho, jak jen to půjde. Po se setká se svým otcem, který mu vysvětlí, že věci se stanou výjimečnými, pokud lidé věří, že výjimečné jsou. Po pochopí, že toto je princip Dračího svitku... (TV Prima)

Kanibal

Výborně! Nejlepší 3D animák od Dreamworks. Vtipné, promyšlené, dotažené, technicky vynikající! Tématika čínské mytologie dodává filmu šťávu a konečně mám pocit, že nejde jen o malovaný hloupoučký road movie. ()

klúčik

Nemal som veľkú chuť sa dívať na tento film. Ale moje deti ma prehovorili. Film ma zabavil a mal som dobrí pocit s tohto filmu. Perfektná animácia , hlavne tie spomalené zábery. 75%. ()

killjezor

Moc velké ambice, které zůstaly nenaplněné, příběhově je to béčko jako řemen. Některé pasáže jsou vtipné, ale i od animáku bych čekal více inovací. Jako hraný film by neměl vůbec šanci. ()

Rudinsky

Dreamworks má na rozdiel od Pixaru jedno eso v rukáve - dokáže natočiť dejovo atraktívne animáky, ktorých funkčnosť nespočíva iba v milých očičkách a chutných zvieratkách, ale predovšetkým v silnom motíve a skvelej akcii. Oscara to nedostane, ale.... To je asi tak všetko - bojové sekvencie majú drajv, aký nevidieť ani u hraných filmov, stopáž zadrháva iba jemne a názov servíruje presne to, čo sme si vydedukovali - s niekoľkými perfektnými direktmi na dospelé, po akcií bažiace publikum. Hoffmanova postavička jasne vládne (no dobre, korytnačka jej šliape na päty), Black, keď ho nie je vidieť, OK, a choreografia, zostavená pre animované zvieratá (!!!) proste nemá chybu. Úprimný, takmer sto percentný zážitok. Instantnú polievku s rezančekmi a "tajnou prísadou" zmastíte aj bez zaliatia, a ešte vám k tomu bude hrať Zimmer. ()

Herráček odpad!

Je libo obhajobu amerického obžerství..? Prosím... Je libo pohádku o tom, jak nemusíte udělat vůbec nic a všichni vás budou zbožňovat za to, co jste zvládli omylem..? Prosím... Ale proč to cpát hned těm nejmenším jako opravdovou pohádku? Nepopírám, ten film má svoje kvality... A vlastně jsem se místy i bavil, ale nebýt to zpracováno američany s obhajobou jejich životního stylu, bylo by to někde jinde... ()

Han22

Bojující panda není pro mě jako fandu Tekkena nic nového. A úpřimně nic nového nepřináší ani tenhle film - vážně pojatý příběh je sice fajn a pětice zvířat jako ztělesnění pěti základních stylů taky potěší. Jsou tu i geniální scény, jako útěk z vězení nebo boj na mostě. Na druhou stranu panda celej příběh vytvrvale shazuje svými vtípky a pokaždý když jsem se začínal vžívat do vyprávění přišla další infantilita. Panda se kung-fu do konce filmu doopravdy nenaučí a vyhrává spíše náhodou, což mi dost zkazilo i finální boj. Já nevím, nenadchlo mě to, nejspíš možná nedokážu překousnout, že si někdo takhle utahuje z mého oblíbeného žánru, ale pro mě průměr. ()

SjamK

Panda kličkoval před klišé co se dalo a musím říct, že se mu to docela dařilo. Hlavně co se vtipnosti týče, nedopadlo to zas tak špatně. Rámec příběhu sice standard, ale mělo to spád a bavila jsem se. Mohlo být líp, ale i mnohem hůř. Dávám slabší čtyři. ()

Ragdoll

Třicátá šestá komnata Shaolinu se z bojovky sedmdesátých let digitálně upravila, přibyl jeden obézní hrdina a několik velice známých hlasů a vyšlo z toho geniální dílo. Je originální, akční, vtipné, se skvělou animací, úžasným hudebním doprovodem a sympatickými postavami (až na Taj Langa, samozřejmě). Je to nový klenot mezi kreslenými pohádkami, ale sám mohu říci, že bez problému dokáže zaujmout i dospělé, na rozdíl od celkem přeceňovaného Shreka. A řekněte mi, kdo by nechtěl ovládat Wu-Šiho kleště! ()

Nassau

Příjemná blbina. Stačí pár dobrých nápadů, příjemně imbecilní hrdina, známé hlasy a Zimmer s Powellem a máme o poměrně solidní zábavu na volné odpoledne postaráno. (70%) ()

Loki_Six

"Quit, don't quit... Noodles, don't noodles... You are too concerned about what was and what will be. There is a saying: yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present." ()

Zagros

Další z mnoha amerických animáků, které chrlí filmový průmysl jeden za druhým. Je to jednoduché, když to stále vydělává, stále jich bude přibývat jako hub po dešti. Bohužel na kvalitě je to znát. Tvůrci se sice snažili ozvláštnit snímek alespoň méně okoukaným prostředím, ale jinak je to neustále kopírování jedné osvědčené (rozuměj vydělávající) šablony. Neustále podobná parta postav, dokola stejný příběh, opakující se vtípky, pořád stejné výrazy v obličeji (vyvalené oči) a je jedno jestli je hlavní postava člověk, robot, zvíře, hračka… Svět asijských bojových umění je sice sám o sobě atraktivní, ale Kung Fu Panda mi přijde jako jeho nepodařená parodie. Viděl jsem toho už poměrně dost a s Pandou jsem se na jedné vlně rozhodně nesvezl. Velmi slabé dvě hvězdy, to ještě přivírám obě oči, protože jsem dospělý a animák je především pro děti. Nakonec se ale musím poklonit marketingu produkčního týmu, ač jde o podprůměrný a chtělo by se napsat až genericky vytvořený animák, bylo ho všude plno, viděl ho skoro každý a dočkal se řady pokračování. Těm se ale sám určitě vyhnu. ()

xmozek

Přéjemný animák, u terého stačí sednout a vyponout a jen si uívat tohle povedené dílko. Mimochodem poslední bitva je dost zábavná. ()

Peiper2

Docela povedený animák, který sice nedosahuje v mých očích kvalit Toy story nebo Ratatouille, ale na druhou stranu je mnohem lepší než průměrná Doba ledová nebo Madagaskar. Zajímavý nápad; děj, který má spád a roztomilé postavy jsou hlavní přednosti. Navíc oproti jiným animovaným filmům je tento film i v pár scénách docela násilný (útěk Tai Lunga atd.), takže může zaujmout nejen dětské, ale i starší diváky. 80% ()

B4TM4N

Strašná slátanina. Místy se tváří jako seriózní kung-fu film, s címž ovšem poněkud nekorespondují pošahaný zvířecí postavy, o kterých si zřejmě euroameričtí animátoři myslí že jsou nejen pro kreslený film nepostradatelné, ale také vtipné - inu, doba se od časů Vilíka Šejkspíra změnila a někteří lidé by si představovali od komedie něco i více důmyslněji vtipného, než že se v ní na scéně objeví pes (zde tedy, abych nehanil, inovativní panda). Jinak přiběh je typická americká forrestgumpovina: Jsi looser, a stejně budeš (Burger)king! Jedna hvězdička za animaci první minuty v tradičně asijském stylu. ()

baXter

Tak Kung-Fu Panda mě zrovna neoslovila. Animaci nemohu nijak kritizovat, ta je vskutku brilantní ale scénář, příběh a průběh děje se mě zjevně pokoušel unudit. Za celý film jsem se asi třikrát usmál (akupunktura byla luxusní), ale jinak jsem jen zíral na klasickej flák: "Jeden špatnej, jeden dobrej (ale zato nevšední) a spousta humbuku kolem." Pro děti určitě skvělý, pro mě pouze překousnutelný. ()

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,… (více)

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z… (více)