Andělé a démoni

• USA Angels & Demons (více)
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

Yellow23

Čítala som aj knihu a po zhliadnutí filmu, tvorcom "gratulujem" že vytvorili úplne iný príbeh, aj keď je napísané - podľa predlohy. Mega nuda. Okrem tej nudy sa tam nachádzali aj klasické americké hrdinské scény, ktoré boli mimo reálneho života. Avšak ani kniha nebola bohviečo. ()

jaHanicka

Jestli jste četli knížku a těšili se, jak si hollywood poradil s filmem, nekoukejte na něj. Kromě Hankse a hudby není o co stát, příběh je očesanej až hanba, já být v kůži Browna, tak scénáristy popravím dlouhou a bolestivou smrtí. U několika filmů podle knih od Kinga jsem se přesvědčila, že jde i obsáhlou knihu smysluplně zfilmovat, nicméně tady se to podle mě rozhodně nepovedlo. ()

kuliferdiik5

Film určitě předčil Šifru, ale bohužel se hodně vzdálil od knižní předlohy (ostatně stejně tak i Šifra a jen čekám, jako moc odlišný bude Ztracený symbol), což je docela škoda, jelikož všechny knihy jsou velice kvalitní a děj nepůsobí vůbec opakovaně, jako tomu je ve filmu. Ve filmu vynechali podstatnou část důležitých informací z knihy a uměle navozený happy-end byl dosti zbytečný, jelikož filmů s happy-endy už bylo až až, a navíc si myslím, že kniha měla mnohem uspokojivější happy-end. Bohužel Šifra byla natočena dříve než Andělé a Démoni, takže to nejspíše přeformulovat museli. Kdyby se drželi knižních předloch a zfilmovali je v jejich správném pořadí, filmy mohly být o mnoho kvalitnější. ()

jubesaja

Tady už se scénárista nedržel "otrocky" knižní předlohy, jak píše golfista u Šifry. Naopak, zapojil vlastní invenci a měnil a měnil. Bohužel ve srovnání s knihou u mne film opět zdaleka neobstál. ()

bratr_jezek

Film nabízí akci, napětí, detektivní pátrání, trochu té historie, zajímavou lokalitu i oblíbeného Toma Hankse, ale úspěchu Šifry to nějak u mne nedosahuje. Zase se tu míchá historie s fabulací autora předlohy, tentokrát ale máte pocit jisté přitaženosti za vlasy. Navíc tu máme trochu již jednou použitý výběr hlavních hybatelů děje - šifrolog, kráska v nesnázích, nepříjemný polda, záhadný drsný vrah a jeden člen církve, ze kterého se vyklube pěkná sketa - vzhledem k popularitě Šifry není zase tak obtížné ještě před závěrečným odhalením zjistit, kdo to je. ()

KristKrist

Film Andělé a démoni je v mých očích o něco slabší,než Šifra mistra Leonarda,ale líbilo se mi to. Dle mého názoru si tento film zaslouží o něco vyšší hodnocení,protože si nemyslím,že by to šlo natočit lépe. Není to dokanalé dílo,ale pokud máte filmy tohoto typu rádi,nemůžete se nudit. ()

kjama

Ono by to možná mohlo být na dvě hvězdičky. To bych ovšem nesměla číst knižní předlohu. Co je v knize pochopitelné, ve filmu je překroucené a nedává smysl. Ve filmu nejsou vysvětleny charaktery hrdinů a tedy absolutně nechápeme motivy jejich jednání. Co vůbec chtěl camerlengo, proč jednal, jak jednal? Ohrožení a nebezpečí, které je v knize cítit film postrádá. Co to proboha ta ženská dělala s tou bombou, proč se vůbec nikdo nebojí o desetitisíce lidí tam na náměstí...? Ne, na tento film bohatě stačí jen jedna hvězda... ()

Elmont

Film Andělé a Démoni podle knižní předlohy Dana Browna se povedl (dle mého osobního názoru) více než Šifra mistra Leonarda. Jsou zde skvělí herci, Od Hankse až po Skarsgårda. Film má lepší tempo, obsazení i téma. Knižní předloze se vyrovnat nemůže, ale to žádný film, nevím, kdo by dokázal natěsnat 400-500 stránek knihy do dvou hodin filmu. Chybí tu určité scény i zápletky, ale ty se do filmu už prostě nevešly. Celkem mě překvapilo, že má tak nízké hodnocení, ale tak co... Ne všichni máme stejný vkus. ()

Aimeel

Super film, dost i naučnej... S knížkou se sice trochu liší, ale podle mě je film fakt lepší... Přesně jako ostatní díly ()

Tempter

Ještě debilnější než Šifra. Škoda slov, čárek i teček. Hans by se měl zamyslet, jestli by občas neměl skládat hudbu bez filmu. Beztak to tak bylo. ()

BH7

Nabušená podívaná plná akce, dobrodružství, tajemna, papalášství, vražd, podvodů a intrik. Skvělé vykreslení náboženství a církve. Určitě se mi i moc líbilo herecké obsazení - zvlášť pak Ewan McGregor, (o Hanksovi nemluvím). Nejlepší byl však dějový uzel na úplném konci filmu, totální převrat, který by mě opravdu nenapadl. Nechal mi na duši jizvičku, která mi určitě nedovolí na film zapomenout. ()

topol999

Tento film jsem viděl poprvé v autobusu, když jsme se vraceli z Říma. A v tu dobu, když ještě znáte všechna fakta, tak se vám na to hned lépe kouká.... Napětí bylo dost, akce také a hlavně to gradovalo Zimmerovou hudbou. Hanks hrál opět výtečně a McGregor ještě lépe!! 95% ()

SeeSaw

Zbožňuju Řím, zbožňuju Toma Hankse, zbožňuju Hanse Zimmera a na Rona Howarda coby filmaře nenechám dopustit. No tedy pro tentokrát ať se do země propadnu, ale těm chlápkům se to fakt nepovedlo a to že každý jeden z nich má jedinečný um ve svém oboru. Vlastně ani nevím co přesně mi tam nesedlo, protože finále bylo lepší než celý zbytek filmu. Pravděpodobně samotná předloha byla slabá a předvídatelná a filmové podání ji jen přerýsovalo na požadavky průměrného diváka. Za mě to je pouze mrhání časem několika vynikajících umělců. ()

Btmn.99

OBSADENIE: 10/10 HUDBA: 10/10 EFEKTY: 10/10 AKCIA: 10/10 DOJEM: 10/10 II Tak toto ma neskutočne chytilo. Film akoby nakrútený presne pre mňa. Dan Brown stvoril fenomén a Ron Howard ho len podškrtol o nič horším filmovým spracovaním. Herci úžasní (Hanks a McGregor na Oscara), soundtrack bezkonkurenčný a dokonale pasujúci už k bez tak tajomnej atmosfére filmu. Porovnávanie s predlohou nieje na mieste pretože obe verzie majú čo to do seba. ()

Normanko

Keby som tvrdil, že sa jedná o najlepší film, ktorý som kedy videl, tak by som klamal. Ale keď poviem, že sa rozhodne jedná o dobrý film, tak to už pravda je. Môžno nie tak dobrý, ako prvý diel, ale dokáže upútať. Ako v takmer každom filme tu figuruje istá naivita, ale výnimočne ju filmu odpustím, pretože mi nekričí o do očí... teda nie úplne. Ja vo filme tohto žánru hľadám atmosféru, ktorá tu bola dobrá. Hľadám napätie a miestami som napätý bol. Najlepšie bolo finále, ktorého zvrat bol výborne vymyslený aj natočený. Možno to nie je dokonalý film, ale ruku na srdce - také sa dnes skoro netočia. ()

adelfilm

Vice akce a děj odehrávájící se v prostředí které jsem navštívila, mě k tomuto filmu poutají. Musím taky zmínit úžasně ztvárnění hlavní role. Zápletka je velice zajímavá a propojená, jak s historií tak z dnešní dobou.:D ()

PowPow

Líbilo se mi, že to nebylo jako klasické dvojky úspěšných filmů - víc vystřílených nábojů, bizarnější porušování fyzikálních zákonů, a tupější, ale o to velkolepější děj. Naopak, ta komornost, kdy se všechno odehrává na pár metrech a mezi několika aktéry, to mě příjemně překvapilo. Bohužel ty "detektivní" výmysly působily jako až moc přitažené za vlasy, ztratil jsem se v tom a už mě nebavilo to sledovat. Navíc kdyby unesli čtyři kardinály, pracovaly by na tom špičky italského jednotek, ne jeden záhadolog a parta bezradných bodyguardů. Se závěrečným zvratem se vytrácí poslední zbytky logiky. To téma je super, provedení se mi taky líbilo, ale překombinovaný děj to celé stáhl dolů. ()

LEFTFLANK

Z momentálne natočeného tria ma táto časť najviac zaujala. Dokonca ten záver bol dosť nepredvídaný (u mňa) sadlo mi to na notu neuveriteľným spôsobom. Dlho som si Browna odkladal lebo to nepatrí medzi obľúbené žánre - detektívky mám rád ale toto už sú častokrát len konšpiračky a na rozdiel od jednotky kde sa strašne kecá o histórii církvi a pod. tak dvojka sa usadila rovno v kvadrante Rím-Vatikán ale tentokrát sa už nekecá o tajných zoskupeniach ale už sa priamo hľadajú dôkazy - tento priamočiarejší ťah sa mi z celej doterajšej série páčil najviac. Navyše s pre mňa nečakaným koncom. Inak stavba, priebeh a rozuzlenie opäť ako cez šablónu, nechcem urážať D.B. ale nie je to majstrovské dielo aj keď sa v ňom na mnohé iné odvoláva :) u Zimmera navyše po toľkých úžasných OST-čkach začínam mať pocit, že mu ušla múza alebo má proste svoju manieru (nemyslím v negatívnom zmysle - niečo ako u maliarov - svojské ťahy ktoré sú viditeľné na viacerých aj nesúvisiacich dielach) ale to majú viacerí, R. Howard nijak nepredčil ale štandard odvedie super, kasting podobne ako v jednotke nabušený hviezdami aj keď možno nie najdrahšími: 75% ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)