Kaw

všechny plakáty

Jediný den zbývá šerifovi Waynovi k tomu, aby se odstěhoval z malého městečka. Začátek průměrného a nudného dne, se změní v boj o přežití, když městečko napadne hejno krkavců. Není kam utéct, kam se schovat, krkavci útočí stále víc… Film je označován za přímého následovníka Hitchcockových „Ptáků“. (oficiální text distributora)

stration

Jedna hvězda navíc za Seana Patricka Flaneryho a jeho jakš takš pokus o hraní. Jinak ale bacha, ať z toho nezačnete krákat. ()

lioncel

poctivé současné ´B´éčko jako když vyšije .. obsahující všechny předepsané ingredience tohoto žánru : klasický americký zapadákov .. v něm jeden sympatický šerif jménem Wayne, který z lásky ke své vzdělané partnerce zrovna končí ve funkci .. trošku na první pohled nepřátelský řidič školního autobusu, ale ve skutečnosti vlastně oblíbený místní podivín jménem Clyde .. dále tři pohledné studentky, první dvě připravené k obětování, tedy – drzá, hloupá a hodná, ta poslední samozřejmě přežije .. pár dalších místních figurek, z toho některé určené také na odpis .. dále vlčák, co to nebožák také odnese .. a hlavně desítky, možná dokonce stovky zlých, masožravých havranů, kteří se chudáci nakazili nemocí šílených krav a ke své smůle to odnesou na závěr také .. tedy samozřejmě až na pár výjimek .. jak se ukáže při samotném závěru filmu … ()

Martin741

Patlanina prveho stupna, ktora vykrada Hitchcockovu klasiku o vrazdiacich operencoch. Jo a Sheldon Wilson je reziserska lama. 5 % ()

cariada

V podstatě remake filmu Ptáci.Mě osobně se líbí víc než ten starý,pěkně ponurý.Velice mě pobavila zápletka,ale na druhou stranu je to celkem logický vysvětlení. Prostě normální horor,který nenudí a nechá se na něj dívat. ()

demented

Vrany rezignovali na povolávanie mŕtvych duší späť na zem a tentokrát vykonávájú špinavú prácu pekne ručne stručne resp. zobákovo. Film o tom, ako kŕdeľ šialených vrán terorizuje jedno malé vidlácke mestečko. ()

Všivák

Ptáci nakažení nemocí šílených krav jsou pozoruhodně inteligentní a krvelační. Koho by to napadlo. Za to si to ty tři hvězdy zasluhuje. To jsem nežral. ()

jefff

Vynikající obal, lákavé téma, inspirace Ptáky. To byly důvody, které mě vehnaly do spárů KAW. K mé lítosti se tvůrcům povedl snímek jen napůl. Výběr herců byl špatný (ačkoliv stejně moc prostoru žádný neměl), ani jedna postava nestála za nic. Byly to pouze takové figurky a potrava pro havrany. Samotní havrani zabijáci byli slušně udělaní, některé záběry byly vážně povedené, jiné méně. Chvílema byla i vytvořena slušná dusná atmosféra, ale chtělo to více talentovaného režiséra a propracovanější scénář. Škoda. Snad příští "ptačí" horor bude povedenější. ()

Forsberg11

Nechutný film, a to nemyslím brutálnimy scénami, ktoré tam nie su. Niektorí ľuda by proste nemali točiť filmy, a už vôbec nie horory. Konanie postav je snáď najprimitívnejšie aké som v horore mohol vidieť. A ta pointa? Ooo môj bože... Nikdy viac ()

Adramelech

Námět je obšlehnutý – všichni víme od koho – a řemeslné zpracování filmu je docela dobré; nejlíp hrají krkavci za občasné podpory počítače. Původní klasická hororová povídka Ptáci má však mnohem lepší atmosféru: děj se zpočátku rozvíjí pomaleji, ale zároveň jaksi hrozivěji, ptáci nejdřív nikoho nenapadají, jenom se shromažďují, a když přejdou do akce, není jasné, proč jim luplo v těch jejich ptačích mozcích a oni začali útočit na lidi; to tajemství je fajn, neboť poskytuje dostatek prostoru pro vznik atavistického strachu a pro rozvoj s ním spojených fantazií, v povídce jen lehce načrtnutých. Tady do toho zamíchali náboženskou sektu, která neoznámila úhyn infikovaných krav, jejichž maso pak žrali krkavci atd. Nabízím jiné vysvětlení: krkavci se nasrali, že si je lidé pletou s havrany, a rozhodli se udělit lidem lekci. Obdobně by se mohli namíchnout i potkani, že je lidé zaměňují s krysami, a jít to pořešit. To by jistě nebyl marný film. ()

venom14

Nic moc,kdo má rád Hitchcockovy ptáky,dá asi odpad bez rozmyslů.(ptáci se mi taky líbily)Ale až taková sračka to nebyla,sice hrozné animace ptáků a herci,ale nejvíce mi ve filmech vadí,když je tam někdo věřící,kdo všem cpe,jak je vraždění zvířat nějaká boží vůle. ()

ujec odpad!

Scenár - katastrofa, triky taktiež, jednanie osôb vo filme - úplne dementné. Jediná svetlá stránka - postava šerifa. ()

Kolssteyn

Barevnější kopie Hitchcockova Ptáků, kde nám jmenovec telefonního operátora, Žid s vousem na gumičce, prozradil, že krkavci jsou tak zlí proto, že dostali nemoc šílených krav. Při závěrečných titulcích už vysvětleno nebylo, zda režisér trpěl něčím podobným... ()

Hapretor

Jako béčko víc než dobré. Blbé? - Ano! Zábavné? - Rovněž! Bát se nebudete, ale zasmějete se. To se počítá. ()

Rathalos

Animal hororov,ktore su ako tak kvalitne je malo a aj prave tento film o vrazdiacich vtakoch bol na velmi dobrej urovni,samotne havrany sa mi pacili,nenudilo ma to,prave naopak,nechybalo napatie,cize fajn...:-) ()

MickeyStuma

Malé městečko náhle začnou napadat havrani a nikdo neví proč. Tato jediná věta námětu již prozrazuje, že se jedná o další novelizaci slavného klasického hororového snímku Alfreda Hitchcocka z roku 1963 'Ptáci'. A tvůrci nejen že se tím netají, ale dokonce to dávají striktně najevo. Už na začátku je např. použita typická zařezávající hitchcockovská hudba a jednu z rolí si dokonce zahrál Rod Taylor. Ano, ten Rod Taylor, který si střihl jednu z hlavních postav právě zmíněného snímku 'Ptáci''. Takže, že by se jednalo o takovou malou filmovou poctu králi hororů? Jedná se o projekt televizního kanálu Sci-Fi Channel, čímž je řečeno vše. Tento snímek se však od špatných zkušeností dané produkce přeci jen krapet odlišuje. Má to sice rapidně jednoduchý scénář a nijak hrozivou atmosféru, což nakonec Hitchcockovi 'Ptáci' již také nemají, ale divácky neotravuje naprosto nekvalitními CGI efekty, jak bývá u takovéto produkce zvykem. Svojí průměrností a neotřelostí právě ve své jednoduchosti si diváckým zájmem kupodivu zcela vystačí. Nikdo se u toho sice bát nebude, příběh ničím nepřekvapí, scénář prostě takový jaký je a omšelá televizní atmosféra přesně podle šablony, ale jen tak na odpočinkové shlédnutí... Proč ne. Předem však neočekávat nic zásadního. Nic takového se nedostaví. ()

Johny M.

Sice je to jen taková blbůstka, ale o žádnou tragédii se nejedná. Atmosféru Hitchcockovejch Ptáků to sice nemá, ale zase rozdíl 45ti% tam nevidim. Mělo to spád a efektní na tak lacinej film to taky celkem bylo... 2,5* ()