Kat: Válečná zóna

• USA Punisher: War Zone (více)

Bývalý člen speciálních sil Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách - s podsvětím i s FBI. V hlavní roli vykonavatele spravedlnosti se představí Ray Stevenson, jehož známe ze seriálu Řím.  Bývalý člen speciálních sil a agent FBI Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách. Poté, co zabil mocného mafiánského dona, se nyní jeho terčem stává druhý darebák v pořadí - krutý šéf gangu Billy Russoti (Dominic West). Castle ho při přestřelce znetvoří, ale zahyne přitom i tajný federální agent. Russoti, který si říká “Jigsaw”, touží po odplatě a najme si na to Franka, nejnechvalněji proslulého zločince z podsvětí. Ale ani FBI nechce zůstat pozadu. Je na Punisherovi, aby nalezl způsob, jak v tomto adrenalinem nabitém akčním thrilleru obejít zákon a zničit smrtící armádu zločinců. Herec Ray Stevenson (seriál Řím), se přesvědčivě zhostil role vykonavatele spravedlnosti, jehož žena a dcera byly zavražděny, kterou převzal po Dolphu Lundgrenovi (1990) a Thomasu Janeovi (2004). (oficiální text distributora)

sirrgulo

Když jsem zjistil, že Kata hraje Dag z Artuše byl jsem hned rozhodnutý, že si tenhle snímek nemůžu nechat ujít. Ray Stevenson je prostě sympaťák a role Kata mu docela sedla. Ten napůl drsný a napůl zhrzený pohled muže, který přišel o vše mu šel opravdu dobře. No a zbytku filmu nemám moc co vytknout. Jedná se jednoduše o ačkní béčko, které mu nechybí spousta krve, akce a temné atmosféry. A jako takové jsem si ho skvěle užil a utekl mi hodně rychle. ()

smeth

Podla mna doteraz najlepsie spracovanie Punishera. Film hodne cerpa z novsich komixov od Gartha Ennisa (seria Punisher max), tie su dokonca par krat priamo citovane (koniec dredateho parkuristu/gangstra).Tak isto vzhlad hlavneho hrdinu mi pride ovplyvneny spominanymi bookmi. Hlasok je tak akurat, brutalita je vtipna a zaporaci spravne uleteni. Snad len tu akciu nema reziserka este celkom vychytanu. Ked sa na to divam ako na cistokrvne B-cko, a film sa ani na nic ine nehra + prihliadnem k predlohe, ktora naozaj JE priamociara a brutalna. Vychadza mi, ako som spomenul na zaciatku, najlepsi film o Punisherovi a jedna z najvernejsich komixovych adaptacii. Hviezda dole za nedokonale akcne sceny a za to ze sa v Punisherovom ukryte promenadovalo akosi vela ludi. To by sa v komixe nestalo :D ()

otamat

Pokud bych mel film porovnat s filmem Kat z roku 2004, dostal by jeste minimalne o 10 hnezdicek vice. Zadne legracky, kamaradsofty se spolubydlicimi. Po vzoru komixu jsem se tesil na poradnou akci, drsneho mstitele, zadne moc velke vybavovani s kamarady a uz vubec ne s nepritelem. Jako bonus jsem vedle vseho dostal jeste pomerne charizmatickeho zaporaka s paradne zmagorenym bratrem a super natocene bojove sceny. Takhle mel vypadat puvodni film. Nebo mozna ne. Treba je dobre, ze se natocilo neco takoveho a Valecna zona mohla ukazat, jak to melo vypadat. Pokud hledate film na odreagovani bez zbytecnych diskusi a se skvelym spadem, je to jasna volba. Pokud srovnam s ostatrnimi filmy z posledni doby a pripocitam pomerne realisticke a rychle likvidace protivniku, dal bych snad i 5*. ()

Mustaffa

Váhal jsem mezi třemi nebo čtyřmi hvězdičkami, protože to předčilo všechna má očekávání. Viděl jsem Kata s Thomasem Janem a Johnem Travoltou a to jsem zařadil do odpadu! Tady jsem se nasmál správným gegům, akce je více jak slušná s brutálními záběry, chladnokrevný hrdina proti správným komiksovým padouchům. Všechno prostě pasuje tak jak se sluší a patří na akční film podle komiksové předlohy. Samozřejmě děj i zápletka je taky, jak se sluší a patří na akční béčko, o ničem, ale co, mozek nechte v šuplíku. ()

CrazymanM

Odpočinkovej film,člověk nemusí moc přemýšlet o ději,prostě se jen dívá.Slušná akce,takovej návrat asi o 20 let zpátky. ()

BaronMartin

Po čtyřech letech jsme dostali další, třetí a zároveň zatím i poslední, filmovou adaptaci Kata, tentokrát s podtitulem War Zone a s Rayem Stevensonem v hlavní roli. Já osobně měl relativně rád obě dvě filmové verze Punishera, ať už s Lundgrenem, tak s Janem, bohužel to samé nemohu říct o Válečné zóně. Tento film je totiž strašně mdlý, nezajímavý, obyčejný a průměrný. Všechno v něm působí tak obyčejné, nic extra nevyčnívá a ve finále na tomhle filmu není skoro nic zajímavého. Začněme ale od začátku. Film má relativně stylové úvodní titulky, které vás navnadí a zaujmou, bohužel hned po nich přichází drsná facka v podobě první akční scény, ve které jsou věci jako například Punisher točící se na lustru :D Obecně, akce v tomhle filmu je hodně meh. Není moc unikátní, ničím nevyčnívá od ostatních průměrných akčňáků a není ani moc zábavná. Film se sice snaží mít strašnou hromadu goru, snaží se být hrozně brutální, všude na vás cáká krev, jenomže to všechno vypadá tak hrozně zvláštně, tak uměle. Momenty, kdy Frank někomu prorazí pěst hlavou nebo mu zarazí židli do obličeje a vystříkne z toho litr krve. Působí to, jako kdyby prostě chtěli tvůrci vytvořit co nejbrutálnější verzi Kata, ale ani se moc nesnažili to udělat autentické. Samotný film a jeho režie taky za moc nestojí. Film nemá pořádné barvy, je celou dobu takový šedý, vybledlý a vizuálně nevypadá moc dobře. Pojďme se ale přesunout na příběh, na děj a na postavy, protože ty jsou u Punishera dost důležité. A začněme klidně přímo Frankem. Ray Stevenson je upřímně dost fajn. Vzhledově se mi na Punishera hodí, má takový ten neutrální kamenný výraz, moc nemluví a celkově je to podle mě velice fajn herecký cast. Co mi vadilo je ale absence jakékoliv trochu víc emocionální scény. Notak, Punisher je charakter s asi nejtragičtějším originem z celého Marvelu. A my tu ten origin ani pořádně nevidíme. Kromě půl minutového flashbacku a scény u hrobu tu není žádná výrazně emocionálnější scéna. Film se sice snaží budovat další postavy, je tu celá dějová linka kolem toho, že Frank omylem zabil agenta FBI a jak se s tím vypořádává jeho rodina, ale upřímně, tahle dějová linka je tak strašně zbytečná, tak strašně krátká a nemá skoro žádný prostor. Když nad tím tak uvažuju, ani Frank samotný tu nemá tolik prostoru, například oproti hlavnímu záporákovi, ke kterému se ale ještě dostanu. Další relativně důležitou postavou je Micro. Akorát opět, stejně jako u rodiny agenta, se vám film snaží hrozně nakecat, jak moc ta postava je důležitá, i když vůbec není. Micro tu s Frankem nemá žádnou chemii, jejich vztah není skoro vůbec nastíněn, natož budován, a na konci vám má být hrozně líto, když má umřít. Ve zkratce, všechny postavy jsou mdlé, nezajímavé, nezapamatovatelné. S jedinou výjimkou, a to je Jigsaw, hlavní záporák. Ten je jedním z mála světlých bodů na filmu, který opravdu vyniká, a není to jenom nezajímavý průměr. Občas je dobrý, občas je špatný, ale aspoň něco. Tak zaprvé, Dominic West je skvělý, charismatický herec, který se této postavy zhostil skvěle. Zadruhé, jeho vzhled. Jigsaw vypadá naprosto nechutně, ale v tom dobrém slova smyslu. Jeho design, jeho maska, vypadá to skvěle a nečekal bych, že v roce 2008, obzvlášť v tomhle filmu, uvidím takhle skvěle udělanou masku. Jigsawův vzhled je naprosto výborně udělaný, Jigsaw působí nechutně, hnusácky a odporně, přesně tak, jak má. A všechna čest maskérům, jelikož si dokážu představit, kolik patlání s tím muselo být. Mimochodem, scéna, kdy Russoti spadne do toho skla a točí se tam, zatímco na něj padají střepy, je asi moje nejoblíbenější scéna filmu. Je strašně nepříjemná, jde z ní husí kůže a je prostě fajn. Ale zpátky k Jigsawovi. Jeho vzhled je super, bohužel, charakter na tom tak dobře není. Je to naprosto klasický, absolutně stupidní, šílený Marvel záporák, který je naprostý magor a blázen bez jakéhokoliv důvodu. A takhle, já mám rád šílené postavy, když jsou dobře udělané a mají svůj význam. Ale Jigsaw takový není. Je akorát otravný a naprosto stupidní. Celkově je Punisher: War Zone prostě průměrný film. Není zde téměř nic, co by nějak extra vyčnívalo svojí skvělostí, na druhou stranu film nedělá ani nic špatně. Naprosto obyčejný a generický akční film, který se sice snaží být něco víc, ale fakt není :D Průměrný a generický akčňák, který vůbec ničím nevyniká. Pokud se fakt hodně nudíte, asi zabaví, jinak to podle mě ale za moc nestojí. Hodnocení: 48% () (méně) (více)

vodkasesemte

Překvapivě to nebylo tak tupý, jak jsem předpokládal/když jsem si to pustil z pulky, sem tam padla nějaká ta facka - člověk se aspon nenudil, ale cenu za nejlepší drama roku si asi taky nednese. My fathers always said never insult your host. Put your hands behind your back. This is just a beginning (to řikám pořád). ()

Dvorik

Ježíši že ja na to koukal. Vystřílet 100 lidí v závěrečné scéně celkem pohoda, ale maličkej blázen a pořezaná tvář nám dali trošku zabrat že? Potěšila mě aspoň přitomnost Julie Benz, mám pro ni tak trošku slabost od její účasti v Dexterovi :) blond ji sluší ale mnohem víc. Celkem brutální záběry rozstřelených hlav měli přenechat zkušenemu Rambovi do 5.dílu, sem se mi to nějak nehodí. I když Stallonemu ten masakr věříme a bavíme se, u Punishera to působí prostě nudně a trapně. ()

RomaS

Jednosměrná výplachovka, která si na nic nehraje. Pokud uvítáte 10 rozstřelených hlav na 10 minut filmu, máte rádi tvrdou hudbu a pominete neporazitelnost hrdiny v jakkékoliv situaci, tak si to nenechte ujít. ()

vlada-xxx

Naprosto odvazove becko, kdy jsem jen zalitoval ,ze v podobnem duchu a se skvelym Stevensonem nebyl prvni dil. Par nadhernych forku, odlehcena brutalita, fajn akce... ()

JoKKeR

Takovej spravnej komixovej film:-)skvělý záporáci kde jeden nemá daleko k leatherfacesovi (chovaním a vystupy mě dost připomínal jokera s prvního batmana:-D)...akce sice mohla bejt lepší ale zas to nahrazují ustřelene končetiny..lepších 70% ()

Dexter666

Duchaplné dialógy, perfektný príbeh, vynikajúci scenár, skvele napísané a zahrané postavy...tak nič z menovaného v tomto filme nečakajte. ()

Rieux

Punisher ako si ho predstavujem - takmer. Brutalita zmixovana s ciernym humorom v akuratnych davkach. Zavan komiksovosti, ale zaroven akcny film so vsetkym co dobry akcny film ma mat. Porovnavat Thomasa Jane a Raya Stevensona je podla mna od veci, kedze oba filmy su uplne inak ladene. Jane by vobec nepasoval do tohoto filmu, tak ako by Stevenson nepasoval do predchadzajuceho. War zone nie je pokracovanim punishera z roku 2004, skor inym pohladom na hlavneho hrdinu, ktory sa tentoraz viac zhoduje s predlohou. Pri vacsine scen som s nostalgiou spominal na komiksy Gartha Ennisa. Takisto mi ulahodila postava Microchipa, ktoru poznam este z kreslenej rozpravky spider-man, ako aj postava Jigsawa, ktoru si evidentne Dominic West viac nez vychutnaval. Jeho herecka kreacia mi az prilis pripomenula Tommyho Lee Jonesa z Batman forever. Hlavny hrdina nekompromisny, zaporaci riadne vysinuti, vedlajsie postavy vtipne alebo aspon nerusia, atmosfera miesa prvky z akcnych filmov osemdesiatych rokov a komiksovych filmov ako napr. stara seria batmana. Vysledok nie je zly, ale v podstate nejde o nic viac nez o nenarocnu zabavu, kde treba vypnut mozog, preto nemozem dat vyssie hodnotenie. ()

p.a.douch

Ray Stevenson neni špatnej, film je průměrnej. Zkrátka akční řežba, kterou se pokusili naroubovat na Punishera. Kdo mě velmi zaujal, tak to byl Doug Hutchinson - správnej "Blázen". Dobře mu sekunduje i zjizvenej Dominic West. Takže 55 %. ()

Kusic

Jednička byla parádní, tohle byl ale nudnej děs. Takhle to dopadá, když místo borce Thomase Janea dáte roli sucharovi Ray Stevensonovi a post režiséra obsadí ženská :) ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Starosti se zjizveným pistolníkem

Starosti se zjizveným pistolníkem

07.12.2008

Adaptace drsného westernového komiksu Jonah Hex, která vzniká u studia Warner Bros., si prošla dlouhou a strastiplnou cestu. A možná ještě není všem změnám konec. Shrňme si to: Prvním kandidátem na… (více)

Řím na filmových plátnech?

Řím na filmových plátnech?

04.03.2008

Další lovec přízraků

Další lovec přízraků

23.10.2007

Je to tak předvídatelné! Jakmile se horor 30 dní dlouhá noc stal přes víkend jedničkou v americkém komerčním řebříčku (a weby, včetně tohoto, se zaplnily spokojeným vrněním nejen žánrových fanoušků),… (více)