Kat: Válečná zóna

• USA Punisher: War Zone (více)

Bývalý člen speciálních sil Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách - s podsvětím i s FBI. V hlavní roli vykonavatele spravedlnosti se představí Ray Stevenson, jehož známe ze seriálu Řím.  Bývalý člen speciálních sil a agent FBI Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách. Poté, co zabil mocného mafiánského dona, se nyní jeho terčem stává druhý darebák v pořadí - krutý šéf gangu Billy Russoti (Dominic West). Castle ho při přestřelce znetvoří, ale zahyne přitom i tajný federální agent. Russoti, který si říká “Jigsaw”, touží po odplatě a najme si na to Franka, nejnechvalněji proslulého zločince z podsvětí. Ale ani FBI nechce zůstat pozadu. Je na Punisherovi, aby nalezl způsob, jak v tomto adrenalinem nabitém akčním thrilleru obejít zákon a zničit smrtící armádu zločinců. Herec Ray Stevenson (seriál Řím), se přesvědčivě zhostil role vykonavatele spravedlnosti, jehož žena a dcera byly zavražděny, kterou převzal po Dolphu Lundgrenovi (1990) a Thomasu Janeovi (2004). (oficiální text distributora)

POciSEM

Na to ze to tocila zenska tak je to libovka. Stevenson ac bez poradnych svalu,dosti verne vystihuje comixovyho Punishera a Dominic West jako muj oblibenej padouch Jigsaw je naprosto dokonalej. Pribeh je stokrat ohrany klise ale proc si stezovat kdyz to tak pekne funguje. Lexi Alexander se s tim nemaze a serviruje jednu brutalitku za druhou takze je do konce filmu na co koukat a jeste se clovek stihne zasmat kdyz je na obrazovce spolecne Jigsaw s magorem Jimem. Skoda tech rozpravek s malou holcickou a jeji hysterickou matkou protoze tohle ke mstitelovi vubec nepatri ale je to jenom malickatej kaz v jinak solidnim Bckovym masakrem ()

Corpsegrinder

Násilí dotažený k dokonalosti, dobrý nápady a parádní soundtrack. Zaražení nohy od židle do oka, rozdrcení obličeje pěstí, parkourista co to schytá tepelně naváděnou raketou ve vzduchu, nespočet ustřelenejch hlav. Takovej má Punisher bejt, takovej byl i komiks. ()

SpaceOdyseus

Beckovy akcnak jak za starych casu. Komiksove estetice se tu podrizuje cele vizualni smerovani filmu. Diky tomu a diky priznane beckovosti tak dostavame jednu z nejvernejsich adaptaci Punishera z komiksovych sesitu. Jestli je to spravne si uz musi kazdy divak rozhodnout sam, protoze tohle neni zrovna mainstream. Kazdopadne Punisher: War Zone je stylova osmdesatkova drsna skola prosakla cernym humorem, ktera nesazi na scenaristicke veletoce ale spis na explicitni akci a drsne hlasky. ()

Knowho

Volné pokračování Kata z roku 2005. Pokud se na to dívate jako na vážnej film-5/10 Jenže pokud to berete jako R-kovou brutální krvavou komedii- to už je jiná. 7,5/10 ()

thierry_14

To hodnocení tady mě teda docela zaráží - nevím,co lidi očekávaj, když si pustí akční film,páč tohle je naprosto čistokrevnej akčňák,jak má bejt - plno krve a rozstřílenejch obličejů,zabíjení vším,na co si vzpomenete a hlavně jsou ty akční scény dobře natočený (žádná epileptická kamera ve stylu poslední bondovky). Asi by se holt lidi,co tomu dají míň jak 3* neměli koukat na akční filmy ;) ()

ThomasL

Kurva to zas byla sračka... Nesmrtelný hlavní hrdina, ketrého střelili tolikrát, že by jeho tělo nemohlo držet pohromadě, scénář na hovno, herci k ničemu a režisér by se měl nad sebou zamyslet, jestli by se neměl věnovat raději něčemu jinému co mu možná půjde lépe. Pár akčních scén bylo sice docela zajímavých, ale to nic nemění na tom, že vůbec namá smysl se na tenhle film dívat. 103 minut v prdeli. ()

CjKukis

Musím konstatovat že narozdíl od dílu prvního je tu celkověvětší podobnost komixu, bydliště kdesi v podzemí a řízný styl pana kata, ovšem na druhou stranu jsem opravdu nečekal že to bude až taková dobytčina. Na můj vkus přehnaně brutální, zbytečně protahující, stupidní policie. Jako plus beru hlavního záporáka a jeho podivýnskýho brášku. Bohužel protikladů je přehršel a navíc noé obsazení Punishera se mi moc nezamlouvá ()

Wishkah

The Punisher pořád čeká na svou ji adaptaci. A pořád se mi zdá nejlepší ta verze s Dolphem Lundgrenem. Tahle sice byla drsná, neúprosná, ale sem tam by to chtělo i nějaký příběh a nějaký cit nebo emoci. Je to odosobněné a je mi celkem jedno jestli Frank Castle všechny pobije nebo jestli mu někdo odstřelí hlavu. ()

Mleako

Nevím, co od toho zdejší zklamané obecenstvo čekalo, ale komiskový punisher je víceméně hlavně o tom, že Frank Castle v každém čísle rozstřílí na cucky nebo jinak indisponuje každého mafiána a kriminálníka, který mu přijde před mířidla. V tomhle ohledu Lexi Alexander splnila moje očekávání na 100%. Jasně, je tam spousta kazů, hovadin, nedostatků, whatever, ale s tím se u podobných béček počítá. Nakonec bych ještě pochválil Raye Stevensona, protože ač se někomu může zdát jako úplné dřevo (a ze seriálu Řím víme, že dřevo není), zahrál to slušně a Castleův permanentně nas*aný ksicht dokázal udržet po celou dobu:) ()

Marrty3

Zhlédnuto z důvodu komiksové předlohy. Mě ten Marvel prostě baví. Opět mě "pobavil" český název filmu, Kat je sice trefné, ale nesprávné. Frank Castle je mstitel alá masový vrah. Snímek plný spousty hodně brutálních vražd. Myslím, že je to tu hodně podhodnocený, protože je to fakt nářez. Jeden z těch dobře zvládnutých akčáků na motivy komiksu, proto je to i tak přehnané. Krvavé scénky jsou opravdu delikátní. Spousta napětí a neuvěřitelně moc akce. K tomu tvrdý soundtrack, který filmu dodává super atmosféru. Ray ztvárnil Punishera skvěle. Dávám 5*****, jelikož mě to fakt bavilo a taky proto, abych tomu alespoň trošku zvedl hodnocení. Pokud bude komiks, takhle našlapaný, tak se nemůžu dočkat, až si ho přečtu. ()

Shimargh

Takové oddechové béčko, které vyniká snad jen brutalitou. Je to škoda, protože Punisher by si zasloužil lepší zpracování a také sympatičtější obsazení, dvoumetrový a toporný neherec, mi vyloženě lezl na nervy a velice mě iritoval. Jako kvalitní snímek podle tohoto legendárního comicsu bych doporučil radši tenhle kraťas, který je o několik tříd výš: The Punisher: Dirty Laundry ()

Zombi

Příjemně akční, brutální a přímočarý filmík, kterej si nehraje na nějaké filozofování a ikdyž by samozřejmě mohl být lepší, tak rozhodně pobaví. Odbouchnutí parkouristy raketou bylo fakt dobrý :o) padouši jsou správně šiblý a není tu žádná stupidní romance jako v předešlým Punisherovi, kterej je o třídu níž. Stevenson sice na fotkách připomíná Margitu, ve filmu to ale tak hrozné není. A kdo říkal že tam nejsou žádné hlášky? "Sejdeme se v pekle." "Jestli tě uvidím jen poblíž pekla, tak tě tam odtud vykopu." ()

El_Rabbit

Pomerne slusna, nenarocna reznicina... casto me prekvapovalo, jak si tvurci vyhraly s nekterymy detaily, nejruznejsi rozstriky nebo treba strileni na panenky... Proste dobra volba, kdyz si clovek chce uzit vecer bez premysleni se slusnim akcnim filmem, ktery podle me predcil i prvni dil. ()

MkSallam

A do třetice všeho blbého. Stejně imbecilní jako předchozí pokusy a překvapivě stejně jako Kat "ubrečeně" hrající na city. Sice se tu celou dobu neoplakává rodina, jako to dělal Thomas Jane, ale tomu se to aspoň dalo trochu věřit. Zato Stevensonovi neuvěříte nic, dokud střílí lidi tak je v pořádku, ale jakmile začne "hrát na city", budete trpět a to doslova. A to až tak že si budete přát co nejrychleji akci a ta zrovna v těhle momentech ne a ne přijít. Když pak konečně na přestřelky dojde, předvede Lexi Alexander jen zmatený a patřičně brutální guláš střelby a mrtvol. Za výsledný bodycount (protivníci tu nabíhají na smrt jak za dob nekonečných kulometných pásů) a sem tam výjev vypadající jak políčko komiksu palec nahoru, za zbytek filmu vy víte kam... ()

mosnak

Naprostá oddechová akční jednohubka pro sobotní večer s manželkou, kterou tento druh filmu vůbec nezajímá. Takže pokud si chcete udělat romantický večer, tak dvojku Kata určitě nedoporučuji. Hodně ustřelených hlav, krve, boje, násilí a rozřezaných ksichtů. Solidní průměr za 55% ()

Luukec

Trapné.. Jak se mi punisher 1 líbil, tak dvojka nelíbí.. plné laciného ustřelování hlav a jiných trapných efektů.. Celé to stojí na chatrném příběhu a podprůměrných hercích.. ne všichni sou tak hrozní, ale většina stojí za houby, vlastně ani nevím co ten film zachraňuje od odpadu.. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Starosti se zjizveným pistolníkem

Starosti se zjizveným pistolníkem

07.12.2008

Adaptace drsného westernového komiksu Jonah Hex, která vzniká u studia Warner Bros., si prošla dlouhou a strastiplnou cestu. A možná ještě není všem změnám konec. Shrňme si to: Prvním kandidátem na… (více)

Řím na filmových plátnech?

Řím na filmových plátnech?

04.03.2008

Další lovec přízraků

Další lovec přízraků

23.10.2007

Je to tak předvídatelné! Jakmile se horor 30 dní dlouhá noc stal přes víkend jedničkou v americkém komerčním řebříčku (a weby, včetně tohoto, se zaplnily spokojeným vrněním nejen žánrových fanoušků),… (více)