Podivínský policista Max Payne (Mark Wahlberg) se snaží v touze po pomstě vypátrat člověka, který je zodpovědný za brutální vraždu jeho rodiny. Tajemství se však ještě prohlubuje a Max se musí utkat s nepřáteli, kteří nepocházejí z tohoto světa… a čelit takové zradě, jež ho zavede až na samotnou hranu příčetnosti. (Magic Box)

Madadajo

Režisírsky nezvládnuté. Scénář není zas tak špatný, ale oproti traileru, který mne opravdu ohromil svým emocionálním sdělením je film bezduchý. Chybí jakási l´ésprite, která by diváka posadila na zadek. Nevím, ale krom závěru jsem zcela postrádal hudební složku a co si budeme povídat, v traileru je nádherná. Režisér z diváka tak trochu dělá blbce, drobné náznaky hesel (malé cedule a různé nápisy) jsou VŽDY hezky nasvíceny, i když okolí je temné. Max topící se v ledové vodě krásně nechává vytanout představu jak se to točilo v bazénu, páč mu z úst nevychází žádný kouř... A taky režisér celkem hodně ujíždí na nevkusné červené barvě, ať už hned ze začátku nápis na mrakodrapu "o týden dříve" nebo v titulcích. Celkově mi příjde, že si dal víc záležet s vyumělkovanou závěrečnou "zbraňovou" sekvencí nebo jak to nazvat než s celým filmem, škoda... ()

Aven

Moore se evidentně snažil vyhnout natočení béčkového filmu, kde by se jen střílelo. Za to mu patří dík, na druhou stranu ho to neomlouvá z naprostého zazdění atmosféry. Proti dokonalé noirové a depresivní náladě herní předlohy je tak film jen hodně slabým odvárkem. ()

swe

Beau Thorne pravděpodobně ukradl scénář ze šuplíku svému čtyřletému synovi , protože tolik nelogičností, hovadin a ubohých dialogů jsem v jednom filmu ještě neviděl. Každou minutu jsem zápasil s myšlenkou, že ho vypnu a půjdu se dívat na něco smysluplnějšího, třeba na Ošklivku Katku. A mimochodem, PŘÍBĚH NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO S HERNÍ PŘEDLOHOU! Herci byli taktéž úděsní, až na Wahlberga, ten byl průměrný, ale typově se na Maxe Payna celkem hodí. Což nelze říct o ostatních (Jim Bravura jako třicetiletý černoch a Mona jako ruská štětka...no comment). Dokonalá atmosféra sněhovou kalamitou sužovaného New Yorku, tak, jak ji známe z PC hry, v tomto filmu neexistuje, nebo je patrná jen v záblescích. Hvězda za slušnou stylizaci! Udělat z jedné z nejlepších her všech dob takovou sračku, to už chce talent! ()

JohnSmith

Abych byl upřímný,čekal jsem mnohem víc. Ve finále to vypadá jen jako roztahaná krminálka a o hledání vraha ženy policajta. Kamera je sice moc pěkná, Wahlberga mám taky v oblibě,ale aby se film rozjel až dvacet minut před koncem a k tomu to rozjetí přešlo po třech minutách, to je fakt bída. Takže proč tři hvězdy?Dva důvody už jsem zmínil, jen ještě ti andělé byli fakt pěkný. ()

Danny F.

Jako krimi dobré. Jakmile se do filmu začal plést Sci-Fi žánr, okamžitě zkazil dojem z ''kriminálky''. Opět někdo nevěděl jakého žánru se držet i když jde o zfilmovanou počítačovou hru (kterou jsem mimochodem nehrál). Slabší kousek. 35% ()

VasaX

Na snímku je vidět snaha vystihnout děj i atmosféru skvělé herní předlohy. Obecně jako akční film, trošku potemnělý, to není zlé, ale vše se pouze drží snahy. Nic bohužel není proměněno ve skutečnost. Nudit se nebudete, ale pokud znáte předlohu, budete zklamaní a nezbavíte se tak či tak pocitu Béčkovosti a "straight-to-DVD-movie" pachuti... nehledě na to, že Payne v podání Wahlberga je charakterem a bytím (a vzhledem taky) trochu jinde než herní Payne, takže i zde film celkem padá. Ale po dokoukání jsem měl stejně pocit, že to tak zlé nebylo.. ani tam ani tam... prostě střední tři hvězdičky. ()

sskrblik

Zfilmovat se dá dneska už úplně všechno, těží se i z počítačových her filmy - Tomb Raider, Hitman, Far Cry. Maxovi to bohužel nevyšlo. ()

Trustme

Adaptace jedné z mých kdysi nejhranějších PC her v podobě zachmuřelé mýtické kriminálky, tak jak jí nikdo nečekal... Očekávaná stylizace s bullet-timeovými orgiemi, střelbou v letu a cestou špinavými ulicemi NY za vykonáním pomsty na desítkách nepřátel, se zde proměnila v krásnou obrazovou pochoutku v duchu moderního noir filmu. Nevýhodou filmu jen je, že se jmenuje Max Payne a tak očekávání světu bylo nadprůměrné a šok, že Max vystřelí pořádně až ke konci filmu, pro většinu nepřijatelné. Osobně jsem se bál právě, že film sklouzne do stylizace počítačové hry. Stejně jako filmovému Hitmanovi a Agentu 007 se zde plete pod nohy sexy Olga Kurylenko, plete se i trošku dramaturgie příběhu ve smyslu kladení postupu děje a člověk neznalý hry má menší náskok v pochopení. Ve filmu jsou spíše zapůjčeny jména postav a míst, než, že by jej věrně kopírovaly. Příběh je též upraven pro filmovější podání a ambici režiséra nenatočit nějakou úplnou BOLLovinu. Přiznávám, že té akce mohlo být na ikonu akčních PC her více, ale když se strhne střelba je to nádhera. Vizualita filmu podtržená blurayovou verzí dělá z tohoto filmu přímo živoucí přehlídku přírodních elementů - sněhu, deště, kouřového prachu.. a krve. ()

Sany33

Nech rozmýšľam akokoľvek, na Maxovi Payneovi nachádzam len jedno výraznejšie pozitívum, a tým je jeho vizuálna stránka. V tomto smere nie je Mooreovej vízii príliš čo vytknúť, zasnežené, upršané a depresívne šedivé obrazy temného New Yorku, skutočne ako keby vypadli z pôvodnej hry a aj valkýry vyzerajú pomerne k svetu. Oči si teda zgustnú (tie pánske aj na pekných krivkách Olgy Kurylenko), ale čo na tom, keď sa duša (atmosféra), rozum (scenár) a „gule“ (akcia) vytratili do stratena? 24% ()

svobik

Aby se v adaptaci jedné z nejlepších stříleček čekalo hodinu na akci (ještě k tomu na konci rozmělněnou), to chce vážně odvahu. Navíc překopat jinak vcelku soběstačný a fungující příběh a naroubovat na něj šmoulovou vodu a Valkýry, pche, jděte se zahrabat! Stylizace to nezachrání. Více zde. ()

NoFiction

Ojej, ojej, ojej. Johne Moore, zahrej si ještě jednou počitačovou hru a pak se do toho pusť znova. Tento film měl být založen hlavně na akčních scénách ve zpomaleném čase. Nakonec se z toho bohužel vyklubala tuctová béčková řežba, která opět skončí, no jak jinak než americkým happyendem. ()

huli601

Ja som Maxa Payna nikdy nehral a verím, že hra je to veľmi dobrá hra. Možno keby som ju hral tak by sa mi tento film takisto nepáčil. Vizuálne efekty sú na vysokej úrovni a mne sa to proste páčilo! ()

s.e.p.p

Popravdě nejsem ani nijak velkým fanouškem počítačové hry. Film mě nadchnul vizuálním spracováním, po obsahové stránce to byla ale nehorázná splácanina. ()

Ichabod

Hvězdička tak maximálně za trailer, kterému se povedlo mne udržet v natěšenosti na film. Film je ale ******** co nemá hlavu ani patu, celý je to zbytečně přepracovaný, nudný, vizualně pěkný, ale bez jakýhokoliv efektu na vtažení a ohromení čímkoliv. Hry jsou super, tohle je sranec roku. Nebo aspoň podzimu. Po Doomovi další zklamání. Už mne filmy podle her nezajímaj a je úplně jedno jeslti je děla Uwe nebo jinej choromyslnej kripl. Ještě se chystají vykastrovat Gears of War, to obrečim ale koukat na to nebudu, na to nemam nervy. ()

Warsheek

Na snímky, kterým jsou předlohou počítačové hry, koukám s nadhledem a nic moc si od nich neslibuji. Od tohoto thrileru jsem očekával ale hodně málo a to jen díky hodnocení zdejších uživatelů. Nemůžu říct, že by mě Max Payne ohromil, ale rozhodně je to film shlédnutelný. Mark Wahlberg mi na hlavní roli sednul perfektně. Hledání všech možných podobností s onou PC hrou mi zřejmně zaslepilo všechny zápory, kterými se zde většina lidí ohání. Prostě průměrný film bez hlubší myšlenky, ale se skvělou atmosférou. Jestli na Maxe Payna narazím za pár let v televizi, nechám ho nejspíš běžet. ()

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008