Podivínský policista Max Payne (Mark Wahlberg) se snaží v touze po pomstě vypátrat člověka, který je zodpovědný za brutální vraždu jeho rodiny. Tajemství se však ještě prohlubuje a Max se musí utkat s nepřáteli, kteří nepocházejí z tohoto světa… a čelit takové zradě, jež ho zavede až na samotnou hranu příčetnosti. (Magic Box)

Fanucci

Ale jo, šlo to...Max Payna jedničku jako hru neznám, jen dvojku. Čekal jsem temnější noirovku a pořádně rozebranýho hl. hrdinu s výbornou femme fatal...Dočkal jsem se převážně akčních scén. Bez valného příběhu, hloubky, dialogů. Asi jsem čekal moc. Slabé 3 hvězdy. Aspoň je to lepší než Hitman:-) ()

IceQueen

Z hry sa bohužiaľ do filmu dostalo len pár mien a motív zavraždenej rodiny. Max Payne je bezkrvný (vo všetkých smeroch), nudný akčák s nevýrazným Wahlbergom, ktorý celý čas chodí, ako keby mal stokilové topánky. Len tak na okraj, toto je už druhý film, v ktorom obnaženú Kurátenko vyhodil chlap z postele. ()

fallangell

Opravdu to nebylo přesně podle videohry. Ale upřímně, týpek co se z každého zranění vyléčí práškama na počítači sice funguje, ale na plátně by to vypadalo směšně. Stačí tedy přistoupit na pravdila hry, které nejsou vůbec špatné. 1* mínus za ukecanej začátek. ()

Kopik

Ne tak tohle se nepovedlo. Od toho filmu jsem cekal akci (uz jen diky hre), ne 80 minut cekani na neco a 20 minut akce. To ze obsadili do roli hodne znamych hercu nezachrani takto blbe natoceny film. Poprvy kdyz sem tam videl ty demony tak sem si rikal co to je. Takze ne, nepovedlo se. Musel sem se trochu premahat abych to nedal do odpadu, takze tenhle film ztrata casu. Staci si pustit zaverecnou strilecku, pokud neuvidite zbytek tak o nic nepridete. ()

kalap

rozpočet : $35 milion otvárací víkend : $18 milion a tržby celosvetovo podľa CNN k 11.3. 2009: $98 567 248. ()

Gereth

Těch několik atmosferických vychytávek a celkově temná atmosféra, kde neustále sněží a kde okolo zatracených krouží valkýry, zachránila Maxe Payna od mého věčného zatracení. Byla to jedna z posledních her, které jsem hrál a dohrál a takové uspávající zpracování si opravdu nezasloužila. Max chodí pořád tam a zpátky, nic kloudného nevymýšlí, akorát se všem hrabe v papírech a všechny nasírá. Komisař Rex měl často lepší detektivní zápletky. Akčních scén minimum, využití bullet-time chabé. 35% ()

fmash

Že někdo podělá Dooma, který není o ničem jiném než o řežbě v podzemních chodbách na marsovské stanici, to se (i když jen relativně) dá pochopit. Max Payne (především dvojka) je ale hra, která má snad nejdokonalejší kombinaci atmosféry a způsobu napojení na psychiku hlavní postavy, co jsem kdy viděl. Udělat z ní takovouhle… zhovadilost, abych zachoval dekorum, to si tedy slavný detektiv z NYPD nezasloužil. Ze super noir detektivky se na plátně stal béčkový horor, vnitřní zápas hrdiny se narychlo zamotá do pošahaných pseudo mystických halucinací, hlavní mazaní záporáci jsou zčistajasna redukováni na jakousi kliku dějově zastoupenou zfetovaným a poblázněným supervojákem… Zatraceně, to je bída. Amatérismus na n-tou, béčko bez fantazie. Dal bych dvě hvězdičky, ale za to, že z předvařeného kvalitního polotovaru udělali nechutný blaf, je to s bídou jedna. ()

OG_Swifty

Udělat dobrý film podle stejnojmenné noirové akční hry je podle mě nadlidský úkol. Tahle hra byla natolik specifická svou atmosférou, že se to tvůrcům filmu nikdy nepodařilo a pochybuju, že je to vůbec možné. Ano, několik scén bylo k poznání, ale scéna není atmosféra... tenhle film byl od začátku nedotažený a takový nemastný, neslaný - a nezachrání to ani hvězdné obsazení "Teje" z F&F, Mily Kundis nebo indiánské popstar Nelly Furtado. ()

GILLWANDER

Takto to dopadne, keď si myslíte, že po prejdení hry môžte natočiť plnohodnotný film, ktorý prekoná hru hneď niekoľko krát. Omyl! ()

maverick10

Max pain in my head. I need Ibalgin. Nebyt neskutecne krasne Mily Kunis, ktera drzela samopal, jako prachovku (i kdyz se vsadim, ze ani tu nikdy nedrzela v ruce) nebylo by ve filmu nic ke koukani. Mozna krom pekne vizualni stranky filmu. Ale cekal jsem vetsi jizdu. Nebyt toho ze Mark rozstrilel zachodovy dvirka tak, ze by si s nima mohl František Husák cistit zuby od obeda cely mesice, ani bychom nevedeli v prvni polovine filmu, jak vypada takova bouchacka. Ubohy strihac, drzice se kulhajiciho scenare , striha jak u kadernika, nam z pribehu dela peknou sekanou. A ja se ptam: "Kdy uz konecne prijde na to, ze hlavniho padoucha ma pred ocima uz od zacatku filmu?" Nikdy, to by mu to hlavni padouch nesmel vyzvanit sam, odkryt mu vlastne cely jeho zlocinecky plan od sameho zacatku a tim ze sebe udelat naprosteho idiota. Ach jak klišoidní. ()

Cl3ricK

Hru sem hrál všeho všudy 3 krát, takže sem ten film nemusel vůbec srovnávat. Wahlberg v roli Payna u mě docela solidně obstál. Jednou mi kámoš říkal, že ten film stál za nic protože tam nebylo jediné pozastavení času. Nevím na jakém filmu byl, ale já jsem tam viděl dvě supr scény se zpomaleným časem. To byla bomba. Film byl taky suprový. ()

BitlDjus

Jsem veliký milovník Maxe Payna, takže když jsem zjistil, že bude natočen i film, nemohl jsem se dočkat. Film má tu správnou atmosféru-temnotu, skvělé efekty a i herci na úrovni. Avšak, mě zarazilo, že filmaře netrklo dát roli Bravury herci, který je ve hře běloch nikoli jako ve filmu černoch. Film se mi líbil, a budu zvědav na slíbené pokračování. ()

kagemush

Nerozumím (vlastně rozumím,ale nechci rozumět) proč se z her pro uživatele nad osmnáct dělají filmové paskvily pro šecky. Teď snad ,že by se to mohlo celý votočit a z víly Amálky (včetně bukvice Emanuela) by se mohl v režii třeba Roba Zombíka udělat pořádnej biják.Taky bych tomu moc nerozuměl,ale bavilo by mě to mnohem ,ale opravdu mnohem víc. ()

kombajn

Je to dlouho, co jsem Maxe Payna hrál a ani jsem neměl chuť na něj koukat po zdrcujících recenzích, nicméně jsem to udělal a když vidím ta slabá hodnocení, mám pocit, že jako jeden z mála ho i pochopil. Ano, zpočátku je to divný film, zpočátku mi to přišlo jako nehorázná slátanina, ale zhruba uprostřed, když jsem přistoupil na tu hru (a právě to bylo nejtěžší), na to, že se svým způsobem koukám na akční věc s nádechem jakési bizarní artovosti, jsem ten film vzal na milost. Max Payne není film pro každého a jediná zpomalená scéna s brokovnicí, scéna, která měla připomenout o čem Max Payne byl mi přišla dost mimo. Ale ten zbytek? Nezlobte se na mě, ale s hodnocením * nebo ** nemohu souhlasit. Beru to jako povedený hold hře, kterou jsem rád hrál... ()

Joe321

Jak píše Hal_Moore, i pro mě zůstává Odplata tím nejbližším filmovým sblížením Maxe Payna. Předem řikám, že to nehodnotím jako adaptaci hry, ale nezávisle jako film. Kdyby tohle totiž měla být adaptace hry, tak by Bravura nebyl mlaďoučký černoch, nikdo by neporcoval lidi a to jsou jen detaily. A odečet bych tři hvězdy. Na druhou stranu jako film to jde. Když je na plátně Max, tak tam i trochu duch hry dýchal. Musim říct, že stylizace právě v těhlech scénách se mi celkem líbila (sníh, řeka). Taktéž ty tři přestřelky. Jenže zbytek je takový odpad, který ležel na kompostu dost dlouho na to, aby se z něj stal humus. Nechápu proč se takhle radikálně změnil geniální herní scénář. Maxe Payna jsem si představoval jako Wahlberga běhajícího po střechách ve vánici, dopujícího se práškama proti bolesti a střílejícího jednoho hajzla za druhym s jeho vnitřníma monologama. Místo toho se na střechách za zimy opaluje Sucre s Prison Breaku s mačetou. Monu by zahrála líp i Mahulena Bočanová. Bridges ještě šel, ale zbytek škoda mluvit. Film je to průměrný, ale adaptace odporná a štve mě to o to víc, protože teď už na to nikdo nešáhne. Závidim těm, co nehráli hru (i když). PS: Olga Kurylenko není hezká. -"I don't believe in heaven. I believe in pain. I believe in fear. I believe in death." ()

Chen

Žádný velký propadák se nekoná, hrál jsem hru, respektive obě, ale to, že příběh není totožný mi rozhodně nevadí, Mark Wahlberg nebyl podle mě špatnou volbou, ale upřímně řečeno, první dvě třetiny, které jsou polohovány do noir detektivky, mi připadaly poněkud nudné, i když atmosféru budovat zvládly. A závěrečná akční část je jen menší záplatou. ()

M.i.k.e

všechno špatně...obě hry patří mezi mé nejoblíbenější,ale tohle?Další důkaz trapné snahy převadět hry na plátno.Pod tímhle mohl být klidně podepsaný Uwe.Bohužel to nezachrání ani poměrně fajné Valkýry,ani docela solidních posledních cca 15 minut,kdy to začalo mít jakž takž spád.Příště by se měli vybodnout na přístupnostní rating a udělat vše pořádně.Takhle máme jen nemastné neslané nic... ()

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008