Nebezpečná zásilka

Scénografie:

Marek Dobrowolski

Kostýmy:

Kathleen Detoro

Pravdepodobne archetyp všetkých strelených komédií ako napr. Road Trip, kde hrá hlavnú úlohu zastavenie nebezpečnej zásielky svojej vyvolenej, pričom v priebehu bláznivej naháňačky si chalan obyčajne uvedomí čo je naozaj dôležité a u ktorej žienky je to pravé orechové... Musím uznať, že táto 90-ková verzia sa mi páčila najviac, je to milé, správne humorne uletené, napínavé, romantické a hlavné postavy si sympatie diváka získajú už hneď od začiatku. Nemôžem zabudnúť ani na nostalgickú dobovú atmosféru, ktorá sa tu snáď pripomína v každej maličkosti. Veľká spokojnosť. 75/100(13.12.2015)

Jak už naznačil uživatel Looser, tak tento film zřejmě posloužil jako inspirace tvůrcům Road tripu. Road trip je ovšem podle mě mnohem zábavnější, takže pokud bych si měl vybrat z těhle 2 filmů, tak je moje volba jasná. Největšim kladem tohoto filmu tak zustává krásná Reese Witherspoon.(26.10.2006)

Vcelku průměrná komedie, která ovšem skrývá několik výborných momentů. Scénář nejspíš nenadchne, ale i přes všechnu tu obvyklost bych film označila jako velice příjemný - zejména tedy díky vražednému tempu a několika originálním pasážím, hýřících vtipem. Jednoduše nenucená zábava, která rozhodně stojí za (opakované) shlédnutí... PS: Paul Rudd s Reese Witherspoon byli naprosto úžasní, kdo by nemiloval jejich ztřeštěné tanečky ? :D(26.5.2011)

Normálne neverím, že začínam prichádzať na chuť romantickým komédiám. Toto je presne ten typ žánru, ktoré fakt nemusím, ale niektoré film dokážu prekvapiť v tom dobrom slova zmysle. Včera som videl kúsok tohto film v TV a ale nemal som čas si ho pozrieť a tak som sa dneská rozhodol, že sa dám do toho a oplatilo sa. Celkom srandovná vecička s nejakou tou dávkou romantiky padne dosť dobre pomedzi večené sledovanie hororov. Dokonca sa tu objaví aj Tobin Bell, samozrejme, v roli záporáka.(15.7.2011)

Dva roky před Road Tripem, sedm let před prvním Oscarem, 17 let před Ant-manem a především rok před tím než Weitzovic "Prcičky" změnily tvář teenager komedií. "Forever young" Paul Rudd a "opravdová tmavovláska" Reese Witherspoon v dobách, kdy jim k prvnímu soukromému tryskáči chybělo ještě pár dolárků.......já se v rámci žánru "crazy road studentská jízda" dle možností celkem bavil.(12.2.2015)

• - Všichni tři představitelé hlavních rolí - Paul Rudd, Reese Witherspoon a Christine Taylor - se objevili alespoň ve dvou epizodách seriálu Přátelé. (Greg)

• - Je to první film, kde si spolu zahráli Paul Rudd a Reese Witherspoon. Druhým byl snímek Poznáš, až to přijde. (Greg)