Nebezpečná zásilka

Overnight Delivery

Nebezpečná zásielka

Romantický / Komedie / Road movie

USA, 1998, 85 min

Oddychová, příjemně obyčejná komedie, u které asi budete schopni předvídat dopředu většinu děje a herecké výkony rozhodně na oscara nejsou. O to ale v tomhle filmu nejde, svůj hlavní úkol, nenuceně a vkusně pobavit diváka, splňuje Nebezpečná zásilka dokonale. A Reese Witherspoon je tu neskutečně roztomilá.(26.2.2003)

Takový trochu dospělejší Road Trip, tedy téměř s absencí toho nejvíce infantilního humoru (vyjma klasické teen poetiky: „Nemůžu vypovědět, jak moc mi scházíš, myslím na tebe minimálně 3x denně.“), a to je velká škoda. Jinak se ale jedná o velmi příjemnou komedii, která díky kratší stopáži nestihne nudit, no, a navíc má Reese, i když tedy s hrozným účesem, avšak zase s velkou dávkou sarkasmu. Neprávem (polo)zapomenutá komedie plodných devadesátých.(26.11.2018)

Příjemná komedie, příjemná road movie, a především příjemný předchůdce kultovního Road Tripu. Nehodlám tady srovnávat tenhle film s Road Tripem, je možné, že tvůrci Road Tripu se tímto filmem mohli inspirovat, ale Road Trip ve výsledku působí docela jinak než Nebezpečná zásilka, i když náměty jsou podobné, ale cesta za zásilkou, která se nesmí dostat za žádnou cenu k adresátce, je v obou případech dosti rozdílná. Tady jde v podstatě o to, že Wyatt se domnívá, že jeho přítelkyně Kimberly, která je na kolejích někde na druhé straně země, ho podvedla. Tak za pomoci velice sympatické dívky Ivy napíše pro Kimberly peprný dopis, přidá kondom, který se tváří jako použitý, a k tomu navíc přidá fotku s jinou dívkou. To vše odešle expresní poštou, jenže se dozvídá, že je všechno špatně, a tak se za pomoci sympatické Ivy vydává za zásilkou. Tento děj sám o sobě zní docela zajímavě, a když se k tomu po cestě přidají ještě další zajímavé zápletky, jako například když se Wyatt stává rukojmím sériového vraha, když jsou Wyatt a Ivy zatčeni, když jim spadne auto do jezera, to všechno jen znásobuje atraktivitu už tak velice opriginálního příběhu. Navíc je dost příjemným bonusem dívat se téměř po celou dobu filmu na velice netypicky tmavovlasou Reese Witherspoon, které tmavá barva vlasů opravdu hodně sluší. K tomu zde exceluje v hlavní roli Paul Rudd, kterého mám od seriálu Přátelé hodně rád. Takže ve výsledku musím říci, že se mi to líbilo skoro stejně jako Road Trip, a není tedy důvod neudělit stejné hodnocení. Je to ve svém žánru dost originální film, z toho důvodu tedy uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy.(30.5.2010)

Zábavná romantická komedie o cestě dvou rozdílných lidí za páskou, skrývající tajemství, které by její příjemce neměl vidět. Pokud jste viděli novější "Road Trip" (který je mimochodem zábavnější a odvázanější) víte co od filmu očekávat, akorát zde je partička kamarádu nahrazena, slaboušským mladíkem a odvázanou dívkou (mladý Rudd a Witherspoonová).(5.2.2013)

Dva roky před Road Tripem, sedm let před prvním Oscarem, 17 let před Ant-manem a především rok před tím než Weitzovic "Prcičky" změnily tvář teenager komedií. "Forever young" Paul Rudd a "opravdová tmavovláska" Reese Witherspoon v dobách, kdy jim k prvnímu soukromému tryskáči chybělo ještě pár dolárků.......já se v rámci žánru "crazy road studentská jízda" dle možností celkem bavil.(12.2.2015)

• - Je to první film, kde si spolu zahráli Paul Rudd a Reese Witherspoon. Druhým byl snímek Poznáš, až to přijde. (Greg)

• - Všichni tři představitelé hlavních rolí - Paul Rudd, Reese Witherspoon a Christine Taylor - se objevili alespoň ve dvou epizodách seriálu Přátelé. (Greg)