Matthew Perry je na dně. Po neúspěšné léčbě skončil s psychiatrií a zjistil, že na nemocnou duši je láska ten nejlepší lék.
Pokud si pamatujete Mathhewa Perryho pouze jako Chandlera ze seriálu Přátelé, pak vás posmutnělá romantická konverzační komedie Zmatená duše režiséra Harrise Goldberga možná trochu překvapí. S nejvyšší pravděpodobností ale příjemně, protože právě v ní Perry prokazuje svoji naprostou hereckou univerzálnost a schopnost položit se do jakékoli dramatické úlohy. Jeho hrdina, Hudson Milbank, je úspěšným hollywoodským scenáristou, u něhož se nenápadně rozvinula závažná duševní porucha, která jako by mu vzala všechny emoce. Hudson proto obchází doktory a psychology, zkouší i vlastní šokovou terapii, ale nic nepomáhá. I jeho přítel a kolega spoluscenárista je ochoten udělat cokoli, ale nemá nejmenší šanci. A pak se najednou objeví Sára, kterou Hudson náhodou potká na pracovní schůzce. Že by láska byla tím pravým všelékem? Nic není jisté, ale zatím se to rýsuje slibně... (oficiální text distributora)

made1

Nejsem věrný fanoušek Přátel, jen pro přesnost. Takže proto nemám Perryho ani zafixovaného jako Chandlera a musím říct, že je to asi dobře. Naprosto nejvíc mě asi dostala scéna v pokoji rodičů. Celou dobu se to snažil ukočírovat, ale tady tak vybuchl. Jako by natáčení filmu kopírovalo čas a on si všechnu uspořenou energii vyšetřil právě sem. Nečekané, ale naprosto ohromující drama. Moc, moc dobré. ()

sedm.1

Opravdu zajímavý a originální film.Podobné romantické drama jsem ještě neviděl,ale rozhodně nemohu souhlasit,že by šlo byť i jen částečně o komedii,to vážně ani náhodou.Celý film je pojatý opravdu zvláštně a měl jsem od začátku až do konce při jeho sledování opravdu "zmatené" pocity,vesměs se však nesly v kladném duchu.Zmatená duše sice nemá nijak bombastickou zápletku a už vůbec né nějaký velký spád,film si jde prostě svou cestou,která je poklidná,není příliš okoukaná,je zajímavá a osvěžující,ikdyž pro spoustu diváků se stane pro své nemastné,neslané tempo hodně nudnou podívanou a to že těch nezáživných scén tu je sakra dost.Závěr je pak sice očekávatelný,přesto cesta k němu je originálně trnitá.Nicméně,obrovskou předností a pro mě velkým překvapením je výkon Matthew Perryho,který si je sice v romanticko-odlehčených pasážích hodně jistý a jeho pózy jsou uvěřitelné a fajn,když však dojde na dramatické momenty,kterých je zde také sakra dost a jsou velmi dynamicky vygradovány,byl jsem doslova v šoku,jak strhující a dechberoucí výkon dokáže zahrát a jen mě svým výkonem utvrdil v tom,že z Přátel není možná ten nejcharismatičtější,nejsympatičtější a nejcoolovitější,každopádně ze zmíněné šestice má bezesporu největší herecký talent,který zatím ale nedokázal bohužel moc prodat.Když zde k němu pak ještě připočtu neskutečně miloučkou Lynn Collins,z trochu zmatené Zmatené duše vzniká opravdu originální,příjemný a neobvyklý filmeček pro vnímavějšího diváka. ()

chmíří

Celkem v poho, ale něco tomu chybělo, Perry sice svou roli zahrál dobře a námět byl taky dobrý, ale myslím že ve scénáři byl pár hluchých a nudných míst, které mi nedovolili se do filmu pořádně ponořit. Takže další filmeček, který je na jedno kouknutí, ale za měsíc si na něj už nevzpomenu. Škoda...70% ()

Ondra16

Film působí obyčejně, bez myšlenky, bez výkonu, ale právě o to šlo. Obyčejnému divákovi tak přiblíží, jak se člověk může cítit. Jednoduchá myšlenka, ale o to silnější. Sice se zde objevuje pár veselých momentů, ale slovo, které by pocitům odpovídalo je s přivřením oka maximálně hořko-sladké. Pochválil bych pěknou hudbu a mého oblíbence Perryho i když tentokrát se ani nemusel moc snažit. ()

Wally

Ze začátku to vypadalo horko těžko na 1*...proč bych měl koukat na film o nějakém bláznovi a navíc s M. Perrym v hlavní roli. Tento člověk ještě nikdy pořádně nezahrál žádnou roli a hraje jen potrhlé blbečky. Ale vydržel jsem a myslím, že jsem udělal dobře...postupně si vás totiž hlavní hrdina získá (dokonce s ním začnete sympatizovat) a některé části filmu byly moc dobré. Více než na 3* to nebylo, ale i tak jsem rád, že jsem to z kraje nevzdal a dokoukal sem. ()

cab

Skvele zahrany o to hure zpracovany pro sirsi verejnost. Nektere jedince nadchne obsahem, ale vetsinu nezasahne, spise odradi a znechuti. 50% ()

Hanys_

Další ze zajímavých citlivých příběhů, které jsou vlastně "o ničem" a které dokáží příjemně vyplnit filmové odpoledne. POMO má vlastně pravdu, když píše, že ne Perry ale hlavně Perryho role byla úžasná a být v ní fakt dobrý herec, mohl to být ještě lepší film. I tak se ale tenhle film vyplatí vidět. 6/10 ()

dopita

„Chodící nediferencovaná porucha s rychle kolujícímy problémy a prudkým uvolňováním, pravděpodobně s tendencemi k hypománii, která všechno moc zveličuje“ toliko diagnóza Dr. Blaineové na trable a problémy Hudsona Milbanka (Matthew Perry). Zkrátka Hudson trpí psychickýmy problémy a ztrátou emocí. A neví co s tím. A pak mu osud do cesty přivede Sáru...Celej film je o tom, jak Hudson bojuje sám se sebou. Ale film rozhodně není tak depresivní jak to vypadá. I trocha humoru se najde. Matthew Perry překvapil, Chandler se v něm neprojevil ani jednou. ()

lukasch

Pořád jsem od Perryho čekal nějakou cynickou "Chandlerovu" hlášku, nedočkal jsem se. Budu se muset povídat znovu a beze všech očekávání, protože vlastně ani nevím, o čem to bylo :/ ()

kolemjdouc

zmatený Perry a na konci filmu zmatená i já : nakonec jsem usoudila, že ten film si vlastně dělal legraci z duševně nemocných lidí. Vtipné na tom nebylo nic.A jestli mě měly rozesmát blízké záběry na Perryho věčně plovoucí oči.... ()

Ještěřák

Neambiciózní dramedy jako řemen s mým oblíbencem, Mužem s cigaretou, a ještě větším oblíbencem, Chandlerem Bingem. Laciné hamburgery přežvykující Pollak (můj velkej kámoš prozměnu z Casina) a Collinsová taktéž bezchybní. Kdo se v Numb alespoň na jednu blbou vteřinku neviděl v hlavním hrdinovi, obávám se, že neví, co jsou to životní sračky. ;) Suma sumárum, možná že bych šel až na pět zatracených hvězdiček, jenže konec byl... nepřesvědčivý, a to tak, že velmi... ()

BuddyO

Numb je úžasný film, kterému bych dal, pokud by to bylo možné, 6*. Jestliže někdo dáva Matthew Perrymu nálepku, Chandler a navždy jen Chandler, tak by měl shlédnout tento snímek, kde podává naprůměrný a po celou dobu vyrovnaný HERECKÝ výkon. Troufám si trvdit, že snad i životní. Scény s nádhernou Lynn Collins jsou třešničkou na dortu. Výborný scénář, který vás jednou dojme, podruhé překvapí, potřetí naštve... Po prvním shlédnutí film řadím do svých nejoblíbenějších a nedočkavě se budu těšit na další působení výše zmiňovaného herce ve filmové roli, kde svůj talent potvrdí. 5* - 100% ()

ThomasL

Pro mě asi nejlepší film, který Perry natočil od dob Přátel. Sice bych ho asi nikdy nečekal v tak depresivním filmu, ale on to utáhl skvěle. Prostě jsem mu to věřil. ()

kwoky

Zvláštní film. Jako celek dost "složité", ale jednotlivé scény jsou většinou skvělé. A měl jsem na konci i dobrý celkový pocit. Takže 4. ()

santiamén

Některé filmy je lepší hodnotit s velkým časovým odstupem. Vzhledem k tomu, že si horko těžko vzpomenu, co se vůbec v Numb odehrávalo, mám v hodnocení jasno. Výkon Matthewa Perryho mě potěšil, neb byl civilní a snesitelný, téma tisíckrát obehrané, atmosféra lehce deprimující, z vedlejších postav mi nikdo neutkvěl v paměti a ve výsledku mlhavo. ()

janesX

Inteligentný romantický film ktorému sa dá všetko uveriť, dokonca aj Perryho psychické problémy. Lynn Collins je tu naozaj zlatá a je to zakaždým radosť keď sa objaví. 75% ()

Vejrrr

Kdybych měl použít jedno slovo na hodnocení filmu asi by to bylo "pozoruhodný". Perry je brilatní a psychickou nemoc, kterou trpí hraje absolutně přesvědčivě. V dramatickém příběhu je spoustu zajímavých okamžiků je v něm co objevovat a po opětovném promítnutí určitě co odkrývat. Hloubkový průzkum složité lidské duše ()