Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Worthington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa. (Bontonfilm)

Va33ek

Nedokážu ani popsat, jak krásný zážitek jsem zažil v kině, když jsem se připojil k Jakeovi při cestování do úžasného světa jménem Pandora. Naprosto mě to pohltilo a 2,5 hodiny uteklo jako 2,5 minuty. Nenapadá mě nic co bych filmu mohl vytknout (Že to má prostý příběh? Tak ať, mě to vůbec nevadí ba naopak líbí se mi.). Překrásná hudba, myšlenka, příběh, zvraty a o efektech ani nemluvě. Myslím, že bude plně dostačující, když doplním, že na filmu jsem byl v kině celkem 3x. (Nemohl jsem čekat, tak dlouho až vyjde na DvD.) ()

Hanzell

Tady to vezmu spíše telegraficky a nebudu se nijak drasticky rozepisovat. Příběh: Chuj s ním... Vizuál: Naprosto dechberoucně kulervoucí... Poprvé v životě jsem byl na jednom filmu 3x v kině. Jsem 3D magor a tohle byla božská mana pro mé zchátralé čočky a vyschlý sklivec. ()

moviereview

Perfektný film, Avatar je presne taký, ako ho Cameron chcel ukázať. Veľkolepý, nádherný, pôsobivý, plný technológií, emócií z geniálnymi detailami, z ktorých sa vám dostanú slzy do oka. Sila filmu je v jeho univerzálnosti, kde Cameron vytvoril svet do posledného detailu. Ale najslabší článok filmu je naozaj len príbeh, je jednoduchý, a svojim spôsob aj trochu ale len trochu naivní. ()

Jonaasz

Avatar... člověkem ovládaná živá bytost... začíná to hezkým sci-fi. Dílo postupně zasvěcuje do tajů jiné planety, jiného života. Vše co by pro Lidi bylo nesmyslem, tam to hltáte jak pominutí a chcete to vidět na vlastní oči! Chcete to zažít na vlastní kůží! Chybí málo a bylo by tomu tak. Film zaujímá všechny smysly od první do poslední minuty. Splynutí humanoidního života s přírodou a ne s technikou... Je to docela jiný směr, než kterým jde dnešní lidstvo... Ale od shlédnutí filmu věřím, že i reálný. Po 2 a půl hodinách filmu máte jasno... nechcete být člověkem! Chcete žít modrý život... Tomuto filmu bych vytkl jednu jedinou věc, a to: "Ještě jsem neviděl pokračování!!!" ()

Jinpachi

Další nejnadhodnocenější film, co jsem kdy viděl. Lidi to opravdu přehání, je to jako ve firmě na výrobu čokolády, kde se drby šíří rychleji než pivo na setkání anonymních alkoholiků a kde, když si na začátku lehce ulevíte, tak na konci jste se vysrali do mandlové polevy. Efekty jsou vážně skvělé, dokonce i herecké výkony některých lidí, jsou celkem ucházející, ale proboha! Ten film je tak předvídatelný a plný klišé jako Kinder vajíčko, že je to omračující víc, než dostat pálkou v temné uličce Gothamu. Avatar je průměrný víc než ten nejprůměrnější Francouz sedící na verandě ve slipech a přitom pojídající Créme brulée. ()

Kritik

Potěcha pro oči, nikoliv však pro uši. Nicméně já nemohl odtrhnout oči od plátna, přestože příběh prakticky negradoval. ()

Wolf28 odpad!

Šmoulové podle Camerona děj nudnej a trapnej podle jen jen pytel peněz to zvednul od ultra odpadu scénáře US masáž reklamou a pár teda hromada spec. efektů to stejně nevytrhne ODPAD ()

Johny_Blaze

Co na tomto snímku není zpracováno počítačem? Že to pořádně ani nepoznáte? A to je právě to proč je Avatar tak populární. Sci-fi od podlahy až po strop s pro lidstvo tak typickou zápletkou, která není náročná na přemýšlení ale zase není tak prostoduchá že film odepíšete už na začátku protože je vám jasné jak to dopadne. Navíc James Horner odvedl skvelou práci a jeho hudba nás velice příjemně provede celým filmem. No, těšme se na pokračování, které jistě přijde brzy vzhledem k výtěžnosti filmu. O čem ale bude další potencionální pokračování je mi záhadou. ()

mpet

Jediný film, který si vysloužil mou pozornost takovým způsobem, že jsem ho hned 4x viděl v kině. Žádný jiný film se tomu ani zdaleka nepřiblížil. Ano tak dokonalý zážitek to je. Děj není nijak složitý, ale v tomto filmu to není vůbec důležité, neboť vše ostatní bylo dokonalé. Soundtrack, audio-vizuální efekty, herci, atmosféra, prostředí, to vše mě hluboce zasáhlo a nutilo mě to hltat každý moment filmu. Už se těším na pokračování, které bude mýt co dělat, aby udrželo nastolenou úroveň, neboť laťka je opravdu velmi vysoko. ()

adulkahm

Avatar prináša obrovské posolstvo. Vidíme v nej obrovské modré tvory, ktoré sú ale prepojené so zemou, na ktorej žijú. Jeden bez druhého nedokážu existovať a bojujú za svoju zem, pretože je neoddeliteľná súčasť ich samých. Tento film považujem za jeden z najlepších Cameronových filmov. ()

00Michelle00

Film co by se vyrovnal Titaniku? To bude kravina... Dřív jsem tomu nechtěla moc věřit, ale Avatar doslova předčil moje očekávání. Pozvolna probíhající příběh zanechává nenucené city a ukazuje krásy neznámé přírody. Grafické zpracování je téměř dokonalé, hudební doprovod taktéž. Dějově však trochu slabší (myslím opravdu dějově, nápad s avatary je opravdu jedinečný a originální...). Tento výkon se prostě nedá hodnotit jinak, než kladně... ()

5ars33r

Když se budete snažit nebýt kritičtí a necháte se unášet, dostanete zážitek na který budete dlouho vzpomínat. ()

Milonak

Nechápu tak vysoké hodnocení..... To stačí vizuální obraz (namodralé figurky), který mně osobně začal po 15 minutách naprosto nudit, k tak vysokému hodnocení? Naprosto pitomý příběh - a ne 100x omletý, ale ještě horší - zlo versus dobro, "americké" figurky, atd... Ještě k tomu ta strašlivě dlouhá stopáž. Existuje velká spousta filmů, které jsou natočené čistě jen pro efekt, ale jsou aspoň zábavné a člověk se u nich nenudí. Avatar však mezi ně nepatří - u filmu jsem usnul, 10%. ()

Vlkodav

Tato megalomanská produkce mi přišla trochu pro tupce. Film se totiž hlavně musí zaplatit a tak nikoho nesmíme odradit. Nemůžu ale zase nehodnotit kladně, neboť technicky je všechno správně. Myšlenka s převtělením - té si asi nejvíc cením. A hlavní roli Jakea měli nechat pro jiného bejka. Mělo mě to vzít nejspíš za srdce a nevzalo, a to se mi u Jamesova filmu ještě nestalo. Až moc mě totiž lákal abych u toho plakal.-70%, za krásu Pandory a za její 3D nádory. ()

K8MK

Revoluční film v technologii od Jamese Camerona je jako nejlepší sci-fi skvěle natočeno a s výborným hereckým obsazením. Jediné co lze vytknout je zvláštní děj a divné akční scény ()

lordofrvhp

V porovnání s předchozími cameronovkami už jen trapné natahované béčko.Navíc mi v samotném filmu nedávaly smysl některé věci,a pochopil jsem je až po shlédnutí directors cutu. 60 procent za vynikající vizuální stránku a vyšperkovannou techniku pozemštanů. ()

vorl1ce

Film překonal mé očekávání. Super nápad a výborné provedení. I když nemám ráda sci-fi, Avataři mě nadchli. Efekty byly dokonalé, klobouk dolů. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (více)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)