Skřítek

Troll

Fantasy / Horor

USA / Itálie, 1986, 86 min

• zdepapepa

Na tomhle filmu pomalu nic nedává smysl. Snaží se to být 80kovým slasherem (snad) a místo toho jde cestou jakési pohádky v čele s malou holčičkou, šíleným zpívajícím sborem trollů, skřetů a bůhví čeho ještě, který se probudil o sabatu a hodlá zprovodit ze světa svou milovanou. Komické masky předčí už snad jen topornost herců (schválně počkejta na začátku, kolik lidí kouká na cestu (několikrát lidi sejmou nějaké jiné lidi, jeden člověk si dokonce splete byt (o jedno patro). Sonny Bono, Atrey z Nekonečného příběhu, který tu hraje Harryho Pottera jr. a filmový debut Julie Luis-Dreyfus. Bohužel tohle nesahá ani ke guilty pleasure. Pokračování pouze jménem dokonce použilo (už tak šílenou) scénu s oštěpem a udělalo z ní klenot. Bohužel toto je čistá hrůza. A nemyslím to v tom dobrém, hororovém slova smyslu.(13.5.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,450,815Tržby Celosvetovo $-(19.4.2010)

• ricci.s

Masky boli pekné, ale to je to jediné, čo bolo na tomto filme dobré...(4.8.2010)

• Gilmour93

Někdo má ve sklepě bordel, někdo zase trola. Tento vypadá jak Miloš Zeman, kterého zaráz schvátila viróza i hydraulický lis a z činžovního domů plného retardovaných nájemníků si systematicky dělá elfí háječek. Naštěstí je tu Átrej Harry Potter a Rowlingová si už píše poznámky do notesu.. Na svou dobu a rozpočet obstojné masky, jinak divák se nebude bát, spíše rozpačitě smát a největší fantasy je, že vše skončí bez průtahů..(10.6.2013)

• MM_Ramone

Rodina Potterovcov sa presťahuje do nového bytu. Ich roztomilá blonďavá dcéra Wendy, ktorá je v predškolskom veku, hneď prvý deň natrafí v pivnici na podivného tvora. Zaútočí na ňu zlý, zákerný škriatok - "Troll". Je to malý, škaredý, chlpatý hnusák. Vďaka jeho magickým schopnostiam sa do nej prevtelí, posadne ju. Potom sa v nevinnej podobe malého dievčatka pustí do krutého vyčínania a realizácie svojho nekalého plánu. Rozpúta pravý trolí teror. **(6.5.2015)

Celý film jsem se pěkně připitoměle šklebil - mluvící houba jako lampa, skřetí svět v paneláku, měníci se sousedi na skřety, sbírka kopí staré paní - musí se vidět. Škoda, že to celé hrozně zestárlo. Béčkový remake by nemusel být špatnou podívnaou, věru ne.(6.2.2010)

• hladass

Za mě osobně docela zklamání, i když je fakt, že tyhle rodinné fantasy horory moc nemusím... Hercům, hudbě ani maskám, nelze moc co vytýkat, vše jasně směřuje k tomu, aby pobavily i malého (rozuměj malé dítě) diváka... No, ale starší hororový fanda se moc nezasměje a až příliš často se bude nudit a to Troll nemá ani hodinu a půl... A co mi vadilo nejvíce je, že z celého snímku jde cítit silná inspirace Germliny a Nekonečným příběhem...(15.2.2011)

Troll je velmi kvalitní,už maskamy a efekty,které dělal J.C.Buchler. Opět pracuje s minimum herci a ti dokáží udržet tento film na vynikající úrovni. Samotný scénář je dobře napsán a navíc celý film je přece jenom originální v tom,že se tváří zároveň jako fantasy.(22.12.2006)

Do Trolla jsem původně nechtěl jít protože jsem viděl dříve Trolla 2, kterej byl fakt hroznej. Ale nakonec Troll 1 je super béčko na noční promítání Buechlermu chybý režisérkský um ale to si bohatě nahrabe dobrýma efektama který dělá on sám. Film je béčko odehrávající se v jednom baráku, a mě ten film prostě bavil.(5.7.2010)

• SeBig

Hrozná kravina, začátek vypadal slibně ale v průběhu to přestalo dávat smysl. Režisér nevědel asi jestli točí horor nebo pohádku pro děti. Nudná slátanina.(14.2.2013)

• Caelos

Harry Potter:-) Troll je klasickým dílem osmdesátých let. Komediální horor plný příšerek. Ty jsou udělány dobře, i když Troll samotný působí většinou tak trochu jako dědeček s alzheimerem. A jako většina podobných filmů, v sobě nese takovu pachuť rodinného filmu, který ale i přesto pro děti není. Líbily se mi masky. Jinak film nemá moc co nabídnout.(23.2.2011)

• Mordenroth

Veľmi pekné a kvalitné masky. To je však to jediné, čo na tomto filme stojí za pozornosť.(11.1.2007)

• sidzej

Nechcem vidieť dvojku ak má byť ešte horšia od tohoto. Lacné, televízne s dosť mizerným scenárom. Našťastie film má aj niekoľko kladných aspektov- dobré herecké obsadenie, masky a hudbu. No a potom ešte pobaví fakt že tu máme Harryho Pottera stvárneného Atrejom z Nekonečného príbehu. 30%(3.10.2008)

• SOLOM.

No tak sice tento film nemá z „otravným“ Harry Potterem nic společného, tedy kromě jména hlavního hrdiny, ale jinak taky moc kvality nepobral. Je mi jedno zda tenhle film oslovil Rowlingovou k napsání těch srágor pro děti a našla v něm inspiraci pro svou postavu – její pojmenování. Tenhle kousek mě dokázal oslovit snad jen docela pěknými maskami trollů, které si Buechler dělal sám. Stačilo se jen spřáhnout s rodinou Bandů a světlo světa mohlo spatřit další příšerky. Žádnou pořádnou porci hrůzy a napětí zde nenajdeme, protože celý film byl natočení spíše v „humorném“ pojetí. I tak se však může film opřít o některé herecké výkony, které mu určitě hodně pomohli. Asi nejvíc mě oslovil Phil Fondacaro, jehož finální proměna neměla chybu. 40%(4.10.2011)

• cariada

Pěkné masky , ale jinak spíš blábol pro děti. mě to moc nenadchlo, nejsem velký přiznivec , těhle potvor co vypadají jak plyšáci.(21.8.2012)

Těžko, přetěžko dávám tři hvězdičky, ta třetí je hlavně za proměnu čarodějnice. Masky ujdou, ale je to ulítlý, chvílema můžou působit i děsivě, ale je to všechno umělý a neskutečný...(19.5.2012)

Troll je víc než horor spíše dětské fantasy - titulní troll převezme v domě podobu nevinné holčičky a postupně začíná proměňovat lidi a celý dům na pohádkový les plný potvor. Tyhle osmdesátkové pohádky plné potvůrek, kouzel a nadpřirozena mám hodně rád, takže jsem většinu filmu nechápal nízké hodnocení. Jenže ke konci přibývá pitomých dialogů, příběh přestává dávat smysl, až vybředně úplně do ztracena. Škoda, dostat to rukou někdo lepší (Dante, Landis, Zemeckis...) mohla z toho být klasika, takhle je to spíše průměr se sympatickýma postavama a moc pěknýma trikama.(11.5.2015)

• Asmodin

2 * jsou jen za nápaditě vymyšlené postavičky. Kvalitní práce, kterou dnes každý odflákne počítačovou animací. Na víc tento film nemá, protože děj je fakt strašně nudný.(31.10.2018)

• Kacitr

Barák plnej pomatenců...na nervy jdoucí blonďatá holčička následně převtělená do ještě otravnějšího skřeta. Aspoň že tam mají Harryho Pottera, aby zachránil situaci. A ta ženská, co měla v bytě na stole tu kňourající houbu, to měla být variace na paní profesorku McGonagallovou z roku 1986?(15.12.2018)

Nevím jak to napsat, ale trol byl tak špatný, až se mě líbil. Všechny ty potvůrky a hlavně ta hudba, která jejich skotačení v bytě doprovázela mě nadmíru bavily. Teď ještě mrknout na dvojku, která je tak špatná, až se stala legendou :) Za mě 60%(24.7.2012)

• Mayers

Tohle byla hrozná nuda. Jediná dobrá scéna byla proměna gigola v poupě. Masky byly ucházející a trollík mi hrozně připomínal něčího dědu ale to na hvězdu nestačí. 5%(13.2.2013)

<< předchozí 1 2