Píše se rok 1951 a hollywoodský scenárista Peter Appleton dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti. Appleton však náhodou havaruje s autem a při nehodě ztratí paměť. Skončí v městečku, kde ho považují za pohřešovaného válečného hrdinu Lukea Trimbleho. Všichni, včetně Lukeho přítelkyně, oslavují jeho návrat, vojákův otec (oscarový vítěz Martin Landau) šťastně vítá svého "syna". Společně opraví a dají do pořádku místní kino The Majestic, ale když Appleton uvidí film, k němuž napsal scénář, paměť se mu vrátí. Nyní stojí před nelehkou volbou - zda se má navrátit k bývalému životu nebo zůstat v tom novém, který si zamiloval. (oficiální text distributora)

M.E.K.Y

No, jsem překvapen. Podle toho na co jsem se právě dokoukal, mi přijde, že je tímto dílem trošku opovrhováno. A to určitě neprávem. Teď už vím, že mezi Darabontova díla s velkým D nepatří jen Míle, Vykoupení a Mist, ale také Majestic! Frank mě opět dostal! Pro mě je to prostě nejlepší režisér současnosti a jeho díla mě vždycky zaručeně zasáhnou u srdce. Úspěch tkví ve způsobu natočení. Jeho filmy jdou vždy do hloubky, dokáže vnuknout myšlenku, dojmou a to klidně i u takového to prostého příběhu, jakým je Majestic. Ne nadarmo jeho nejslavnější díla okupují čelní příčky nejlepších filmů historie. Dalším důležitým prvkem proč je tak úspěšný, je to, jakými lidmi se dokáže obklopit. Protože hudba, kamera i herci jsou perfektní. Děj je napsaný na Jima Carreyho, a ten to prakticky všechno oddřel sám, ale to nevadí. On si s tím poradil špičkově. Dokáže dojmou, pobavit, potěšit, prostě Pan Dokonalý! Docela dost společného má Majestic s Truman Show, kde Jim také táhl celý film sám a překvapil mě, jak si dokázal poradit s vážnější roli. Ve vedlejších rolích jsem si všiml, že Frank nic neponechal náhodě a obsadil "své" osvědčené "ovečky". Tomuhle říkám drama se vším všudy... ()

Patrac999

Darabont ani King se nezapře, sice trochu divný závěr, ale zas až tolik nevadí. P.S. Ani Carrey není takový dement, jako obvykle ()

Hepy13

Jim Carrey mě přesvědčil že umí, vážně umí zahrát i vážné role. Toho bych opravdu hodně pochválil. Co už mě ale natolik neoslovilo, byl příběh - zdlouhavý, neoriginální a vůbec mě nepohltil natolik, abych si na konci mohl říct "páni tak to bylo tedy něco". Moc se mi ale líbí vzhled biografů v dávných letech, hlavně jak měli kouzelně udělané ty vchody - opravdu nádhera! Mám k Darabontovi jednu prosbu - "Franku prosim, natoč pro nás filmové nadšence do třetice ještě jeden film z vězeňského prostředí". ()

husokachna

I nám dospělým je pohádek občas třeba. I největší cynik občas potřebuje vidět či slyšet nekomplikovaný příběh o naději a rozhřešení. A ty Frank "už jsem nenatočil 13 let žádný film" umí. Už Zelená míle nehledě na nadpřirozeno, ale i Vykoupení, jsou příběhy, které by v reálném životě vypadaly značně jinak. A tak i Majestic je v mnoha ohledech naivní, a i když nemůžu hodnotit jeho filmařskou kvalitu a srovnávat s Caprou, tak jako někteří spoluhodnotitelé, musím říct, že jsem si tuhle cestu za vykoupením jednoho městečka a jednoho člověka moc užil. To vše i díky Jimovi, kterýmu se sice občas hodí tělo i ksicht do módu Ace Ventury, ale hraje parádně a parádně mu sekunduje Martin Landau, ale i zbytek městečka. ()

Jaroslaf odpad!

....už dlouho jsem neviděl tak příšerně patetickou hovadinu. Klišé střídá klišé, carreyho všichni milují. Chvilku ho pak nemusej ale po dojemné řeči u soudu, ho zas všichni milujou. Nesmí chybět starý, umírající pán a hodně západů slunce. ()

Tomislav

Ano, vím, slušně vyvedený sladkobol a kýč. Jenže sralbotku jako jsem já to vždycky dostane. Hezky se na to dívá a Carrey opět potvrzuje, že umí zahrát skvěle i vážnou roli. ()

Malfame

Nebýt poslední půlhodiny, dala bych 4*. Film má zajímavý děj, skvělou atmosféru a Carrey je příjemně necarreyovský. Ale typický americký příšerně patetický konec trochu kazí dojem. ()

Boomstick

Omylom som to pustil na Prime a musim povedat ze to bol velmi silny zazitok....popri Man on the moon jediny film v ktorom je Jim Carrey "normalny" ()

kailik

Sice to neni tak dojemny a srdcervouci podivana jako je Zelena mile nebo Vykoupeni z veznice, ale ma to svoje kouzlo. I pres pomerne dlouhou stopaz se u filmu nenudite. A kdyz se film blizil do finale, tak jsem si rikal, ze ted uz pujde kvalita rapidne dolu, ale vubec, mile me to prekvapilo. APrijemna atmosfera padesatych let a este prijemnejsi Jim Carrey v urcite jedne z jeho nejlepsich roli, zde ukazal ze umi hrat i lepsi role nez role nejakyho magora, takovych roli by potreboval vice ! ()

Saur.us

Záměrně natočený doják, patosem přetíkající, naivitou oplívající sračička ale takové kvality, že už v opravdu chybí jen James Stewart. I když Jim Carrey byl ve své jedné z mála vážných rolí vážně dobrý a to i přes to, že bylo chvílemi vidět, že měl co dělat aby nevypustil své klasické grimasy. Sice slabý Darabont ale stále dobrý film. ()

Mbeast

První polovina mi přišla vyloženě slabá, ve druhé se to film snaží dohnat, ale už je příliš pozdě, protože když se zdá, že se mu to konečně povede přichází značně patetický závěr. ()

bangee

Z trochu jiného soudku, než jsem od Darabonta zvyklý. Nicméně rychle jsem si zvykl, především díky výborným hereckým výkonům. Na druhou stranu bohužel mě trochu zklamal příběh. Režie je výborná, ale scénář trochu kulhá. Je takový jednoduchý, předvítdatelný, roztáhlý, ale především se snaží do sebe zakomponovat, našroubovat, nakombinovat tolik pod příběhů, že ztoho vychází prapodivná nevěrohodná achvílemi až patetická skrumáž bůhvíčeho. ()

agassi68

A tak si poviete, že neskočíte na to americké vlastenectvo.. No Darabont je ako pavúk, čo trpezlivo snuje svoju sieť, až kým vás do nej nechytí. Na tú atmosféru povojnovej Ameriky v malých mestečkách plných slušných a jednoducho otvorených ľudí sa veľmi dobre pozerá. ()

Rockerman

Příjemný a pěkný film.Ztrátu paměti řeší docela dost filmů.Zde se celé město snaží,aby si Luke vzpomněl,ale je to nemožné,protože je to někdo úplně jiný.Je to vážně povedené a navíc se zase ukazuje,že Jim Carrey je dobrý herec,ale to jen tehdy,když zapomene na to svoje pitvoření a přehrávání.Samozřejmě je tu ten americký patos a nezbytný happy end.Ale s tím už jaksi musíme počítat.Jiný konec by americký divák nestrávil. ()

Wolvie

Vybroušený filmový diamant,který dává vzpomenout na filmovou krásu let dávno minulých.Můj nejoblíbenější Darabontův film,tady se totiž naplno ukázala šíře jeho filmařských dovedností. ()

Iwiiik

Majestic je hezké a precizně natočené romantické drama z poválečného prostředí s výborným obsazením. Zvláště Jim Carrey, který je ve vážných polohách vynikající, si na roli Petera alias Luka dal opravdu záležet a celý film držel svůj komický um pevně na uzdě. Naneštěstí Frank Darabont neudržel na uzdě své vlastenecké hormony a nechal závěr přesně po "caprovsku" sklouznout do amerického nacionalistického kýče. Jsem vysazený na davové scény u kterých všichni křečovitě tleskají a koutky se jim za hlavou spojují od nenuceného úsměvu a proto pro mě byla scéna v soudní síni či scéna na nádraží opravdovým utrpením. Darabontovi jdou mnohem lépe adaptace Stephena Kinga, to je bez debat, ale i tak si Majestic zaslouží všechny čtyři pěticípé fešandy. ()

root

Jak někdo může dát do jednoho filmu dvě scény, ve kterých si tvůrci vysmívají scenáristickým klišé a přitom je ve vlastním filmu mít všechny? Tenhle film je tak neuvěřitelně lacinej, že už sem jenom čekal kdy Jim Carrey začne na ulici zpívat nějakou muzikálovou melodii s obyvatelstvem maloměsta jako vokální podporou. Od stálic jako amnésie, jako hlavní poháněč příběhu jsme svědky i takovejch petard, kterejch si myslim že se už bojej i německý romantický filmy, na který koukaj maminy odpoledne na nově. Líbačka na majáku nad útesem, srdceryvný proslov nad smrtelnou postelí a epesní proslov, z kterýho patriotismus a láska k demokracii naprosto odkapává - všechno tak krásný, tak krásný a na jednom místě!! ()

owwidius

Ani neviem, preco mi tento film od Darabonta tak dlho unikal. Nemusim moc filmy ktore su o tom, ako sa Jim Carrey ksichti. O to viac som si uzil tuto chutovku. Velmi prijemne prekvapenie a vobec, dobry scenar, dobry reziser, cele dobre. Aj som chvilu dumal nad najvyssim hodnotenim. [#48/2014] ()

Rathalos

Jim Carrey potvrdil,ze vie zahrat aj vazne role,bol fakt vyborny ako aj samotny film,krasny pribeh,odporucam pozriet vsetkym...:-) ()

GOREGASM

Velmi decentní oslava toho starého Hollywoodu, který všichni jednou za čas ve svých myšlenkách oslavují a Frank Darabont ho v dokonalém retro stylu převedl na filmové plátnu v příběhu, který dojme právě atributy, které zdobily ty nejlepší snímky ze zlaté éry továrny na sny. Darabont přitom odvypráví jen obyčejný příběh o naději, štěstí a odpuštění, ale tak lidsky a jak on to umí, že mu na všechno kývnete a ještě budete nevěřícně kroutit hlavou, proč Jima Carreyho nemají někteří, dramatické herectví opěvující jedinci, rádi :-) Frank Darabont patří mezi filmaře, který udržuje Hollywood před branami pekla :-), a The Majestic je filmem, který pohladí duši každého filmového fanouška. 90% ()

Do třetice (opět) všechno dobré

Do třetice (opět) všechno dobré

20.10.2006

Frank Darabont je snaživec, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Často se totiž pohybuje ve filmovém zákulisí buď na postu producenta či scénáristy a na objektivu kamery má zatím jen tři… (více)