Píše se rok 1951 a hollywoodský scenárista Peter Appleton dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti. Appleton však náhodou havaruje s autem a při nehodě ztratí paměť. Skončí v městečku, kde ho považují za pohřešovaného válečného hrdinu Lukea Trimbleho. Všichni, včetně Lukeho přítelkyně, oslavují jeho návrat, vojákův otec (oscarový vítěz Martin Landau) šťastně vítá svého "syna". Společně opraví a dají do pořádku místní kino The Majestic, ale když Appleton uvidí film, k němuž napsal scénář, paměť se mu vrátí. Nyní stojí před nelehkou volbou - zda se má navrátit k bývalému životu nebo zůstat v tom novém, který si zamiloval. (oficiální text distributora)

Margiee

Myslela som si, že po Večnom svite nepoškvrnenej mysle Jim Carrey už nedokáže nič zahrať lepšie. Mýlila som sa. Na tento film som natrafila minulý rok počas vianočných prázdnin a bol to taký môj malý Vianočný zázrak, ktorý ma naplnil absolútnym udivením nad večne posúvateľnými a nekonečnými hranicami tohto hereckého génia =). Mohla by som ešte vypisovať chvály na jeho hranie, ale to jednoducho treba vidieť =) ()

Big Daddy

Nejde o takovou pecku jakou jsem možná od Darabonta čekal, ale jeho rukopis je ve filmu znát. Jde o takový ten feeling či poetiku chcete-li, kterou dokáže do snímku vtisknout. Atmosféra poválečných let se mi ve filmech moc líbí a Darabont pro ni použil i řadu herců, které jsme v jeho filmech už viděli. Zároveň je zajímavé vidět Jima Carreyho v dramatické roli a musím uznat, že rozhodně nejde o špatný zážitek. Vyvrcholení je možná až moc pohádkově kladné, ale v divákovi se alespoň rozlije příjemný pocit se kterým se dobře usíná. ()

snupko13

Americký kapitalizmus sa v 50tich rokoch a začiatkoch studenej vojny až tak nelíšil od komunizmu, úzkoprsosť, byrokracia a naháňanie nepriateľov štátu, udávanie. Odhliadnúc od tejto línie filmu a situácie v štátoch ide o veľmi príjemný, nostalgický film, ktorý ukazuje malomeštiactvo v ešte v starej poctivej a úprimnej rovine, kde spolupatričnosť je hodnotou ako rodina a nie je nič viac ako mať svoje miesto v dobre fungujúcej spoločnosti. Dobre fungujúca réžia Darabonta a herecká kvalita robí z tohto filmu možno menej nápadný, ale hodnotný zážitok. ()

Robino15996

Toto bol pre mňa tretí film, v ktorom Jim Carrey hral vážnu úlohu a musím povedať, že do tretice dávam Jimovi aj filmu 5 hviezd...pre mňa dokonalý film z výborným hereckým obsadením, výborným príbehom a výborným Frankom Darabontom, ktorý do tretice veľmi ale veľmi potešil. Je pravda, že Carreyho Večný svit nepoškvrnenej mysle je v mojich očiach stále jeho najlepší herecký výkon, ale tento sa radí hneď za ním na druhé miesto. 100% ()

vabambule

Nevím ani, co jsem od toho čekala, ale vyklubal se z toho příjemný film na víkendový večer. Trošku nechápu, že jsem Jima Carreyho ve spojitosti s tímto filmem dříve přehlédla... Příjemně mě jeho herecký výkon překvapil, jsem u něj spíše zvyklá na komedie... Hezký film, určitě stojí za to vidět - 75% ()

Tomulka

Film byl docela dobrý, ale Jim Carrey i přes to všechno co zahrál mi tam neseděl. On je prostě komik plastická tvář. Ať dělá co dělá (v tomto filmu) přijde mi, že jen ovládá svou přirozenost. ()

Dr.dogous

scénář 4 režie 4 herci 3 výprava 2 celkem 13 hodnocení 65% Vynechala mu pamět naštěstí ne inteligence. Kde je cenzura, tam je i diktatura. ()

Painer

Jim Carrey zde sehrál roli hollywoodského scénaristy, který je obviněn z komunismu, kdy přijde o svou práci a při nehodě ztratí pamětˇ. V jednom městě se ho ujme starý pan Harry, který ho považuje za svého ztraceného syna z války. Tento snímek mi uběhl hodně rychle před očima, i když má 152 minut, protože herecký výkon Carreyho je velice povedený a zaujme vás svou nevinností, která přeroste v lásku k dívce Adél. Stane se z něj velice rozhodný, důvěrohodný a odvážný muž. ()

pief

Oddychový film, nenadchol ani neprekvapil. Z hercov bol urcite najpresvedcivejsi Martin Landau. Jim Carrey sa mi tam akosi nehodil... rozosmieval ma aj v situaciach ked ma mal dojat. Jednu z vedlajsich uloh si zahral Dr. Charles Emerson Winchester III. alias David Ogden Stiers, co mna osobne velmi potesilo. Inak to bolo klise na kazdom kroku, mal som pocit akoby som to uz vsetko niekde videl. Zaverecna scena bola uz takmer na smiech. ()

boxo

Áno, miestami je to pritiahnuté za vlasy, ale každopádne mi tento film pripomínal Vykúpenie z väznice Shawshank. Nie len, že tieto filmy majú spoločného režiséra a pár hercov, hudba bola proste úchvatná a film jednoducho od osudného pádu do mosta chytil a nepustil. Pre mňa počínajúc koncom má aj spoločnú myšlienku: nádej. Myslím, že na film takéhoto typu jednoducho treba mať náladu a mne to vyšlo. Laurie Holden je nevinne krásna a Jim keď nerobí ksichty ala Ace Ventura je proste sympaťák, ktorému sa nedá nefandiť. Retroatmosféra poloprázdneho mestečka je okúzľujúca. Na film tohoto typu sa jednoducho treba cítiť (mizerne trebárs:), potom je to ako balzam na dušu. ()

Oter

Už na začátku jsem se šla na tento film podívat s pocitem, že minimálně 3 hvězdičky dostane. Sice mi byl doporučen od výborného znalce, ale když jsem viděla obsazení hlavní postavy, pomyslela jsem si - cože? Jim Carrey ve filmu, kde by nehrál klauna a navíc ve snímku ala dílo Franka Capry? Upřímně mi to, co následovalo vyrazilo dech. Konečně jsem i já objevila kouzlo hereckého umění Jima Carreyho. Jen víc takovýhle filmů a budu spokojená! Uznávám, že místy je film trochu vyumělkovaný a na konci lehce teatrální, ale plně se ztotožňuji s názory jiných - přesně tak by to Capry udělal taky. Každopádně jsem nadšená a nemůžu dát jinak, než plný počet... ()

Rangerek

Čekal jsem hodně, a proto mě to možná hodně zklamalo. Bohužel to pro mě byla neuvěřitelně zdlouhavá a přespříliš patetická nuda. Možná kdyby to mělo (maximálně) poloviční stopáž, dal bych tři hvězdičky. ()

eli.s

Režisér, herec v hlavní roli a námět vyvolají zpočátku v divákovi jakýsi pocit iluze, že se bude jednat o zajímavý film. Ti bystřejší z diváků ale po několikaminutovém sledování odhalí tu pravou tvář snímku, která tkví v několika rádoby srdceryvných proslovech hlavního hrdiny hlásajícím pod vlající americkou vlajkou za sborového křiku jásajícího davu. U mě by se film zkrátka asi nadšeného welcomebacku nedočkal... ()

Do třetice (opět) všechno dobré

Do třetice (opět) všechno dobré

20.10.2006

Frank Darabont je snaživec, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Často se totiž pohybuje ve filmovém zákulisí buď na postu producenta či scénáristy a na objektivu kamery má zatím jen tři… (více)