Píše se rok 1951 a hollywoodský scenárista Peter Appleton dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti. Appleton však náhodou havaruje s autem a při nehodě ztratí paměť. Skončí v městečku, kde ho považují za pohřešovaného válečného hrdinu Lukea Trimbleho. Všichni, včetně Lukeho přítelkyně, oslavují jeho návrat, vojákův otec (oscarový vítěz Martin Landau) šťastně vítá svého "syna". Společně opraví a dají do pořádku místní kino The Majestic, ale když Appleton uvidí film, k němuž napsal scénář, paměť se mu vrátí. Nyní stojí před nelehkou volbou - zda se má navrátit k bývalému životu nebo zůstat v tom novém, který si zamiloval. (oficiální text distributora)

noby

Na Darabonta lehké zklamání, příběh útočí na trochu moc frontách a přitom je relativně dost předvídatelný. Přesto je Majestic ukázkou precizního filmového řemesla od režie až po herectví a čtyři hvězdy zaslouží. ()

wosho

Veliká škoda, že jsem Majestic neviděl od začátku. Když jsem ho v televizi naladil, zprvu se měl hrubě nelíbil. Říkal jsem si, že to Darabont trošku s tou líbivostí přehnal. Ale jak minuty šli kupředu ,tak mě začalo kouzlo a atmosféra Majesticu pohlcovat a konec mě úplně dostal. Hollywood se moc nerad dívá do svých temných minulých vod a onen Hon na čarodějnice v 50tých letech byl asi tím nejhorším, co se v Hollywoodu a nejen v něm dělo. A Frank Darabont o tom natočil velký film. A nejen o tom. Natočil o síle života, o tom nevzdávat se a bojovaz za každou cenu. ()

jakeer

Darabont mal pred sebou scénar, vďaka ktorému mohol častokrát spadnúť k patetickosti, ale takmer celý čas sa jej úspešne vyhýbal (dojem trošičku kazí záver filmu). Vďaka tomuto tu máme film s fantastickou atmosférou - dovolím si tvrdiť, že dnes sa už takéto filmy nenakrúcajú. Čerešničkou na torte je skvelý herecký výkon Jima Carreyho - ten si naplno vychutnávam, lebo okrem Majesticu, Truman show a Večného svitu nemal veľa príležitosti predviesť aj svoju dramatickú polohu. Jim síce dostal dar od Boha - gumenú tvár, vďaka ktorej dokázal ťahať na piedest béčkové komédie, ale ak je niekto ešte k tomu jedným z najlepších hercov Hollywoodu - to považujem za ešte väčší dar. Pevne verím, že Jima ešte v kvalitnom filme uvidím. ()

Paity

Také v USA se uskutečnil obří hon na čadodějnice. Téměř to připomínalo stav, kdy ani každý Američan ani pořádně nevěděl, co je to komunista, ale hlavistě povykoval, aby všechny zavřeli. ()

XdanteX

Jak řekl Saruman v Karlových Varech: "Neskutečné mnohamiliónové rozpočty....obsah žádný." Na úvod vidíme srandovní parafrázi na fungování hollywoodského byznysu. Usmal jsem se pod fousem....a říkal si tohle by mohlo být dobré! A nakonec....to potom vyjede totální šablonu všeho šablonovitého béčkového a špatného co se dá ještě v dnešním hollywoodu najít. Čtu tady Darabont tohle a Darabont tamto...Capra sem Capra tam. Tenhle film není ničím než jen další kopií prověřeného schématu který platil na řadové publikum kterému je ukradená originalita...hlavní je že nakonec zase vyhraje po projití všech důležitých okýnek zmiňované šablony "ten hodný" a položí na lopatky naprosto celý systém. Jenže Caprovým filmům to nesahá kvalitativně ani po kotníky. Ten film je jen jeden z mnoha naprosto stejných filmů které se posledních 50 let "vaří" podle stejného receptu..jen s rozdílnýma surovinama. Holt ne pokaždé z toho vznikne dobrota jaké vařil tady tak omílaný Capra. A proč že se zrovna u tohohle tolik rozčiluju až mě to nutí napsat tenhle negativní komentář? Asi hlavně kvůli té stopáži...ostatní filmy tohohle žánru se vlezou do hodiny a půl v drtivé většině....ale přidat něčemu takovému hodinu....wow.... ()

Pttak

Dlouho sem váhal jestli plný počet hvězd nebo ne. Nakonec se přikláním ke čtyřem hvězdičkám. Ovšem kdyby se dalo hodnotit nečím mezi nimi, zvolil bych to. Na jednu stranu totiž bylo ve filmu pár scén, které mi přišli jakoby tak trochu trapné. Plus teda ta stopáž ta je vážně přehnaná. Na druhou stranu tenhle film v sobě vážně něco má a člověk to musí prostě se vší zvědavostí dokoukat, jak to teda nakonec s tím Peterem Appeltonem dopadne a když ho k tomu hraje Jim Carey, kterého ve vážné roli člověk vídá málokdy plus ona atmosféra co dokáže vytvořit Frank Darabont. Vyklube se z toho nakonec vcelku bezva filmek. Za mě 4,5*. ()

Orthank

Patetické? Pre niekoho určite. Patrioticky-nostalgické? Zaručene... Nič to však nemení na tom, že proste toto je Darabont, tak ako ho mám rád ... ;) ()

jasiska

Na môj vkus trochu príliš "ušľachtilý" a presladený film o princípoch a o "Amerike" takej, aká by (ne)mala byť. Napriek tomu, že je dobre urobený, nie je príliš originálny (nebolo tu nič, čo by sme neboli od začiatku predpovedali) a zdá sa mi, že je tak trochu prepchatý posolstvami (honba na "komunistov", smútok za vojakmi,...) ()

Schuldiner

Jsem vyloženě zklamanej, je to fakt hodně přitažený za uši. Pokud by to byla pohádka, tak dejme tomu, ale při výskytu komunistů se to tak brát nedá... Celej film je totálně vyumělkovanej... předvídatelnej a vlastně i neskutečně nudnej... ()

Ezekiel1

Naprostý doják. MAJESTIC tlačí až nechutně na pilu citlivosti. Carreyho i Darabonta mám moc rád, ale tohle dílko se prostě nepovedlo. Srdcervoucí příběh mladíka, který je nejprve oslavován za svůj návrat, později nenáviděn za zradu a nakonec znovu přijmut do "rodného města" kam vlastně ani nepatřil. Třešničkou na dortu je kýčovitý konec. Scéna u soudu i uvítání hrdiny na vlakovém nádraží jsou doslova směšné...Před scénou smrti otce(Martin Landau) plyne příběh poměrně příjemně. Nicméně bohužel. Nevylučuji budoucí opětovnou projekci kvůli tomu, že jsem neviděl film v originále, ale po prvním shlédnutí na to upřímně nemám zatím dostatek síly... ()

Prochy38

Frank Darabont a stejně tak Jim Carrey prostě nezklamali. Film nádherný i velmi kvalitně natočený. Každým dalším snímkem se přesvědčuji o kvalitě Jimových výkonů. Ty vážnější role mu jdou pomalu víc, než ty praštěné. Moc se mi to líbilo. Kouzelné drama! ()

Ještěřák

Frank Darebák je režisérskej naturál, což ale ještě nevylučuje, aby z postav v jeho filmech nemohl vytékati závažný slovní průjem. Nebojme se to říct na rovinu, hodně z tý možnosti si vybral právě v MAJESTIC. Vznikl tak film, ve kterém je na jednu stranu plno filmového umu a který prostě patří na velké monitory a velká plátna ve veliké kvalitě, ale na druhou stranu obsahuje ten nejpoctivější americký televizní patos, který jsem viděl za hodně hodně dlouhou dobu. A ještě si z něho na začátku i konci filmu dělá srandu, což je asi tak adekvátní, jako když můj papá kdysi vstal v neděli po důsledné opici a nad polívkou se smál sousedovi, jakej že je alkoholik. ()

David661

Co tak nízké hodnocení? Někomu možná nesvědčí, že se Frank Darabont konečně přesunul z věznice na venkov, někomu možná vadí "podivná Timburtonovská zápletka" (ačkoli v Zelené míli tomu tak také bylo), někomu možná vadí, že Jim Carrey hraje "vážnou" roli, ale mě překvapivě tohle všechno svědčilo... ...jen stopáž mohla být trochu kratší (já jsem film viděl nadvakrát, až jednou film uvidím vcelku možná své hodnocení snížím, ale takhle jsem spokojený - viděno podruhé, snižuji hodnocení) ()

Marrty3

Naprosto triumfální dílo. Po dlouhé době dávám plný počet hvězd a myslím, vlastně jsem přesvědčen, že tomu pravému filmu. Frank Darabont je král, ovšem Jim Carrey je PAN KRÁL. Pro mě je tohle, jeden ze tří nejfamóznějších filmů s Jimem, který je zde opravdu excelentní. Krásný příběh se špetkou romantiky a obrovského napětí. Grandiózní porce emocí, mě velmi často dostala do šílených rozpaků. Slzy, husí kůže a studený pot, to jsou mé znaky toho, že film má obrovskou kvalitu. V Majesticovi, se mi těchto znaků dostalo hned několikrát. Právě jsem to dokoukal a jsem vážně u vytržení. Pokud máte rádi Jima Carreyho jako já, rozhodně zařadíte snímek na stejné výslunní, jako já. Nechci jen opěvovat Jima, i když si to velmi zaslouží, ale tak precizní režisérský um Franka Darabonta je pouhými slovy neokomentovatelný . LUXUS ! ! ()

DannyBoy80

No průměr jak víno. Normální příběh hrající na americkou strunu a happyendem jako řemen. Herecky průměr. Je to taková pohádka na nedělní odpoledne na Nově. Nenadchne ani neurazí. ()

peetriss

Režisér-génius Frank Darabont se rozhodl pro změnu, opustil zamřížovaný svět věznic a vydal se na výlet do rušné doby Ameriky 50. let, rozvířené honem na jednotlivce údajně podnikající tzv. neamerickou činnost, vůbec ne nepodobným komunistickým perzekucím v tehdejším východním bloku. A opět! Darabont se ukázal jako kouzelník s atmosférou, jako geniální vypravěč a opět natočil film, který má v sobě duši. Obsazení Majesticu je bezchybné a Jim Carrey zde podává v mých očích asi svůj nejlepší výkon, a zcela se přitom obešel bez grimas, pro něj tak typických. Opět dokazuje, že je schopen se zhostit i zcela vážné role. Pro Franka Darabonta jsou typické dlouhé stopáže jeho filmů, tentokrát je to však bohužel na škodu, protože Majestic místy působí příliš natahovaným dojmem, následkem čehož se spád a tím i zážitek z filmu místy mírně zasekává. Přesto se jedná o nadprůměrný film a velmi zajímavý film. ()

Lefty86

Film to rozhodně není špatný, ale nějak mě nudil, moc se toho nedělo na konci byl zajímavý ten soud . Jim Carrey ukazuje že je vynikající herec dokáže zahrát i vážnou roli, ale já ho mám radši v komediích. ()

Paldiny

Frank Darabont v rozpätí pár rokov zanechal filmovému svetu nezmazateľnú stopu snímkami z dvoch väzníc. Majestic ale toľko šťastia nemal a asi to nemohlo dopadnúť inak, pritom má tromfov na rozdávanie. Príbeh sa venuje nijak zvlášť výnimočnému scenáristovi, ktorý po nehode stratí pamäť a zblíži sa s rodinou kedysi strateného syna, aký mu bol podobný. Začne žiť jeho život, zreštauruje s otcom starú kinosálu, zaľúbi sa do jeho manželky. Do toho malé príbehy obyvateľov mestečka Lawson. Nezainteresovaný by mohol hľadať v titulkoch Rosamunde Pilcher, ale vedzte, že tomu tak nie je. A nie je za tým len komplikácia so zabudnutou minulosťou, čo mu začne šľapať na päty. Atmosféra filmu je svojim retro podaním a zobrazenou láskou k filmografii priam neodolateľná, príbeh viacvrstvový a nad oboma hlavnými brehmi sa znáša pomyselné čaro. Postupne prichádza rad na otvorené myšlienky, kritický pohľad na diskrimináciu človeka a Jimmiho veľké sólo. Ten opäť dokazuje, že vie ohúriť i v dramatických úlohách menej známych kúskov. A Majestic takým kúskom je, lenže je zároveň filmom z iného sveta, aký prišiel v dobe, kedy už nemohol osloviť takú základňu divákov. Veľký to paradox, vzhľadom k tomu, že ide o poctivý kus filmárčiny natočený výhradne srdcom. ()

Do třetice (opět) všechno dobré

Do třetice (opět) všechno dobré

20.10.2006

Frank Darabont je snaživec, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Často se totiž pohybuje ve filmovém zákulisí buď na postu producenta či scénáristy a na objektivu kamery má zatím jen tři… (více)