Píše se rok 1951 a hollywoodský scenárista Peter Appleton dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti. Appleton však náhodou havaruje s autem a při nehodě ztratí paměť. Skončí v městečku, kde ho považují za pohřešovaného válečného hrdinu Lukea Trimbleho. Všichni, včetně Lukeho přítelkyně, oslavují jeho návrat, vojákův otec (oscarový vítěz Martin Landau) šťastně vítá svého "syna". Společně opraví a dají do pořádku místní kino The Majestic, ale když Appleton uvidí film, k němuž napsal scénář, paměť se mu vrátí. Nyní stojí před nelehkou volbou - zda se má navrátit k bývalému životu nebo zůstat v tom novém, který si zamiloval. (oficiální text distributora)

Puchyr

K tomuhle snad není co dodat, tohle je prosté dokonalost sama. Carrey ve skvělé roli. Výborná režie, scénář ino zkrátka k tomuhle snad není ani potřeba komentář, těch kladů je tu moc a mohl bych o tom napsat snad i knihu,, nechci vás nudit vezmu to zdruhé strany,, Nedostatky: 0 --- 90% ()

fifotron

Pre mňa určite jeden z najlepších ak nie najlepší film Jima Carryho. Osobne mi viac sedí do rolí "skutočných ľudí" ako vypatlaných vtipálkov. Film si drží rovnaké tempo, počas ktorého čakáte, aké rozuzlenie bude mať príbeh, ktorý sa mohol zrodiť len v hlavách hollywoodských scenáristov. Pre mňa jednoznačne 5* ()

Ed.

Nemá to slabý obsah, jak všichni chtěli uvěřit a jak je to semklo a vlilo život. Je to romantika ale uvěřitelná, ano sem tam se zdál film zbytečně natahovaný ale to se mu dá odpustit, příběh městečka jehož syny a budoucnost vzala válka drží děj pohromadě. Takže po slabším začátku hezký nástup a finále s dobrým koncem, na to se dá dívat víc než jednou a takový film večer nepokazí. Překvapil Jim Carrey, žádná stupidní mimika a vynucené xichty žadonící o úsměv, v tomto filmu opravdu hrál! Za mně plný počet, po hodně filmech jeden co si budu dlouho pamatovat.Nemá to slabý obsah, ()

Gmisiycs

Je mi jedno, co zde píší kritici. Jim Carrey nikdy nebyl schopen zahrát kvalitně roli ve filmu. V jakémkoliv !!!! filmu. Tento film je jediný, kde ze sebe neudělal idiota. Navíc film vyznívá lidsky a proto místo odpadu dostává lepší hodnocení. Ano. I slza ukápla. Trochu se stydím, ale dávám 4 hvězdy za kvalitu! ()

eoj

Film, který mi připoměl, proč se takovým, co mají v žánru "romantický", programově vyhýbám. ()

Jirkacek

Snímek Majestic ve mne vzbuzoval naději na vynikající podívanou kvůli dobrému hodnocení zde na ČSFD a postavě hlavního hrdiny, jehož si zahrál můj oblíbený komik Jim Carrey. V tomto romantickém dramatu odehrávajícím se roku 1951 se však zhostil vážné role hollywoodského scenáristy Petera Appletona, podezřelého ze spojení s americkými komunisty. Peter se postavil ke svému obvinění počesku, ožral se jako růžový obyvatel našich chlívků a sedl za volant. Během projížďky pochopitelně havaroval, ztratil své doklady a paměť, přičemž mu auto odplavalo řekou do moře, na jehož břehu se ráno probudil, když jej našel obyvatel nedalekého městečka Lawson. Dobrý muž dovedl do místního bistra, dali mu najíst a napít a v tom v něm jiný starý muž poznal svého syna Lukea Trimbleho. A protože si Peter nic nepamatoval, svou novou totožnost přijal. Po první půlhodině filmu se tak stal hrdinou, jehož obdivovala většina města. Následovala další půlhodina, během něhož se do něj zamilovala krásná Laurie Holden, bývalá Lukeho dívka a také stihl opravit spolu se svým novým otcem, kterého si zahrál Martin Landau, kino Majestic. Další půlhodinu pak trvalo, než si během promítání svého vlastního filmu v opraveném kině vzpomenul, kdo že vlastně opravdu je. Kdo by si bláhově myslel, že tady děj nabere spád, ten by se šeredně mýlil. Uvědomění si sebe sama, nalezení úředníky USA a agenty CIA, rozhovory s některými obyvateli města Lawson o otázkách morálky a trestu zabralo dalších 30 minut, po kterých konečně Peter dorazil zpět do místa svého skutečného bydliště Los Angeles. Měli jsme za sebou tedy dvě hodiny celkem nudného a roztahaného filmu a stejně ještě zbývalo dalších 30 minut do konce, které rozhodly o tom, jestli půjde Peter do vězení nebo se osvobodí a případně kam se poté zařadí ve společnosti. A pak se to stalo - film Majestic konečně skončil po neuvěřitelných 152 minutách. Nebyl to určitě špatný počin, nicméně bych ho zkrátil o dobrých 40 minut a možná by se stal ještě lepším s více by to odsýpalo. Takhle to bylo moc roztahané a nudné, ale chápu, že se režisér Frank Darabont snažil navodit atmosféru padesátých let v poválečných USA a to se mu povedlo. Ovšem i zde platilo rčení, že čeho je moc, toho je příliš. Souhlasím s názorem jiných diváků, že Jim Carrey zde podal životní výkon a dokázal, že je dobrým hercem a nejen komediantem. Proto i přes předlouhé vyprávění, které mne nutilo k zívání a které jsem překonal s krabičkou sirek abych se mohl nadvakrát dodívat až do konce, od mne film Majestic získal tři pozapomenuté hvězdičky ***. ()

MaxBodycount

Darabont sa možno chcel týmto snímkom vymaniť spod tieňa najlepšieho obrábateľa Kingových predlôh, ale ponúka len takého Hitlera medzi filmami - vybral si totiž boj na mnohých frontoch a jeho dielo tak trpí nesústredenosťou a stráca potrebný ťah na bránu. Zabalené v príbehu o strate pamäti ktorý Carreyho tlačí do opakovania role Trumana Burbanka sú divákovi servírované zamyslenia nad dopadom druhej svetovej vojny na malé zapadákovy, pedowoodske hony na čarodejnice, silou a obetavosťou jednotlivca alebo nad kúzlom filmu vrcholiace vo vyslovene debilnej scéne zo súdu a je ohromným šťastím, že túto nesúrodú zmes drží ako tak pohromade jedinečný filmatizmus v podaní kameramana Tattersalla nechávajúceho svoju optiku plávať v prenádhernom prostredí americkej diery 50-tych rokov. Na neskrotenej ploche 152 minút, akokoľvek dokorenené výborným obsadením, filmovými narážkami /pripomenieme si napr. Masku/ a bonusom v podobe Bruca Campbella je síce toto dielo miernym sklamaním, zároveň však pastvou pre oči a nečakaným darčekom pre pozorného diváka. Moment filmového blaha: Čakanie na nevyhnuteľné odhalenie starostu ako kriváka ...ktoré nepríde. ()

Sejkorka

90% film. Není to jen romantika, ale slušná sonda do americké ústavy. Další role Jima Careye, která vyvádí ze zavedené škatulky blbých a blbějších. A další v pořadí héreček, které jsem dosud nezaznamenal. Laurie Holden. Slušná baba! PODRUHÉ 11-12-23 Víc jak 5* tu není, 90% z první recenze je odpovídající. Píše se rok 1951 a hollywoodský scenárista Peter Appleton dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnost. A v tom výboru banda pitomců. Pídil jsem se po dalších filmech Laurie Holden, ale nic kloudnýho tam není. Ona je z těch spíše seriálových hereček, má i nějakou cenu (Saturn) za jeden z nich. Dle Googlu byl Jim Carrey  jejím partnerem 2001–2004. Asi to zahořelo při natáčení .... ()

leafroller

I když se zápletka filmu může zdát nemožně překombinovaná, působí celkem přirozeně. Vše tak nějak plyne až k první dojemné scéně. Ta jistě nesmí v žádném romantickém filmu chybět, ale Majestic je těmito dojáky doslova nabitý a vy saháte po ovladači tak často, jako byste koukali na porno. S postupem filmu se navíc tyto scény kumulují, takže posledních 30 minut jsem sledoval hokej a film stačilo jen poslouchat. Příběh o klukovi, který má nehodu, opraví staré kino a najde nový domov, prostě nemá mít 152 minut. Anebo v něm má hrát pan Costner:-) Je tu však jedna myšlénka. Scéna, v níž otec vysvětluje synovi, proč stojí za to zchátralé kino otevřít, nás navrací do dávných dob, kdy návštěva kina nebyla jen způsobem, jak zabít čas. "Lidé se oblékli a přišli do kina. Před těmito dveřmi mohli mít kupu starostí, ale za nimi je čekal jiný svět." Kina nebyla jen krabicemi rozdělenými na jiné krabice. Měla foyer, schodiště, personál, úroveň a náladu. Návštěva takového kina byla jistě potěšující a vzrušující událostí, příležitostí obléknout si něco pěkného a setkat se s přáteli. Oddychnout si a načerpat síly k návratu do vnějšího světa. ()

Do třetice (opět) všechno dobré

Do třetice (opět) všechno dobré

20.10.2006

Frank Darabont je snaživec, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Často se totiž pohybuje ve filmovém zákulisí buď na postu producenta či scénáristy a na objektivu kamery má zatím jen tři… (více)