Píše se rok 1951 a hollywoodský scenárista Peter Appleton dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti. Appleton však náhodou havaruje s autem a při nehodě ztratí paměť. Skončí v městečku, kde ho považují za pohřešovaného válečného hrdinu Lukea Trimbleho. Všichni, včetně Lukeho přítelkyně, oslavují jeho návrat, vojákův otec (oscarový vítěz Martin Landau) šťastně vítá svého "syna". Společně opraví a dají do pořádku místní kino The Majestic, ale když Appleton uvidí film, k němuž napsal scénář, paměť se mu vrátí. Nyní stojí před nelehkou volbou - zda se má navrátit k bývalému životu nebo zůstat v tom novém, který si zamiloval. (oficiální text distributora)

Bilky

Uff, tak toto nie. Aj keď mám Darabonta rád, tak tento presladený pátos mu neodpustím. Slušný Carry ani pekný retrolook nezachránia nevieryhodný príbeh a o 1/4 dlhšiu stopáž. Aj kvôli uslzenému záveru len 65% ()

Aniki

Opet jsem se nechal napálit mistním hodnocením, tentokrat ovšem v obraceném gardu. Vysoké procento kvality pri hodnocení a totálně katastrofální podívaná. První půle typicky Keryjovská ve stylu Zvířecích detektivů a tak trochu Maskoidní. Druhá půlka hrůzně přeslazený cukrkandl o podivných tvorech, říkajících si lidé, ale absolutně bez těch typicky lidských vlastností. Zkrátka " Dušínov " jak vyšitý. A pak následuje klasické zakoncení ala ústava spojených států. Co k těm američanům dodat, prijde chripka a zapadni demokracie se zhroutí ako domček z karát. Hloupý prezident = ještě hloupější stádo. Zlatý naši komouši, naucili nás drzet hubu a krok a v současnosti nám tím zachránili život. Jo a ta role dívky hlavního hrdiny, to bylo jako co? Na tu roli existoval konkurs? Všechny oslovený holky odmítly a tak zbyla ta, co zbyla? No horší jako ze "půvabnou" kočku jsem snad jeste v zadném filmu nezaznamenal. Doufám, ze priste, az bude zas nekdo chtit natocit film se zamenou hlavniho hrdiny, kvulima jeho podobě, napadne scenaristy, ze divka, ktera ho znala a soulozila s nim, otec, ktery ho znal celý život, si sveho miláčka, příbuzného, nemuzou splest ani po deseti letech. Co treba hlas, ten muze byt klidne uplne jiny a nikoho to netrkne, jo? Booooooože!!! ()

CrazymanM

Skvělý film,výtečné herecké obsazení,hezky mi všechno pěkně sedlo,Jima mám rád z jeho komedií,ale vážné role mu sedí snad ještě více! ()

hrumsrt

Občas se setkáte s názorem, jak dobrý režisér a scénárista Frank Darabont je, vždyť je podepsaný pod Vykoupením z věznice Shawshank a Zelenou mílí, což jsou podle mnoha zdrojů jedny z nejlepších filmů všech dob, a já souhlasím, že jde o velmi kvalitní filmy, které ale stojí především na perfektní předloze, se kterou už Darabont nemá tolik společného, což vlastně nakonec platí pro jeho celou scénáristickou kariéru... Jenže ještě nikdy mě nebavil s žádným filmem tak, jako v případě Majesticu! Na jedné straně politická zpověď o nejhorší Americe ve své historii, kdy paranoia a udavačství ze strachu infiltrace komunistického východu vrcholila nesmyslnými procesy a země provolávající se jako nejsvobodnější na světě lynčovala davy lidí pro jejich hodnoty. Podobně je na tom i filmový scénárista Peter Appleton, který je státními orgány provoláván za komunistu a sympatizanta východu.. Ale než by se celou věcí zaobíral a příběh se nesl v duchu politického thrilleru, hlavní hrdina za víru okolností ztratí paměť a ocitne se v malém městečku Lawson, kde si ho místí v duchu zoufalství a potřeby zázraku zamění za jednoho ztraceného syna. Zmatený Peter se tak snaží za pomoci celého města a svého rádoby otce vzpomenout na svůj neexistující život a v tom díky svému vztahu k filmu rozeběhnout i staré rodinné kino Majestic.. Jde o jednu z těch rolí, kde po Jimovi Carreym nikdo nechce, aby ukazoval svůj komediální talent a podává herecký výkon podobného ražení jako v Truman Show. A podobně jako tehdy Peter Weir měl takovou romantizující tendenci, totéž předvádí i Darabont.. Majestic je překrásný film o rozpomínaní si na krásy života, který jste sice ani nežili ale díky přístupu těch, co si ho pamatují, jakoby jste tam byli. Stejně tak perfektně vystihuje pocity, když se před zaplněným kinosálem rozzáří plátno. Dojemné lehce absurdní  povídání, které rozzáří den a představuje možná nejlepší Carreyho výkon.. Někdy politicky hluboké, jindy absurdně hloubavé a nakonec i emocionálně vyzrálé, což z toho dělá jeden z nejkrásnějších filmů, které jsem měl možnost vidět. Děkuji Jime! 100% ()

matoada

Gýčovité, presladené a schématické. Koniec sa dal predpokladať. Celkom dobrý Jim Carrey. Tri hviezdičky za neho a skvelé 2 dialógy na začiatku a konci filmu o scenári budúceho filmu. ()

Goodlooker

Snímek s vynikajícím Jimem Carreym a nebýt těch posledních scén a tím i "Emerického" happyendu, dával bych plný počet... ()

kissilen

Netuším, kto je to Frank Capry(?), na ktorého sa tu odvolávajú mnohí hodnotiaci. Majestic bol prvý výtvor, čo som videla na takúto tematiku. Možno je to moje mínus, ale čo už. Nepoznám mnoho "dôležitých" filmov. Tento film na mňa hlboko zapôsobil. Nie len Carreyho absolútne skvelým výkonom, kde mne osobne dokázal, že je skvelý herec a nemusí hrať pojašených magorov, čo behaju po džungli alebo sa skrývaju za maskami, ale aj pútavým dejom, skvelým vyvrcholením a vlastne celkovým fantastickým spracovaním celého filmu. Ja osobne nemám čo vyčítať. ()

Hird

-Oh, Roland..... -Oh, Emily.... -Oh, shit.. Jinak trochu moc přisládlé, a taky by to mohlo být trošku kratší.... ()

Frag

To, že Darabont natočil dva lepší kousky, to přece není přítěž! A neznamená to, že tohle není nádhernej pětihvězdičkovej film. ()

Groower

Styl Jima Carreyho jsem nikdy nemusel.ale v tomto filmu se mi moc líbil. Když se nepitvoří tak umí i hrát. Jinak celkovej dojem z filmu mám dobrej dopadlo to dobře (jak se dalo předpokládat) takže spokojenost. Akorát bych zkrátil stopáž, 150 minut se mi zdá až moc. ()

Vitex26

O tom, že Frank Darabont umí asi nikdo nepochybuje a dokazuje to i tento snímek. Pakliže je divák příliš ovlivněn jeho předchozí tvorbou, někdy až trošku nekriticky adorovanou (tím jí rozhodně nechci ubírat vysoké kvality, které rozhodně má), může být z Majestic trošku zklamán. Já zklamán nejsem. Film sice opět skýtá spoustu patetických okamžiků, které dojímají mnohého diváka až k slzám, ale tady mi to, stejně jako u jiných Darabontových snímků, nijak zvlášť nevadilo. Snad jen ten závěr byl přitažený za vlasy už příliš. Jim Carrey v hlavní roli opět dokazuje, že komediální stránku jeho herectví můžeme odsunout na druhou kolej, také hlavní hrdinka L. Holden, která mi mimochodem trochu připomínala G. Paltrow, rozhodně získala mé sympatie. Přesvědčiví jsou i oba staříci, M. Landau a J. Whitmore, jako místní starousedlíci. Za nesmírné pozitivum považuji i to, že se tvůrci nebáli zobrazit nenávistnou vlnu McCarthyho antikomunistického "honu na čarodějnice" a snad tak některým sundali růžové brýle. Dobrý, dalo by se říci až rodinný film na nedělní odpoledne, kterému by však možná neuškodila mírně zkrácená stopáž. Přeci jen 2 a půl hodiny nejsou zrovna málo. Silné 3*. ()

Standey

Jedna z ukázek toho, že Jim Carrey umí zahrát i vážnou roli. Dávám **** za námět a zpracování i když scénář nám nabízí řadu otázek jako např. Jak se hlavní hrdina s tím plovoucím autem mohl dostat tak daleko od domova, kde ho nikdo nezná, přičemž byl známou osobností atd... ()

mseet

V celku je to pěkný příběh, trochu zdlouhavý a trochu moc pohádkový či idylický. Jenže nějaké velké emoce ve mně nevyvolal. Silnější scéna je snad jen výpověď před tribunálem. Jim Carrey hraje skvěle, to už je ale známá věc, že neumí dělat jen obličejovou gymnastiku. A to kino je krásné... Přesto je to málo... ()

heminstein

V porovnání se dvěma snímky, které Darabont zasadil do vězeňského prostředí, výsledek není tak silný, přesto se pořád jedná o ryze kvalitní podívanou. Film vyniká působivou atmosférou padesátých let a křehkým vykreslením postav žijících na malém městě, kde panuje zjevná harmonie. Režie je klidná, ději ovšem ve dvou a půl hodinové stopáži dlouho schází odpich. Zejména toto natahování může mnohému divákovi kazit celkový dojem. ()

jopal

Mna naopak, aj napriek dlhej stopazi tento film oslovil. Som presne ten typ, pre ktoreho kino v detstve bola droga, podavana len vo vllmi malych davkach a bolo velkym sviatkom ist na film. Takze som sa opat cez dej preniesol do detskych liet, do cias chodiaceho uvadzaca, suchotania papierikmi, vyrusovania, pretrhnutia filmu, nedopozerania konca z technickych pricin a mnohych inych veci, ktore ku kinu patrili. Film ma oslovil v dobe, kedy sa rozhodlo, ze kino v nasom meste sa po dlhych desatrociach ma zavriet. ()

yelcin

Jim Carey ma presvedčil , že vie hrať aj bez komických skečov a infantilných grimás. Ďalší film F.Darabonta čo stojí za to si ho pozrieť. Páči sa mi atmosféra mestečka , kde každý pozná každého , všetci študovali v jednej škole a chodia jesť do rovnakého bistra . ()

Aidina

Jim Carrey mi potvrdil, že umí zahrát i vážnější role než jeho obvyklé komediální hraní, kde se pořád pitvoří a šklebí se. Nejvíce se mi líbila část, kdy jeho údajný otec Harry Trimble mu vypráví, jaké to bylo, když do jejích kina Majestic chodili lidé. Ta nádherná atmosféra, sdílet svůj prožitek s ostatními, a nesedět jen tak sám v obýváku před televizí. Kino je prostě kino. Vybavily se mi vzpomínky na venkovské kino, s těmi dřevěnými lavicemi (hrozné, když se někdo zavrtěl, celá řada to cítila:-)), ale kino bylo plné. A atmosféra úžasná. Dneska je sice pohodlné sezení, ale často je nás tam pět a půl platících diváků. A to už není ono. ()

Do třetice (opět) všechno dobré

Do třetice (opět) všechno dobré

20.10.2006

Frank Darabont je snaživec, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Často se totiž pohybuje ve filmovém zákulisí buď na postu producenta či scénáristy a na objektivu kamery má zatím jen tři… (více)