V okresní nemocnici náhle dojde k něčemu neočekávanému. V závěru banální operace slepého střeva, se kterým se tu ocitnul známý místní novinář (R. Holub), dojde ke komplikacím a pacient zemře. Ačkoliv po pitvě není nikdo z lékařů shledán odpovědným za jeho smrt, hlavnímu hrdinovi příběhu, doktoru Mišurcovi (R. Zach), začne být mnoho věcí podezřelých, třeba podivné chování sestry Moniky (Z. Morávková) a některých kolegů. Mladý lékař se snaží odhalit eventuální souvislosti s dalším záhadným úmrtím, k němuž dojde. Jak souvisí fakt, že na operačním sále neměl nikdo diabetes, s nalezenou lahvičkou od inzulínu? Jak dopadne Mišurcovo pátrání a jakým nástrahám bude nakonec vystaven i on sám? (Česká televize)

macetoma

Taková průměrná česká thrillerová detektivka. Dávám tři hvězdy. Pokud pracujete ve zdravotnictví tak si přičtěte hvězdu navíc, pokud se Vám hnusí ruce od krve, stříkačky, jehly, pláště,... tak si naopak hvězdu odečtěte. Příběh docela OK, zahraný taky tak. Jen jsem měl zmatek ve jménech postav a trvalo mi, než jsem rozpoznal doktora X od doktora Y a doktora Z. Vinou toho jsem se v příběhu mírně ztrácel a efekt prožitku nebyl takový, jaký si autor původně představoval. ()

Tominni

Při operaci splepého střeva nečekaně zemře místní novinář. Mladý lékař se pouští do pátrání, kdo za jeho smrtí stojí. Okruh podezřelých je široký........Na televizní film je zde velmi dobré herecké obsazení, Roman Zach odvádí velmi dobrou práci. Jen scénář by mohl být trochu lepší a zajímavější. Jde o TV film, takže rozpočtový limit je na filmu vidět, ale i tak odvedl Ivan Pokorný slušnou práci. ()

ostravak30

Vidět mlaďounké herce, téměř neznámé Zacha a Stránského bylo zajímavé. A tím bohužel zajímavost končí. Od naprosto tupého scénáře a polonudného děje se horko těžko překousáváte k postupnému vyřešení případu. Chvílemi to celé je tak trochu zmatené. K tomu se přidává příšerný střih, ještě horší kamera a záběry jak z amatérského filmu, které způsobují rádoby napětí, stejně jako přitroublá hudba. A pokud někomu nedojde, kdo vraždil, pak se na konci dočkáme dlouhé série otázek a odpovědí. Bohužel tohle vypadá jako amatérský film vložený na youtube, který natočila parta zapálených filmařů. ()

gotham

Viděl jsem sice jen druhou půlku, ale kromě zajímavého hereckého obsazení tu nebylo nic, co by stálo za řeč. 30% ()

Martiiiiinka

Hm... upřímně mě to moc nenadchlo. Ne, že by tady asi nebyl potenciál, koneckonců, minimálně obsazení je více než dobré, nějak to ale nemělo šťávu. Televizní produkce je navíc na filmu dost poznat a co se napětí, které bych asi u filmu tohoto žánru čekala, týče, kde nic, tu nic. Tak, ale taky něco pozitivního, Roman Zach je vážně sympaťák a i tady se mi moc líbil. Jenom on ale film jako je tento nespasí... ()

Aidina

Mladý a začínající lékař Mišurec (Roman Zach) se snaží odhalit souvislosti se záhadnými úmrtími, ke kterým postupně dochází. I on občas unikne nástrahám a pastím, které jsou na něho připravené. Nakonec ale sám během přípravy na operaci zjistí, kdo je vrah a zasáhne. Vrahem je jeho kolega dr. Víšek (Martin Stránský), který zjistil, když přivezli do nemocnice po bouračce řidiče v bezvědomí, že to je právě on, který před časem svojí bezohlednou jízdou zabil jeho ženu. Přišel čas odplaty, oko za oko - zub za zub. Pobavila mne scéna jak dvoumetrový Zach vystupuje z trabantu:-)) ()

Kozlowski8

Mladý doktor se snaží odhalit souvislosti mezi nečekaným úmrtím kontroverzního místního novináře při banální operaci a dalšími podivnými událostmi kolem malé nemocnice... Nízká úroveň scénáře, nepřesvědčivé chování postav, stejně nepřesvědčivá, navádějící kamera a zvuk - to vše se zřejmě podepsalo i na zrovna tak nepřesvědčivých výkonech herců. 40%, které uděluji je možná až příliš a dávám je za učitý potenciál, který jsem z filmu cítil. 40%. ()

SZYslak

Dobrý den, dovoluju si dát pět. Další z kategorie relativně neznámých či polo/zapomenutých filmů (mám pro ně slabost), vysílaných pozdě večer. V televizi dávaj hovno (dlouhodobě), člověku se nechce spát, tak si tak v obýváku v klidu "zombí" sem a tam UND!!! najednou tenhle oldschool :-D Jasně, na Oscara to není (chybí např. černoch Karel), ale v rámci své třídy mi to přišlo absolutně boží. Zajímavé prostředí, zajímavé obsazení :-) Dík, more! P.S. Vyzývám tímto pana uživatele lesumir, aby napsal lepší a nejlépe druhý díl, když se na to cítí. ()

Parsek

Spíš 2,5*, ale koukat se na to dalo a docela příjemně. Scénář mohl být trochu propracovanější, to musím potvrdit. ()

Trucker odpad!

Údajně to měl být detektivní příběh...není to ani detektivní ani příběh. Je to prostě sračka, kde se pořád dokola omílají jen intriky a vzájemně propletené vztahy v kolektivu doktorů. Jinak se tam neděje vůbec nic. ()

adaben

Slušné tím, že všechny vedlejší postavy hráli dobří a známí herci (oproti řadě dnešních kriminálek), takže podezřelý mohl být kdokoliv. Zápletka byla také slušně rozpracovaná a zajímavá. Horší to bohužel bylo se zvládnutím některých scén, ne vše se povedlo. ()

Monicina

Videla som to dvakrát, raz dávnejšie a teraz znova a stále sa mi to páči. Zaujímavé prostredie, dobre zahraté úlohy dobrými hercami a netradičná zápletka. Malo to všetko, čo má dobrá krimi mať. ()