• Německo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 689)

Luxusně padnoucí role pro Jolie, ale jinak mi tam nic moc extra super nepřišlo. McAvoy je sice v pohodě, ale do kina bych se kvuli němu jen stěží vydal. Kdo opravdu hodně překvapil je Bekmambetov, který konečně našel zlatou střední cestu mezi tím co je cool a co je přehledné. Určitě mne zaujala Jolie řídící starou ruskou hajtru a že jsem slyšel Freemanovo snad první vulgární slovo. Nic extra, pokračování bych oželel.(25.9.2008)

• Snorlax

Chybí tomu nadhled, chybí tomu nápad, chybí tomu vlastně všechno možné, jen tomu nechybí bezúčelné cákance krve. Dobrou práci odvedl snad jen zvukař, což mi k úplnému zážitku z filmu bohužel nestačí.(1.7.2018)

• AppleCore

Timur Bakmambetov? Tehle blb žije úplně mimo realitu. To co tady předved se nedá nazvat ani oddychovkou, nýbrž totální kravinou. Ta jedna hvězda je za poslední tři minuty, od chvíle co Angelina vystřelí osudnou kulku. Ani nevíte jak sem si ty poslední minuty užil, když (možná spoiler) všem prolítávala ta kulka hlavou. Nebýt toho je to odpad.(17.10.2008)

Hodně přehnáné ale hrecké výkony výborné (SPOILER) Morgan Freeman jako padouch geniální (KONEC SPOILERU), nádherná Angelina Jolie a výborný James McAvoy který se díky tomuto filmu stal jedním z mích oblíbených herců. Konec nečekaný. Prostě super. Když jsem viděl začátek přemýšlel jsem o třech hvězdách pak když se to všechno zamotalo a ten vynikající konec... no říkam 4-5 hvězd ale za to střílení obloukem nebo co tomělo být dávám ty čtyři moc přehnaný no ale stejně mě se to líbilo těším se na Wanted 2.(22.4.2010)

,,Iam sorry" Po nepříliš uspokojivém Hancockoci jsem následujícího dne opět vyrazil do kina s tím, že mi snad Wanted spraví chuť, ale ono se toho stalo mnohem víc, protože jsem dostal zatím zřejmě nejlepší film letošního roku. Wanted má zkrátka všechno (Slabý scénář ve svém nadšení přehlížím). Je tu sexy kočka, i když možná vychrtlejší než by bylo zdrávo. Jsou tu sympaťáci Freeman a McAvoy. A hlavně je tu nadupaná akce, kdy se dělají salta s autíčkama (Hned to se svojí Felicií taky vyzkouším), kdy překvapivě funkční Pendolino s plakáty chlapíka, kterého jsem už asi někde viděl, padá do hluboké propasti, kdy písmenka K, C, U, F (Né nutně v tomhle pořadí:-) vytvářejí ve vzduchu jedno hezké slovíčko. Takhle bych mohl jmenovat ještě dlouho... Berkmambetov si prostě s akcí a vizualitou záběrů hraje jako malé dítě a dírami v hlavách všelijakých padouchů opravdu nešetří. K tomu hraje nabušený soundtrack, takže téhle orgastické jízdě nechybí opavdu nic. Tenhle nový Matrix sice vykrádá spoustu kolegů, ale to je mi úplně fuk, protože za svojí amorálnost a drzost si plné hodnocení určitě zaslouží. P.S. První Hlídku jsem v polovině vypnul. Za Wanted by mohl Timur dostat druhou šanci:-)(10.7.2008)

Obával jsem se, aby z toho nevznikla jen podobně přeefektovaná slátanina jako z Denní hlídky. Ale buď měl režisér za zadkem dobrého producenta nebo už pochopil, že tudy cesta nevede. Tentokrát je to tedy parádní akční smršť, která je zábavná a ve které nemá cenu hledat logiku, když to vypadá tak skvěle. James McAvoy je v akční roli stejně perfektní jako ve všech předchozích. Ale proti předloze je to jen povrchní a naprosto korektně neškodná podívaná (90%).(14.10.2008)

Rus s tým divným menom je späť a opäť nám prináša niečo výnimočné. Oproti Hliadkam je všetko jednoduchšie (na rovinu povedané ide o ultrabéčkový scenár), no v takom nádhernom prevedení, že som sa počas filmu usmieval ako malý chlapec. Tento fiilm je oproti ruskej sérii ešte podobnejší MATRIXU, no Bekmambetov vie dodať akcii stále viac živočíšnosti než chladne dokonalí Wachowskí. Solídny nástupca DENNEJ HLIADKY, ktorý stojí predovšetkým na nápaditých akčných scénach...(17.3.2009)

Akce, akce, akce..Zapomeňte na realitu a náramně si to užijete.(22.1.2009)

No, bola to riadna pecka ! Timur so svojou hviezdnou družinou ( na čele so skvelým Jamesom McAvoyom ) roztočil šialenú jazdu popierajúcu fyzikálne zákony. S podporou agresívnej hudby a cingotom dolárov natočil svieži akčný nárez.(6.7.2008)

Naprosto akční nářez od začátku do konce. James McAvoy hraje perfektně a má i dost vtipné hlášky. Mě osobně ještě potěšila menší role Chrise Pratta, který je hlavně známý ze seriálu Everwood. Akční scény jsou nadupané a Bekmambetov ukazuje, že tohle mu opravdu jde - netoč Hlídky, ale pořádné akční filmy :o)! Jeden z nejlepších akčních snímků, který se natáčel na našem území (zrovna teď mě napadá lepší jen Mission Impossible I, IV a Casino Royale) :o).(20.8.2008)

• jojinecko

Adrenalínová a dynamická jazda (prvá a posledná tretina), niektoré detaily vyčačkané a detailisticky maximálne efektne zvládnuté- ako celok nudné, predovšetkým prostredná časť je doslova trápením, pri ktorom som skoro zaspal. Angelina vyzerá fakt hrozne- zúbožene pod tonou líčidiel a jej účasť na plátne vyvoláva úškrn (kde je tá sexi žienka???), hoci McAvoy je "uveriteľný" a dobrý. Wanted je "cool" filmom pre milovníkov komiksov a ľudí čo sa vyžívajú v efektnosti, pre mňa je to skôr nablýskaný brak. Keď si budem chcieť dať nejakú super mega cool dynamickú jazdu uprednostním starého dobrého posledného Bourneho:).(27.10.2008)

Bekmambetov má jasně čitelný rukopis, opakuje ale stejné chyby, kterých se dopustil u Noční i Denní hlídky. Totiž že není příliš dobrý vypravěč příběhů a vlastně mu na tom ani moc nezáleží. Vznikl tak vizuálně působivý, ale jinak průměrný akční film. McAvoy příliš nezaujme a Angelina Jolie je prostě... Angelina Jolie v posledních deseti filmech. Čím to, že všechny její film mají problémy s neuvěřitelnými zápletkami?(29.7.2008)

Vizuálně opravdu bombastická podívaná ale ani to nestačí abych dal vyšší hodnocení. To, že nebudu potřebovat mozek mi bylo jasné už podle trailerů ale i tak jsem si dost často říkal, že takhle by to opravdu nešlo. Režisér používá všechny svoje oblíbený vychytávky, které odkoukal převážně z "Matrixu" a použil je ve svých předchozích "hlídkách". Film je tedy plný zpomalovaček při kterých sledujeme dráhu kulky od výstřelu po seznámení s hlavou toho pro koho byla určena a různých jiných vychytávek mezi, které patří hlavně změna dráhy letu kulky. Ale na druhou stranu mi přišlo, že akce je zde docela málo a dost často se zde zbytečně kecá. Větší akční scény jsou zde cca tři a ani jedna z nich mě nijak zvlášť nenadchla. Ani nevím komu bych film doporučil jelikož do várky lidí, kteří májí rádi bezmozkové akčňáky patřím i já ale tohle mě fakt nechytlo.(7.9.2008)

• sharky

Zajímavý námět proměněný scénáristy v naprostý shit. Filmu chybí zdravý nadhled a vtipné hlášky. Díky přehnaně bombastické akci má ze všech žánrů nejblíž k parodii. Hlavní hrdina se změní z ňoumy na super zabijáka a tuto druhou polohu jsem Jamesi McAvoyovi, jinak dobrému herci, nevěřil ani jedinou vteřinu. Jediné dobré na celém snímku je Dannyho hudba. Bombastické vizuální efekty ještě neudělají automaticky dobrý film.(20.10.2008)

For ME 72%(7.3.2009)

May contain spoilers!!! Před Wanted jsem s tvorbou Timura Bekmambetova (fu*k the name) neměla žádné zkušenosti. Není proto divu, že během několik úvodních minut jsem málem šokem přišla o oči:) Plátno bylo rozpohybované, filmová realita se vysmívala zákonům fyziky, jakožto sklo se tříštila na kousíčky, vlnila se a ohýbala. A mezitím vším modrooký Wesley Gibson, drze odkazující k Fincherovi. Když jsem se po půlhodině jakžtakž zvládla uklidnit, oko si zvyklo, ale hlava se začala nudit. To jsem ale netušila, že Timur B. (víte, koho myslím) triumfy ještě nevynesl všechny. Ani zdaleka. Vrchol přisvištěl s pendolinem, které vykolejilo kdesi u Polomi, za mírné asistence Angeliny Jolie v žigulu. Ani Václav Klaus ho nezachránil... A James McAvoy dokázal, že i s klukovským vzhledem se herec může prosadit na poli akčních filmů a nevypadat směšně. Taky téměř všechny ostatní postavy (nejen obrazně) rozstřílel na kusy, Angelina Jolie je fakt jen "cool" učitelka a Morgan Freeman opakuje osvědčenou polohu Pana Božského, tentokráte v eRkovější verzi. Wanted má obsah podřízen formě, pro B. jsou projektily svištící hlavou nešťastníka důležitější než osoba sama, peníze na scénář (Nepotřebujeme originální příběh, stačí být drsný a cool!) a výpravu(Masokombinát spojený s tkalcovskou dílnou, to je nápad!) padly převážně na ještě více kulek, více krve a triků. A přesto jsem z kina odcházela v rozesmáté náladě pohvizdujíc si Elfmannovo hudební téma. PS: Když jsem na záchodě v multiplexu potkala dvě ženy středního věku, které na Wanted svorně nadávaly (Jo, ono je fajn jít do kina na Angelinu a nezjistit si, o čem je film), měla jsem chuť popadnout klávesnici a... (však víte, ne?) PPS: http://www.imdb.com/title/tt0493464/parentalguide(1.7.2008)

Není to tak dávno, co všichni jen trochu obezřetní zkoumali tajemství Matrixu. Mimořádný smysl pro časovou iracionalitu a přitom háv jakéhosi správného pojetí blížící se budoucnosti. A narodily se první dítka... Efektní scénáristická díra vášnivého Ruského opisovače osvědčených Amerických kumštů Bekmambetova híří takovou dávkou energie, že až místy zapomente na mnohé. Budete ohromeni nakažlivou režisérovou zapáleností, aniž byste cítili neskutečně připitomnělou zápletku, klišé vršené v pyramidě a jalové herce. Bekmambetov místy až komiksovou neskutečnost přesně vyjádřil. Ten film prostě ví, co chce. Je si vědom své vnitřní jednoduchosti a obalil se tudíž bezvadným zevnějškem. Přistupte na tu hru a budete nadšeni, vážně mínící diváci ať lístek spálí.(17.7.2008)

Akční střílečka s nápadem, výborné obsazení, dobré zvraty, solidní triky a jak ve dvou týdnech udělat ze smolaře profesionálního zabijáka, který na co šáhne, to se daří...(21.4.2010)

Wanted je typickým příkladem ideálně namíchaného koktejlu prvotřídní akce, charismatických herců a smysluplného příběhu, který vám zrychlí tep takovým způsobem, že si ještě rádi vzpomenete na zkoušení u tabule z fyziky. Wanted je zapamatovatelný především díky netradiční McAvoyově herecké poloze, smyslné Angelině, tajemnému Freemanovi, odvážnému hereckému výkonu našeho nejznámějšího rychlovlaku, celému závěru v továrně a v neposlední řadě díky nadupanému soundtracku, který kombinuje Elfmanovy instrumentální pasáže s těmi čistě rockovými. Ruský mág Bekmabetov reprezentuje moderní režisérský styl plný vizuálních vychytávek, brutálních sloumoušnů a neotřelých kamerových fíglů, takže pokud bude zase někde pod nějakým filmem uvedeno jeho jméno, nebudu váhat ani vteřinu.(24.10.2008)

80%(11.2.2009)

Naprosto se to vymyká fyzikálním zákonům, ale to mi vůbec nevadí.Skvělá jízda 90%(13.8.2008)

1 6 7 8 9 10 11 12 22 43 64 85