Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

Ištván87

Vážně zážitek. Je dobře, že se najdou režiséři, kteří dokáží točit filmy, u kterých se člověk prostě a jednoduše pobaví. S tímhle filmem rozhodně nehrozí nuda. ()

Bauer

Akční a adrenalinová pecka, jak má být pro to pravé letní období. Ačkoliv najdeme plno nesmyslů nad kterými zůstává rozum stát, jako třeba starý Žigulik, který si to žene vedle Pendolina, jenž může ject tak 120 km/h, ale i přesto mu ten Žigulik (já nevím, ale takové autíčko může jezdit maximálně tak 80 km/h, protože při větší rychlosti by se nejspíš rozpadlo) s přehledem stačí. Je to akční film, takže je jasné snad každému, že tam bude nesmyslů šíleně moc a taky že je! Jenže je to tak stylově natočeno, přesně jak má akční film být. Prostě COOL! Žádné hluché místo. Akční scény výborné. Efekty prvotřídní. Zajímavý trénink hlavního hrdiny. Zajímavé zotavování. A hlavně dost originální scénář. Pro někoho dost možná kult jakým je třeba Matrix. A když jsme u Matrixu. Tak právě Matrix byl průkopníkem v žánru akční sci-fi, tak by si jím mohl stát i Wanted. Matrix přinesl zpomalené kulky a vyhýbání kulkám. A Wanted? Kluky, které mění svojí přímou dráhu a dokáží se vyhýbat překážkám, takže vždy zasáhnou svůj cíl. Paráda!!! Navíc Angeline Jolie sednou akční filmy. Drsný výraz v její tváři je nevyslovně sexy. Morgan Freeman na stará kolena začíná hrát v akčních peckách. Jen ten James McAvoy byl na hlavní roli nic moc. Přes všechny negativy jde pořád o akční zážitek a možná by si to zasloužilo i nějaké další pokračování. ()

MáŠa

Mnó, ale jo, mezi akčňáky si tenhle film stojí celkem dobře, pár povedených akčních scén tu je. Asi bych možná mohl vychválit střih a režii, protože film ujde, a příběh přitom nic převratného není, nebýt určitého překvapení při konci, nešlo by vlastně o nic zvláštního. Navíc nevím, co si myslet o určitých absorditách, myslím, že příběh by byl koukatelný i v případě, kdyby bylo pár věcí pojatých ve více realistický podobě. Neznám předlohu, takže nevim, jak si mám vykládat osoud, ale jestli je osudem myšlen skutečně osud, tak ee, ble. Zakřivování kulek působivé, ale to poslední kolečko ve skoro poslední scéně bylo taky až moc - ale jak říkám, vycházím z toho, že tomuhle příběhu by stejně dobře slušelo víc realistické pojetí, že si jako myslím, že cpát fanstasy do příběhů, kde ani být nemusí, je škoda. ;-) ()

becki_tu

Wanted je typickým příkladem ideálně namíchaného koktejlu prvotřídní akce, charismatických herců a smysluplného příběhu, který vám zrychlí tep takovým způsobem, že si ještě rádi vzpomenete na zkoušení u tabule z fyziky. Wanted je zapamatovatelný především díky netradiční McAvoyově herecké poloze, smyslné Angelině, tajemnému Freemanovi, odvážnému hereckému výkonu našeho nejznámějšího rychlovlaku, celému závěru v továrně a v neposlední řadě díky nadupanému soundtracku, který kombinuje Elfmanovy instrumentální pasáže s těmi čistě rockovými. Ruský mág Bekmabetov reprezentuje moderní režisérský styl plný vizuálních vychytávek, brutálních sloumoušnů a neotřelých kamerových fíglů, takže pokud bude zase někde pod nějakým filmem uvedeno jeho jméno, nebudu váhat ani vteřinu. ()

matestlust

První Bekmambetovo výlet do Hoolywoodu a hned taková bomba.Akční totální nadupanost z prostředí nejlepších zabijáků světa,dokonalou akcí nařvaný sníměk s pět sexy Angelinou a opět bezchybným Freemanem v hlavních rolích,do toho pro mě do té doby téměř neznámý McAvoy,kter mě ale mile-velmi mile překvapil.Originální nápad,originální děj,pro mě po delší době akční slast pro oči. ()

JASON_X

Sice se mi příliš nelíbil konec, ale to je můj problém. Objektivně bez jakýchkoliv "ale" a "kdyby" naprosto jednoznačně plný počet. Neskutečný nářez. Stejně jako se svého času Kusturicovi v Arizona Dream skvěle podařilo dostat do amerických reálií divokou poetiku srbskou (balkánskou), Bekmambetov v zemi dollarů nekompromisně zabodoval v divokém rusko-tatarském stylu. Geniální dílo - výborný (prý comicsový) příběh, nádherná výprava, skvělí herci, přitažlivé exteriéry (třeba ty chicagské) i interiéry a parádní efekty (nejvíc se mi asi z té přehršle bombastických triků líbil ten s Wesleyho střelbou střešním oknem ze střemhlav letícího auta). Výjimečně promíjím třaslavou kameru v akčních scénách - nebylo jí mnoho a byla vykompenzována spoustou naopak úžasných záběrů. Nenechávám se takhle dětsky unést a okouzlit příliš často, to se povede tak jednomu filmu ze sta. Wanted je jeden z nich. ()

luka4615

Zábavná akční a originální jednohubka se sexy Angelinou Jolie, která se v otřískaném žigulíku projíždí krásami naší české země. Vážně v tomhle momentu potřebujete vědět více? „This is me taking control from Sloane, from the fraternity, from Janice from billing reports, from ergonomic keyboards, from cheating girlfriends and sack a shit best friends. This is me taking back control of my life. What the fuck have you done lately?“ ()

oLí

7.5/10 Po traileru jsem na WANTED nebyl ani trochu zvědav a předpokládal jen další výplachovou chujovinu uplácanou podle receptu použitého vícekrát než moje hliníkový obědváky. Až zdejší komentáře ve mně podnítily zvědavost podpořenou jménem doposavad nehollywoodského režiséra. Těch 139,- Kčs za lupen nelituji ani v nejmenším. Stejně bych je utratil za sladkosti a měl pak zkažený zuby. Takhle jsem si odnesl zážitek plný adrenalinu, občasného smíchu, Bekmambetova důvtipu a vymakaných nápadů, originality a nenudícího děje. Silně přitažený za vlasy a totálně nereálné to je, ale bylo to vše tak dobře natočené, že jsem neměl ani na chvíli pocit, že tvůrci dělají z diváka imbecila a prostě si to ( pro mě překvapivě ) užíval.. I přes nějaké nelogičnosti v ději jsem nadmíru spokojenej. Na Angelininu Laru Croft mám alergii, ale tady na mě dvakrát mrkla a já byl její, zde z ní mám rozhodně lepší pocit než ze všech jejích rádoby drsných kolegyň ( RE, Underworld ). A McAvoy nemusí být ani opálenená dvoumetrová hora svalů s pohledem tygra, abych mu tu jeho roli drsňáka věřil. ()

Morholt

Akční paráda - bavil jsem se celej film. Akce stíhala akci a některý vychytávky, jako útok na opancéřovaný auto nebo smykový nastoupení Wesleyho do auta sice mohlo působit úsměvně, ale mělo to grády. Akorát to srážení kulek si mohli odpustit - na to mají patent Limonádový Joe a Hogo Fogo.:D A Angelina byto s tou hubeností neměla přehánět. Jinak rozesměje žigulík udržující krok s pendolinem jako by se nechumelilo, ale celkovej dojem hodně dobrej. ()

prome

Yeah !!! Yeah baby !!! Timur je bůh akčních nářezů !!! To mu nikdo už nevezme. Tomuhle říkám jízda, podpořená skvělou hudbou a hereckým obsazením !!! ()

mm13

Myslím že istá neúcta k predlohe je na mieste, ak adaptujete komiks, ktorý by bol fašistický, keby nebol taký cynický a hlavne nihilistický. Pretože presne taký je WANTED Marka Millara a ja si neviem predstaviť jeho doslovnú filmovú adaptáciu bez toho, aby sa pri dnešnom vnímaní filmu nestala možno až nebezpečnou... rád by som takú videl, nepredpokladám, že sa jej najbližšie roky dočkám. Timur Bekmambetov však preukázal obrovskú dávku bystrosti a dôvtipu, že natočil svoj vlastný WANTED tak, ako ho natočil. Druhá možnosť je, že si s Markom Millarom "len" dokonale ľudsky a (prečo nie?) umelecky porozumel a urobil to isté - samozrejme v iných hraniciach (ktoré ale riadne posunul) a s inými možnosťami (ktoré ale plne vyčerpal). ----- Filmový WANTED je výlet do sveta, kde sa pravidlá dodržujú len preto, aby boli vzápätí vysmiate alebo rovno zbúrané. Filmový WANTED nerešpektuje nič a nikoho a vo vzťahu k vlastnej predlohe sa správa ako odporný malý klon, ktorý si zachoval len tú najhrubšiu dejovú líniu a hlavne neúctu ku všetkému a všetkým, vrátane vlastného pôvodu (i keď je na neho evidentne pyšný, nikdy to neprizná). Páči sa mi taká svojhlavosť, zvlášť ak je podporená obdivuhodnou technickou šikovnosťou. Bez výhrad! ()

Sawy

Klub rváčů potkal Matrix,pod taktovkou to držel ruský blázen Timur Bekmambetov,obsadil do hlavní role božího Jamese McAvoye(Letopisy Narnie jsou tímhle zcela zapomenuty),hypersexy Angelinu to nechal napalit s žigulíkem do pendolina,Morgana Freemana nechal pronést nezapomenutelné: "Shoot this motherfucker!",kulky pod jeho vedením opisují elegantní oblouky a srážejí se ve vzduchu,klávesy z rozbité klávesnice se skládají ve zpomaleném záběru na výmluvné FUCK YOU,krve je tady jak v málokterém spektáklu,stejně tak řádně zvráceného a černého humoru.Co z toho nakonec vzniklo?Jeden z nejlepších akčních filmů posledních let.90 % P.S.:Ten film je s každým zhlédnutím lepší a lepší!Každej,kdo neskusil podruhé, dělá velkou chybu. 95 % ()

Shaqualyck

Příjemně neukázněné, divoce stylové aneb pozor na „krysí dynamit“ a splašené pendolino. Ruský medvěd usedl za comicsový tkalcovský stav, přestavěl ho na šicí stroj s kulometnou kadencí a následně z něj vymlátil filmovou anarchii, za kterou by se nemusel stydět ani samotný Michail Alexandrovič Bakunin :-) Říká se, že génius nevykrádá, ale osvojuje si. Těžko říct, jestli je Timur Bekmambetov génius, faktem ale je, že inspiraci „čerpá“ kde se dá, načež z té hromady nasbíraných kamínků nevytváří žádnou mozaiku, ale za pomoci srpu a kladiva z nich sochá neposedné novotvary a přetváří si zavedené filmové postupy k obrazu svému. Pokud se vám nelíbila Noční Hlídka, pak se Wanted obloukem vyhněte, všem ostatním přeji příjemnou zábavu. Už proto, že tahle šílenost není žádnou „namistrovanou“ hrou na filmovou revoluci. Jde o drsně roztomilou a vtipnou nadsázku plnou šťavnatých akčních scén. Nejen že se určitě nebudete nudit, ale navíc si to zaručeně budete chtít brzy dát znovu. PS James McAvoy zraje jako víno a Angelině Jolie by měli v supermarketech doživotně zakázat vstup do oddělení mraženého zboží, páč by to od ní mohlo všechno ve vteřině roztát ;) ()

Richie666

McAvoy jako akční hrdina. Tak to mně ho teda vyndej.. Navíc Freeman - jak už se u něj stalo zvykem - pouze chodí a s moudrým výrazem starce konstatuje. Ale přesto - až po scénu s vlakem (včetně) mě to bavilo. Pak už ale ne. ()

ScarPoul

Je veľmi dôležité aby ste si uvedomili že toto je natočené podľa komiksu. To znamená že musíte brať do úvahy že v komikse je možné všetko a tiež sa musíte riadiť pravidlami tohoto sveta. Bekmambetov si u mňa spravil meno už filmami nočná a denná hliadka. Jeho americký debut sa nesie v štýle týchto filmov a musím podotknúť že je to jeden z najlepších debutov aké som mal možnosť vidieť. Prešpikovaný úchvatnými scénami a heroickými odjebmi , svojským humorom a hlavne nepretržitou dávkou akcie. Herci sú v tomto filme druhoradý a to doslova pretože toto je skôr zamerané na celkovú konštrukciu tohoto príbehu ako na hrdinov ale je isté že film rozhodne nekazia dokonca poteší malá ale závratná rola Chabeskijo ktorý hral v nočnej aj dennej hliadke. Je tu pár pamätných scén - vlak, nahánačka, finále a pre mužské obecenstvo Anjelina Jolie keď vychádza s kúpeľa. mcAvoy je herec ktorý sa čoraz častejšie objavuje v nejakom tom filme a musím uznať že je to sympaťak a mám jeho herectvo rád. Jediné čo môžem tomuto filmu vytknúť nie sú mierne hlúpe dialógy ale skôr nepriehľadnosť niektorých akčných scén. ktoré sú do oči bijúce hlavne pri naháňačke. inak leto pokračuje a všetko čo som zatiaľ videl ma dostatočne uspokojilo a som milo prekvapený že si tam môžem začiarknúť teda do môjho zoznamu aj Wanted ()

Caelos

I přes hnusné efekty, debilní příběh se na to celkem dá dívat. Angelina Jolie vypadá celkem dobře, ale myslel jsem si, že ona bude hlavní hrdinka. Ona tam ale jenom sekundovala a sem tam něco řekla. Je to prostě průměrný tupý akční film, snažící se o rádoby příběh. 5/10 P.S. Zase se to točilo u nás (na co sakra mají ten Holywood) a opět Lada apod. V každém takovém filmu točeném u nás jsou Lady. Ach jo. ()

Lacike

Velmi chutna a zabavna jednohubka, ktorej k vyssiemu hodnoteniu chyba epickejsi pribeh, okrem hlavneho neskutocne cool hrdinu prepracovanejsie postavy, poriadna chemia medzi McAvoyom a Angelinou a celkovo trochu viac originality po vsetkych strankach. Ale ako priamociare nenarocne becko s vysokym rozpoctom a spickovo prevedenymi krvavymi akcnymi scenami to sliape ako hodinky. 7/10. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V