Losangeleský hasič Gordy Brewer jde na schůzku s milovanou manželkou a synkem, kteří na něj čekají v kavárně. Přímo před jeho očima je smete mohutná exploze. Gordy si uvědomí, že s atentátníkem, převlečeným za amerického policistu, krátce před výbuchem mluvil. Agent FBI Brant ho odbude slibem, že kolumbijského teroristu Perriniho, přezdívaného Vlk, dopadnou, ale vinou politických tlaků je zatím vyšetřování odloženo. Gordy vidí v televizi prohlášení maskovaného teroristy, a protože se dlouho nic neděje, rozhodne se pomstít smrt svých blízkých. Odjede do Kolumbie, ale netuší, že po prvním střetu s partyzány se mu dostal na stopu nejen agent Brandt, ale také Vlk. V malém městečku zachrání Selenu a jejího adoptovaného hluchoněmého chlapce Maura. Po zásahu policie však skončí ve vězení. Tady se seznámí s mechanikem Seanem, jenž pracoval na partyzánském území. Partyzáni vězení napadnou, Gordy sebere Seanovy dokumenty a uteče. S jejich pomocí pronikne do partyzánské zóny a dostane se k překupníkovi Felixi Ramirezovi. Zničí jeho kokainovou farmu a připraví na Vlka smrtící past. (TV Nova)

BigBang

Jak píší předřečníci, průměrný akčňák, tj 50%. Za pěknou hlavní postavu hasiče se přikloním ke 3 hvězdám. ()

gemi

Není to taková pitomost, jak to vypadá z hodnocení místních kritiků (Commando je daleko větší volovina a je v červených číslech), ale trošku to minulo svou dobu. Na přelomu osmdesátých a devadesátých by to byl hit a třeba CGI ve filmu vypadá úplně jako z té doby... Šváňa je tady ale pořád v překvapivě dobré formě. ()

rublik05

Obyčejný akčňák o mstícím se hasičovi Arnoldovi, kterému zlý kolumbijský terorista zabije rodinu. Námět vskutku tuctový, avšak překvapivě dobře zpracovaný, dostaneme se do Kolumbie, uvidíme tamní policii, partyzány, džungli, vše je poměrně slušně natočené, akční scény ujdou, byť jich mohlo být mnohem víc a kvalitnější, herci hrají vesměs obstojně. Velkým kamenem úrazu je občas těžce váznoucí logika, jinak ale nemůžu říct, že bych se nudil, tempo je totiž více než solidní. Nečekal jsem žádné zázraky, dostal jsem tuctový, dobře natočený akční thriller, jen škoda těch logických mezer a tak dementního závěru. 6/10. ()

src

Arnold sice nevezme do ruky zadnou palnou zbran (no, on by s ni asi vypadal uz trochu blbe, starik jeden) a ve filmu se vrsi jedno klise na druhem (smrt rodiny, tajne tajne sluzby, odplata na vlastni pest), ale jinak jsem se pomerne dobre bavil. Slusny prumer. ()

TomJ

Tak toto je naozaj podpriemerny Arnoldov film. Akcia uz skoro ziadna, Arnold nehra ani to co hral predtym, a navyse film sa dostal do kin v tu najhorsiu chvilu. ()

Taffey

Taky si myslím, že to není vůbec špatný film. Jo, pro toho, kdo očekává potoky krve asi nic moc, ale má to logiku, spád....není to špatné. ()

touchud

Místo napětí/akce mi to připadalo opravdu směšné. Arnold se možná snažil o herectví, ale to se mu nedařilo. Jeden z nejpředvídatelnějších scénářů, co jsem kdy viděl. Úvodní domácí harmonie a tragédie, to je snad nějaký muster akčních filmů. Kdybych se u toho nezasmál, hodnotil bych ještě hůře. ()

ClapTrap

Podprůměrný film s Arnoldem, vcelku akční, ikdyž nudný. Jen mi furt nejde do hlavy, kde sebral takového hrdinství, když byl "jen" hasič a bojoval proti teroristům. 40% ()

misar3

Klasický příběh o pomstě, podrazu a dalším. Nebylo to úplně to co jsem od toho očekával, většinou Arnie plácne nějakou tu hlášku, ale tady v tom filmu nic. Zestárnul nám... :-/ ()

Holly_Wood

Nejpamětihodnější na tomto filmu je, že tam šlo o teroristy, a že jsem na něj šel do kina přesně večer před maturitou. Protiúder mi krásně pročistil hlavu, zřejmě v ní ale rovnou stihl promazávat i informace sám o sobě. Takže dnes už si z něj nepamatuji skoro nic. Průměrné hodnocení dávám proto, že i moje maturita dopadla přesně takhle průměrně. ()

Knor

Docela slabota, od specialisty na akční thrillery Davise jsem čekal větší zábavu, Arnold absolutně nevyužitej, pořádně si za celej film nezastřílel a jen pobíhal z A do B pak do C a zase zpátky.. Nějaká pořádná akce nebyla a padouši moc vostrý taky nebyly. Tak co s tím, no nuda. ()

MrMir

Naprosto průměrný akčňák, který nenadchne, ani neurazí. Dlouhou dobu jsem tento film schovával v "šuplíku", protože to byl poslední film s Arniem v hlavní roli, který jsem ještě neviděl. A vzhledem k tomu, že v Expendables už půjde zřejmě jenom o mini cameo, říkám: "Sbohem Arnie, byl jsi výborný!". ()

Kuba11

Hoodně slabá arnoldovka. Připadá mi to jak dby se z něj stával politolog a ne akční lidovej hrdina...to same jak Seagal, z toho je zas ekolog!!..ale Arnie je pořád Arnie!!! ()

Fanak

Oproti tomu, co v současné době točí Seagal, Van Damme nebo Lundgren je tohleto hotový Fellini, ale pro ty, kdo nevyznávají béčkovou akční videoprodukci to bude asi dost slabá podívaná. Protiúder se zařadí do série Arnnieho úletů, z jejichž šedi za posledních deset let vyčnívá pouze Likvidátor, Terminátor 3 a se zamhouřením obou očí ještě Šestý den. Někdejší akční hrdina zde vypada hodně staře, i na své poměry toporně, akční jsou (i na Arnoldovy poměry) nerealistické, příběh přímo nezaujme a tak jedinou zajímovostí zůstavá životní příběh samotného filmu, jehož premiéra musela být na čas odložena kvůli 11. září 2001. ()

Tanus

Pokud nad timhle filmem clovek moc nepremysli tak to zase tak spatny neni, ale navlict rapujiciho kolumbijce do tricka Metallica?? :D Dialogy taky zadna slava, kdyz uz prijde nejaka radoby myslenka ("Oba chceme pomstu, tak jaky je mezi nami rozdil?") tak ji hned zabije nejaka radoby drsna hlaska. Celkove je to na Arnolda dosti slabe, takze dve hvezdicky. ()

Dinsberg

Arnie i v pokočilém věku ještě dokazuje, že na to má. Ale ruku na srdce, nechal toho ještě dřív než se mohl stačit úplně ztrapnit jako kolegové Seagal nebo Lundgren. ()

HEED

"ŽERTUJETE, HASIČ A OBÁVÁ SE OHNĚ" Filmy s Arnoldem mám rád a dokonce tady i hraje. Tá začáteční dramatická část byla dobrá ale pak se to zvrtne v klasický akčňák. Jde vidět že vážnější role by taky moh zvládnout. ()