Losangeleský hasič Gordy Brewer jde na schůzku s milovanou manželkou a synkem, kteří na něj čekají v kavárně. Přímo před jeho očima je smete mohutná exploze. Gordy si uvědomí, že s atentátníkem, převlečeným za amerického policistu, krátce před výbuchem mluvil. Agent FBI Brant ho odbude slibem, že kolumbijského teroristu Perriniho, přezdívaného Vlk, dopadnou, ale vinou politických tlaků je zatím vyšetřování odloženo. Gordy vidí v televizi prohlášení maskovaného teroristy, a protože se dlouho nic neděje, rozhodne se pomstít smrt svých blízkých. Odjede do Kolumbie, ale netuší, že po prvním střetu s partyzány se mu dostal na stopu nejen agent Brandt, ale také Vlk. V malém městečku zachrání Selenu a jejího adoptovaného hluchoněmého chlapce Maura. Po zásahu policie však skončí ve vězení. Tady se seznámí s mechanikem Seanem, jenž pracoval na partyzánském území. Partyzáni vězení napadnou, Gordy sebere Seanovy dokumenty a uteče. S jejich pomocí pronikne do partyzánské zóny a dostane se k překupníkovi Felixi Ramirezovi. Zničí jeho kokainovou farmu a připraví na Vlka smrtící past. (TV Nova)

Zadri

Celý film je těžkopádný jako běžící Arnold. Na druhou stranu scénář není černobílý a dává prostor k tomu, aby Arnold mohl zahrát jinou polohu než ocelového muže. Neříkám, že jsem mu to kdovíjak věřil, ale popral se s tím statečně. ()

Marcus.das

Kdyz se to vezme kolem a kolem, je to film skoro o nicem. Scenar mi prijde takovy neslany, nemastny, rezije spis prumerna a herci...nic moc jim neverim. Zajimave je, ze kdyz to porovnam s filmy, kde hraje Stallone, dostanou arnoldovske vzdycky totalne naprdel! 2*..ale tak tak! ()

Pharlap

To je filmík, ve kterém mi Arnie velmi sedí. Rozhodně nepotřebuje palné zbraně ve svých rukou.. stačí sekyra.. a přesto podivným způsobem odvíjí příběh teroristického spiknutí na budovu FBI, vrcholící v klasickém stylu, jeden za všechny.. všichni za nikoho.. hlavně že tu je A.S. a to už bude v poho.. Nicméně, ani toto klišé nic neubírá na faktu, že Protiúder stojí za shlédnutí. ()

borohub

Snímek docela ujde, ale nějak extra nenadchne. Film se táhne pomalu a nějaká velká akce tam není. Arnolde natočil jsi i lepší filmy :) ()

Uberlord

Výborně! A teď tu o Šípkové Růžence!... Nejhorší na tom je, že první dojem je naprosto odlišný, od toho finálního... Nechtěl jsem předčasně soudit, i když jsem Arnoldovi nešťastného tatíka věřil od první chvíle... Ta čtvrthodinka po atentátu mě silně přesvědčovala, že tohle Arnold umí zahrát dobře. Průser se ovšem dostaví mnohem později. Totiž, Arnoldovi uvěřím, že vystřílí celou armádu sám, bez pomoci. Dokonce mu uvěřím i to, že přepere predátora... Ale nasranej tatík, co se žene do Kolumbie , aby se pomstil? Pche... Tu roli mohl hrát kterejkoliv, byť béčkovej, herec. Ale proč zrovna Árny, kterej disponuje svým vzhledem, musí hrát nasranýho taťku, kterej 90% času prokecá? Ale i tak, člověk to třeba i spolkne a užívá si slušné efekty, hezké záběry, zajímavý, byť naivní postup děje... jeden Arnoldův vtípek... a furt čekáte, kdy dojde k onomu velkému zakončení... a v tu nejideálnější chvíli se do toho vloží opět ženská a stává se z toho Ordinace v růžové zahradě 3. Řeknete si, se*u na to... tu půl hodinku to ještě vydržím a dokoukám to... no a přijde velké finále... závěrečná bitka a já, dámy a pánové, odcházím zvracet..! Ke klenotům, kterými nás zásobuje samotný velekrál sraček, pan Uwe Boll, tento film ovšem nepošlu z jediného důvodu... Tohle se dá alespoň dokoukat, byť jen kvůli samotnému Schwarzeneggerovi.... ()

ostravak30

Vzhledem k filmům, které v tomto období Arnold Schwarzenegger točil musím dát dvě hvězdy. Přeci jen...už samotná zápletka...obyčejný hasič se rozhodne vzít spravedlnost do rukou, zaletět si do Kolumbie a tam vyřídit všechny drogové pašeráky. A kolik toho zvládl a jak to dokola bouchá. Jak relativně snadno pronikl na jejich území. Jenže snímek je chvíli akční až moc a chvílemi se sáhodlouze tlachá. Jde o první ze dvou jediných scénářů Griffithů a přeci jenom třeba Likvidátor byl o chlup lepší. Tento snímek mi přijde utahaný, bez šťávy. ()

Jonatthan

Tři hvězdičky za docela příjemnou pietní připomínku Arnoldových zlatých akčních osmdesátých let minulého století... ()

seba

Velmi, velmi prefabrikovaný akčňák s Arnoldem S. Árnie tentokráte v roli mstící ho se hasiče, co dá přes držku kolumbijské (kdo hádá drogové mafii, tak špatně) levicové gerile. Jedna hvězda za malé překvapení na konci a druhé za zajímavé herce ve vedlejších rolích. ()

weasel.p

Já si myslim, že to tak hrozný nebylo..Arnold sice vypadá zestárle a jeho snaha o akci už vyznívá trapně, ale zas tolik akčních scén tu neměl. Jasně, jsou tu klasický hollywoodský shity: zabili mu rodinu a on vzal zákon do vlastních rukou, vydá se sám s batůžkem do Kolumbie a dostane se až ke guerille (k smíchu, nicméně o čem by to jinak bylo). Ale zase závěr ve Státech má docela nápaditou pointu. ()

hwnd

No dobře no, žádnej zázrak, ale není to shit, je to kvalitní akční béčko. A když jsem vypnul smysl pro logično, tak se mi to i docelá líbilo. ()

Toumyk

Nechápu co to mělo znamenat...opravdu ne. Zkrátka jsem v tomto filmu nic nenašel co by mě nějak zaujalo...jsem rád za Johna Leguizama, ale jinak? Arnold tento film nezachránil, je bez příběhu ani nějak zvlášť akční...prostě 4/10 ()

markus57

První část filmu začíná poměrně dobře , akce v hořícím době hned na začátku , výbuch a odhodlání Arnolda bojovat. Ale hned po půl hodině začíná film nudit ,film postrádá silný moment , akce je zde nakonec také málo , a souboje v nichž vystupuje Arnold jsou pro malé děti , avšak jen kvůli jeho charakteru dávám 3* . Dobrý oddechový film , ale bohužel bez propracovaného děje a zápletky. ()

martins

Neprávem odsuzovaný snímek, pro mne nejlepší Arniho snímek od dob Likvidátora, bohužel zrovna v době teroristických útoku na Obchodní centrum, lidé měli jiné starosti, než chodit na tento film. Jít do kin o rok dříve či o dva později, zřejmě by návštěvnost filmu byla někde jinde, ale takhle bohužel dopadla velice špatně. Arniho skvěle doplňuji Elias Koteas jako agent CIA a dvojice terostů Neri a Curtis, zvláště Neri předvádí vynikající výkon, divák až do poslední chvíle neví, že ona je tím mozkem a Curtis jen vykonavatelem jejích rozkazů. ()