Losangeleský hasič Gordy Brewer jde na schůzku s milovanou manželkou a synkem, kteří na něj čekají v kavárně. Přímo před jeho očima je smete mohutná exploze. Gordy si uvědomí, že s atentátníkem, převlečeným za amerického policistu, krátce před výbuchem mluvil. Agent FBI Brant ho odbude slibem, že kolumbijského teroristu Perriniho, přezdívaného Vlk, dopadnou, ale vinou politických tlaků je zatím vyšetřování odloženo. Gordy vidí v televizi prohlášení maskovaného teroristy, a protože se dlouho nic neděje, rozhodne se pomstít smrt svých blízkých. Odjede do Kolumbie, ale netuší, že po prvním střetu s partyzány se mu dostal na stopu nejen agent Brandt, ale také Vlk. V malém městečku zachrání Selenu a jejího adoptovaného hluchoněmého chlapce Maura. Po zásahu policie však skončí ve vězení. Tady se seznámí s mechanikem Seanem, jenž pracoval na partyzánském území. Partyzáni vězení napadnou, Gordy sebere Seanovy dokumenty a uteče. S jejich pomocí pronikne do partyzánské zóny a dostane se k překupníkovi Felixi Ramirezovi. Zničí jeho kokainovou farmu a připraví na Vlka smrtící past. (TV Nova)

Paldiny

Protiúder mal tú smolu, že prišiel v dobe kedy ľudia akosi stratili záujem o teroristickú tému. S odstupom času ale musím uznať, že ide o slušný akčný thriller, kde Arnie predstavuje človeka z mäsa a kostí, záporáci sú na úrovni a dej odsýpa. Ak nerátam T3 ide o jeho posledný adrenalínový kúsok pred odchodom do politických kruhov. ()

Macik

Po druhém zhlédnutí zvyšuji hodnocení na 3 *.....Jedná se tu totiž o typickou Švárovinu..:-) Vcelku koukatelnou... ()

Jeržik odpad!

I když přehlédnu nesmyslně přitočené scény (jsou tam neuvěřitelně uměle našroubovány), tak se hodnocení nezmění. Arnoldův nejhorší film. ()

Yardie

Takových lepších 50%. Není to tak zlé, celkem to utíká, sem tam dobrá akce. Není to samozřejmě veledílo, to se od Arnieho ani nečeká. Je to klasický příběh ztráty a pomsty, usazen do zajímavého prostředí, kupodivu Arnie nepostřílí všechny sám (takže i s jistou dávkou překvapení :-) ). Prostě taková jednohubka na odreagování u TV. Nic víc, nic míň. Howgh! ()

Cement73

Štandardný akčák, akých som už videl veľa. Arnie jednak má v sebe niečo, čo ma donúti ho vždy dopozerať. Priemerný scenár, priemerne zahrané, priemerné efekty. Ale priemer znamená : DOBRE ()

Emo-haunter

Zcela průměrný film a stárnoucí Arnold, ale furt zde byla slušná dávka akce a trochu toho napětí, takže proč nedat tři hvězdičky a čistých 60%. Na zahnání nudy pohoda, nic víc ale nečekejte i když se z toho určitě dalo vyždímat více! ()

Brejlil

Ani příliš neurazí, ani nijak nenadchne. Historka o hasiči, který v Kolumbii potře místního guerillového vůdce, protože má ošklivé trauma, je hodně plochá. ()

Napospas

Narozdíl od asi všech ostatních, já jsem byl příjemně překvapený. Díval jsem se na to s notnou dávkou skepse, ale potěšilo, jak si Arnie zahrál překvapivě neakční roli (neakční asi v úvozovkách, nebyl to zkrátka robot ani voják, spíš obyčejný nasraný chlápek). Ani se mi to nezdálo kdovíjak propagandistické nebo jinak ideologicky závadné, zkrátka docela průměrná podívaná, 4* jsou na protest podle mě nespravedlivému podhodnocení. ()

*Colorado

Dlouho jsem se tomu vyhýbal, očekávajíce, že jde o blbost, ale nakonec se to docela dalo.. Nic nečekejte a budete se dobře bavit. ()

Rokle

Jak mám cítit Arnoldovu zlobu a motivaci k tomu co dělá, když mu rodina zemře hned na začátku bez předchozího "intra"... ()

drankeryth

Neporazitelny Arnie cestuje do Kolumbie aby pomstil svoju rodinu. Videl som aj lepsie filmy od neho ale ani tento zas neni tak spatni. ()

crha

Parádní béčkárna s dobrými herci a Elias Koteas navíc vypadá jako De Niro. Jak tak koukám, tak lidu se to moc nelíbí. Jak píše např. Djkoma : "Ohraná písnička amerického vlastence, otce rodiny (náhodou usmrcené) a on jako meč boží se pomstí." ...ano Arnie, děkuji, přesně tohle si nechám líbit. ()

Wolvie

Ještě že Arnie natočil toho třetího Terminátora.Kdyby se měl loučil s akčním filmem takhle,bylo by to nejen nedůstojné,ale i značně trapné. ()