Losangeleský hasič Gordy Brewer jde na schůzku s milovanou manželkou a synkem, kteří na něj čekají v kavárně. Přímo před jeho očima je smete mohutná exploze. Gordy si uvědomí, že s atentátníkem, převlečeným za amerického policistu, krátce před výbuchem mluvil. Agent FBI Brant ho odbude slibem, že kolumbijského teroristu Perriniho, přezdívaného Vlk, dopadnou, ale vinou politických tlaků je zatím vyšetřování odloženo. Gordy vidí v televizi prohlášení maskovaného teroristy, a protože se dlouho nic neděje, rozhodne se pomstít smrt svých blízkých. Odjede do Kolumbie, ale netuší, že po prvním střetu s partyzány se mu dostal na stopu nejen agent Brandt, ale také Vlk. V malém městečku zachrání Selenu a jejího adoptovaného hluchoněmého chlapce Maura. Po zásahu policie však skončí ve vězení. Tady se seznámí s mechanikem Seanem, jenž pracoval na partyzánském území. Partyzáni vězení napadnou, Gordy sebere Seanovy dokumenty a uteče. S jejich pomocí pronikne do partyzánské zóny a dostane se k překupníkovi Felixi Ramirezovi. Zničí jeho kokainovou farmu a připraví na Vlka smrtící past. (TV Nova)

sadlokan

Arnie,a to ve filmu neříkají,jako vysloužilý pyrotechnický expert ze SEALS,se skrývá pod novou identitou jako požárník.Tudíž nedělá nic jiného,než že oprašuje arsenál svých kousků. ()

helloween93

Arnie ukázal, že vyhrát lze i bez pomoci těžkých zbraní. Akce tu je dostatek, jen Arnold už tolik není jejím strůjcem. Průměrný film se Schwarzeneggerem, který má (a to víme všichni) mnohem lepší filmy. ()

Hubis_

Opravdu nenáročná oddychovka u které člověk nemusí přemýšlet.Zajímavá zápletka,které ke konci pěkně vyvrcholí a Arnold vše zvládnul:) ()

GOREGASM

Tady už začala Arnoldově herecké kariéře slyšitelně zvonit hrana. Collateral Damage je příběhově superblbost, což by u Arnieho nevadilo, ale hlavně je to nuda, která nenabízí možnost se vyřádit ani Arnoldovi, ani tlupě teroristů proti které stojí. Když navíc nakonec scénárista předvede hypergalaktický mindfuck, řeknete si jen suše "Fuck That Shit :-)". 30% ()

MickeyStuma

Příběh začíná zásahem hasičů během požáru, z nichž jeden, pod jménem Gordy Brewer, má tvář Arnyho. Tohle nedá si nevzpomenout na starší snímek 'Náhlá smrt' (1995) s Jeanem-Claudem van Dammem mající úvod stejný, takže pochopitelně vzniká otázka: Natočil snad Arny také svoji smrtonosnou past a kopírovali tvůrci námět zmíněného snímku? Následující minuty ukazují, že je vše nakonec přeci jen jinak. Teroristé se samozřejmě objeví, svůj čin ale vykonají a Gordyho rodina během toho zahyne. Gordy však okamžitě nejde do akce, jak by se mohlo zdát. Snímek se veze spíše na poli akčního dramatu, čímž po divácké stránce vzniká určité zklamání. Samozřejmě že Gordy svět zachrání poté, co po delším čekání nakonec přeci jen vezme věci do svých rukou, ale ne tak, jak by si mnohý představoval. Jde tedy o klasickou dějovou šablonu o mstě, do kterého je začleněna aktuální problematika obchodu s drogami, mezinárodního terorismu a nejednoduchá politika. Celému konceptu chybí patřičné napětí a správný tah na branku. Některé scény dokonce jakoby přechází do dobrodružného žánru, z čehož v jistém smyslu vzniká určitá podivnost. Ono je tady vůbec neobvykle až moc absurdních scén, které vypadají spíše směšně, než aby se mohly brát vážně. Arny však vážně hraje, ale jak je vidět, ponurosti stejně bylo učiněno za dost. Těžko říct, jestli takovému vyznění snímku nebylo zapříčiněno útoky z 11. září 2001. Nejen že kvůli tomu byla posunuta o několik měsíců premiéra, ale byla dokonce vystřižena scéna s únosem letadla. To je ale jediné, o čem se ví. Buď jak buď, snímek tímto spadá spíše do průměru a v Arnyho filmografii o zklamání skutečně jde. ()

Besyn

Ještě,že už je Arnold guvernérem a nebude nás dále trestat takovýmýhle podprůměrnými a klišovitými guláši (terminátorem 3 skončil defacto na vrcholu,takže může být rád).Věřili byste,že tohle natočil režisér skvělého Uprchliíka? ()

LANSA

Jedniným kladem toho to filmu je, že jsem od něj nic nečekal,takže když jsem to absolutní nic dostal,tak jsem se jen pousmál a šel pryč. Podobný příběhy jsme už někde viděl ne? ()

emdvojka

Nikdy by ma nenapadlo, že dám 1* filmu kde hraje Arnie. Boužiaľ toto je tak strašne nudný a spomalený akčný film, že inak sa nedalo. Možno keby sa v hl. úlohe objavil Brad Pitt alebo George Clooney tak by tento snímok dopadol určite lepšie... "Švarco" sa sem absolutne nehodil a je to fakt...neni to žiadny pán herec...emócie na nule..preto je terminátor jeho najlepší film, lebo hrať chladného zabijáka mu ide určite lepšie ako rola milujúceho otca a manžela. ()

Torgal

Rutinná schwarzeneggerovka, ale obstarožný Arnold už neponúka toľko akcie ako v minulosti a ani dejovo to nie je žiadna výhra. Tento film zlyháva najmä svojou šedivosťou, neponúkne nijakú scénu, ktorá by uviazla v hlave a je tak priemerný, až je podpriemerný. 5-/10 ()

dalziel

Arnie sa sice zviezol na módnej hasičskej vlne z 11.septembra ,ale takých bolo samozrejme viac takže žiadna tragédia.Slušný akčný dalo by sa povedať aj celkom premyslený film,takže je to film na viac použití ako len raz. ()

panPsax

Čekal jsem prohru, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Arnie, jak se zdá, v sobě ještě něco má, a to jak herecky, tak fyzicky. Pokud jde o béčkové filmy, tak tohle je klasická žánrovka, protoyp udatného amerického hasiče jde systematicky za svou pomstou, ale jako správný gůdgáj vlastně v rámci možností trošku pochybuje, objeví se femme fatale, aby nakonec, za doprovodu vojenské trubky a televizních hlasatelů vypočítávajících Brewerovy právě udělené nejvyšší možné pocty a vyznamenání, hrdina skromně odchází stran všech novinářských objektivů. Tempo tak říkajíc oldschoolové, žádné dechberoucí a očispalující CGI akční scény, naopak občas (peřeje, velké finále,..) je vidět klíčování, ale to vůbec nevadí, právě naopak. Čtyři hvězdičky jsou moc, tři zas málo. ()

Kingjiri

Je sice pěkný, že hlavní hrdina tentokrát nepředstavuje bývalýho mariňáka/agenta/policistu, kterej má mimořádný bojový skills a jako vendetu za vraždu svojí rodiny nevymlátí půlku zeměkoule. Jenomže když hlavního hrdinu hraje Arnold, něco takovýho prostě očekáváte (ať žije Komando). Akce vás teda moc nezabaví a lobotomickej příběh s dementnim chovánim postav už vůbec ne. Ani se nedivim, že si Arnie nedlouho po tomhle fiasku dal několika roční oodych na guvernérský židli. ()

Lord Fuck odpad!

Nevěděl jsem že se v 21. století budou točit takhle naivní filmy. Jeden muž přemůže všechny zloduchy holýma rukama (no ale to už nám Arny předvedl v Komandu). ()

Acrobat odpad!

no nakoniec sa tie reci o tom, ze Arnie je realny, je hasic, tak nebude vystrielavat zlych ako v doomovke, vobec nepotvrdili. Je to stale Arnie, kotry si poradi so vsetkymi a so vsetkym. Ani forma ani pribeh neoslni. ()

Ceberus

Je to jeden z těch klasických šedých filmů - nemám proti němu žádné námitky, dokáže zabavit a pěkně ubíhá, ale na druhou stranu nepřichází s ničím novým, co by mi utkvělo v paměti. Za několik týdnů možná ani nebudu vědět, že jsem něco takového viděl. Mimochodem, jak mají všichni tendenci navážet se do Schwarzeneggerova (ne)herectví, tak jsem jej schválně od začátku pozorně sledoval - na tom, jak zahrál těžké vyrovnání se se smrtí rodiny a touhu po odvetě, jsem neviděl nic amatérského. Jeho postava však v pokročilé fázi filmu nedostávala další příležitosti pro nějaké herecké etudy. ()

danny_21

Bohužel tady to těžce pohřbil scénárista, který jak vytvořil z komára velblouda, tak i pohřbil smysluplnost děje, a tím nejenom ničil docela sympatickou snahu Arnieho o herectví, tak i mou vzpomínku na časy Komanda - 40 % ()