Chcete, aby z vaší dcery nevyrostla fňukna, která se při sebemenším problému sesype? Pošlete ji do školy St. Trinian’s! Tam vládne anarchie a mladé slečny musí mít pořádně ostré lokty, aby přežily svérázné metody svých profesorů a ulítlé nápady spolužaček. Jenže škola je právě před krachem, protože ředitelka tohoto podivného institutu si s ničím moc neláme hlavu, a to ani s upomínkami od banky, kterých už má pěknou hromádku. Takže je třeba vymyslet plán. Velmi chytrý plán, který škole vynese pořádný balík peněz. Co takhle ukrást obraz? (oficiální text distributora)

blekekeke

Sjel jsem to na jeden zátah a druhý den znovu, abych zjistil, že mi uniklo pár detailů, bez kterých to bylo 3/4-teční. Bodejť by, i když režisér je pro mě neznámý, ale dle místa narození předpokládám že je Brit a potrpí si jako každý správný Brit na detaily. Jinak to mělo švih, šmrnc, vtip, pointu a plno holek :) Postavy ani nemusely mluvit, aby jste zjistili, kdo má jakou identitu, jak byly vyšňořené. ()

Nicole32

A že Briti su nudní!! Neobvyklé a v istých momentoch naozaj šialené ale fajn. Gemma Arterton je tu skvelá a pri scénach s oh my god som sa naozaj dobre pobavila. ()

Scaevola

Absolutně nesouhlasím a celou dobu jsem fandil ministrovi i přes jeho hroznou dceru, ale jinak parádně ulítlá perla moderního britského humoru. Jen škoda, že výsledek pořád lítá nahoru a dolů a ne a ne se ustálit. ()

JackieBliz

Pohodová anglická komedie, žrala jsem ji před několika lety, ale nadšení upadlo tak rychle, jak přišlo. Zábavné a lehce ulítlé, milé a s dobrými herci. Hlavně Colin Firth, Rupert Everett jako ředitelka (nejzábavnější věc v celém filmu) a Russel Brand je vždycky borcovní týpek. Gemma taky vypadá moc dobře a to tvrdím jako závistivá holka :) ()

wray

Pred nedavnom som videl 2hu cast tejto komedie a - bol som prijemne prekvapeny, napriek tomu ze pre vacsinu to bola len priemerny ba az slabsi tym, mne sa to naozaj pacilo! Pekne neamericke (ok - nie az tak velmi americke), vela dievcat, cela skala britskych prizvukov... Pochopitelne ze som sa tesil aj na tuto prvu cast ktora mi usla. Na jednej strane - splnilo to ocakavanie, bolo tam vsetko to co v 2hom diele, ale zase ak mam byt objektivny uplne nic nove sa nekona a obidva filmy su v podstate o tom istom. A ked si to divak lepsie vsima, niektore scenky su fakt trapne. Ale - bavil som sa? Jasne! Rovnako dobre ako pri dvojke? Urcite! Hodnotim teda presne rovnako - 3* (a uz sa tesim na trojku aj ked mi je jasne ze to bude rovnaka "blbost") ()

Teachman

Námět a zápletka: 1/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 2/10 ... Didaktický potenciál: 0/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

cocostorm

Dávali to v televizi, tak jsem se rozhodla, že na to kouknu a to jenom kvůli Colinu Firthovi, který tam hrál. Film mě docela překvapil. Taky bych takovou školu brala...xD Nakonec jsem se dočkala i do půl těla nahého Colina Firtha, takže filmu není co vytknout..xD Příjmná komedie s bombasickou ředitelkou, která je ve skutečnosti muž.... Teda, aspoň v normálním životě, jak to je v tom filmu, to netuším. ()

le poulet

Komedie o holkách na internátní škole mě vždycky bavily. Tady nemůžu hodnotit děj, protože ten je tak pošahanej, že se ani hodnotit nedá. Navíc tu děvčata vypadají jak banda šílených prostitutek, takže k hlavním postavám se raděj nebudu dále vyjadřovat. Hlavní tahouni filmu jsou jednoznačně Colin Firth a Rupert Everett. Firth skočil po image, která mu sedne asi nejvíc - politik. A co se Everettovy dvojrole týče, Camilla Frittonová neměla chybu. takže - * za make-upovou scénku, ***za ty dva. ()

mishka.k

My guilty pleasure. Rupert Everett je jako ředitelka naprosto úžasný a mezi ním a Colinem Firthem to prostě jiskří... ()

Beawish

Teda myslel jsem si o sobě, že mám vytříbenější vkus. Buďto mé hodnocení ovlivnila lehce povznesená nálada, zástup školaček v punčochách, anebo ten film fakt má něco do sebe. Skoro bych řekl, že c) je správně. A navíc mám nostalgický vztah k Dívce s perlou (i když Venuši mám o přeci jen o něco radši). ()

Mort09

Ujetá komedie, pro náctileté. Která doplatila, právě na snahu být co nejšílenější. Hlavně ze začátku jsou přes sebe házeny, i zajímavé nápady, jeden za druhým, bez jakéhokoliv účelu. To se naštěstí v druhé pulce mění a heist mise v galerii má docela spád. Jako celek je film pak lehce podprůměrný, nejspíš i proto, že mu chybí herecký výkon, který by ho táhl. Everett je sice ve své dvojroli super, ale bohužel je jen vedlejší postavou. 30% ()

pogoman77

Tyhle magořiny vychází jenom angličanům, ale je fakt, že to mohlo být i šílenější a rozhodně by to tomu prospělo. Ale jako oddychovka od ,,velevážných" britských komedií to funguje dokonale. ()

AmunRa

"Běžné školy vás nepřipraví na život, po absolvování naší školy se musí život připravit na vás!" Tohle říká ředitelka nechvalně proslulé dívčí školy St. Trinians v prvním filmu z roku 1954, jehož je současný St Trinian's remakem. Původní námět však vychází z populárního poválečného komiksu St Trinian's School. Zápletka filmu je pochopitelně modernizovaná, ale základní premisy zůstávají: Praštěná ředitelka (hraná mužem), krásné divoké studentky, potrhlí učitelé a studijní program zahrnující výrobu lihovin a výbušnin v chemii, střelbu ze samopalu v kurzu sebeovládání, nácvik výpovědi na policii v cizích jazycích a v případě nouze lze pozvat i externisty. A případ nouze nastává, protože škola má finanční problémy a studentky v žádném případě nechtějí do běžné školy, proto si pozvou místního protřelého lumpa na výuku zločinu. Nenechte se tedy zmást soutěží distributorů o nejpitomnější jméno filmu: V české verzi Holky z naší školky osmnáctky Gemma Arterton nebo Talulah Riley neomládnou o 15 let a ve Slovenské verzi Sexi internát nejde o porno. Ve všech případech jde o stejnou britskou teenagerskou komedii s neotřelými nápady a ujetým humorem. Nádavkem doporučuji výborný soundtrack. ()

faborka

Právě jsem dokoukala a za mě tedy super. To bylo tak ujeté a od chvíle kdy se objevil Colin Firth jako ministr školství jsem se smála jako malá holka. Tehdy to začalo mít spád a místy jsem se doslova řehtala. Neuvěřitelně mi to zpříjemnilo sobotní večer. Na rozdíl od bigotního odpadního hodnoceni "ale normálny dospelý muž toto kladne ohodnotiť nemôže-Brano", jsem ráda že i v mém pokročilém věku se dokážu odpoutat od svého seriozního já a nechat se unášet bizarní a ironickou komedií. Dokud to dokážu, vím že žiji a nemusím se ohánět svojí subjektivní normálností. ()

DavidDizzer

Ano... Děj, humor i nápad filmu je natolik stupidní, až jde z toho hlava kolem. Jenže i takto stupidní humor může bavit a také pobavit. Je pravda, že první polovina filmu je čistě spíše nudná, než zábavná, závěr se ale povedl. Jedná se zkrátka o jednoduchý, nijak složitý děj, s primitivním humorem, přičemž se dá na to kouknout i vícekrát. Plán a akce kradení obrazu mě bavila. 55 % ()